Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 29

Θέμα: Μινιατούρες BMW (στατικά μοντέλα)

  1. #11
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιας και ανεφερες την Ε39 Μ5 φιλε που ειναι το ονειρο μου και εμενα και αφου σε συγχαρω για τα αποκτηματα σου , παραθετω τα παρακάτω

    Η τηλεφωνική συνομιλία ....

    Ε = Εγώ .... Π = Παντελής ( Action Man )

    E - Για μπες στο ταδε λινκ να το δείς ....
    Μπαίνει το βλέπει ή μαλλον ριχνει μια κλεφτη ματια και απαντα μεσα σε 6''
    Π - Μην το παρεις ... Περιμενουμε τωρα να βγει καλό απο την ταδε εταιρεία καθως οτι εχει κυκλοφορησει ειναι για τα μπαζα ....
    Ε - Καλα ...Για πες τιποτ'αλλο .... Δουλεια καλα ????
    Κομπιασμα στην απαντηση .....
    Π - Εεεε ? Ναι ναι ....
    Ε - Τι ναι ναι ρε μ.... Μιλα ... Τι κοιτας παλι ????
    Π - ΩΧ ...ΚΩΣΤΑ ΠΑΡΤΟ ΠΑΡΤΟ ... Ειναι dealer's edition ...Δεν το βρισκεις ευκολα τελικα ...
    Ε - Αυτο δεν σου ειπα ρε τοση ωρα πριν ??? Ειναι μονο 345 κομματια και απο τις φωτο εχει πολύ καλες λεπτομεριες ....
    Π - ΠΑΡΤΟ ΠΑΡΤΟ ....
    Ε - Περιμενε μισο ... ( κλικ κλικ κλικ ...enter ) Οκ .... Το πηρα .....

    Μετα απο καμποσες μερες και αφου μου παραδωθηκε στο σπιτι , ερχεται ο Παντελης και το βουταει αμεσως στα χερια του μολις το ειδε ....

    Ε - Για πες εσυ που ξερεις ... Καλό ???
    Π - Μπομπα φιλε μπομπα....

    Και τελικα το εχω πλεον στην μικρη εως πολύ μικρη συλλογη μου . Εχω καμμια 60ρια τετοια σε διαφορες κλιμακες . Βεβαια τα πιο πολλα αποτελουν αυτοκινητα που στην πραγματικοτητα ηθελα να εχω σε 1:1 κλιμακα και αλλες τοσες μηχανες . Καποτε ελεγα πως τα μαζευω για το " γιο " οταν με το καλό θα ερθει αλλα τελικα εκανα κορες ... Δεν πειραζει ...Ελπιζω στα εγγονια πλεον ....
    Γενικως μου αρεσει να μαζευω πλεον πραγματα και ειδικα παλια και αριθμιμένα ( εχω συλλεκτικα ποτα παλια με αριθμηση και πιστοποιητικα γνησιοτητας , σπαθια πχ Highlander - Macleod , πιστο αντιγραφο του μαυρου ιπποτη- excalliber - το σπαθι του Σολωμώντα - τον φυλακα της κολασεως κ.α ) με αριθμηση επισης και πιστοποιητικα γνησιοτητας , οπλα . σφαιρες κτλ ) αλλα καθε τοσο που τα χαζευω , μια ερωτηση περναει απο το μυαλο μου ....

    ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ???? ΕΙΔΩΜΕΝ !!!!













    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E39COMP : 14-01-10 στις 23:26

  2. The Following User Says Thank You to E39COMP For This Useful Post:

    Stefanos_Cool (15-01-10)

  3. #12
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    2.344
    Thanked
    2207
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Θα τα κρατήσεις φίλε compe39 και θα αισθάνεσαι για μια ζωή παιδί. Και εγώ κάνω συλλογή από lego star wars (άσχετο!) και έχω πάνω από 20, πολλά από τα οποία είναι πλέον συλλεκτικά, με τα κουτιά τους, τα βιβλιαράκια τους και γενικά τα πάντα σε άριστη κατάσταση. Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να λέει ότι δεν πήγαν χαμένα τα λεφτά μου (που όσοι έχουν κάποια σχέση ξέρουν ότι είναι πολλά), αφού μια μέρα μπορεί να κάνουν μια μικρή περιουσία και να τα πουλήσω. Στην πραγματικότητα όμως, ξέρω ότι δεν τα πρόκειται ποτέ να τα δώσω, ούτε τα αγόρασα γι'αυτό το λόγο, αλλά γιατί μου θυμίζουν κάθε φορά που τα κοιτάω το πόσο ωραίο είναι να έχεις δώσει ένα κομμάτι του εαυτού σου για να φτιάξεις μια συλλογή (οποιουδήποτε είδους, είτε είναι αυτοκινητάκια είτε τηλεκάρτες) που σε κάνει να αισθάνεσαι ότι έχεις κάτι μοναδικό και κάτι που μόνο εσύ έκτιμάς πραγματικά και αγαπάς. Και το αίσθημα αυτό είναι ανεκτίμητο και είναι ο βασικός λόγος που κάποιοι άνθρωποι συλλέγουν με μεράκι κάποια αντικείμενα που σε κάποιους άλλους φαίνονται άχρηστα και ανούσια.

    Επί τη ευκαιρία, καλωσήρθες φίλε bomber και να χαίρεσαι κι εσύ την ωραία συλλογή σου!
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong

  4. #13
    Εγγραφή
    14-01-10
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    45
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Driver M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα τα κρατήσεις φίλε compe39 και θα αισθάνεσαι για μια ζωή παιδί. Και εγώ κάνω συλλογή από lego star wars (άσχετο!) και έχω πάνω από 20, πολλά από τα οποία είναι πλέον συλλεκτικά, με τα κουτιά τους, τα βιβλιαράκια τους και γενικά τα πάντα σε άριστη κατάσταση. Πολλές φορές πιάνω τον εαυτό μου να λέει ότι δεν πήγαν χαμένα τα λεφτά μου (που όσοι έχουν κάποια σχέση ξέρουν ότι είναι πολλά), αφού μια μέρα μπορεί να κάνουν μια μικρή περιουσία και να τα πουλήσω. Στην πραγματικότητα όμως, ξέρω ότι δεν τα πρόκειται ποτέ να τα δώσω, ούτε τα αγόρασα γι'αυτό το λόγο, αλλά γιατί μου θυμίζουν κάθε φορά που τα κοιτάω το πόσο ωραίο είναι να έχεις δώσει ένα κομμάτι του εαυτού σου για να φτιάξεις μια συλλογή (οποιουδήποτε είδους, είτε είναι αυτοκινητάκια είτε τηλεκάρτες) που σε κάνει να αισθάνεσαι ότι έχεις κάτι μοναδικό και κάτι που μόνο εσύ έκτιμάς πραγματικά και αγαπάς. Και το αίσθημα αυτό είναι ανεκτίμητο και είναι ο βασικός λόγος που κάποιοι άνθρωποι συλλέγουν με μεράκι κάποια αντικείμενα που σε κάποιους άλλους φαίνονται άχρηστα και ανούσια.

    Επί τη ευκαιρία, καλωσήρθες φίλε bomber και να χαίρεσαι κι εσύ την ωραία συλλογή σου!
    Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

    Είναι αυτό ακριβώς που λες.Το αίσθημα όταν παίρνω το δέμα από το ταχυδρομείο και περιμένω να το ανοίξω,δεν περιγράφεται...Ή όταν κοιτάω τη βιτρίνα μου ή όταν μαθαίνω την ιστορία της αυτοκίνησης και χαρακτηριστικά αυτοκινήτων μέσα από την αναζήτηση και συλλογή μινιατούρων! Και για να μιλήσουμε πιο απλά,το χόμπι αυτό μου δίνει χαρά και νομίζω πως το σημαντικότερο στη ζωή είναι να λαμβάνουμε χαρά!

    E39COMP,αυτό το Μ5 παρήγγειλα και εγώ,της εταιρείας ΝΕΟ,αλλά σε μαύρο χρώμα με μπεζ εσωτερικό!

  5. #14
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E39COMP Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και ανεφερες την Ε39 Μ5 φιλε που ειναι το ονειρο μου και εμενα και αφου σε συγχαρω για τα αποκτηματα σου , παραθετω τα παρακάτω

    Η τηλεφωνική συνομιλία ....

    Ε = Εγώ .... Π = Παντελής ( Action Man )

    E - Για μπες στο ταδε λινκ να το δείς ....
    Μπαίνει το βλέπει ή μαλλον ριχνει μια κλεφτη ματια και απαντα μεσα σε 6''
    Π - Μην το παρεις ... Περιμενουμε τωρα να βγει καλό απο την ταδε εταιρεία καθως οτι εχει κυκλοφορησει ειναι για τα μπαζα ....
    Ε - Καλα ...Για πες τιποτ'αλλο .... Δουλεια καλα ????
    Κομπιασμα στην απαντηση .....
    Π - Εεεε ? Ναι ναι ....
    Ε - Τι ναι ναι ρε μ.... Μιλα ... Τι κοιτας παλι ????
    Π - ΩΧ ...ΚΩΣΤΑ ΠΑΡΤΟ ΠΑΡΤΟ ... Ειναι dealer's edition ...Δεν το βρισκεις ευκολα τελικα ...
    Ε - Αυτο δεν σου ειπα ρε τοση ωρα πριν ??? Ειναι μονο 345 κομματια και απο τις φωτο εχει πολύ καλες λεπτομεριες ....
    Π - ΠΑΡΤΟ ΠΑΡΤΟ ....
    Ε - Περιμενε μισο ... ( κλικ κλικ κλικ ...enter ) Οκ .... Το πηρα .....

    Μετα απο καμποσες μερες και αφου μου παραδωθηκε στο σπιτι , ερχεται ο Παντελης και το βουταει αμεσως στα χερια του μολις το ειδε ....

    Ε - Για πες εσυ που ξερεις ... Καλό ???
    Π - Μπομπα φιλε μπομπα....

    Και τελικα το εχω πλεον στην μικρη εως πολύ μικρη συλλογη μου . Εχω καμμια 60ρια τετοια σε διαφορες κλιμακες . Βεβαια τα πιο πολλα αποτελουν αυτοκινητα που στην πραγματικοτητα ηθελα να εχω σε 1:1 κλιμακα και αλλες τοσες μηχανες . Καποτε ελεγα πως τα μαζευω για το " γιο " οταν με το καλό θα ερθει αλλα τελικα εκανα κορες ... Δεν πειραζει ...Ελπιζω στα εγγονια πλεον ....
    Γενικως μου αρεσει να μαζευω πλεον πραγματα και ειδικα παλια και αριθμιμένα ( εχω συλλεκτικα ποτα παλια με αριθμηση και πιστοποιητικα γνησιοτητας , σπαθια πχ Highlander - Macleod , πιστο αντιγραφο του μαυρου ιπποτη- excalliber - το σπαθι του Σολωμώντα - τον φυλακα της κολασεως κ.α ) με αριθμηση επισης και πιστοποιητικα γνησιοτητας , οπλα . σφαιρες κτλ ) αλλα καθε τοσο που τα χαζευω , μια ερωτηση περναει απο το μυαλο μου ....

    ΤΙ ΘΑ ΤΑ ΚΑΝΩ ???? ΕΙΔΩΜΕΝ !!!!


    Κώστα στείλε και σε μας κανα καλό λινκ!!!!!


  6. #15
    Εγγραφή
    27-12-09
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    151
    Thanked
    297
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stefanos_cool Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κώστα στείλε και σε μας κανα καλό λινκ!!!!!

    Αδελφε μου Στεφανε ..... Επειδη σε βλεπω να σφυρας αδιαφορα στο παραπάνω post σου .... Προφανως θες " ΚΑΛΟ " link για σενα εεεε ???

    Ετσι λοιπόν αποφασισα να ΜΗΝ σου στειλω με αυτοκινητάκια και σπαθια link αλλα με ... " ΚΑΛΑ " πραγματα προς αγορα , link...

    Παρε δυο για αρχη και οτι αλλο θες ... εδω ειμαι ....

    Παμε το πρωτο σε " ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ ΤΙΜΗ " και με " ΣΩΣΤΟ " σασμαν ....

    https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/s...e&pageNumber=1


    Και ελα και το δευτερο λεμε .... Η " σουπερμαντολίνη " που θα ολοκληρωσει τα αγαθα του πρωτου λινκ ....

    https://www.esstuning.com/products/M...er-System.html

    Μπορω μετα απο αυτα τα 2 λινκ να αλλαξω αυτο το Bmw Junior που γραφει κατω απο το nick μου σε καθε post σε ανάφτρας member ???? xaxaxaxaxaxa
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη E39COMP : 15-01-10 στις 16:40

  7. The Following User Says Thank You to E39COMP For This Useful Post:

    Stefanos_Cool (15-01-10)

  8. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E39COMP Εμφάνιση μηνυμάτων

    Μπορω μετα απο αυτα τα 2 λινκ να αλλαξω αυτο το Bmw Junior που γραφει κατω απο το nick μου σε καθε post σε ανάφτρας member ???? xaxaxaxaxaxa
    Πάλι???? αφού αυτό γράφει!!!

  9. #17
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Προσφατα αγορασα και εγω καποια μοντελακια...με την πρωτη ευκαιρια θα τα ανεβασω!

  10. #18
    Εγγραφή
    14-01-10
    Μηνύματα
    93
    Thanked
    45
    Rides
    1

    Exclamation

    Ήρθε το Μ5!Εξαιρετική ποιότητα,πολύ ωραία η αντίθεση μαύρου εξωτερικού/μπεζ εσωτερικού!



    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη bomber21 : 20-01-10 στις 14:04

  11. #19
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    kαλοριζικο!

  12. #20
    Εγγραφή
    18-01-10
    Περιοχή
    Corfu
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.079
    Thanked
    1120
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μπράβο, πολύ ωραία όλα.

    Είχα και εγώ 10-15 αλλά τα βρήκε ο πιτσιρικάς ο γιός μου και τα έσπασε όλα κλαψ κλαψ
    Αν δεν μπορείς να πας γρήγορα με 100 ίππους, τότε, δεν θα πας ούτε με 500

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP