Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 4 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #31
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως αν σου κανει εξουσιοδοτηση αλλα και παλι ειναι αρκετα ζορικο το θεμα..
    Αν εχεις μια επιχειρηση στην γερμανια ή ενα ποσοστο αυτης τοτε μπορεις να κυκλοφορεις με γερμανικες πινακιδες στην ελλαδα
    Ή εάν είσαι δηλωμένος κάτοικος Γερμανίας!
    Επίσης για να βγάλεις γερμανικές πινακίδες πρέπει το αυτοκίνητο να ανέβει στη Γερμανία και να ταξινομηθεί εκεί!Αξίζει τον κόπο?Για την ταξινόμηση ίσως χρειαστείς 500-600 ευρώ δε ξέρω πόσο ακριβώς χρειάζεται το Μ3 μιάς και είναι 3200 κυβικά!

  2. #32
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ORPHEUS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τόσα φόρουμ υπάρχουν για αυτοκίνητα, μάρκες , μοντέλα , αν με κάποιο τρόπο συντονιστούν όλα αυτά μαζί να απαιτήσουν τα αυτονόητα, ίσως γίνει δουλειά. Υπάρχει πολύς κόσμος που αγαπάει τα αυτοκίνητα , το μέσο επικοινωνίας υπάρχει , πιστεύω ότι μπορούμε να καταφέρουμε κάτι . Δεν έχει σημασία πόσο εύκολα η δύσκολα πληρώνει ο καθένας τα τέλη , είναι θέμα κοροϊδίας με τον κόπο του καθένα , την αγάπη του για ένα χόμπι , μέχρι το ψωμί των παιδιών του.

    Έχουμε ένα κράτος που μας βλέπει σαν πρόβατα στην σφαγή , και αν ποντάρουμε στο φιλότιμο τους να σταματήσουν να μας βλέπουνε σαν πρόβατα .......ΚΥΡΙΟΙ ΧΑΣΑΜΕ
    Για αρχή, προτείνω να συμμετάσχουμε στην συνάντηση της Κυριακής 5/6 το απόγευμα στην πλατεία Συντάγματος.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to Samaro For This Useful Post:

    manos (03-06-11), oldcarskickass (03-06-11)

  4. #33
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως αν σου κανει εξουσιοδοτηση αλλα και παλι ειναι αρκετα ζορικο το θεμα..
    Αν εχεις μια επιχειρηση στην γερμανια ή ενα ποσοστο αυτης τοτε μπορεις να κυκλοφορεις με γερμανικες πινακιδες στην ελλαδα
    Aν κατάλαβα σωστά ενοείς, οτι εάν το κάνω μεταβίβαση σε αυτόν στη γερμανία,θα το βγάλει γερμανικές πινακίδες και να μου κάνει εξουσιοδότηση οτι το αυτοκίνητο θα είναι ελλάδα και θα το έχω εγώ ασ πούμε?

    σε κάποιες συζητήσεις που είχα λένε πως θέλει κάθε 6 μήνες να βγαίνει το αυτοκίνητο εκτός ελλάδας και να ξαναμπαίνει,για παράδειγμα να πας μια βόλτα βουλγαρία ασ πούμε

    Παραδίδεις τις ελληνικές πινακίδες-λογικα το αυτοκίνητο ταξινομείται στην γερμανία κλπ,εαν μετά θέλεις για παραδειγμα να ξαναβάλεις τις ελληνικές τι γίνεται?λες να ζητάνε και κανα τελωνείο και την πατήσουμε άγρια να θέλουν δηλαδή να ξαναταξινομηθεί το αμάξι στην Ελλάδα?Δεν ξέρω αυτο μόνο θα μας πεί κάποιος που ξέρει απο πρώτο χέρι...

    Άντε να δούμε τι αλλο θα σκεφτόμαστε στο κωλοκράτος που ζούμε να έχουμε φτάσει σε σημείο να πληρώνουμε 1000 ευρώ για να μπορούμε να κυκλοφορούμε το αμάξι μας..

  5. #34
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ο μαθηματικος που σε διδαξε ηταν για τπ.η τον γραφατε κανονικα
    270 +10% = 297

    ρε μπας και βαρυστομαχιασες απο τα σουβλακια???
    Μπα σε καλό σου Γιώργο μας !!!

  6. #35
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά ξέρει κανείς να μας πει εάν γίνεται να βγάλεις ενα αυτοκίνητο γερμανικές πινακίδες?έχω ενα φίλο γερμανία,μπορώ να το γράψω στο όνομα του και να το έχω το αυτοκίνητο εδώ ελλάδα?γίνεται?το έχει κάνει κανείς?
    Δεν γίνεται !!!
    Το αυτοκίνητο πρέπει να το οδηγάει μόνον ο ιδιοκτήτης του, που πρέπει να είναι και κάτοικος εξωτερικού.
    Οι προϋποθέσεις για να θεωρηθεί κάποιος κάτοικος εξωτερικού και να βγάλει αυτοκίνητο στο όνομά του διαφέρουν από κράτος σε κράτος.

  7. The Following User Says Thank You to Samaro For This Useful Post:

    Kostas_1 (03-06-11)

  8. #36
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο katsaraios Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλα ο μαθηματικος που σε διδαξε ηταν για τπ.η τον γραφατε κανονικα
    270 +10% = 297

    ρε μπας και βαρυστομαχιασες απο τα σουβλακια???
    Ποτε δεν είπα ότι ξέρω καλά μαθηματικά! Και ναι αυτός που με δίδαξε ήταν για τπ και τον γράφαμε κανονικά

  9. The Following User Says Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    katsaraios (03-06-11)

  10. #37
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ή εάν είσαι δηλωμένος κάτοικος Γερμανίας!
    Επίσης για να βγάλεις γερμανικές πινακίδες πρέπει το αυτοκίνητο να ανέβει στη Γερμανία και να ταξινομηθεί εκεί!
    Aκριβως!Δηλαδη μονιμος κατοικος εξωτερικου.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aν κατάλαβα σωστά ενοείς, οτι εάν το κάνω μεταβίβαση σε αυτόν στη γερμανία,θα το βγάλει γερμανικές πινακίδες και να μου κάνει εξουσιοδότηση οτι το αυτοκίνητο θα είναι ελλάδα και θα το έχω εγώ ασ πούμε?

    σε κάποιες συζητήσεις που είχα λένε πως θέλει κάθε 6 μήνες να βγαίνει το αυτοκίνητο εκτός ελλάδας και να ξαναμπαίνει,για παράδειγμα να πας μια βόλτα βουλγαρία ασ πούμε
    Θα πρεπει να παει το αμαξι γερμανια,να εκτελωνιστει εκει και να ειναι δηλωμενο στον συγγενη/φιλο σου ο οποιος ειναι μονιμος κατοικος γερμανιας.
    Πριν μερικα χρονια επρεπε να το οδηγαει ο αποκλειστικος κατοχος του αυτοκινητου.Δηλαδη αν το αμαξι ηταν στο ονομα του φιλου σου και το οδηγουσες εσυ και ο φιλος σου ηταν συνοδηγος θα ειχατε κυρωσεις τα οποια φτανουν και μεχρι κατασχεση.

    Πριν 2 χρονια που ειχα ρωτησει μπορουσες να οδηγας το αυτοκινητο του φιλου σου με εξουσιοδοτηση.Δεν γνωριζω 100% αν αληθευουν ολα αυτα οποτε δν θελω να σε παρω και στον λαιμο μου.

    Μια ερωτηση ισως στην αστυνομια ή σε καποιο τελωνειο ή αν καποιος συνφορουμιτης γνωριζει απο 1ο χερι θα ηταν καλυτερα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο steliosm46 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παραδίδεις τις ελληνικές πινακίδες-λογικα το αυτοκίνητο ταξινομείται στην γερμανία κλπ,εαν μετά θέλεις για παραδειγμα να ξαναβάλεις τις ελληνικές τι γίνεται?λες να ζητάνε και κανα τελωνείο και την πατήσουμε άγρια να θέλουν δηλαδή να ξαναταξινομηθεί το αμάξι στην Ελλάδα?Δεν ξέρω αυτο μόνο θα μας πεί κάποιος που ξέρει απο πρώτο χέρι...
    Για να το ξανα εκτελωνισεις το αμαξι στην ελλαδα ουτε για πλακα..Το κοστος μπορει να ξεπερναει και την αξια του αυτοκινητου..

  11. #38
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν γίνεται !!!
    Το αυτοκίνητο πρέπει να το οδηγάει μόνον ο ιδιοκτήτης του, που πρέπει να είναι και κάτοικος εξωτερικού.
    Οι προϋποθέσεις για να θεωρηθεί κάποιος κάτοικος εξωτερικού και να βγάλει αυτοκίνητο στο όνομά του διαφέρουν από κράτος σε κράτος.
    Ετσι ακριβως ειναι. Το εχω ψαξει και γω καθοσον εχω τη δυνατοτητα, αλλα μετα

    Το αυτοκίνητο πρέπει να το οδηγάει μόνον ο ιδιοκτήτης του

  12. #39
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ειπε στις ειδησεις οτι εκτακτη εισφορα εκτος απο την αυξηση στο σημα θα δωσουν οι κατοχοι οχηματων απο 3000 και πανω.....

  13. #40
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    1.540
    Thanked
    1946
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειπε στις ειδησεις οτι εκτακτη εισφορα εκτος απο την αυξηση στο σημα θα δωσουν οι κατοχοι οχηματων απο 3000 και πανω.....
    την γλυτώνω, δεν την γλυτώνω, την γλυτώνω, δεν την γλυτώνω, την γλυτώνω, δεν την γλυτώνω...

    μαδάμε την μαργαρίτα για να δούμε αν θα έχουμε αυτοκίνητο του χρόνου...πού καταντήσαμε...

  14. The Following User Says Thank You to stefm5 For This Useful Post:

    S8N (03-06-11)

Σελίδα 4 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 234561454104 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP