Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 56

Θέμα: ρυθμιση αναρτησης (pss10)

  1. #1
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή ρυθμιση αναρτησης (pss10)

    θελω να μου συστησετε καποιον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ για την ρυθμιση της pss10 που εχω βαλει εδω και καιρο αλλα περιμενα κατι καλυτερο στις στροφες το οποιο δεν το εχω!! δλδ καποιον με "κλειστα ματια" που λενε να μου κανει ευθιγραμιση και ρυθμιση (εχω ακουσει για καποιον με το ονομα stefanelo ή κατι τετοιο) τον ξερει καποιος?τι μου προτεινετε??

  2. #2
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mo328i Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να μου συστησετε καποιον ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ για την ρυθμιση της pss10 που εχω βαλει εδω και καιρο αλλα περιμενα κατι καλυτερο στις στροφες το οποιο δεν το εχω!! δλδ καποιον με "κλειστα ματια" που λενε να μου κανει ευθιγραμιση και ρυθμιση (εχω ακουσει για καποιον με το ονομα stefanelo ή κατι τετοιο) τον ξερει καποιος?τι μου προτεινετε??
    rafaello amendola εννοω

  3. #3
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    δεν ξερει ΚΑΝΕΝΑΣ?? πραγματικα εχω βρει τα παντα στα foroum και πολλα πραγματα και σε αυτο,αλλα δεν μου εχει πει ουτε ενας εναν σωστο επαγγελματια γνωστη για ευθιγραμμιση-ρυθμιση.Το ψαχνω εδω και ενα μηνα το θεμα και δεν ξερει ΚΑΝΕΝΑΣ!!αλυτο μυστηριο ελεος

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Τι ακριβώς θέλεις να ρυθμίσεις? Όταν τις τοποθέτησες δεν έκανες ευθυγράμμιση?

    εδώ είναι αυτός που λες...

  5. #5
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γιατι αυτος ο rafaelo θεωρειται ειδικος στις ρυθμισεις των pss ..?Παντως πιστευω πως την ιδανικη ρυθμιση την βρισκεις μονος σου ,οχι με την πρωτη φορα αναλογα με το πως οδηγεις το αυτοκινητο σου.Δοκιμαζεις ,ρυθμιζεις αναλογως ,κ οδηγωντας βρισκεις αυτο που θες .Πρεπει να πειραματιστεις λιγο πιστευω γιατι η αναρτηση αυτη ειναι πολυ καλη κ ακριβη κ αν δεν βρεις την καλυτερη θεση δεν εχει νοημα η αγορα της.Τωρα η ευθηγραμμιση εχει σχεση με την αναρτηση αλλα πανω στο θεμα αυτο θελει καποιον με γνωσεις...

  6. The Following 3 Users Say Thank You to Z-man For This Useful Post:

    manos///3 (13-01-11), Thomelef (13-01-11), ΔημήτρηςΜ3 (13-01-11)

  7. #6
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Z-man Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι αυτος ο rafaelo θεωρειται ειδικος στις ρυθμισεις των pss ..?Παντως πιστευω πως την ιδανικη ρυθμιση την βρισκεις μονος σου ,οχι με την πρωτη φορα αναλογα με το πως οδηγεις το αυτοκινητο σου.Δοκιμαζεις ,ρυθμιζεις αναλογως ,κ οδηγωντας βρισκεις αυτο που θες .Πρεπει να πειραματιστεις λιγο πιστευω γιατι η αναρτηση αυτη ειναι πολυ καλη κ ακριβη κ αν δεν βρεις την καλυτερη θεση δεν εχει νοημα η αγορα της.Τωρα η ευθηγραμμιση εχει σχεση με την αναρτηση αλλα πανω στο θεμα αυτο θελει καποιον με γνωσεις...
    αυτον προσπαθω να βρω και εγω,καποιον με γνωσεις να ξερει τι κανει!!προσπαθω να βρω απο το internet βρισκω διαφορους αλλα επειδη εχουμε γεμισει "επαγγελματιες" φοβαμαι να παω..

  8. #7
    Εγγραφή
    07-02-10
    Μηνύματα
    213
    Thanked
    131
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Aν τελικα δεν γνωριζει καποιος απο εδω να σου συστησει με ασφαλεια τοτε νομιζω πως αυτο που μπορεις να κανεις ειναι να παρεις τηλεφωνο την bilstein hellas κ να σου συστησουν αυτοι καποιον με τον οποιον συνεργαζονται...

  9. #8
    Εγγραφή
    14-01-10
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    388
    Thanked
    316
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    υπάρχει ενας μεταμόρφωση στην γέφυρα δίπλα νομίζω αθανασίου λέγεται η κάτι τέτοιο και κάνει και upgrade και service στις αναρτήσεις τις pss9-10

    και αυτός που πάω εγω και είναι πολύ καλός και πολύ γνώστης και μπορεί να σου πει πως δουλεύει η ανάρτηση και τι να κάνεις
    είναι ο Πουπάκης(the doctor !! ) στην Λ δημοκρατίας τηλ 210 2478977.

    δοκίμασε όπου θες
    Mια ζωή Μ3 που είναι πουταν@ και κυρία...

    Μ3 is gone...

  10. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Δε πιστευω καποιος μαστορας να σου ρυθμισει το σεταπ. Το πολυ πολυ να σου βαλει default ρυθμισεις.
    Εσυ πρεπει να το ψαξεις στο δρομο.

    Ξερεις τις default ρυθμισεις?
    Μηπως γραφει κατι στο manual / χαρτια της αναρτησης?

    Μια βιδα δεν εχει για compression/rebound?
    To υψος το ρυθμισες και ποσο?
    Πουλάω το BMW ή το ανταλλάζω με saxo

  11. #10
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστω φιλε nick ειναι η πρωτη φορα που παιρνω απαντηση!θα το παω μολις ξεμπερδεψω καποιες δουλειες.thanks

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP