Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 34

Θέμα: E34 - Ένας υποτιμημένος θρύλος.

  1. #11
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο VanVIC Εμφάνιση μηνυμάτων
    λέω κι'εγω ...
    θα το περάσει "έτσι" αυτό το thread, σαν να μην το είδε ποτέ ?!
    Τι θες τώρα και συ???

    (με δάκρυα να στάζουν στο πληκτρολόγιο...)

  2. #12
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και εγώ δεν πιστεύω ότι πρόκειται για υποτιμημένο μοντέλο...ισα ισα κυκλοφόρησαν πολλά ακόμα και στην ελλάδα.
    Μην ξεχνάτε ότι πολλά απ αυτά ήρθαν με κόκκινες πινακίδες ΑΜΜΟ, στη δίλιτρη έκδοση και σε άσπρο χρώμα.
    Πανέμορφο αυτοκίνητο, με υπέροχες και έντονες γραμμές και πολύ στιβαρή κατασκευή.
    Όσο για το M5 ...τι να πει κανεις.....για εμενα μακράν το πιο καθαρόαιμο M5 ever...και by far....δε νομίζω ότι ούτε το E39 ούτε το E60 το πλησίασαν ποτε στο καθαρόαιμο του χαραχτήρα του.
    Φανταστικές αναμνήσεις από ένα υπεραυτοκίνητο που μου κράτησε παρέα από το 1994 έως το 2004 χωρίς κανένα απόλυτως σοβαρό πρόβλημα.....με σωστή και μεθοδική συντήρηση το σκυλί δεν καταλάβαινε τίποτα.
    Το τελευταίο χειροποίητο M5 του division. Μετά ανέλαβαν οι "κοπτοραπτουδες".

  3. #13
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikos M5 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το τελευταίο χειροποίητο M5 του division. Μετά ανέλαβαν οι "κοπτοραπτουδες".
    ^^^^Σωστότατος όπως πάντα ο Νίκος^^^^

  4. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Rosinante Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο συμβαινει επειδη προφανως ειναι πια παμφθηνα και μπορει να τα αγορασει ο καθε ενας στραβουλιακας γερακος συνταξιουχος και να τα καταστρεψει με την ησυχια του Παναγιωτη...Οσοι τα εχουν απο καινουρια και τα εχουν χρυσοπληρωσει(ελαχιστοι),τα περιποιουνται...
    Σωστά, και περιποίηση δεν είναι μόνο το να το πηγαίνεις στο πλυντήριο συχνά ή να του κάνεις τα σερβις. Απαιτεί και πολλή προσωπική ενασχόληση η περιποίηση ενός τέτοιου αυτοκινήτου..

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγω θα συμφωνησω με τον ptboul δεν τους δινει σημασια πια κανεις ακομα και οι ιδιοι οι κατοχοι τους πολλες φορες, τα βλεπεις "παρατημενα" παρκαρισμενα.
    Αλλα δυστυχως ετσι ειναι η ζωη.... προχωρα και ξεχνα ευκολα αλλες φορες για καλο και αλλες....
    Παντως εχω να θυμηθω οτι οταν το ειχα πρωτο δει εκτος απο την πλακα που ειχαμε παθει, οταν λεγαμε τα "αναγνωριστικα" του το νουμερο (520-530) γεμιζε το στομα μας και η φωνη ειχε κατι το "μεγαλοσχημο".

  6. #16
    Εγγραφή
    08-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.025
    Thanked
    439
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το 2000 (το έχω πει και άλλη φορά νομίζω) όταν σπούδαζα στην Ουαλία, αγόρασα μία και τη χρησιμοποίησα για μερικά χρόνια σαν ταξί αφού το μετέτρψα σε LPG (υγραέριο). Σε ένα χρόνο το είχα μετατρέψει και σε φουλ M5 look και ήταν εκτός από χάρμα οφθαλμών και κράχτης για τη δουλειά και ένα αξιόπιστο αυτοκίνητοπου που σπάνια ζήτησε κάτι εκτός από τα αναλώσιμα.
    Απίστευτο αυτοκίνητο αν και δε θα με χάλαγε αν ήταν 6κύλινδρο. Λυπάμαι που δεν έχω photo να ανεβάσω αλλά αυτό ήταν το BMW που ευχαριστήθηκα περισσότερο από όλα.
    Σίγουρα το Ε92 είναι αλλού αλλά το Ε34 είναι στην καρδιά μου για πολλούς προσωπικούς λόγους!! ]
    Μπράβο στο φίλο που ανέβασε το θέμα.

  7. The Following User Says Thank You to yannisv For This Useful Post:

    Ptboul (18-01-10)

  8. #17
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    VOULA
    Μηνύματα
    1.898
    Thanked
    5249
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να πω επίσης ότι την εποχή που βρισκόταν στην παραγωγή το M5 τον 3.6 και μετέπειτα 3.8 lt, ο αγοραστής μπορούσε να επισκεφθεί το M division και να παρακολουθήσει από κοντά την κατασκευή του αυτοκινητου του.
    Φίλος που το είχε κάνει το 1989 μιλάει ακόμα γι αυτή τι μοναδική εμπειρία της ζωής του...γύρισε στην ελλάδα με 500+ φωτογραφίες....το highlight τις κατασκευής ήταν το individual μπλε-beige σαλόνι...όλο δέρμα απ το ταμπλό έως την εταζέρα...μονο τα 928 κατασκευάζονταν με τόσο πολύ δέρμα εκείνη την εποχή.
    Όταν επιστρέψω αθηνα, θα ανεβάσω και γω κάποιες φωτός που έχω από το δικό μου προηγούμενο (δε μ αρέσει να λέω παλιό) M5.
    Ο ήχος του εξακύλινδρου 3.8 μέσα στα στενά τις αθηνας αργά το βραδυ η σε επαρχιακές διαδρομές ανάμεσα σε φαράγγια...η όταν ανέβαζε 7,200 rpm ήταν 'music in my ears' όπως λένε οι βρετανοί.
    Θυμάμαι όταν η BMW είχε ανοίξει κατάστημα στο κέντρο τις αθηνας απέναντι απ την πύλη του ανδριανού, είχε μέσα ένα avusblau 3.8lt και όλο το πίσω σύστημα μετάδοσης και ανάρτησης....μας πήρε πολύ καιρό έως ότου καταφέρουμε να κλείσουμε το στόμα μας απ τι στιγμή που το είδαμε....
    Απλά υπέροχο και ίσος ανεπανάληπτο αυτοκίνητο (τηρουμενων πάντα τον αναλογιών).

  9. The Following 5 Users Say Thank You to Nikos For This Useful Post:

    Monsta (15-01-10), NickE60 (15-01-10), VanVIC (15-01-10), yannisv (15-01-10), Βασιλης (15-03-15)

  10. #18
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Βορειοπειραιωτης
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    49
    Thanked
    24
    Rides
    3

    Προεπιλογή



    Ενα κομματι καθε 2 εβδομαδες....Ολα τα μοτερ εφεραν ιδιοχειρη υπογραφη του σχεδιαστη τους...Παει κι η BMW...

  11. The Following 3 Users Say Thank You to Rosinante For This Useful Post:

    BILL007 (15-01-10), Stefanos_Cool (15-01-10)

  12. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πραγματικά το Μ5 Ε34 έχει γραφτεί με χρυσά γράμματα στην ιστορία...'

    Γενικά το Ε34 είναι η μετάβαση απο το Ε30 style και κοψια (στρογγυλά φανάρια και αρχή της καμπήλης) προς τα νεότερα μοντέλα...



  13. #20
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κερατσίνι
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    170
    Thanked
    97
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Οι πινακίδες ΑΜΟ τι ακριβώς σήμαιναν??

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP