Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 70

Θέμα: ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ 2012

  1. #1
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΟ 2012

    Αρπαζομαι απο το θεμα με τα νεα μετρα για να δουμε λιγο αυτο το τεραστιο κατα την γνωμη μου θεμα....

    Φετος ειναι η χρονια που το παιδι μου θα παει σχολειο (εννοω 1η δημοτικου) για πρωτη του φορα.
    Αρχισαμε λοιπον με την γυναικα μου να συλεγουμε πληροφοριες σαν ενεργοι γονεις για το τι και πως...
    Ξαφνικα πεσαμε σε ενα τεραστιο προβλημα.....ρωτουσαμε γονεις που ειχαν τα παιδια τους ηδη στο δημοτικο και απο ολους σχεδον ακουγαμε τα ιδια....αδιαφορια, ελλειψη βασικων πραγματων αναγκης (ΚΩΛΟΧΑΡΤΑ!!!!!),βρωμια λογο περικοπης καθαριστριων. κρυο λογο ελλειψης πετρελαιου...και πολλα αλλα....αλλα το κυριοτερο για εμας ηταν η απο πολλους ΟΧΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟ ΤΟΝΙΖΩ!!!, ελλειψη διαθεσης των καθηγητων για να ασχοληθουν με την δουλεια τους, λογο περικοπων και μεταθεσεων....ΚΑΙ λογο συγχωνευσεων σχολειων για λογους παλι περικοπων.....και μιλαμε φιλοι μου για ταξεις πλεον με 35-40 παιδια!!!!!!. Παιδια που οι καθηγητες δεν θα θυμουνται καν τα ονοματα τους, που θα εξεταζονται μια φορα το μηνα και αν......
    Αυτη την παιδια ειδαμε ξαφνικα να ορθωνετε μπροστα μας, σαν ενα τοιχος που δεν μπορουσαμε και δεν θελαμε να ακουμπησουμε!!!!!!
    Επιλογη ενα ιδιωτικο σχολειο...επιλογη αναγκης συμφωνα με εμας...επιλογη αδιανοητη για καποιον που τα βγαζει δυσκολα περα και αδυνατη για πολλους!!!!

    Προσπαθω να τα μοιραστω μαζι σας.....ανησυχω για ολα αυτα και δεν μπορω να καταλαβω....τι παιδια θα παραδωσουν εξω αυτα τα σχολεια......
    Ο προθυπουργος μας ειναι νεος, επι πολλα χρονια διατελεσε υπουργος παιδιας....και τωρα που εχει την δυναμη να αλλαξει τα παντα σε αυτη....τα αλλαζει ολα προς το χειροτερο!!!!.....συγχωνευσει σχολειων, περικοπες,καταργησεις........

    Κυριε προθυπουργε...πηγα το παιδι μου σε δημοσιο νηπιαγωγιο και με ρωτησε ενα πρωι γιατι κανει κρυο......ΓΙΑΤΙ ΡΕ??? ΣΕ ΡΩΤΑΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ!! ΕΓΩ ΠΟΥ ΣΕ ΠΛΗΡΩΝΩ ΥΠΑΛΛΗΛΕ ΜΟΥ???

    Ειμαι σιγουρος οτι απαντηση δεν θα παρω, ετσι κι αλλιως δεν ασχολησε με τετοια μικρα προβληματα, εχεις να σωσεις την Ελλαδα απο τους κερδοσκοπους.....

    Αμ βρε πολιτικε με την μεγαλη πειρα και το ενδοξο παρελθον ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΙΔΕΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΟΥΤΕ ΚΡΑΤΟΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ και προφανος τα χρονια στην πολιτικη δεν σου διδαξαν ΤΙΠΟΤΑ

  2. The Following 14 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    asot (10-06-11), bill_m3 (10-06-11), dimtz (10-06-11), GEORGE316 (10-06-11), individual (10-06-11), Jimmakos (10-06-11), kloukakis (10-06-11), konstantinaM3 (10-06-11), manos///3 (10-06-11), nikos1400 (10-06-11), oldcarskickass (11-06-11), Ptboul (10-06-11), Vasilis (10-06-11), ΦΑΝΗΣ (10-06-11)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε βλέπω καμιά μέρα να ορμάς.........

  4. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    Z4 DCT (10-06-11)

  5. #3
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    αν ορμηξει εγω θα ειμαι απο πισω του να φυλαω τα νωτα του.
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  6. The Following 2 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    nikos1400 (10-06-11), Z4 DCT (10-06-11)

  7. #4
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κάτι παρόμοιο αντιμετώπισα κι εγώ πριν λίγο καιρό με την επιλογή παιδικού σταθμού. Οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί ήταν κυριολεκτικά για τα μπάζα: παιδιά στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο, ελλειπής καθαριότητα, κανένα ουσιαστικό πρόγραμμα εκμάθησης. Το προσωπικό ήταν στις περισσότερες περιπτώσεις φιλότιμο, αλλά τι να πρωτοκάνεις όταν έχεις 50 κι 60 παιδιά αλλά μόλις 3 υπαλλήλους? Στους καλούς δημόσιους σταθμούς έπεφτε μέσον και οι θέσεις είχαν κλείσει πριν καλά καλά αρχίσουν οι αιτήσεις.

    Τα βρόντηξα κι εγώ, έβαλα κάτω τα οικονομικά και αποφάσισα να το πάω σε έναν πολύ καλό ιδιωτικό. Πήγα να τον δω και μου έπεσε το σαγόνι... Τάξη, οργάνωση, πειθαρχία, καθαριότητα, ασφάλεια, πρόγραμμα κι όλα αυτά χωρίς καταπίεση ή αυστηρότητα. Το κόστος του όμως είναι αυτό ενός ιδιωτικού σχολείου. Για την κόρη μου θα τα ψιλοκαταφέρω φέτος, όταν έρθει η ώρα να πάει κι ο σπόρος τα οικονομικά δε θα βγαίνουν με τίποτα. Ευελπιστώ μέχρι τότε να έχει βρει δουλειά η γυναίκα μου.

    Τη μικρή πάντως θα τη στείλω νηπιαγωγείο εκεί όπου θα πάει και σχολείο, ώστε να διατηρήσει τους φίλους της κατά τη μετάβαση. Προφανώς μιλάω για ιδιωτικό σχολείο, αλλά κι εκεί είναι ή του ύψους ή του βάθους. Εγώ έβγαλα το Λεόντειο Λύκειο Πατησίων όταν το λειτουργούσαν Καθολικοί μοναχοί. Ήταν αρκετά αυστηρό τότε αλλά με την καλή έννοια. Έχω φάει ΤΟ χαστούκι αλλά έγινα άνθρωπος. Δε θα ξεχάσω μάλιστα όταν, στη 2α Γυμνασίου, πήγα εθελοντικά να εξομολογηθώ στον ιερέα του Σχολείου για να γλυτώσω εξέταση σε μάθημα... Άρχισε να με ρωτάει αν θυμώνω, αν βρίζω, αν κάνω κακές σκέψεις... Σε όλα απάντησα όχι (γκουχ γκουχ). Μετά με ρώτησε αν αυνανίζομαι. Τότε δεν ήξερα καν τι σημαίνει αυτή η λέξη. Φαντάστηκα ότι θα έχει σχέση με τον εκκλησιασμό, οπότε του απήντησα 'Κάθε Κυριακή'. Ο αντίλαλος από το χαστούκι ακούστηκε μέχρι τον ηλεκτρικό στα Κάτω Πατήσια!

    Παρεπιπτόντως, το ίδιο σχολείο έβγαλε κι ο Πάνος Ε60. Πάνο, πες κι εσύ, υπερβάλλω?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη S8N : 10-06-11 στις 10:05

  8. The Following 8 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    bill_m3 (10-06-11), gnx (10-06-11), individual (10-06-11), kloukakis (10-06-11), Leonidas_E39 (10-06-11), Monsta (10-06-11), Ptboul (10-06-11), Vasilis (10-06-11)

  9. #5
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι παρόμοιο αντιμετώπισα κι εγώ πριν λίγο καιρό με την επιλογή παιδικού σταθμού. Οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί ήταν κυριολεκτικά για τα μπάζα: παιδιά στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο, ελλειπής καθαριότητα, κανένα ουσιαστικό πρόγραμμα εκμάθησης. Το προσωπικό ήταν στις περισσότερες περιπτώσεις φιλότιμο, αλλά τι να πρωτοκάνεις όταν έχεις 50 κι 60 παιδιά αλλά μόλις 3 υπαλλήλους? Στους καλούς δημόσιους σταθμούς έπεφτε μέσον και οι θέσεις είχαν κλείσει πριν καλά καλά αρχίσουν οι αιτήσεις.

    Τα βρόντηξα κι εγώ, έβαλα κάτω τα οικονομικά και αποφάσισα να το πάω σε έναν πολύ καλό ιδιωτικό. Πήγα να τον δω και μου έπεσε το σαγόνι... Τάξη, οργάνωση, πειθαρχία, καθαριότητα, ασφάλεια, πρόγραμμα κι όλα αυτά χωρίς καταπίεση ή αυστηρότητα. Το κόστος του όμως είναι αυτό ενός ιδιωτικού σχολείου. Για την κόρη μου θα τα ψιλοκαταφέρω φέτος, όταν έρθει η ώρα να πάει κι ο σπόρος τα οικονομικά δε θα βγαίνουν με τίποτα. Ευελπιστώ μέχρι τότε να έχει βρει δουλειά η γυναίκα μου.

    Τη μικρή πάντως θα τη στείλω νηπιαγωγείο εκεί όπου θα πάει και σχολείο, ώστε να διατηρήσει τους φίλους της κατά τη μετάβαση. Προφανώς μιλάω για ιδιωτικό σχολείο, αλλά κι εκεί είναι ή του ύψους ή του βάθους. Εγώ έβγαλα το Λεόντειο Λύκειο Πατησίων όταν το λειτουργούσαν Καθολικοί μοναχοί. Ήταν αρκετά αυστηρό τότε αλλά με την καλή έννοια. Έχω φάει ΤΟ χαστούκι αλλά έγινα άνθρωπος. Δε θα ξεχάσω μάλιστα όταν, στη 2α Γυμνασίου, πήγα εθελοντικά να εξομολογηθώ στον ιερέα του Σχολείου για να γλυτώσω εξέταση σε μάθημα... Άρχισε να με ρωτάει αν θυμώνω, αν βρίζω, αν κάνω κακές σκέψεις... Σε όλα απάντησα όχι (γκουχ γκουχ). Μετά με ρώτησε αν αυνανίζομαι. Τότε δεν ήξερα καν τι σημαίνει αυτή η λέξη. Φαντάστηκα ότι θα έχει σχέση με τον εκκλησιασμό, οπότε του απήντησα 'Κάθε Κυριακή'. Ο αντίλαλος από το χαστούκι ακούστηκε μέχρι τον ηλεκτρικό στα Κάτω Πατήσια!

    Παρεπιπτόντως, το ίδιο σχολείο έβγαλε κι ο Πάνος Ε60. Πάνο, πες κι εσύ, υπερβάλλω?



    Οσον αφορα το θεμα του Ιδιωτικου....εχεις απολυτο δικιο....επαθα πλακα....η μερα με την ωυχτα στην κυριολεξια!!!!!....αυστηρος ελγχος για μπες βγες, καθαριοτητα, διαδραστικοι πινακες σε ΚΑΘΕ ταξη, 25 παιδια max σε καθε ταξη, 3 ωρες την εβδομαδα ξενη γλωσσα, για να μην αναφερω πισινα και αιθουσα φαγητου....

    Αλλα καταληγω παλι να σκεφτομαι την διαφημηση της wind?? ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ????
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 10-06-11 στις 10:12

  10. The Following 2 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    bill_m3 (10-06-11), nikos-Mpacket (10-06-11)

  11. #6
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων



    Οσον αφορα το θεμα του Ιδιωτικου....εχεις απολυτο δικιο....επαθα πλακα....η μερα με την ωυχτα στην κυριολεξια!!!!!....αυστηρος ελγχος για μπες βγες, καθαριοτητα, διαδραστικοι πινακες σε ΚΑΘΕ ταξη, 25 παιδια max σε καθε ταξη, 2 ωρες την εβδομαδα ξενη γλωσσα, για να μην αναφερω πισινα και αιθουσα φαγητου....

    Αλλα καταληγω παλι να σκεφτωμαι την διαφημηση της wind?? ΓΙΑΤΙ ΓΙΑ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΣΕ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ????
    Γιατί είναι Δημόσιο Γιάννη. Και ως γνωστόν, στο Δημόσιο πρέπει να πέσεις σε φιλότιμο άνθρωπο για να κάνεις τη δουλειά σου σωστά. Τα πεθερικά μου ήταν καθηγητές μαθηματικών σε λύκειο (βγήκαν στη σύνταξη περυσι). Δεν το λέω επειδή είναι συγγενείς μου αλλά πραγματικά πρόκειται για εξαιρετικούς καθηγητές. Έχω τύχει πολλές φορές να σταματούν άνθρωποι στο δρόμο και να συγχαίρουν τον πεθερό μου, λέγοντας ότι τον είχαν καθηγητή. Αν ακούσεις ιστορίες που λέει ο ίδιος για συναδέλφους του, θα μείνεις με ανοιχτό το στόμα.

  12. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    Z4 DCT (10-06-11)

  13. #7
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι παρόμοιο αντιμετώπισα κι εγώ πριν λίγο καιρό με την επιλογή παιδικού σταθμού. Οι δημοτικοί παιδικοί σταθμοί ήταν κυριολεκτικά για τα μπάζα: παιδιά στοιβαγμένα το ένα πάνω στο άλλο, ελλειπής καθαριότητα, κανένα ουσιαστικό πρόγραμμα εκμάθησης. Το προσωπικό ήταν στις περισσότερες περιπτώσεις φιλότιμο, αλλά τι να πρωτοκάνεις όταν έχεις 50 κι 60 παιδιά αλλά μόλις 3 υπαλλήλους? Στους καλούς δημόσιους σταθμούς έπεφτε μέσον και οι θέσεις είχαν κλείσει πριν καλά καλά αρχίσουν οι αιτήσεις.

    Τα βρόντηξα κι εγώ, έβαλα κάτω τα οικονομικά και αποφάσισα να το πάω σε έναν πολύ καλό ιδιωτικό. Πήγα να τον δω και μου έπεσε το σαγόνι... Τάξη, οργάνωση, πειθαρχία, καθαριότητα, ασφάλεια, πρόγραμμα κι όλα αυτά χωρίς καταπίεση ή αυστηρότητα. Το κόστος του όμως είναι αυτό ενός ιδιωτικού σχολείου. Για την κόρη μου θα τα ψιλοκαταφέρω φέτος, όταν έρθει η ώρα να πάει κι ο σπόρος τα οικονομικά δε θα βγαίνουν με τίποτα. Ευελπιστώ μέχρι τότε να έχει βρει δουλειά η γυναίκα μου.

    Τη μικρή πάντως θα τη στείλω νηπιαγωγείο εκεί όπου θα πάει και σχολείο, ώστε να διατηρήσει τους φίλους της κατά τη μετάβαση. Προφανώς μιλάω για ιδιωτικό σχολείο, αλλά κι εκεί είναι ή του ύψους ή του βάθους. Εγώ έβγαλα το Λεόντειο Λύκειο Πατησίων όταν το λειτουργούσαν Καθολικοί μοναχοί. Ήταν αρκετά αυστηρό τότε αλλά με την καλή έννοια. Έχω φάει ΤΟ χαστούκι αλλά έγινα άνθρωπος. Δε θα ξεχάσω μάλιστα όταν, στη 2α Γυμνασίου, πήγα εθελοντικά να εξομολογηθώ στον ιερέα του Σχολείου για να γλυτώσω εξέταση σε μάθημα... Άρχισε να με ρωτάει αν θυμώνω, αν βρίζω, αν κάνω κακές σκέψεις... Σε όλα απάντησα όχι (γκουχ γκουχ). Μετά με ρώτησε αν αυνανίζομαι. Τότε δεν ήξερα καν τι σημαίνει αυτή η λέξη. Φαντάστηκα ότι θα έχει σχέση με τον εκκλησιασμό, οπότε του απήντησα 'Κάθε Κυριακή'. Ο αντίλαλος από το χαστούκι ακούστηκε μέχρι τον ηλεκτρικό στα Κάτω Πατήσια!

    Παρεπιπτόντως, το ίδιο σχολείο έβγαλε κι ο Πάνος Ε60. Πάνο, πες κι εσύ, υπερβάλλω?
    Αν εξομολογήθηκες στον π. Χρυσόστομο, σε διαβεβαιώ πως τις ίδιες ερωτήσεις ακριβώς έκανε και 15 χρόνια πριν πας εσύ !
    Οχι δεν υπαρβάλλεις καθόλου, στα δικά μου χρόνια μάλιστα ήταν αμοιγώς αρρένων το σχολείο αυτό. Εκανε καλά τη δουλειά του χωρίς περιττές αυστηρότητες και πουριτανισμούς.
    btw, το Σάββατο 25/6 έχουμε το reunion των 30 ετών από την αποφοίτηση.
    Η μικρή (?) μου, το Σεπτέμβριο 3η γυμνασίου (!!) πάει στις Ουρσουλίνες, είναι καρμπόν με το δικό μας σχολείο, στο συνιστώ ανεπιφύλακτα, ειδικά το Δημοτικό που είναι στα Μελίσσια. Best value for money Αρη. Λεπτομέρειες από κοντά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PANOS-E60 : 10-06-11 στις 10:16

  14. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    S8N (10-06-11)

  15. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παντως παιδια και πριν απο 9 χρονια που ο γυιος μου ηταν να ξεκινησει στο δημοτικο, παρομοια κατασταση ηταν.
    Βεβαια υπηρχαν και 1-2 δημοσια σχολεια καλα, αλλα για να μπορεσεις να γραψεις το παιδι σου εκει.....αστο καλυτερα.

    Βραστα, τπτ δεν αλλαζει στην Ελλαδα, ή μαλλον ψεμματα η κατασταση συνεχως χειροτερευει και η κατηφόρα ειναι πολυ μεγαλη πια.....

    Το τεραστιο λαθος μου ηταν μου δοθηκε η ευκαιρια το 2002 να μετοικησω στο Βέλγιο, ακομη χτυπαω το κεφαλι μου (τωρα ακομη πιο δυνατα) και πιο πολυ της γυναικας μου, τωρα δε με τη κατασταση που ζουμε δεν υπαρχει μερα που να μην το σκεφτομαι τι λαθος εκανα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Kostas_1 : 10-06-11 στις 10:17

  16. The Following 3 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    PANOS-E60 (10-06-11), Samaro (10-06-11), Z4 DCT (10-06-11)

  17. #9
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εγω σαν νεοτερος απο εσενα πηγα σε δημοσιο σχολειο.
    ημουν καλο παιδι και δεν δημιουργουσ απροβλημα σε δασκαλους η καθηγητες.
    εχω φαει και εγω χαστουκι απο το δασκαλο,αλλα λιγες φορες γιατι δεν εδινα δικαιωμα.αν τυχον μου ξεφευγε και το ελεγα στη μαμα μου η πρωτη της ερωτηση ηταν ..τι εκανες??
    δεν μπορει να μην εκανες τιποτα..γιατι σε χαστουκισε τοτε?
    οταν με τη σειρα μου ηρθε η ωρα να διδαξω και πηγα σε ενα σχολειο στο κεντρο,αντιμετωπισα το εξης...
    σε ενα βιωματικο παιχνιδι γνωριμιας ενα παδι δημοτικου επεφτε επιτηδες πανω σε αλλα παιδια με αποτελεσμα καποιες φορες να πεφτουν κατω.επειδη το κρατησα για να μην πεσει πανω σε ενα κοριτσακι.......ολοι οι γονεις ηθελαν να με σταυρωσουν.
    ο διευθυντης επενεβη αν και με διστακτικο υφος,ενω οταν μια αλλη δασκαλα πηρε το λογο και κεραυνωσε ολους τους γονεις στο τελος μερικοι ηρθα και με επιασαν λεγοντας μου οτι ενταξει υπερβαλαμε και εμεις και απο οτι φαινεται κανετε καλα τη δουλεια σας και ενταξει υπαρχουν εντασεις ......
    ετσι για να περιαυτολογησω κι ολας,εχω τρεις ευχαριστηριες επιστολες απο σχολεια (πανοραματος πυλαιας και κορδελιου) που με ευχαριστουν για τις σχολικες διαλεξεις και την προσφορα μου προς αυτους.
    το θεμα ομως δεν ειναι τι εκανα εγω η πως μαθαμε γραμματα εμεις στα χρονια μας.
    το θεμα ειναι οτι στο ιδιο εργο θεατες ειμαστε και βλεπουμε τη διαδραστικοτητα του εργου να εξαπλωνεται,αξιες θεσμοι,εθιμα και κεκτημενα να αλλοτριονωνται,να καταρακωνεται η αξιοπρεπεια,να εξαλειφεται ο Ελληνισμος και εμεις απλα καθομαστε και παρακολουθουμε.
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  18. The Following 4 Users Say Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Ptboul (10-06-11), S8N (10-06-11), Vasilis (10-06-11), Z4 DCT (10-06-11)

  19. #10
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στον πατέρα Χρυσόστομο πήγα... Θεός συγχωρέσ' τον. Το κατάλαβες ε? Έχεις κι εσύ τατουάζ την παλάμη του στο μάγουλο?

Σελίδα 1 από 7 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP