Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4

Θέμα: Aγορα εκκεντροφορων Shrick απο Γερμανια σε ΣΟΥΠΕΡ τιμη !!!

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή Aγορα εκκεντροφορων Shrick απο Γερμανια σε ΣΟΥΠΕΡ τιμη !!!

    Λοιπον...μετα απο αρκετο ψαξιμο στην Ελλαδα για να βρω να αγορασω εκκεντροφορους Schrick 1 σταδιου(Nockenwellen 264°/248° - BMW M54 Schrick - NEU) τελικα βρηκα σουπερτιμη στη Γερμανια !!
    Οι τιμες που βρηκα λοιπον Ελλαδα ηταν απο 1500 ως και 1200 η καλυτερη!!!
    Ψαχνοντας λοιπον στο ebay το Γερμανικο βρηκα τους εκκεντροφορους στην τιμη των 899 ευρω.
    Σκεφτηκα πως θα μπορουσα να κατεβασω και λιγο ακομα την τιμη και ετσι εστειλα ενα mail στον πωλητη και τον ρωτησα αν εχει καταστημα εκτος ebay και αν μπορουμε να εχουμε ακομα καλυτερη τιμη μια και η διαφορα με Ελλαδα δεν ειναι και πολυ μεγαλη(πραγμα που δεν ηταν βεβαια και αληθεια μια και η καλυτερη τιμη που εγω βρηκα ηταν 1200 ευρω).
    Στη συνεχεια λοιπον του ειπα πως ποσταρω σε διαφορα forums αυτοκινητων και οτι με μια καλυτερη τιμη πιθανον να ανοιξει ο δρομος για περισσοτερες πωλησεις απο Αθρωπους απο την Ελλαδα!!!
    Τελικα ειχε μαγαζι εκτος ebay και μου απαντησε οτι η τιμη που μπορει να κανει μαζι με τα μεταφορικα ηταν (my offer outside of ebay is = 849,00 EURO inclusive shipping to greece)849 ευρω !!!
    Σκεφτομαι λοιπον να του ξαναστειλω mail και να του πω πως η τιμη θα ηταν φρονιμο να κατεβει λιγο πιο κατω για καλο ολων (και δικο του=περισσοτερες πιθανον πωλησεις απο Ελλαδα αλλα και για μας=που δεν βρισκω λογο να ξεπαραδιαζομαστε και να πληρωνουμε αδικα κερατιατικα).
    Μου ξαναπανταει οτι τελικη τιμη που θα κανει ειναι 825 ευρω με τα μεταφορικα !!!
    Στη συνεχεια ρωτησα πως μπορει να γινει η συναλλαγη αν οι εκκεντροφοροι ειναι γνησιοι Schrick,αν ειναι καινουργιοι και αν εχουμε εγγυηση.
    Εδω θα ηθελα να πω πως ο τυπος στο ebay ηταν power seler και γενικα ηταν πολυ σωστος στην ανταλλαγη των μηνυματων μας.
    Μου ειπε λοιπον πως πουλανε μονο καινουργια πραγματα και μονο γνησια και εχουν και δυο χρονια εγγυηση !!!
    Αυτη ειναι η απαντηση του:
    (hello,

    yes, two camshafts as a set.
    original schrick in a original schrick box and brand new (not used)
    we only have new schrick parts.)

    Μου ειπε πως αν θελω να πληρωσω με PAYPAL η τιμη δε μπορει να ειναι αυτη μια και το paypal του κανει καποιες κρατησεις και θα ειναι 858 ευρω(Paypal payment = 858,00 EUR ),
    αλλιως μπορω να του στειλω τα χρηματα με μεταφορα στο λογαριαμο του που η τιμη τοτε θα ειναι 825 ευρω και το επιπλεον που εγω θα πρεπει να πληρωσω για τη μεταφορα θα ειναι 0,30 λεπτα η προμηθεια της τραπεζας μια και μου εδωσε το IBAN και το BIC !!

    Στη συνεχεια τον ρωτησα για ποια μοντελα ακομα εχει εκκεντροφορους και η απαντηση του ηταν :
    (we have cams and other schrick parts (valve springs, retainers, etc... for all bmw modells.
    M10, M20, M30, M42, M43, M44, M50, M52, M54.....etc... Mini cooper and cooper S).

    Μου ειπε ακομα (κατι που φανηκε και στο site του) οτι εχει τα παντα για VW AUDI που αυτα ειναι που βλεπεις ουσιαστικα και στην σελιδα του .
    Απλα επειδη δε προσεξα στη σελιδα του για BMW γι'αυτο τον ρωτησα τι υπαρχει για τα δικα μας αμαξια και μου απαντησε πως : ( we are normally a VW /Audi tuning company, but we are one of three german schrick distributors).
    Ετσι λοιπον εκανα μεταφορα χρηματων στην τραπεζα του και μολις παραλαβω θα σας φιξαρω οτι ολα πηγαν οκ πραγμα που δεν εχω καμμια αμφιβολια αλλα κραταω και μια πισινη.
    Ελπιζω να βοηθησα και να ανοιξα καποιο δρομο για φθηνοτερη αγορα εκκεντροφορων γιατι ειναι κριμα να πληρωνουμε 40-50% πανω απο την τιμη τους ασε που δεν ειχα την δυνατοτητα να δωσω 1200-1500 για να τους παρω απο εδω !!!
    Μεσα στην ολη μου προσπαθεια για να βρω πιο φθηνα σκεφτομουν και αλλους απο το φορουμ που μπορει να ηθελαν αλλα να μην μπορουσαν να δωσουν τοσα χρηματα.
    Η Διευθυνση του ειναι www.ls-cartec.de και τον Δεκεμβρη θα εχει ετοιμη τη νεα του σελιδα

    ( L&S Cartec www.ls-cartec.de

    in december 2008 with a new website)

    το e-mail του :ls-cartec@t-online.de
    Ισως και με μαζικη παραγγελεια να πεσει και αλλο η τιμη...ποιος ξερει.
    Αυτα ελπιζω να μη σας κουρασα πανω στην προσπαθεια μου να τα πω οσο πιο αναλυτικα και κατανοητα μπορουσα .
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

  2. The Following 2 Users Say Thank You to deepBLUE For This Useful Post:

    BILL007 (18-01-10), stratos (18-01-10)

  3. #2
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    δεν ξερω αλλα οταν του εστειλα μνμ εμενα αλλα μου ελεγε!

  4. #3
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μια συμβουλή: καλήτερα πληρωμή με Paypal παρά με μεταφορά χρημάτων. Αν χαθούν στην μεταφορά, ή είναι χτυπημένα/κατεστραμένα ή δεν τα στείλει ο αποστολέας τότε κάνεις reclaim όλα σου τα χρήματα και αφήνεις την Paypal να καθαρίσει μαζί του.

    Πάντως συγχαρητήρια για την προσπάθεια και το ψάξιμο

  5. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Πειραιας - Μηλος
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    6.972
    Thanked
    20091
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pontiosM3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ξερω αλλα οταν του εστειλα μνμ εμενα αλλα μου ελεγε!
    Δε ξερω..εγω πληρωσα εκτος paypal και δεν ειχα κανενα θεμα .
    Δε ξερω τι τον ρωτησες και τι σου ειπε.
    Και γω τυχαια τον βρηκα αλλα η συναλλαγη ηταν αψογη.
    Παντως εχω περιγραψει πιο πανω με λεπτομερειες τα παντα.
    www.deepbluebeachbar.com

    Deep Blue, Paliochori, Milos HD 360º Virtual Tours:
    360º HD Εικονικές Περιηγήσεις:
    ************** Click on the link: ****************
    https://www.paliochori.com/vt/deepblue


    Instagram

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP