Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 85

Θέμα: Στόχος: 500 whp

  1. #21
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    να σου πω κι εγω καλη επιτυχια και οτι γουσταρεις να το κανεις ακομα και 600 αν μπορεσεις...στα λεω αυτα γιατι για να κατσαβιδιαζεις 335 το γουσταρεις και δεν σε νοιαζει ουτε καταναλωση αλλα και ουτε καποια πιθανη βλαβη, αλλο αν με τα δικα μου δεδομενα δεν θα πειραζα το 335 πανω απο πρωτο σταδιο.οποτε δωστα ολα και μοιρασε πονο..
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  2. The Following User Says Thank You to halkida116mpack For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    οταν το πρωτοειδα φοβηθηκα.. 500αλογα σε μαμα 335 ειναι ΠΟΛΛΑ

    απο την αλλη ο στρατος ειναι ατομο με γνωσεις οποτε δινω 70-80% πιθανοτητες να μην το καψει το μοτερ (σρυ στρατο ειανι πολλα τα αλογα για μαμα μοτερ ακομα και για μια ευθεια 400 μετρα)

    τελος με 500 αλογα τροχο το αμαξι θα σπινιαρει 4η ακομα και με σεμισλικ. Οποτε εκ πρωτης οψεως μου φαινεται λιγο ανουσιο.

    Η πορεια θα δειξει τι και πως. Καλη επιτυχια ευχομαι και ανωδυνα

  4. The Following User Says Thank You to Dimzan For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  5. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειμαι σιγουρος οτι ο Στρατος οτι και να επιλεξει θα το εχει εξετασει ενδελεχως.
    Οτι και να κανει θα γινει με τον καλυτερο δυνατο τροπο και με την μεγιστη ασφαλεια (γενικως).
    Ειναι ενα παιδι με πολυ σωστες γνωσεις και με φοβερη για την ηλικια του ωριμοτητα.
    Αν αυτο γουσταρεις Στρατο,απολαυσε το !

    (πω-πω...μεγαλες κουβεντες ειπα παλι ο π.....ς)
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  6. The Following 2 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    Nick bmwlover (03-04-11), stratos (03-04-11)

  7. #24
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο saikoe39 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στρατο γιατι φοβασε τα πρωτα χλμ με τις τουρπινες..???
    Φοβάμαι στα πρώτα χιλιόμετρα μήπως υπάρξει πρόβλημα απο την αυξημένη παροχή των τουεμπινών. Αν και με τον παράλληλο εγκέφαλο υπάρχουν χάρτες για αναβαθμισμένες τουρμπίνες φοβάμαι μήπως υπάρξει πρόβλημα που το απεύχομαι ειδικά στην αρχή, και πώς θα αντισράσει ο εγκέφαλος στην αυξημένη παροχή αέρα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kplc16 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στη χειροτερη(την απευχομαι) ενα μοτερ απο 335 ποσο παει;

    Οπως και να 'χει.
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ


    Τα μπιελοπιστονα θα αναβαθμιστουν;

    Η καταναλωση δε σε προβληματιζει;
    Μετα απο μια τετοια αναβαθμιση σε ταξιδι με 150χλμ/ω ποσο θα καιει; Για μετακινησεις εντος πολης ή μετακινησεις των 10χλμ(κρυο) δε θα σου κανει καρδια να ξεπαρκαρεις.
    Το αυτοκινητο θα χασει μερος των ανεσεων του.

    Με δεδομενο οτι το κατεχεις το αντικειμενο ειμαι σιγουρος οτι θα το φθασεις το στοχο σου.
    εεεεε δεν θέλω να μάθω πόσο θα κοστίσει κάτι τέτοιο... Αλλαγή σε μπιελοπίστονα δεν θα γίνει. Δεν είναι και ότι καλήτερο τέτοια ιπποδύναμη για το μοτέρ αυτό. Οσο για την κατανάλωση είναι κάτι που το έχω σκευτεί. Τώρα είναι 11.8 στο σύνολο. Δεν νομίζω οτι θα ανεβεί στο 13-14 που είναι σχετικά χαμηλά για τέτοια δύναμη

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Karizma Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλη επιτυχια στο project σου Στρατο.Ειμαι σιγουρος ο,τι θα τα καταφερεις!!!
    Μιας και εχεις βαλει στοχο αυτην την ιπποδυναμη,σκεψου και το ενδεχομενο να φτιαξεις ενα custom προγραμμα στα μετρα σου!
    Σιγουρα θα σε βοηθησει να πετυχεις το μεγιστο δυνατο!
    Για αρχή θα δουλέψω με τους χάρτες για αναβαθμισμένα turbo του procede. Θελω να συνεχίσω με αυτούς τους χάρτες λόγω της ευχρηστίας που υπάρχει στο να γυρίσω στην μαμά πίεση μέσα σε 2 δευτερόλεπτα. Ενα custom reflash θα αξιοποιήσει στο μέγιστο την δύναμη που μπορώ να πάρω απο το αυτοκίνητο αλλά υστερεί σε άλλα πράγματα που ανέφερα πιο πάνω. Για αυτό και δεν το έχω κάνει ακόμα.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    στρατούλη με όλο το συμπάθειο, εγώ θα έλεγα να αφήσεις τις μ@λ@κίες, γιατί πάνω απ'όλα
    αυτό που μετράει είναι και η ασφάλεια. ένα αμάξι με τέτοια ιπποδύναμη το οποίο αντιδράει σαν
    κροτίδα, θέλει αρκετά πράγματα για να είναι έστω και λίγο ασφαλές (όσο μπορεί να είναι ένα
    πισωκίνητο αμάξι με 500 άλογα τροχό). με μαμά φρένα - ανάρτηση και διαφορικό ελεύθερο,
    νομίζω πως αυτό που κάνεις είναι ακραίο και επικίνδυνο. απο την άλλη σκέψου πόσα λεφτά
    έχεις δώσει για να έχεις ένα πάρα πολύ εξιοπρεπές αυτοκίνητο. κρίμα δεν είναι να γίνει καμμιά
    στραβή???εγώ γενικά πιστεύω πως το αμάξι σου είδη είναι πολύ δυνατό και αν χρειάζεται
    κάποια μπαξίματα, σίγουρα δεν είναι για το μοτέρ.
    και πάλι με το συμπάθειο. δεν θέλω να στεναχωρήσω, αλλά σκέψου λίγο καλύτερα...επίσεις
    με το συμπάθειο και στους υπολοίπους, έχετε οδηγήσει πισωκίνητο αυτοκίνητο χωρίς να έχει
    κατάλληλο φρένο και ανάρτηση με 500 ίππους στους τροχούς, όπου αν τουρμπίσει το παντλόνι
    σας θα γίνεται καφέ???
    ναι στράτο μου, θέλω να σε αποθαρύνω...αυτά είναι επικίνδυνα πράγματα, και παίζεις με το
    κεφάλι σου φίλε.
    Θωμάκο το ρίσκο είναι μεγάλο. Είδη με τα λάστιχα που έχω και με 63 κιλά ροπής σπάει την πρόσφυση με τετάρτη. Είναι σοβαρή επέμβαση αλλά μέχρι να την ολοκληρώσω θα δούμε τα αποτελέσματα απο τουλάχιστον άλλα 2 αυτοκίνητα που φοράνε ή θα φορέσουν προσεχώς μεγαλήτερες τουρμπίνες. Βέβαια αυτά έχουν custom reflash.

    Η ανάρτηση και τα φρένα έχουν μεγάλη σημασία και θα έχουν αυτά σειρά. Το αυτοκίνητο θα συνεχίσει να έχει μαμα πιέσεις όπως τώρα και θα αλλάζει πιο σπάνια σε πιο επιθετικό. Εκεί είναι που στηρίζω την επιτυχία του project που έχω βάλει σαν στόχο. Βρίσκομαι σε επικοινωνία με jpsimon και enrita απο e90post.com με τον δεύτετο να έχει γράψει άπειρα μίλια σε πίστα με μεγαλες τουρμπίνες.

    Εχουμε αρκετό χρόνο μέχρι να δούμε πώς θα συμπεριφερθούν άλλα αυτοκίνητα με παρόμοια tunes. Ο χρόνος θα δείξει....

  8. The Following 2 Users Say Thank You to stratos For This Useful Post:

    Jimmakos (03-04-11), nik200 (03-04-11)

  9. #25
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Αν και είμαστε συνομίλικοι τέτοια σωστά λόγια δύσκολα βλέπω φίλε.....

    Προχώρα τότε..... Εγώ πήρα την απάντηση που ήθελα....

  10. The Following User Says Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  11. #26
    Εγγραφή
    17-01-10
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    359
    Thanked
    192
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλή ΕΠΙΤΥΧΊΑ στο προτζεκτ σου Στράτο.

  12. The Following 2 Users Say Thank You to Snoo For This Useful Post:

    sophie (03-04-11), stratos (03-04-11)

  13. #27
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θωμα δεν ειπε οτι θα κινειται ολη την ωρα με τερμα πιεση. Συμφωνω με τα παραπανω αλλα οταν κινεισαι συνηθως με καμια 100αρια αλογα κατω, και κρατας τα παραπανω για καμια κοντρουλα δεν νομιζω να ειναι και τοσο τρομερο.
    δεν αντιλέγω σε αυτό δημήτρη...νομίζω πως η συντηρητική χρήση σε ένα τέτοιο
    αυτοκίνητο είναι κάτι το αυτονόητο...σκέψου πολύ απλά μόνο, το δικό σου το
    αυτοκίνητο, λίγο πιο δυνατό, καθόλου γραμικό(γιατί μιλάμε για μεγαλύτερα τουμπο),
    με ανάρτηση - φρένα - διαφορικό, απο 330. πάνω κάτω για τέτοιο πράγμα μιλάμε.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  14. #28
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    φιλε στρατο και εγω θα συμφωνισω με το χρηστο (gardelic)...

    ειμαι μαζι σου στο να το φτασεις οσα αλογα θελεις..αλλα οπωσδηποτε με μια σωστη αναρτηση και ενα καλο μπλοκε...για ποιο λογο??πολυ απλα πρωτα για την ασφαλεια σου και δευτερον διοτι μονο ετσι θα μπορεσεις να ευχαριστηθεις το αμαξι...θες να κανεις κοντρες??στησε το αμαξι κοντραδικο..θες να κανεις παντες??στησε το αμαξι driftadika..το θελεις καθημερινο..βαλε καποιες light λυσεις απο τις πανω που ομως να μπορουν να διαχειριστουν το αμαξωμα σε extreme καταστασεις (βλεπε full πιεση)...

    οπως ολοι ξερουμε αμαξι που να τα κανει ολα δεν υπαρχει.....αρα θεωρω οτι το σωστο και πρεπον ειναι να αποφασισεις ακριβως γιατι το θελεις και ετσι να πορευτεις..

    γουσταρω τα project cars οσο τιποτα..αλλα να μην ξεχναμε οτι οσο φευγεις απο τον κατασκευαστη τοσο πιο δυστροπα, δυσκολα και πιο ευπαθη γινονται τα αμαξια μας..

    τα λογια αυτα ειναι απολυτως φιλικα και ευχομαι με το καλο το project να παρει σαρκα και οστα και να το χαρεις οσο δεν παιρνει..απλα πανω απο ολα η ασφαλεια....

    υγ..το πολιτικο μας αμαξι στο πραγματικο κοσμο ειναι οτι χειροτερο να σκαλιζουμε..γιατι δεν κανεις την κινηση κλειδι να παρεις κατι αλλο και να πειραματιστεις σε εκεινο???εγω τοσα χρονια αυτο κανω..και οποτε ειχα ζημια το πεταγα στην ακρη και οποτε μπορουσα το εφτιαχνα..think about it

  15. The Following User Says Thank You to nik200 For This Useful Post:

    Thomelef (03-04-11)

  16. #29
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    97
    Μηνύματα
    1.575
    Thanked
    2228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τα σωθικά για πόσο θα κρατήσουν ρε συ;

    Μήπως τα πιέζεις πολύ και πάρεις ΟΛΟ το μοτέρ στο χέρι;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    αληθινο ρινγκ ειναι η εγνατια καβαλας
    Out for all that I can get

  17. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Να ευχηθώ και εγώ καλή επιτυχία!

    Επίσης να ρωτήσω και κάτι...Αμα είναι να αλλάξεις τουρμπίνες γιατί δεν καταργείς τις 2 να πάς σε 1?Πας για πολύ παραπάνω και όταν πλέον είσαι τόσο ψηλά είναι δρόμος χωρίς επιστροφή

    ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΡΑΤΟ!!!!



  18. The Following User Says Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    Panos 316T (04-04-11)

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP