Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 53 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563103153 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 521 έως 530 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #521
    Εγγραφή
    23-03-11
    Περιοχή
    Λιτοχωρο Πιεριας
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως αν ήμουν το κράτος θα επέβαλα και φόρο για όποιον θέλει να καταθέσει πινακίδες...

    απορώ πως τους έχει ξεφύγει
    Εαν ειναι μαζικο αυτο απο πολυ κοσμο να δεις οτι θα γινει .....

    Ειμαι σχεδον σιγουρος.>!!

    Αστα χρησταρα....

  2. #522
    Εγγραφή
    23-03-11
    Περιοχή
    Λιτοχωρο Πιεριας
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρείτε μου έναν ελεύθερο επαγγελματία που να μην είναι εξαρτημένος από το αυτοκίνητο για τις καθημερινές του μετακινήσεις κι εγώ θα στηθώ στην πλατεία Κλαυθμώνος να με φτύσετε όλοι. Προσωπικά πρέπει ν' αλλάξω 4 συγκοινωνίες για να φτάσω από τους Θρακομακεδόνες στου Παπάγου. Έλα όμως που και πάλι δεν κάθομαι σ' ένα γραφείο, αλλά γυρίζω από πολεοδομία σε πολεοδομία κι από οικοδομή σε οικοδομή. Αν είναι να καταθέσω πινακίδες, καλύτερα να κάτσω σπίτι και να φορέσω ποδιά. Συμφωνώ μαζί σας αλλά είμαι καταδικασμένος να πληρώσω για να ζήσω.
    Και εγω ελευθερος επαγγελματιας ειμαι ......και χρειαζομαι αυτοκινητο σιγουρα για να μετακινουμε αλλα και για ναψωνιζω πραγματα......

    Απο το να τα δινω 300 και 500 και 1000 σε αυτους θα παω να παρω ενα πετρελαιο με 5000 κλουβακι με 5000 και τελειωσε το θεμα

  3. #523
    Εγγραφή
    22-02-11
    Περιοχή
    underworld
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    5.475
    Thanked
    15081
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το να ζητας το δικιο σου απο ενα λυστρικο κρατος ειναι σαν να ζηταει οικτο το θυμα απο το βιαστη του, δεν θα του το δηξει ποτε οσο και αν εκληπαρει.Μην τρεφετε αυταπατες θα χορεψουμε στο ρυθμο που μας παιζουν το ντεφι κι οποιος αντεξει περισσοτερο να χοροπηδαει θα επιβιωσει οι αλλοι....
    δεν ειμαι απο εκεινα τα παιδια που τρονε φαπες αδιαμαρτυριτα αλλα το να τα βαζεις με το κρατος και ειδικα οταν αυτο ειναι αποφασισμενο(η το εχουν αναγκασει αλλοι να γηνει) ειναι σαν να χτυπας το κεφαλι σου στο ντουβαρι,δεν θα πεσει ποτε και το σιγουρο ειναι οτι το κεφαλι σου δεν θα ειναι ποτε το ιδιο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη hades7 : 29-06-11 στις 10:48
    αντε γεια...

  4. #524
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panos 316T Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάντως αν ήμουν το κράτος θα επέβαλα και φόρο για όποιον θέλει να καταθέσει πινακίδες...

    απορώ πως τους έχει ξεφύγει
    δεν τους ξέφυγε...
    θα πληρώσουμε την μισή εκτακτη εσφορά όσοι παραδώσουμε τώρα πινακίδες...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    alexm (29-06-11), stefm5 (29-06-11)

  6. #525
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NionioSE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εγω ελευθερος επαγγελματιας ειμαι ......και χρειαζομαι αυτοκινητο σιγουρα για να μετακινουμε αλλα και για ναψωνιζω πραγματα......

    Απο το να τα δινω 300 και 500 και 1000 σε αυτους θα παω να παρω ενα πετρελαιο με 5000 κλουβακι με 5000 και τελειωσε το θεμα
    Σύμφωνοι Διονύση, αλλά αν δε σου περισσεύουν τα 1.000 γιατί να πας να δώσεις 5.000? Σάμπως η κλούβα δε θα 'χει τεκμήριο, έξοδα, τέλη, ΚΤΕΟ, κλπ?

  7. #526
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    παιδιά, ας είμαστε ρεαλιστές. Είτε αντισταθούμε στα μέτρα του μεσοπρόθεσμου, είτε όχι, τα μέτρα θα περάσουν. Οχι επειδή θα φέρουν κάποιο αποτέλεσμα στα έσοδα του κράτους, αλλά επειδή πρέπει να κερδηθούν οι εντυπώσεις έναντι αυτών που κρατάνε αυτό το κράτος ακόμα ζωντανό, έστω και ξαπλωμένο στο κρεβάτι της εντατικής. Αποσκοπούν κυρίως στο να κερδηθεί χρόνος, χρήσιμος όχι στο ελληνικό κράτος που οφείλει να κάνει αμέτρητες μεταρρυθμίσεις αν θέλει επιτέλους να εκσυγχρονιστεί, αλλά κυρίως χρησιμότερος στις κυβερνήσεις των ευρωπαίων εταίρων μας που εκπροσωπώντας τα συμφέροντα των δανειστών μας, έχουν επιδοθεί σε έναν αγώνα δρόμου, προκειμένου να βρούν μία βιώσιμη λύση γιά το πρόβλημα χρέους των "βαριών κανονιών" της ευρωζώνης (Ισπανία, Ιταλία). Δυστυχώς, όταν βρεθεί αυτή η λύση, θα τελειώσουν τα "μέλια" με την τρόϊκα ... Αν ως τοτε 'εχουμε εκμεταλλευτεί σαν χώρα (κράτος και πολίτες) το χρόνο που μας πιστώνουν γιά να κάνουμε κάποια βήματα εκσυχρονισμού, τότε ίσως έχουμε κάποια πιθανότητα να σταθούμε στα πόδια μας, αλλιώς ας κλείσουμε άμεσα τα σύνορα και ας προσπαθήσουμε να επιβιώσουμε όπως, όπως ...

    Τα παραπάνω δεν αποτελούν προτροπή προς οποινδήποτε γιά να δείξει στάση υποταγής ... είναι μιά προσέγγιση, που απηχεί κυρίως τα δημοσιεύματα του ξένου τύπου, ή τουλάχιστον τα πιό μετριοπαθή από αυτά, τα λιγότερο στοχευμένα ... Αποψή μου΄ήταν πάντα, ότι κανείς ξένος δεν έχει προσωπικά, ούτε με την Ελλάδα, ούτε με τους Ελληνες.

  8. The Following 10 Users Say Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    alexm (29-06-11), gant (29-06-11), hades7 (29-06-11), Konstantinos E60 (29-06-11), kostasxan (29-06-11), Kostas_1 (29-06-11), Panos 316T (29-06-11), S8N (29-06-11), sophie (29-06-11), Thomelef (29-06-11)

  9. #527
    Εγγραφή
    23-03-11
    Περιοχή
    Λιτοχωρο Πιεριας
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι Διονύση, αλλά αν δε σου περισσεύουν τα 1.000 γιατί να πας να δώσεις 5.000? Σάμπως η κλούβα δε θα 'χει τεκμήριο, έξοδα, τέλη, ΚΤΕΟ, κλπ?
    Ολα θα τα εχει αυτα που λες...αλλα θα κανει την αποσβεση του....απο τα πετρελαια....Και δεν θα δινω τσαμπα λευτα εκτατη εισφορα....θα δωσω και ενα 500 ευρο για το μαγαζι σαν εππαγγελματιας

  10. #528
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά, ας είμαστε ρεαλιστές. Είτε αντισταθούμε στα μέτρα του μεσοπρόθεσμου, είτε όχι, τα μέτρα θα περάσουν. Οχι επειδή θα φέρουν κάποιο αποτέλεσμα στα έσοδα του κράτους, αλλά επειδή πρέπει να κερδηθούν οι εντυπώσεις έναντι αυτών που κρατάνε αυτό το κράτος ακόμα ζωντανό, έστω και ξαπλωμένο στο κρεβάτι της εντατικής. Αποσκοπούν κυρίως στο να κερδηθεί χρόνος, χρήσιμος όχι στο ελληνικό κράτος που οφείλει να κάνει αμέτρητες μεταρρυθμίσεις αν θέλει επιτέλους να εκσυγχρονιστεί, αλλά κυρίως χρησιμότερος στις κυβερνήσεις των ευρωπαίων εταίρων μας που εκπροσωπώντας τα συμφέροντα των δανειστών μας, έχουν επιδοθεί σε έναν αγώνα δρόμου, προκειμένου να βρούν μία βιώσιμη λύση γιά το πρόβλημα χρέους των "βαριών κανονιών" της ευρωζώνης (Ισπανία, Ιταλία). Δυστυχώς, όταν βρεθεί αυτή η λύση, θα τελειώσουν τα "μέλια" με την τρόϊκα ... Αν ως τοτε 'εχουμε εκμεταλλευτεί σαν χώρα (κράτος και πολίτες) το χρόνο που μας πιστώνουν γιά να κάνουμε κάποια βήματα εκσυχρονισμού, τότε ίσως έχουμε κάποια πιθανότητα να σταθούμε στα πόδια μας, αλλιώς ας κλείσουμε άμεσα τα σύνορα και ας προσπαθήσουμε να επιβιώσουμε όπως, όπως ...

    Τα παραπάνω δεν αποτελούν προτροπή προς οποινδήποτε γιά να δείξει στάση υποταγής ... είναι μιά προσέγγιση, που απηχεί κυρίως τα δημοσιεύματα του ξένου τύπου, ή τουλάχιστον τα πιό μετριοπαθή από αυτά, τα λιγότερο στοχευμένα ... Αποψή μου΄ήταν πάντα, ότι κανείς ξένος δεν έχει προσωπικά, ούτε με την Ελλάδα, ούτε με τους Ελληνες.
    τα μέτρα θα περάσουν οπωσδήποτε, δεν είπε κάποιος το αντίθετο..

    το αν θα αποδώσουν είναι στο χέρι μας

    ο χρόνος που κυλάει είναι υπέρ των δανειστών και όχι υπέρ μας...με τις βοήθειες κερδίζουν το χρόνο που χρειάζονται για να θωρακιστούν από τη χασούρα

    εμείς απλώς αναβάλλουμε την βέβαιη χρεοκοπία, που όταν θα έρθει θα είναι καταστροφική για όλους μας...αλλά είναι και ο μόνος τρόπος για να ξηλωθεί η παράγκα που έχει στήσει αυτό το κράτος

  11. #529
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Kαλαματα
    Μηνύματα
    1.003
    Thanked
    1101
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σύμφωνοι Διονύση, αλλά αν δε σου περισσεύουν τα 1.000 γιατί να πας να δώσεις 5.000? Σάμπως η κλούβα δε θα 'χει τεκμήριο, έξοδα, τέλη, ΚΤΕΟ, κλπ?
    Tα επαγγελματικα δεν εχουν τεκμηριο, εχουν και χαμηλοτερα τελη

    Υ.Γ Εχουν ομως πιο ακριβη ασφαλεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη joseph : 29-06-11 στις 11:53
    ΞΥΠΝΗΣΤΕ ΟΣΟΥΣ ΚΟΙΜΟΥΝΤΑΙ....ΑΦΗΣΤΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΟΝΕΙΡΕΥΟΝΤΑΙ.

  12. The Following User Says Thank You to joseph For This Useful Post:


  13. #530
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αγώνας δρόμου για τους εταίρους και τον γιωργάκη...
    μια τυπική συνομιλία τους θα ήταν κάπως έτσι...ρε μλκ γιώργο, κάνε κάτι να την βγάλετε
    μέχρι να ξεφορτωθούμε όλα τα υπόλοιπα, γιατί και μας δεν μας παίρνει να δίνουμε αβέρτα
    έτσι λεφτά...τους έβαλες το @@ που τους έβαλες, τώρα βάλε και τα μπαλάκια. πόσο πιο
    πολύ νομίζεις θα πονέσουν???στο κάτω κάτω το έχουν πάρει γραμμή εδώ και καιρό πως
    είσαι αποφασισμένος να τους σκίσεις...λίγη υπομονή ακόμα, να φύγουν τα κωλόχαρτα σας
    απο τα χέρια μας, πάρε και μια μικρή βοήθεια, και μόλις σου δώσουμε πράσινο φώς, τότε
    πάς και για εκλογές για να μην μιλάνε και τα άλλα τα @@ της βουλής που φαγώθηκαν
    με τις εκλογές...
    το ξέρω ρε παιδιά, αλλά θα μας φτάσουν τα λεφτά που θα μας δώσετε???θα προλάβω να
    μην χρεοκωπήσει η χώρα στα χέρια μου???
    ναι ρε μλκ. μην μασάς εμείς εδώ είμαστε.
    κάνε ότι είναι να κάνεις, και με την πρώτη ευκαιρεία, εκλογές. σκάει η φούσκα στα χέρια
    των καινούριων, εσύ μένεις στο περιθώρειο όπως ο μλκς ο καραμανλής, και όλα μέλι γάλα.
    άσε τους επόμενους να βγάλουν το φίδι απο την τρύπα...θα σου πώ εγώ. δεν συνενεί το
    άλλο το @@ ο σαμαράς εεε???όταν θα σκάσει η χώρα στα χέρια του, τότε να δούμε τι θα
    λέει...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Thomelef : 29-06-11 στις 12:18
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  14. The Following 12 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Andreas_E92 (29-06-11), fast-enough (29-06-11), gant (29-06-11), GEORGE316 (29-06-11), Leonidas_E39 (29-06-11), merlin (29-06-11), mixalis (29-06-11), Monsta (29-06-11), PANOS-E60 (29-06-11), Prevezanos (29-06-11), S8N (29-06-11), stefm5 (29-06-11)

Σελίδα 53 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 343515253545563103153 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP