Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 42 από 42

Θέμα: ΑΓΟΡΑ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ......HELP

  1. #41
    Εγγραφή
    01-08-12
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    1.051
    Thanked
    1473
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Λοιπόν...να ενημερώσω το αγαπητό φόρουμ για την επιλογή μου.

    Πάω τη Δευτέρα γεμάτος χαρά και αγωνία να πάρω την LG (47LA691S) αποφασισμένος να αφήσω πίσω το ambilight της παλιάς Philips μου (47PFL8404) και να δοκιμάσω νέα εταιρία.

    Επειδή η LG ήταν εκθεσιακό κομμάτι και το τελευταίο, μου έκαναν καλύτερη τιμή και από 1.250 μου την άφησαν 1.150.

    Την πήρα λοιπόν και έφυγα σπίτι για να τη σετάρω.

    Πολύ εντυπωσιακή η οθόνη σε πρώτη φάση καθώς είναι σα να μην έχει πλαίσιο και δίνει την εντύπωση ότι αιωρείται. Επίσης το 3D της πολύ ωραίο.

    Όμως κάτι δε μου άρεσε εξ'αρχής στη ποιότητα τόσο στο sd όσο στο hd.

    Τρεις μέρες τώρα προσπαθώ να ρυθμίσω την εικόνα αλλά δεν φτάνει την ίδια ποιότητα που είχε η 3ετίας Philips μου.

    Αποφάσισα λοιπόν να την επιστρέψω, πλήρως απογοητευμένος από τη ποιότητα της LG στα τόσα χρήματα.

    Την επέστρεψα λοιπόν και πήρα τη Philips (47PFL6907) 600hz με ambilight και 3D στην οποία επειδή δεν ήμουν ευχαριστημένος από την LG και επειδή ήταν demo μου την άφησαν από 1.300 στα 1.050. Πρόσθεσα 5ετή εγγύηση και τέλος!

    Και επιτέλους, είδα το φως μου!

    Κλάσεις ανώτερη η ποιότητα και η ευκρίνεια τόσο στην εικόνα του hd όσο και του sd και αποφάσισα ότι το ambilight δεν το αλλάζω με τίποτα!

    Εδώ χθες LeMans 24hr σε hd με ambilight (μετά το γύρισα και 3d και έμεινα έτσι --> )



    Θα μου πείτε...καλά δεν την είδες στο μαγαζί?

    Προσοχή λοιπόν γιατί τόσο η LG όσο η Philips ήταν σε δικό τους "island" και δεν ήταν συνδεδεμένες ούτε στο δορυφορικό nova που έχουν ούτε στη digea για να δεις τη ποιότητα. Είχαν δικά τους στικάκια που έπαιζαν τις δικές τους ταινίες, εκτός από τη Philips που έπαιζε από bluray.

    Τελικά Philips και πάλι Philips...
    Nikos

  2. The Following 5 Users Say Thank You to Nikos! For This Useful Post:

    Bitz (20-06-13), jkourkoulis (20-06-13), Kostas_1 (20-06-13), Ptboul (20-06-13), Vassilis ///M (20-06-13)

  3. #42
    Εγγραφή
    28-11-11
    Περιοχή
    ΑΡΓΟΣ
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    1.311
    Thanked
    1475
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχει κάποιος να προτείνει μια 32αρα ;;ταβάνι τα 300,τπτ αλλο
    Αν στα είκοσι δεν μάθεις,
    στα τριάντα δεν κάνεις,
    στα σαράντα δεν έχεις,
    τότε στα πενήντα ούτε θα μάθεις, ούτε θα κάνεις, ούτε θα έχεις.



    Τι γαρ ωφελείται άνθρωπος, αν τον κόσμον όλον κερδίσει την δε ψυχή αυτού ζημιωθή?

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP