Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 15 από 15

Θέμα: [E39] BMW 520i 99

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    φανη....αν το παιδι κατα την κριση του νομιζει οτι δεν τον παιρνουν στα σοβαρα...προτεινω κ γω να αλλαξει συνεργειο....το που θα πας ειναι κατι που θα επιλεξεις εσυ βεβαια...!!

    ωστοσο καλως ορισες κ καλη διαμονη...!!!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bmw330vasilis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φανη....αν το παιδι κατα την κριση του νομιζει οτι δεν τον παιρνουν στα σοβαρα...προτεινω κ γω να αλλαξει συνεργειο....το που θα πας ειναι κατι που θα επιλεξεις εσυ βεβαια...!!

    ωστοσο καλως ορισες κ καλη διαμονη...!!!
    Οχι ρε παιδες μη λεμε αερολογιες επειδη ο Snoo το πεταξε λιγο ακομψα πανω στη φουρια του.
    Μια χαρα ειναι το συνεργειο, αν ειχα παραπονο θα σας το ειχα πει ηδη. Κριμα να λεμε τετοιες χοντραδες χωρις ουσιαστικο λογο. Να πεις οτι δεν αξιζε..θα το ελεγα εγω πρωτος!

    Χρηστο κανε μια λιστα με οσα σου εγραψε ο m-power01 και πηγαινε στο συνεργειο να δειτε τα συγκεκριμενα σημεια.

    Το οτι αλλαξαν προσφατα οι δισκοι δεν σημαινει οτι δεν ειναι στραβοι, αν επεσαν σε νερα ή σε πλυντηριο, ζεστοι.

    Στο οτι δεν παει το αμαξι, θα πονταρα στο MAF.

  3. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα σε ολους! Ειμαι νέος στο forum και κατοχως μια bmw 520 του 99 ε39 το αμαξι έχει κανει 270000 χιλιομετρα απο το γνωστα λαδια ξυδια δεν καιει τίποτα εχω χαλάσει παρα πολλα χρήματα για την συντηρηση του αλλα αντιμετωπίζω κάμποσα προβληματα τα οποία δεν μπορω να βρώ λύση σε οποιο συνεργειο και αν έχω πάει! Φυσικά δεν πηγαινω στην αντιπροσωπεια bmw!
    Κάποια χαρακτηριστικα

    αμορτισερ bilstein spirnt με 3 ποντα eibach
    ζαντες 17αρες 235/45 17 με αrtec wheels!

    Τωρα στο θέμα με τα προβληματακια του!

    1)Το αμαξι εχει πανο του οθόνη τηλεφωνο navi gps cd 6άρα και τηλεόραση!
    το τηλεφωνο gps navi και cdερια δουλευουν κανονικότατα το πρόβλημα ειναι με την τηλεόραση δεν δουλευει και δεν δείχνει τα κανάλια και κάνενας δεν μπορει να μου βρεί λυση γνωριζει καπιος κάπιον που να ειναι καλος ηλεκτρολόγος να μου την ρυθμίσει/επισκευάσει?

    2)Υπάρχει cd που να δουλευει με το Navi ΟΛΗΣ της Ελλαδας? αυτη την στιγμή εχω ενα cd αλλα δουλευει μονο στην Αθήνα οποιος γνώστης ξέρει ας μας πει!

    3)Η τελίκη του αυτοκινήτου ειναι στα 230 αλλα δεν τραβάει και δεν γεμίζει γρήγορα τι μπορεί να συμβαίνει? καταλαβαίνω πως το αμαξι εχει φθορά με τοοοοσα χιλιόμετρα αλλα θα έπρεπε να το κανει αυτό?

    4)Εχω τρέμουλο στο τιμόνι τι ζυγοσταθμίσεις ευθυγραμίσεις ίσιομα ζάντες τα πάντα ολα εχω τρέμουλο στα 120 και μέτα τι μπορεί να φταίει γι'αυτό?

    Ευχαριστω για τον χρόνο σας και τις απαντήσεις σας (αν εχω) όλες οι απαντήσεις ειναι καλοδεχούμενες φιλικά πάντα
    Κατ' αρχήν καλώς ήρθες, όπως σου είπαν και τα παιδιά υπάρχει ενότητα στο φόρουμ όπου μπορείς να μας πεις πέντε πράγματα για σένα.

    Για τα ερωτήματά σου 1 & 2, θα σου απαντήσουν μέλη που έχουν περισσότερο εμπειρία από μένα.

    Για το 3. ναι το αμάξι μετά από 270000 km είναι απόλυτα φυσιολογικό να έχει χάσει μέρος της ιπποδύναμής του. Η τελική ταχύτητα του αυτοκινήτου δεν αποδεικνύει ότι το αυτοκίνητο έχει και την αρχική του ιπποδύναμη και ροπή.

    Για το 4. Το τρέμουλο το έχεις στα 120 km/h και μετά όπως λες, πόσο μετά δηλαδή, μέχρι πόσα χιλιόμετρα. Θα ήθελα επίσης να μας πεις αν αυτό συμβαίνει και κατά την επιβράδυνση του αυτοκινήτου αφήνοντας γκάζι και κατά την επιβράδυνση πατώντας φρένο.


    Καλή και ευχάριστη διαμονή!

  4. #14
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Οι δισκοι που το οδύγησα το αμαξι σε πολλα χιλιομετρα και φρενάρισμα δεν εχουν τρεμουλο στο τιμονι αλλα ουτε και στο πετάλι του φρένου!

    Τώρα για το τρεμουλο στην ταχύτητα ξεκιναει απο τα 120 κ μετα μεχρι όσο παει! στην επιβραδυνση πατόντας φρενο οχι! επιβραδυνση γενικότερα λιγοτερο απο το να πάταγα γκαζι μετα τα 120

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Snoo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οι δισκοι που το οδύγησα το αμαξι σε πολλα χιλιομετρα και φρενάρισμα δεν εχουν τρεμουλο στο τιμονι αλλα ουτε και στο πετάλι του φρένου!

    Τώρα για το τρεμουλο στην ταχύτητα ξεκιναει απο τα 120 κ μετα μεχρι όσο παει! στην επιβραδυνση πατόντας φρενο οχι! επιβραδυνση γενικότερα λιγοτερο απο το να πάταγα γκαζι μετα τα 120
    Χρήστο ξεκίνα με μια ζυγοστάθμιση (με τους τροχούς επάνω στο αμάξι) και βλέπουμε.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP