Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 51 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101151 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 501 έως 510 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #501
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μέσα και εγώ


    -> πρέπει να γράψουμε και σε άλλα αυτοκινητιστικά φόρα (και όχι μόνο για BMW)-> η φωνή μας πρέπει να ενωθεί

  2. The Following User Says Thank You to 120ie87 For This Useful Post:


  3. #502
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ πάλι δεν έχω καταλάβει ένα πράγμα...γιατί πρέπει να πληρώσει αυτός που έχει πισίνα???
    επειδή έχει πισίνα σημαίνει πως έχει κλέψει???τι είναι αυτά ρε παιδιά???φόρο για το σπίτι. φόρο
    για το αμάξι. φόρο για την πισίνα. φόρο για το σκάφος. φόρο φόρο φόρο φόρο...το ότι έχει
    κάνει κάποιος μια περιουσία, δεν σημαίνει απαραίτητα πως είναι και κλέφτης...δλδ συγνώμη.
    αν εγώ είχα ένα κτήμα με ένα σπιτάκι. και είχα χώρο για να κάνω μια πισίνα. και την έκανα
    μόνος μου μέσα σε 3 χρόνια πχ, πλακάκι πλάκακι. αυτό με κάνει πλούσιο κλέφτη, και πρέπει
    να πληρώσω κερατιάτικα???ρε παιδιά. για να συνέλθουμε λίγο. δεν πιάνομαι συγκεκριμένα
    στην πισίνα, αλλά σε οποιονδήποτε άνθρωπο απέκτησε κάτι με κόπο και ιδρώτα...ποιοί είμαστε
    εμείς που θα κρίνουμε τον καθένα για την περιουσία του, όταν μάλιστα την έχει φτιάξει μόνος του.
    τα προβλήματα κύριοι είναι τα γνωστά, που αυτά μας έφεραν σε αυτή την κατάσταση...
    special olympics 70.000.000...2004 ολυμπιακοί...υπάλληλοι της δεη με 5 - 6 χιλιάρικα μισθό
    μηνιαίως. εκατομμύρια ολόκληρα για χαρτιά και συνδετήρες. κρατικές επιχηρήσεις που μας
    βάζουν μέσα εκατομμύρια ημερησίως. αποσπασμένοι στα βουλευτικά γραφεία που παίρνουν
    διπλό μισθό και απο την υπηρεσία τους, και απο το βουλευτικό γραφείο. 100κ κατά κεφαλή
    στον κάθε πολιτικό ετησίως + όλα τα υπόλοιπα μπόνους απο συνελεύσεις κτλ κτλ. πληρωμένα
    κινητά για το μισό δημόσιο. πληρωμένα αυτοκίνητα και τα έξοδα τους για τους πολιτικούς και
    τους υψηλόβαθμους στις υπηρεσίες. εφοριακοί που κατακλέβουν την υπηρεσία. μισά κεφάλαια
    προγραμμάτων ανάπτυξης, που χάνονται μέχρι να φτάσουν στον προορισμό τους. κτλ κτλ κτλ κτλ...
    τι μου λέτε τώρα ρε παιδιά...κόλησε η βελόνα στο κεφάλαιο και στο κεφάλαιο. το βαρύ κεφάλαιο,
    είναι ένα με την πολιτική. βάλτε καλά στο κεφάλι σας πως το πρόβλημα αυτής της χώρας, είναι
    οι κρατικές δαπάνες, και μάλιστα στο 90% απο την συνολική ζημιά που έχει υποστεί η χώρα μας.
    το κακό ξέρετε ποιό είναι???που όλοι το ξέρουμε, αλλά κάνουμε τα στραβά μάτια, και φωνάζουμε
    όλη την ώρα σκίστε αυτόν έχει λεφτά...και που ξέρει ο καθένας που το λέει αυτό το πράγμα,
    πόσα σχήματα έχει αλλάξει η κ@λοτρυπίδα του λεφτά για να τα αποκτήσει, έτσι ώστε να μπορεί
    να απολαμβάνει μερικά απο τα όνειρα του. είναι παράνομο και αντιδεοντολογικό να σκίζεσαι
    για να αποκτήσεις πράγματα που θέλεις???μα δεν τα κλέβεις. τα δουλεύεις.
    ας σοβαρευτούμε παρακαλώ. το πρόβλημα είναι πολύ μεγάλο, και δεν νομίζω να αλλάξει, μιάς
    και οι περισσότεροι επωφελούνται απο αυτό, και θα συνεχίσουν να επωφελούνται...πίξαμε
    απο το να ακούμε κλάμα, απο άτομα που μέχρι σήμερα με 4 και 5 χιλιάρικα τον μήνα, η δουλειά
    του ήταν να τα ξίνει.
    φόροι φόροι φόροι και μετά φόροι επί των φόρων για να συντηρηθούν πάσει θυσία οι αργομισθίες και οι σπατάλες

    μέχρι να πάρουμε την απόφαση όλοι εμείς που δεν απλώσαμε χέρι στο μέλι να αρνηθούμε να τους χρηματοδοτούμε

  4. The Following 3 Users Say Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    Kostas_1 (29-06-11), nikos1400 (29-06-11), Thomelef (29-06-11)

  5. #503
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 120ie87 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέσα και εγώ


    -> πρέπει να γράψουμε και σε άλλα αυτοκινητιστικά φόρα (και όχι μόνο για BMW)-> η φωνή μας πρέπει να ενωθεί
    νομίζω πως κάτι έχει ξεκινήσει από ένα φόρουμ της άλφα ρομέο...θα μάθω και θα σας πω

  6. The Following 2 Users Say Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    120ie87 (29-06-11)

  7. #504
    Εγγραφή
    23-03-11
    Περιοχή
    Λιτοχωρο Πιεριας
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Κατι πρεπει να κανουμε παιδια....οσο βλεπουν οτι πληρωνουμε αυτους τους φορους μαιμου που λενε αυτοι ....θα βαζουν να πληρωσουμε κιαλους κιαλους κιαλους κιαλους.........
    Πρεπει να κανουμε κατι δραστικο!!!!

  8. #505
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εγώ την απόφαση μου την έχω πάρει...θα προσαρμοστώ με ότι βγάλουν. κατάθεση πινακίδων,
    και ότι άλλο μου επιτρέπει ο νόμος να κάνω, για να μην τους κάτσω...απο παλαιότερες προσωπικές
    εμπειρίες με το δημόσιο, πάς να βρείς το δίκιο σου, και βρίσκεις παραπάνω τον μπελά σου...
    το ξέρω ότι είναι απαράδεκτο και άδικο, ξέρω πως πρέπει να σκύψω το κεφάλι και δεν μου αρέσει
    καθόλου, αλλά τι να κάνω...κοινός, θέλω να είμαι πολύ low profile απο'δω και πέρα...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  9. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    Monsta (29-06-11)

  10. #506
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φυσικά και κάτι πρέπει να κάνουμε. Προτείνω να σηκωθούμε όλοι και να πάμε να τα πληρώσουμε. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΡΕ!

    Καλά, μη βαράτε!

  11. #507
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ την απόφαση μου την έχω πάρει...θα προσαρμοστώ με ότι βγάλουν. κατάθεση πινακίδων,
    και ότι άλλο μου επιτρέπει ο νόμος να κάνω, για να μην τους κάτσω...απο παλαιότερες προσωπικές
    εμπειρίες με το δημόσιο, πάς να βρείς το δίκιο σου, και βρίσκεις παραπάνω τον μπελά σου...
    το ξέρω ότι είναι απαράδεκτο και άδικο, ξέρω πως πρέπει να σκύψω το κεφάλι και δεν μου αρέσει
    καθόλου, αλλά τι να κάνω...κοινός, θέλω να είμαι πολύ low profile απο'δω και πέρα...
    Θωμα το κακο ειναι οτι θα τα πληρωσεις θες δεν θες . . .
    Ειτε μετα ενα μηνα ειτε οσο θελησεις εσυ . . .
    Δυστηχως δεν αλλαζει κατι. . .
    Και περυσι καταθεσαν πινακιδες αρκετα παιδια και δεν αλλαξε κατι ουτε τους χαλασε κατι . . .
    Οπως ειπες και εσυ δεν βγαινει καμια μα καμια ακρη με τους μπουφους δυστηχως!!!!
    Εδω ολη η Ελλαδα ειναι εξαγριωμενη και παλι κανουν τα δικα τους . . .
    Αν δεν τους διωξουμε θα καθομαστε σε οτι τους κατεβασει το κεφαλι . . .

  12. #508
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικά και κάτι πρέπει να κάνουμε. Προτείνω να σηκωθούμε όλοι και να πάμε να τα πληρώσουμε. ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΠΑΤΡΙΔΑΣ ΡΕ!

    Καλά, μη βαράτε!
    Αρη εγω δεχομαι να πληρωσω για το καλο της πατριδας.

    Αυτα που δεν δεχομαι ειναι:

    - Να πληρωνω αργοσχολους και τεμπεληδες που εχουν κατακλεισει (κυριως) τις ελιτ θεσεις του δημοσιου τομεα, όπως κομματικα στελεχη που το μονο τους προσον ειναι η κομματικη τους ιδιοτητα (τους θυμαμαι πολυ καλα τι μηδενικα ηταν απο το λυκειο και ως φοιτητες...). Συμπεριλαμβανονται βουλευτες και υπουργοι.

    - Να πληρωνω το μεριδιο απο τους φοροφυγαδες που θελουν να ζουν ιδια (?) και καλυτερη ζωη απο μας που τα δηλωνουμε ολα τα εσοδα μας (ισως το μονο σημειο που συμφωνω στον εφαρμοστικο ειναι η αυξηση των αντικειμενικων - που και αυτη ομως εγινε με λαθος τροπο...)

  13. The Following 4 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    PANOS-E60 (29-06-11), S8N (29-06-11), sophie (29-06-11), Thomelef (29-06-11)

  14. #509
    Εγγραφή
    23-03-11
    Περιοχή
    Λιτοχωρο Πιεριας
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Christos 330 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμα το κακο ειναι οτι θα τα πληρωσεις θες δεν θες . . .
    Ειτε μετα ενα μηνα ειτε οσο θελησεις εσυ . . .
    Δυστηχως δεν αλλαζει κατι. . .
    Και περυσι καταθεσαν πινακιδες αρκετα παιδια και δεν αλλαξε κατι ουτε τους χαλασε κατι . . .
    Οπως ειπες και εσυ δεν βγαινει καμια μα καμια ακρη με τους μπουφους δυστηχως!!!!
    Εδω ολη η Ελλαδα ειναι εξαγριωμενη και παλι κανουν τα δικα τους . . .
    Αν δεν τους διωξουμε θα καθομαστε σε οτι τους κατεβασει το κεφαλι . . .
    Δηλαδη παλι θα κατσουμε με σταυρομενα τα χερια???????
    Ας βοηθησουν και αυτοι που ειναι απλα στο φορουμ οικονιμικα και μην βγαζουν την ουρα τους απ'εξω........και λεγοντας να βοηθησουν εννοω με καποια μαζικο τροπο κινητοποιησης η οτιδηποτε κατι τελ/ντων
    Εμεις οι μικρομεσαιοι ειμαστε στο οριο τωρα......

  15. #510
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Salonica . . .
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.592
    Thanked
    5586
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη εγω δεχομαι να πληρωσω για το καλο της πατριδας.

    Αυτα που δεν δεχομαι ειναι:

    - Να πληρωνω αργοσχολους και τεμπεληδες που εχουν κατακλεισει (κυριως) τις ελιτ θεσεις του δημοσιου τομεα, όπως κομματικα στελεχη που το μονο τους προσον ειναι η κομματικη τους ιδιοτητα (τους θυμαμαι πολυ καλα τι μηδενικα ηταν απο το λυκειο και ως φοιτητες...). Συμπεριλαμβανονται βουλευτες και υπουργοι.

    - Να πληρωνω το μεριδιο απο τους φοροφυγαδες που θελουν να ζουν ιδια (?) και καλυτερη ζωη απο μας που τα δηλωνουμε ολα τα εσοδα μας (ισως το μονο σημειο που συμφωνω στον εφαρμοστικο ειναι η αυξηση των αντικειμενικων - που και αυτη ομως εγινε με λαθος τροπο...)

    Κωστα εμενα παλι μου αρεσει που μας κυβερνανε πλεον τα παιδια του

    πολυτεχνειου που ξερουν απο δημοκρατια και ολα τα σχετικα . . . .

  16. The Following User Says Thank You to Christos 330 For This Useful Post:

    Kostas_1 (29-06-11)

Σελίδα 51 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 41495051525361101151 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP