Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3

Θέμα: [E36] Προβλημα με μιζα

  1. #1
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή [E36] Προβλημα με μιζα

    Καλησπερα παιδια.

    Ξαφνικα σημερα μου εβγαλε προβλημα η μιζα.Τοποθετω το κλειδι κανονικα και προσπαθω να βαλω μπροστα.Ελα ομως που το κλειδι γυρναει σαν να μην βρισκει αντισταση.
    Συγκεκριμενα γυρναει το κλειδι μαζι με το ασημι λαμακι οπως φαινεται στην φωτο.

    Το προβλημα προεκυψε σημερα και βγαζωντας το κλειδι και τοποθετωντας το ξανα δεν μου εκανε νουμερα.Να σημειωσω οτι στο κλειδι του αυτοκινητου ειναι μονο το κλειδι του και ο συναργερμος χωρις περιττο βαρος ταλαιπωρωντας την μιζα.

    Ειναι κατι ανησυχητικο?Μπορω να το κανω και ο ιδιος ή πρεπει να απευθυνθω σε μαστορα?

  2. #2
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν είναι η μίζα που σου κάνει πρόβλημα φίλε, ο διακόπτης φταίει. Η μίζα είναι ένα ηλεκτρικό εξάρτημα που είναι πάνω στο μοτέρ μας και το εκκινεί παίρνοντας ρεύμα από τη μπαταρία και εντολή από το διακόπτη (κλειδί). Εσένα ο διακόπτης σου κάνει το πρόβλημα. Δεν νομίζω να μπορείς να το φτιάξεις μόνος σου, θες συνεργείο. Μην το αφήσεις, ίσως σε εγκαταλείψει τελείως. Καλό ξεμπέρδεμα.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Kακως νομιζα τοτε οτι ολο εκεινο το συστημα ηταν η μιζα.
    Οποτε αυριο πρωι πρωι θα το παω στο συνεργειο να δουμε τι θα πει η διαγνωση.

    Ευχαριστω για την αμεση φιλε πανο

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP