Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 85

Θέμα: Στόχος: 500 whp

  1. #11
    Εγγραφή
    23-03-11
    Περιοχή
    Λιτοχωρο Πιεριας
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    29
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλη επιτυχια φιλε στρατο...!!!!!

  2. The Following User Says Thank You to DionisisM5 For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  3. #12
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στη χειροτερη(την απευχομαι) ενα μοτερ απο 335 ποσο παει;

    Οπως και να 'χει.
    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

    Τα μπιελοπιστονα θα αναβαθμιστουν;

    Η καταναλωση δε σε προβληματιζει;
    Μετα απο μια τετοια αναβαθμιση σε ταξιδι με 150χλμ/ω ποσο θα καιει; Για μετακινησεις εντος πολης ή μετακινησεις των 10χλμ(κρυο) δε θα σου κανει καρδια να ξεπαρκαρεις.
    Το αυτοκινητο θα χασει μερος των ανεσεων του.

    Με δεδομενο οτι το κατεχεις το αντικειμενο ειμαι σιγουρος οτι θα το φθασεις το στοχο σου.

  4. The Following User Says Thank You to kplc16 For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  5. #13
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Για παμε γερα....



    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΠΙΠΙΛΑ ...!
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to Vasilis For This Useful Post:

    Nick bmwlover (03-04-11), stratos (03-04-11)

  7. #14
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Βεντούζα, βεντούζα....Στράτοοο!
    Πάμε γερά, όλοι μαζί σου να θαυμάσουμε το τέρας και να το ζηλέψουμε με την καλή έννοια!!

  8. The Following User Says Thank You to Gregory_///M For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  9. #15
    Εγγραφή
    29-05-10
    Περιοχή
    Ασπροπυργος
    Μηνύματα
    546
    Thanked
    568
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλη επιτυχια στο project σου Στρατο.Ειμαι σιγουρος ο,τι θα τα καταφερεις!!!
    Μιας και εχεις βαλει στοχο αυτην την ιπποδυναμη,σκεψου και το ενδεχομενο να φτιαξεις ενα custom προγραμμα στα μετρα σου!
    Σιγουρα θα σε βοηθησει να πετυχεις το μεγιστο δυνατο!


    E89 Z4 sDrive35i DCT

    Custom exhaust by Power Up Exhausts/CP-e DCI/Stett Performance FMIC/Forge Motorsport Dual BOV/ECU reflash by Ace Motorsport/stock twins/Work Emotion CR-CAI wheels

    Tuned by Ace Motorsport

  10. The Following User Says Thank You to Karizma Z4 For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  11. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    στρατούλη με όλο το συμπάθειο, εγώ θα έλεγα να αφήσεις τις μ@λ@κίες, γιατί πάνω απ'όλα
    αυτό που μετράει είναι και η ασφάλεια. ένα αμάξι με τέτοια ιπποδύναμη το οποίο αντιδράει σαν
    κροτίδα, θέλει αρκετά πράγματα για να είναι έστω και λίγο ασφαλές (όσο μπορεί να είναι ένα
    πισωκίνητο αμάξι με 500 άλογα τροχό). με μαμά φρένα - ανάρτηση και διαφορικό ελεύθερο,
    νομίζω πως αυτό που κάνεις είναι ακραίο και επικίνδυνο. απο την άλλη σκέψου πόσα λεφτά
    έχεις δώσει για να έχεις ένα πάρα πολύ εξιοπρεπές αυτοκίνητο. κρίμα δεν είναι να γίνει καμμιά
    στραβή???εγώ γενικά πιστεύω πως το αμάξι σου είδη είναι πολύ δυνατό και αν χρειάζεται
    κάποια μπαξίματα, σίγουρα δεν είναι για το μοτέρ.
    και πάλι με το συμπάθειο. δεν θέλω να στεναχωρήσω, αλλά σκέψου λίγο καλύτερα...επίσεις
    με το συμπάθειο και στους υπολοίπους, έχετε οδηγήσει πισωκίνητο αυτοκίνητο χωρίς να έχει
    κατάλληλο φρένο και ανάρτηση με 500 ίππους στους τροχούς, όπου αν τουρμπίσει το παντλόνι
    σας θα γίνεται καφέ???
    ναι στράτο μου, θέλω να σε αποθαρύνω...αυτά είναι επικίνδυνα πράγματα, και παίζεις με το
    κεφάλι σου φίλε.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  12. The Following 10 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    120ie87 (03-04-11), Lambros46 (02-04-11), merlin (04-04-11), Monsta (04-04-11), Nick bmwlover (03-04-11), Ptboul (04-04-11), Stathis (03-04-11), Stefanos_Cool (05-04-11), stratos (03-04-11), TAZ118! (03-04-11)

  13. #17
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    στρατούλη με όλο το συμπάθειο, εγώ θα έλεγα να αφήσεις τις μ@λ@κίες, γιατί πάνω απ'όλα
    αυτό που μετράει είναι και η ασφάλεια. ένα αμάξι με τέτοια ιπποδύναμη το οποίο αντιδράει σαν
    κροτίδα, θέλει αρκετά πράγματα για να είναι έστω και λίγο ασφαλές (όσο μπορεί να είναι ένα
    πισωκίνητο αμάξι με 500 άλογα τροχό). με μαμά φρένα - ανάρτηση και διαφορικό ελεύθερο,
    νομίζω πως αυτό που κάνεις είναι ακραίο και επικίνδυνο. απο την άλλη σκέψου πόσα λεφτά
    έχεις δώσει για να έχεις ένα πάρα πολύ εξιοπρεπές αυτοκίνητο. κρίμα δεν είναι να γίνει καμμιά
    στραβή???εγώ γενικά πιστεύω πως το αμάξι σου είδη είναι πολύ δυνατό και αν χρειάζεται
    κάποια μπαξίματα, σίγουρα δεν είναι για το μοτέρ.
    και πάλι με το συμπάθειο. δεν θέλω να στεναχωρήσω, αλλά σκέψου λίγο καλύτερα...επίσεις
    με το συμπάθειο και στους υπολοίπους, έχετε οδηγήσει πισωκίνητο αυτοκίνητο χωρίς να έχει
    κατάλληλο φρένο και ανάρτηση με 500 ίππους στους τροχούς, όπου αν τουρμπίσει το παντλόνι
    σας θα γίνεται καφέ???
    ναι στράτο μου, θέλω να σε αποθαρύνω...αυτά είναι επικίνδυνα πράγματα, και παίζεις με το
    κεφάλι σου φίλε.
    Θωμα δεν ειπε οτι θα κινειται ολη την ωρα με τερμα πιεση. Συμφωνω με τα παραπανω αλλα οταν κινεισαι συνηθως με καμια 100αρια αλογα κατω, και κρατας τα παραπανω για καμια κοντρουλα δεν νομιζω να ειναι και τοσο τρομερο. Ο Στρατος ειπε

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι και αλλιώς κατά 90% δουλεύω το αυτοκίνητο με μαμά πίεση. Και με μεγαλήτερα turbo με μαμά πίεση θα δουλεύω. Ο Πρώτος χάρτης θα οριστεί στα 14 psi όπως και τώρα αλλά με την μεγαλήτερη παροχή αέρα θα δίνει όπως τώρα με 16 psi. Ο δεύτερος χάρτης θα είναι στα 18 psi με φούλ μεθανόλη. Δεν θα μπαίνει σχεδόν ποτέ. Πλέον ούτε χαζά πατήματα ούτε άσκοπα τουρμπίσματα απο χαμηλά. Δεν θα υπάρξει κανένα πρόβλημα θέλω να πιστεύω.
    Με τα λεγομενα του, τα πραγματα δεν ειναι και τοσο τραγικα νομιζω

  14. The Following 3 Users Say Thank You to turbodog For This Useful Post:

    BILL007 (03-04-11), Panos 316T (03-04-11), stratos (03-04-11)

  15. #18
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Thomelef Εμφάνιση μηνυμάτων
    στρατούλη με όλο το συμπάθειο, εγώ θα έλεγα να αφήσεις τις μ@λ@κίες, γιατί πάνω απ'όλα
    αυτό που μετράει είναι και η ασφάλεια. ένα αμάξι με τέτοια ιπποδύναμη το οποίο αντιδράει σαν
    κροτίδα, θέλει αρκετά πράγματα για να είναι έστω και λίγο ασφαλές (όσο μπορεί να είναι ένα
    πισωκίνητο αμάξι με 500 άλογα τροχό). με μαμά φρένα - ανάρτηση και διαφορικό ελεύθερο,
    νομίζω πως αυτό που κάνεις είναι ακραίο και επικίνδυνο. απο την άλλη σκέψου πόσα λεφτά
    έχεις δώσει για να έχεις ένα πάρα πολύ εξιοπρεπές αυτοκίνητο. κρίμα δεν είναι να γίνει καμμιά
    στραβή???εγώ γενικά πιστεύω πως το αμάξι σου είδη είναι πολύ δυνατό και αν χρειάζεται
    κάποια μπαξίματα, σίγουρα δεν είναι για το μοτέρ.
    και πάλι με το συμπάθειο. δεν θέλω να στεναχωρήσω, αλλά σκέψου λίγο καλύτερα...επίσεις
    με το συμπάθειο και στους υπολοίπους, έχετε οδηγήσει πισωκίνητο αυτοκίνητο χωρίς να έχει
    κατάλληλο φρένο και ανάρτηση με 500 ίππους στους τροχούς, όπου αν τουρμπίσει το παντλόνι
    σας θα γίνεται καφέ???
    ναι στράτο μου, θέλω να σε αποθαρύνω...αυτά είναι επικίνδυνα πράγματα, και παίζεις με το
    κεφάλι σου φίλε.
    Εχεις απολυτο δικιο φιλε...κι εγω παντα εφτιαχνα πρωτα το στησιμο,φρενα,μεταδοση και μετα το μοτερ...το κυνηγι της απολυτης ιπποδυναμης σε stock κατα τ'αλλα αμαξι δεν το θεωρω σωστο.Μια φορα θα χρειαστεις τα υπολοιπα και τοτε θα'σαι ευτυχης αν χρειαστει ν'αλλαξεις μονο παντελονι...
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  16. #19
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Είναι γλυκό το γκάζι παιδιά................

    Εγώ θα ευχηθώ ολόψυχα καλή επιτυχία στον Στράτο αλλά θέλει προσοχή και περισσότερα δεσίματα το αμάξι...... Ας φτιαχτούν πρώτα φρένα, αναρτήσεις κλπ και μετά το μοτέρ, έτσι θα έκανα εγώ τουλάχιστον....

  17. The Following User Says Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    stratos (03-04-11)

  18. #20
    Εγγραφή
    24-09-10
    Περιοχή
    Φιλοθέη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.502
    Thanked
    2548
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Φίλε Στράτο καλή τύχη αν το έχεις αποφασίσει..
    Αλλά μου φαίνεται τόσο μάταιο,χωρίς ουσία γιατί η δύναμη αυτή που θα χρησιμοποιηθεί??
    Ούτε για πίστα θα χρησιμοποιηθεί ,ούτε για το δρόμο.
    Θα απενεργοποιείς το DTC??Δε νομίζω.
    Για κόντρες χωρίς ουσία στην ευθεία,αν κάνεις, θα σπαταλήσεις χρήμα και θα θέσεις σε αμφισβήτηση την αξιοπιστία του κινητήρα σου?
    Χίλιες φορές να τα δώσεις αλλού τα χρήματα αυτά.
    Βέβαια αν μου πεις ότι σε γεμίζει να έχεις τον δυνατότερο 2τούρμπινο στην
    Ελλάδα,πάω πάσο.
    Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι θα το μετανιώσεις αργότερα ,που δεν επένδυσες
    σε άλλη κ@βλα τοχρηματικό αυτό ποσό.
    Εγώ έχω ψιλομετανιώσει τα 3000 ευρώ που έχω δώσει για το 135 και δεν τα έδωσα για ένα πρότζεκτ σαν το μ3 που το έχω μόνο για πίστα και αν μου χαλάσει το αφήνω και στην άκρη μέχρι να βρω τα χρήματα να το επισκευάσω ,αν χτυπα ξύλο,παθει κατι.
    UP YOURS!

  19. The Following 5 Users Say Thank You to Dr. Yamastura For This Useful Post:

    320d (03-04-11), nik200 (03-04-11), Stathis (03-04-11), Stefanos_Cool (05-04-11), stratos (03-04-11)

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP