Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 11

Θέμα: SOS Πρόβλημα με τις κλειδαριές Ε90

  1. #1
    Εγγραφή
    09-01-11
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    5
    Rides
    1

    Question SOS Πρόβλημα με τις κλειδαριές Ε90

    Φίλοι μου καλημέρα. Είμαι σε απόγνωση με το 90αρι μου. Πριν δύο μήνες στα καλά καθούμενα σταμάτησε να δουλεύει η πίσω πόρτα του συνοδηγού. Ούτε κλείδωνε ούτε ξεκλείδωνε. Πήγα στην αντιπροσωπία και μου έβαλαν μία μεγαλύτερη ασφάλεια ώστε να κλειδώνει λέει τουλάχιστον μέχρι να αλλάξω κλειδαριές…. Ξαφνικά μεγάλη Παρασκευή την τρέλα μου μέσα σταμάτησε να δουλεύει και η μπροστινή πόρτα του συνοδηγού. Και λέω εγώ τώρα τυχαίο????? Δεν νομίζω ΤΑΚΗ….. γι αυτό και έβγαλα και άλλαξα τις ασφάλειες αλλά τίποτα….. Α να σας ενημερώσω ότι από μέσα ακούγονται να δουλεύουν τα μοτέρ τους.

    Δώστε μου σας παρακαλώ μία λύση πριν ξεκινήσει να γίνετε πειραματόζωο….

  2. #2
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα μοτέρ δουλεύουν είπες ε?

    Χμμμ....

    Μήπως έχουν φύγει απο μέσα οι ντίζες που ενώνουν το μοτέρ με την κλειδαριά?

  3. #3
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geopant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλοι μου καλημέρα. Είμαι σε απόγνωση με το 90αρι μου. Πριν δύο μήνες στα καλά καθούμενα σταμάτησε να δουλεύει η πίσω πόρτα του συνοδηγού. Ούτε κλείδωνε ούτε ξεκλείδωνε. Πήγα στην αντιπροσωπία και μου έβαλαν μία μεγαλύτερη ασφάλεια ώστε να κλειδώνει λέει τουλάχιστον μέχρι να αλλάξω κλειδαριές…. Ξαφνικά μεγάλη Παρασκευή την τρέλα μου μέσα σταμάτησε να δουλεύει και η μπροστινή πόρτα του συνοδηγού. Και λέω εγώ τώρα τυχαίο????? Δεν νομίζω ΤΑΚΗ….. γι αυτό και έβγαλα και άλλαξα τις ασφάλειες αλλά τίποτα….. Α να σας ενημερώσω ότι από μέσα ακούγονται να δουλεύουν τα μοτέρ τους.

    Δώστε μου σας παρακαλώ μία λύση πριν ξεκινήσει να γίνετε πειραματόζωο….
    αρα δεν δουλευε επειδη καηκε η ασφαλεια, αν ηταν βραχυκυκλωμα με το που παταγες οτι ασφαλεια και να ειχες βαλει θα την εκαιγε...συμπερασμα οτι απο ζορι στην εκαψε την πρωτη που το πιο πιθανο να θελει καποιο καθαρισματακι το συστημα παρα αλλαγη...κανε μια ερωτηση σε παρακαλω στον τεχνικο σου και πες του οτι οταν καει μια ασφαλεια βαζουμε αλλη μεγαλυτερη η εντοπιζουμε την αιτια που το προκαλεσαι;η γνωμη μου αν μπορεσεις ανοιξε το λαδωσε το μηχανισμο και βλεπεις μετα αν θα το αλλαξεις.
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  4. #4
    Εγγραφή
    09-01-11
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    5
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο halkida116mpack Εμφάνιση μηνυμάτων
    αρα δεν δουλευε επειδη καηκε η ασφαλεια, αν ηταν βραχυκυκλωμα με το που παταγες οτι ασφαλεια και να ειχες βαλει θα την εκαιγε...συμπερασμα οτι απο ζορι στην εκαψε την πρωτη που το πιο πιθανο να θελει καποιο καθαρισματακι το συστημα παρα αλλαγη...κανε μια ερωτηση σε παρακαλω στον τεχνικο σου και πες του οτι οταν καει μια ασφαλεια βαζουμε αλλη μεγαλυτερη η εντοπιζουμε την αιτια που το προκαλεσαι;η γνωμη μου αν μπορεσεις ανοιξε το λαδωσε το μηχανισμο και βλεπεις μετα αν θα το αλλαξεις.
    Φίλε σε ευχαριστώ αλλά δεν είχε κάψει ασφάλεια το έκανε λέει για να κλειδώνει τουλάχιστον. Ξέρεις ο νέος καλός άχρηστος αντιπρόσωπος της Χαλκίδας . και τώρα έχω την άλλη ερώτηση…..πώς βγαίνει ο νταμπλάς? Οεο?

    Α δεν σε έχω γράψει με τις γρίλιες αλλά τρέχω σαν παλαβός.

  5. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αλλαξε συνεργειο
    μην ξαναπας εκει που βαζουν μεγαλυτερες ασφαλειες....
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  6. The Following 2 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    oldcarskickass (27-04-11), S8N (28-04-11)

  7. #6
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τι κουφό είναι αυτό πάλι με την ασφάλεια? Και με ποια λογική την άλλαξε, αφού δεν είχε καεί? Αυτός πάντως είναι ικανός να βάζει όλο και μεγαλύτερη μέχρις ότου καταλήξεις με κανα τριφασικό ηλεκτρικό πίνακα στο ντουλαπάκι. Να φύγεις, να πας αλλού...

  8. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    Ptboul (28-04-11)

  9. #7
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geopant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε σε ευχαριστώ αλλά δεν είχε κάψει ασφάλεια το έκανε λέει για να κλειδώνει τουλάχιστον. Ξέρεις ο νέος καλός άχρηστος αντιπρόσωπος της Χαλκίδας . και τώρα έχω την άλλη ερώτηση…..πώς βγαίνει ο νταμπλάς? Οεο?

    Α δεν σε έχω γράψει με τις γρίλιες αλλά τρέχω σαν παλαβός.
    αααααα καταλαβα που πηγες...να σου το πω με 2 λογια ... αυτον εκει που σου τον ειπαν για αρχημηχανικο,δεν κανει να αναφερω το ονομα του , τον ειχε ο αλλος ο παλιος για να του δινει το δεκαρακι.καταλαβες?πηγαινε στον αλλον τον παλιο που ειναι και αστερι ο ανθρωπος. τωρα για τον νταμπλα αν ειναι σαν του ασσου τοτε ειναι με κλιπς γυρω γυρω αλλα και σε ξεκαρφωτο φαναρτζη να πας θα σου πει πως θα τον βγαλεις.οσο για τις γριλιες οποτε θες πες μου
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  10. #8
    Εγγραφή
    09-01-11
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    5
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εχω απελπιστει με το θέμα και σημερα έστειλα email στην επισημη αντιπροσοπεια της bmw.δεν μπορω να πληρωνω λάθοι αλονων. κρύμα δεν είναι?

  11. #9
    Εγγραφή
    09-01-11
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    19
    Thanked
    5
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα…… ακούστε και εσείς τι ακούσανε τα ωραία μου αυτάκια και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό…..
    Πήγα πάλι στον νέο αντιπρόσωπο της περιοχής και τον ενημέρωσα για το πρόβλημα……..
    Απάντηση τους: Εφόσον σας έχουνε χαλάσει δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να τις αλλάξετε και να τις πληρώσετε. Και εφόσον σας έχει χαλάσει μία πίσω και μία μπροστά συνοδηγού πρέπει να αλλάξετε και του οδηγού.
    Καλά λέω και ρωτάω το κόστος!!!!!!!!!!! 350¤ η μία…….. εδώ ήταν η πρώτη καρδιακή προσβολή…… και φεύγω μέσα στα νεύρα και καταριέμαι την bmw…..
    Την επόμενη μέρα πάω στον πρώην αντιπρόσωπο και μου λέει ότι πρέπει να αλλαχτούνε και οι τρεις κλειδαριές…. Αλλά επειδή το πρόβλημα το γνωρίζει η bmw και είχε δώσει παράταση στην εγγύηση γιΆ αυτό τον λόγο θα στείλουμε έγγραφο εγγύησης μήπως και το γλυτώσω…….. καλά μέχρι εδώ….. αλλά ήλθε η απάντηση και ήτανε αρνητική διότι έχασα την εγγύηση για λίγο…… και λέω άντε πες τε μου το κόστος……. 270¤ και οι τρείς……. Η μία έχει 35¤ δηλαδή 170¤ εργασία για πλάκα…….. πείτε μου εσείς τώρα τι θα κάνατε?

  12. #10

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο geopant Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα…… ακούστε και εσείς τι ακούσανε τα ωραία μου αυτάκια και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό…..
    Πήγα πάλι στον νέο αντιπρόσωπο της περιοχής και τον ενημέρωσα για το πρόβλημα……..
    Απάντηση τους: Εφόσον σας έχουνε χαλάσει δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο από το να τις αλλάξετε και να τις πληρώσετε. Και εφόσον σας έχει χαλάσει μία πίσω και μία μπροστά συνοδηγού πρέπει να αλλάξετε και του οδηγού.
    Καλά λέω και ρωτάω το κόστος!!!!!!!!!!! 350¤ η μία…….. εδώ ήταν η πρώτη καρδιακή προσβολή…… και φεύγω μέσα στα νεύρα και καταριέμαι την bmw…..
    Την επόμενη μέρα πάω στον πρώην αντιπρόσωπο και μου λέει ότι πρέπει να αλλαχτούνε και οι τρεις κλειδαριές…. Αλλά επειδή το πρόβλημα το γνωρίζει η bmw και είχε δώσει παράταση στην εγγύηση γιΆ αυτό τον λόγο θα στείλουμε έγγραφο εγγύησης μήπως και το γλυτώσω…….. καλά μέχρι εδώ….. αλλά ήλθε η απάντηση και ήτανε αρνητική διότι έχασα την εγγύηση για λίγο…… και λέω άντε πες τε μου το κόστος……. 270¤ και οι τρείς……. Η μία έχει 35¤ δηλαδή 170¤ εργασία για πλάκα…….. πείτε μου εσείς τώρα τι θα κάνατε?
    Φίλε μου σε ποια περιοχή είσαι? Υπάρχουν και εξειδικευμένα συνεργεία που κάνουν εφάμιλλης ποιότητας δουλειά με χαμηλότερες χρεώσεις. Δεν χάνεις τίποτα να πάρεις μια δυο γνώμες... λεφτά είναι!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP