Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Θα καταθεσετε πινακιδες?

Ψήφισαν
83. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • ναι

    24 28,92%
  • οχι

    59 71,08%
Σελίδα 12 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262112 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 111 έως 120 από 3261

Θέμα: Τέλη κυκλοφορίας-Εκτακτη εισφορα-καταθεση πινακιδων

  1. #111
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Βολος
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    855
    Thanked
    550
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    650 γιουρια ειναι η εκτακτη για τα τριλιτρα;

    Που μπορουμε να βρουμε τους πινακες;
    "You live more for five minutes, going fast on a bike, than other people do all of their life". - Marco Simoncelli R.I.P.

  2. #112
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτομαι πολυ πολυ σοβαρα νατις καταθεσω για καποιο διαστημα....μια μορφη διαμαρτυριας για να τα εχω καλα με τον εαυτο μου.......Νταβατζη στην ζωη μου δεν ειχα και δεν θα εχω ποτε.......(ετσι κι αλλιως πρεπει να μου φερει καποια καλουδια ακομα ο Αλω...)
    παμε μαζι....το εχω παρει αποφαση , πως φετος δεν θα τους πληρωσω χαρατσια !

  3. #113
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos-Mpacket Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και οχι μονο για αυτοκινητα ανω των 2.000 κυβικων θα μπει εκτακτη εισφορα,κλιμακωτα απο 150 εως 650 ευρω.

    Μηπως θα πρεπει κατα το Νοεμβριο να παμε και να καταθεσουμε τις πινακιδες μας σαν μετρο πιεσης προς την Κυβερνηση;

    Αν δουν μια μαζικη καταθεση πινακιδων δεν θα τους βγαινουν τα νουμερα στον προυπολογισμο και ισως ετσι αναγκαστουν να παρουν καποια απο τα εισπρακτικα μετρα πισω.

    Ας σκεφτουμε ολοι κατι που θα τους κανει τον προυπολογισμο μπορντελο και ας αρχισουμε να εφαρμοζουμε τετοιες τακτικες.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    ας κανουμε την κινηση ,,,2-3 μηνες πριν το τελος της χρονιας, να καταθεσουμε πινακιδες !! τοσα φορουμ υπαρχουν, σωματεια, ομαδες ανθρωπων που απλα αγαπουν το αυτοκινητο ή το εχουν απολυτη αναγκη...ας οργανωθουμε, να επικοινωνησουμε και να δωσουμε εστω το μυνημα μας, δεν γινεται να μας το στερουν ! 10% αυξηση ..με τα σημερινα οικονομικα δεδομενα ειναι υπερογκη , περσυ ηταν αλλα τοσα....απο το 2002 εως σημερα εχουν διπλασιαστει...με τον σημερινο ρυθμο, σε 3 χρονια θα εχουν τριπλασιαστει..! τα τελη που μας ζητανε...δεν αντιστοιχουν σε καμια παροχη ...επικινδυνοι δρομοι, ελλειπης φωτισμος, φαναρια χαλασμενα...και ανα καθε 15-20 χλμ εθνικου οδικου δικτυου,το χαρατσι των διοδιων...μας υπενθυμιζουν το καθηκον μας ως πολιτες να αντιδρασουμε...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NionioSE60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια οργανωμενη κινηση θα μετρησει.....το να παμε 10 απο τη θεσ/νικη και αλλη δεκα απο την αθηνα να κανουμε κατι τετοιο...
    Ουτε που θα καταλαβουν κατι,,.,,
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z4 DCT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτομαι πολυ πολυ σοβαρα νατις καταθεσω για καποιο διαστημα....μια μορφη διαμαρτυριας για να τα εχω καλα με τον εαυτο μου.......Νταβατζη στην ζωη μου δεν ειχα και δεν θα εχω ποτε.......(ετσι κι αλλιως πρεπει να μου φερει καποια καλουδια ακομα ο Αλω...)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο panos90 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω λεω στους δικους μου να παραδωσουμε πινακιδες..

    μου λενε οχι και τι θα κανεις χωρις αμαξι κλπ..

    δεν πειραζει.. και με μετρο μια χαρα την παλευα οταν δεν ειχα το διπλωμα..

    660 ευρω για ενα σαραβαλο δεκαετιας επειδη ετυχε να ειναι 1995cc και οχι 1928cc δεν γουσταρω να τα πληρωσουν οι γονεις μου..

    καλυτερα χωρις αμαξι και 700 ευρω στην τσεπη για πεταμα!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BMW2jz Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΠΑΡΑΔΙΝΟΥΜΕ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ Κ ΤΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ...ΕΧΩ ΕΝΑ ΒΜW 320CI TO 07' ΠΛΗΡΩΣΑ 372 TO 08' 446 TO 09' 571 Κ ΠΕΡΥΣΙ 600....ΦΕΤΟΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ ΘΑ ΠΛΗΡΩΣΩ 750 ΕΥΡΑ...ΟΜΩΣ ΦΕΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Κ ΤΟ ΜΠΑΜ ΓΙΑΤΙ ΘΑ ΚΑΤΑΘΕΣΩ ΠΙΝΑΚΙΔΕΣ ΔΝ ΤΑ ΔΙΝΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ...Κ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΠΑΛΙ ΠΙΟ ΠΑΝΩ....Ε ΔΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΑΚΡΗ ΔΝ ΥΠΑΡΧΕΙ....Κ ΖΩ ΣΕ ΝΗΣΙ ΚΙΟΛΑΣ ΣΙΓΑ ΤΙς ΔΡΟΜΑΡΕΣ ΠΟΥ ΠΛΗΡΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡς ΕΝΑ BMW ΠΑΠΑΚΙ Κ ΑΓΙΟΣ Ο ΘΕΟΣ Κ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΟΤΑΝ ΔΝ ΘΑ ΕΧΟΥΜΕ ΕΥΡΩ ΠΟΔΗΛΑΤΑΚΙ....
    Σε μια συζητηση που ειχα πριν με κατι φιλαρακια,σκεφτηκαμε με το που θα μας ερθουν τα ειδοποιητηρια για το σημα του 2012 να βγαλουμε τις πινακιδες μας και να τις παμε στην εφορια για καταθεση.

    Αν μπορεσουμε να οργανωσουμε μια κινηση με σκοπο την καταθεση πινακιδων ως μετρο πιεσης για να σταματησουν οι κυβερνοντες να βλεπουν το αυτοκινητο σαν την αγελαδα που γενναει λεφτα για να βουλωσουν τις τρυπες του προυπολογισμου εγω ειμαι διαθεσιμος.

    Αρκετα καναμε τους μ@λ@κες,ωρα για δραση.

  4. The Following 9 Users Say Thank You to nikos-Mpacket For This Useful Post:

    bill_m3 (11-06-11), Dathanaso (10-06-11), JOHNNY 69 (10-06-11), Kostas_1 (10-06-11), manos (11-06-11), paganis (10-06-11), Samaro (11-06-11), stefm5 (10-06-11), Z4 DCT (10-06-11)

  5. #114
    Εγγραφή
    14-03-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    441
    Thanked
    571
    Rides
    1

  6. #115
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω σκεφτομαι με τα τελη,τις βενζινες τα σερβις κλτ κτλ που θα γλυτωσω απο την bmw καταθετοντας πινακιδες σε ενα χρονο θα βγαλω ενα σμαρτ...

  7. #116
    Εγγραφή
    05-01-11
    Μηνύματα
    171
    Thanked
    136
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο HULK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω σκεφτομαι με τα τελη,τις βενζινες τα σερβις κλτ κτλ που θα γλυτωσω απο την bmw καταθετοντας πινακιδες σε ενα χρονο θα βγαλω ενα σμαρτ...
    κ γω για κατα εκει πηγαινω..μολις ληξει η ασφαλεια κουκουλα σε παρινγκ κ τελος k μολις ρθει το χαρτακι 8α τους τις παω..ηδη εχω ξεκινησει την αναζητηση smart..τσαμπα λεφτα..
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ ΠΑΡΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΜΕΝΟΙ.

  8. #117
    Εγγραφή
    05-01-11
    Μηνύματα
    171
    Thanked
    136
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σε λιγο θα βαλουν σημα κ στα ποδηλατα..
    ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΙΚΗΜΕΝΟΙ ΠΑΡΑ ΝΤΡΟΠΙΑΣΜΕΝΟΙ.

  9. The Following User Says Thank You to vs316ti For This Useful Post:

    katsaraios (11-06-11)

  10. #118
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vs316ti Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε λιγο θα βαλουν σημα κ στα ποδηλατα..
    Παω και στοιχημα!!!!.....θεωρεις τυχαιο το οτι βγηκε εντολη απο το υπουργειο μεταφορων για να κυκλοφορουν με το γραμμα του νομου στις λεοφορειολωριδες???

    Ακομα και αυτο περιμενω και δεν θα μου κανει καμια εντυπωση

    https://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1990056
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Z4 DCT : 11-06-11 στις 12:50

  11. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    katsaraios (11-06-11)

  12. #119
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    4.206
    Thanked
    7582
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos-Mpacket Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε μια συζητηση ........................

    Αν μπορεσουμε να οργανωσουμε μια κινηση με σκοπο την καταθεση πινακιδων ως μετρο πιεσης για να σταματησουν οι κυβερνοντες να βλεπουν το αυτοκινητο σαν την αγελαδα που γενναει λεφτα για να βουλωσουν τις τρυπες του προυπολογισμου εγω ειμαι διαθεσιμος.

    Αρκετα καναμε τους μ@λ@κες,ωρα για δραση.
    Δεν πιέσθηκαν ποτέ και δεν θα πιεσθούν γιατί δεν τους ενδιαφέρει.

    Γιατί αν δεν τα εισπράξουν απο τα τέλη θα βρούν τρόπο επιβαρύνοντας κάποιο άλλο αγαθό.

    Μην ξεχνάμε ότι τα νέα μέτρα έρχονται ακριβώς επειδή δεν πιάσαμε τους περσινούς φόρους.
    Θυμόσαστε τι γινόταν στις εφορίες ;;;;

    Κύριοι δεν υπάρχει σωτηρία τα λεφτα θα μας τα πάρουν ότι και αν κάνουμε.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Samaro : 11-06-11 στις 14:21

  13. The Following User Says Thank You to Samaro For This Useful Post:

    oldcarskickass (11-06-11)

  14. #120
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Samaro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πιέσθηκαν ποτέ και δεν θα πιεσθούν γιατί δεν τους ενδιαφέρει.

    Γιατί αν δεν τα εισπράξουν απο τα τέλη θα βρούν τρόπο επιβαρύνοντας κάποιο άλλο αγαθό.

    Μην ξεχνάμε ότι τα νέα μέτρα έρχονται ακριβώς επειδή δεν πιάσαμε τους περσινούς φόρους.
    Θυμόσαστε τι γινόταν στις εφορίες ;;;;

    Κύριοι δεν υπάρχει σωτηρία τα λεφτα θα μας τα πάρουν ότι και αν κάνουμε.
    Aντώνη δίκιο έχεις, από αλλού θα τα πάρουν αλλά από εμένα και από άλλους (απ΄ότι διαβάζω) δεν βλέπουν φράγκο για το σήμα!!!!
    Παράδοση πινακίδων και τέρμα!!
    Ξέρουμε και εμείς να τα φάμε τα λεφτά μας!

  15. The Following 3 Users Say Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    nikos-Mpacket (12-06-11), Nino (11-06-11), Samaro (11-06-11)

Σελίδα 12 από 327 ΠρώτηΠρώτη ... 210111213142262112 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP