Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 19 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920212969119 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 190 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #181
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ηταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι !!

    Προβλέπω, να δημιουργούνται από τώρα ουρές για κατάθεση πινακίδων.! Να πωλούνται ακίνητα ! Και το κυριότερο να χάνονται αξιοπρέπειες !!!

    Είτε το δεχόμαστε , είτε όχι, δυστυχώς έχουμε ήδη πτωχεύσει. .

  2. #182
    Εγγραφή
    20-05-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    1.586
    Thanked
    2083
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    2110/12=175,8 ευρώ το μήνα μόνο και μόνο για τέλη...έλεος..πόσο παράλογο..Με τόσα λεφτά,βάζεις μία δόση και παίρνεις ένα aygo και σου μένουν και τα ρέστα από τις ασφάλειες!!

  3. #183
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τελευταία μας επιλογή, ή μάλλον η τελευταία μας κραυγή πριν τη σφαγή, είναι η ΜΑΖΙΚΗ κατάθεση πινακίδων με τρεις (3) εναλλακτικούς τρόπους.


    α. Εκείνοι που έχουν κι άλλο αυτοκίνητο να βολευτούν, να τις καταθέσουν ΑΜΕΣΑ ώστε να ωφεληθούν από την μειωμένη έκτακτη εισφορά που θα ισχύει για το τρέχον (2011) έτος.

    β. Τη κατάθεσή τους 1-2 μήνες πριν το τέλος του χρόνου ως προειδοποίηση ότι αρνούμαστε να πληρώσουμε το +10% του 2012.

    γ. Τη κατάθεσή τους στις 31/12. Υπόψη ότι εκείνοι που θα καταθέσουν στις 31/12, θα πρέπει να είναι προετοιμασμένοι να πληρώσουν ολόκληρη την ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΣΦΟΡΑ που όπως είπα και πιο πάνω θα ισχύει για όσο καιρό το αυτοκίνητο είναι στη κατοχή του ιδιοκτήτη ή έχει πινακίδες μέσα στο 2011.


    Προσωπικά θα ακολουθήσω το 'α'. Αποφάσισα να καταθέσω πινακίδες στο Μ3 μέσα στις επόμενες μέρες. Μαζεύω όλα τα δικαιολογητικά, παίρνω τις πινακίδες μου και πάω εφορία. Λυπάμαι ειλικρινά, αλλά δεν υπάρχει καμία περίπτωση να πληρώσω τέτοιο παράλογο χαράτσι, τη στιγμή που το ίδιο το Κράτος δεν είναι σωστό απέναντί μου. Αν δε το κάνω, θα είναι σα να αποδέχομαι αυτή τη διεστραμμένη πολιτική όλων εκείνων που μας καταληστεύουν καθημερινά και να τους λέω και 'ευχαριστώ πολύ......του χρόνου βάλτε μου κι άλλα'.

    και ερωτω?
    αν υπαρξει μια μαζικη αμφισβητηση και δεν πληρωσει ο κοσμος τι θα κανουν?
    Νεο "κινημα" δεν πληρωνω παραλογα και παρανομα τελη κυκλοφοριας και τις εκτακτες εισφορες τους
    Τι θα κανουν?

  4. #184
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εάν και εφόσον θελήσει να τις πάρει πίσω μέσα στο 2012. Ειδάλλως αν παραμείνουν στην εφορία όλο το χρόνο δε πληρώνει τίποτα και πάει πλέον για το 2013.
    Και αν πάει το 2013 να τις πάρει ,σίγουρα δεν θα πληρώσει και τα τέλη του 2012 ;;;

  5. #185
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και ερωτω?
    αν υπαρξει μια μαζικη αμφισβητηση και δεν πληρωσει ο κοσμος τι θα κανουν?
    Νεο "κινημα" δεν πληρωνω παραλογα και παρανομα τελη κυκλοφοριας και τις εκτακτες εισφορες τους
    Τι θα κανουν?

    Γιάννη μου αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Το δικό μου αυτή τη στιγμή είναι να αποφύγω τη πληρωμή αυτής της παράλογης ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ και θα το κάνω άμεσα διότι έχω ήδη καθυστερήσει.

  6. #186
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και αν πάει το 2013 να τις πάρει ,σίγουρα δεν θα πληρώσει και τα τέλη του 2012 ;;;
    Γιες σερ. Σίγουρα. Αρκεί να τις έχει καταθέσει μέχρι 31/12/2011 και όχι 1/1/2012.

  7. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Samaro (24-06-11)

  8. #187
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη μου αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Το δικό μου αυτή τη στιγμή είναι να αποφύγω τη πληρωμή αυτής της παράλογης ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ και θα το κάνω άμεσα διότι έχω ήδη καθυστερήσει.
    τοτε γιατι το δικο μας προβλημα δεν το κανουμε δικο τους...
    να μη πληρωσουμε σαλιο νομιζει κανεις οτι θα μας κανουν κατι? ξερουν πολυ καλα οτι το ελατηριο το εχουν φτασει στο τερμα του, μια ψιλη και τους εσκασε στα μουτρα...

  9. #188
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Monsta Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη μου αυτό είναι δικό τους πρόβλημα. Το δικό μου αυτή τη στιγμή είναι να αποφύγω τη πληρωμή αυτής της παράλογης ΕΚΤΑΚΤΗΣ ΕΙΣΦΟΡΑΣ και θα το κάνω άμεσα διότι έχω ήδη καθυστερήσει.
    Περίμενε βρε Κώστα πρώτα να ψηφιστεί !!

  10. #189
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    βρε εσεις αυτοι μας θεωρουν ραγιαδες...

  11. #190
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    τοτε γιατι το δικο μας προβλημα δεν το κανουμε δικο τους...
    να μη πληρωσουμε σαλιο νομιζει κανεις οτι θα μας κανουν κατι? ξερουν πολυ καλα οτι το ελατηριο το εχουν φτασει στο τερμα του, μια ψιλη και τους εσκασε στα μουτρα...

    Μερικοί φώναζαν από πρόπερσι για κατάθεση στα μούτρα τους στις 31/12/2009 (πλήρωσα ο λακαμάς ο κ@υλωμένος 900 ευρώ για το Μ3 το 2010, από 530κάτι).

    Μερικοί φώναξαν πέρυσι για κατάθεση στα μούτρα τους στις 31/12/2010 (πλήρωσα ο λακαμάς ο κ@υλωμένος 1.000 ευρώ για το Μ3 το 2011).


    Μερικοί δυστυχώς ΔΕΝ άκουσαν...(ανάμεσά τους και εγώ).


    Τώρα μας λένε +10%, + τρελή ΕΚΤΑΚΤΗ ΕΙΣΦΟΡΑ, + τρελή αύξηση στο τεκμήριο διαβίωσης (αυτό θα δημιουργήσει επιπλέον προβλήματα σε πολύ κόσμο με Χ οχήματα, σπίτι κτλ κτλ....)


    Και ακόμα συζητάμε τι πρέπει να κάνουμε???

Σελίδα 19 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 917181920212969119 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP