Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 71 έως 80 από 92

Θέμα: E34 αναβάθμιση

  1. #71
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Exουνε και 2 χταποδια αυτα εισαγωγη - εξαγωγη
    πως αλλιώς θα βγάλεις γούστα?!

  2. #72
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    βρε δημητρη πραγματικα δεν σε καταλαβαινω! ειχες ηδη ενα μ3 ...το σκοτωσες για 5 χηνες, και τωρα θελεις να δωσεις τα διπλα για ενα αμαξι, που δεν προκυτε να ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το μ3??

  3. #73
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων
    βρε δημητρη πραγματικα δεν σε καταλαβαινω! ειχες ηδη ενα μ3 ...το σκοτωσες για 5 χηνες, και τωρα θελεις να δωσεις τα διπλα για ενα αμαξι, που δεν προκυτε να ειναι πιο ολοκληρωμενο απο το μ3??
    Το Μ3 φίλε αρχικά δεν ήταν δικό μου ούτε έσκασα εγώ τόσες χήνες να το κάνω Μ3 και ούτε εγώ το σκότωσα κυριολεκτικά στην ουσία.... Αν ήταν αποκλειστικά δικό μου κάτω απο 14κ δεν θα το έδινα αλλιώς το έκανα κοτέτσι και έβαζα και έναν κόκορα να τρόω φρέσκο αυγουλάκι! Απλά ο πατέρας ήθελε να το δώσει γιατί δεν γούσταρε να το βλέπει.... Τόσο απλά!

    Το 34άρι τώρα που ήταν δική μου επιλογή και συντηρείται αποκλειστικά απο εμένα ναι ρε φίλε θα το φτιάξω... Και ίσως δεν θα μου πάει όσο πήγε στον πατέρα μου το Μ3 γιατί πλέον όλα έχουν ξεφτυλιστεί

    Τώρα οτι δεν θα είναι πιο ολοκληρωμένο δεν το κατάλαβα... Και γιατί να μην είναι δηλαδή, στο χέρι του είναι?
    Και φυσικά δεν ζητάω απο γονείς να βοηθήσουν στο φτιάξιμο, θέλω να ναι αποκλειστικά απο την δική μου τσέπη γιατί δεν γουστάρω να μου λένε "άντε ρε με το αμάξι του μπαμπά κάνεις μόστρα" και για αυτό το λόγο καθυστερώ και φτιάχνω ότι μπορώ όσο επιτρέπει η δική ΜΟΥ τσέπη

  4. The Following User Says Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    nik200 (30-05-11)

  5. #74
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    χαλανδρι
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    508
    Thanked
    297
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μηπως να αγοραζες ολο το 525 που σου ειπαν παραπανω ..συμφαιρει γιατι εχει πολλα πραγματα να ξηλωσεις και οτι δεν θες το πουλας μετα.θα σου ερθει φθηνοτερα ετσι
    Ε36 mpack

  6. The Following 3 Users Say Thank You to gregE36 For This Useful Post:

    Jimmakos (20-05-11), m-power_01 (20-05-11), Snoo (20-05-11)

  7. #75
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gregE36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μηπως να αγοραζες ολο το 525 που σου ειπαν παραπανω ..συμφαιρει γιατι εχει πολλα πραγματα να ξηλωσεις και οτι δεν θες το πουλας μετα.θα σου ερθει φθηνοτερα ετσι
    Για αυτό:

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κακά τα ψέμματα αλλά τα Μ40 είναι old time classic καθώς είναι άσπαστα! Άσχετα που εμένα δεν μου κάνει λόγο του ότι είναι αργόστροφα και για το Ε34 που είναι 1.5 τόνο είναι μικρό μοτέρ κακά τα ψέμματα! Σε ένα Ε30, Ε36 θα είναι πολύ καλύτερα!

    Έτοιμο δεν θέλω καθώς θα κάνω πολλά παντρέματα όλο το αμάξι απο κάτω θα γίνει Μ5 εκτός του κινητήρα που τα περιφερειακά όπως φρένα αναρτήσεις ψυγεία και τα συνναφή θα είναι Μ5

    Και το σαλόνι τα πίσω θα βγούν να πάνε σε ταπετσέρη να γίνουν όπως ακριβώς θέλω εγώ, τις ταπετσαρίες θα τις ντύσω όπως ακριβώς θέλω εγώ... Ελπίζω να με καταλαβαίνεις! Για τα μπροστινά καθίσματα θα πέσουν φαραώ απο Ε36, τίποτα άλλο!

    Όπως και το χρώμα θα πάει για ένα φρεσκάρισμα και γυάλισμα γιατί δεν έχει και τσαμπουκάδες το αμάξι παρόλο τα 2 μικρά χτυπήματα που ευτυχώς φτιάχνονται

  8. #76
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πιστεύω πως απο τα λεγόμενά μου ίσως να φάω τρελλό κράξιμο και θα βγώ αναποφάσιστος αλλά δεν με πειράζει γιατί αλλού ξεκίνησα, αλλού το πήγα, αλλού καταλήγω!

    Ξεκίνησα εδώ και μέρες μετά το σέρβις ένα μεγάλο στοίχημα με τον εαυτό μου.

    Τι θέλω να πω, η "μουτζούρα" πάντα μου άρεσε αλλά δυστηχώς άφησα άλλους να διαλέξουν για εμένα με αποτέλεσμα ένα άχρηστο χαρτί σε κορνίζα στον τοίχο (και το λέω άχρηστο γιατί δεν με βοήθησε ποτέ και πουθενά).....

    Αποφάσισα λοιπόν να γραφτώ σε σχολή νυχτερινή για μηχανικός αυτοκινήτων απο τον Σεπτέμβρη.

    Τι επιφυλάσει το μέλλον για την γριά μου....
    Εξωτερικά full alpina με μερικές μικρές παρεμβάσεις χωρίς να χαλάσει το prestige της και να με φωνάζουν "Ο ΛΙΟΣΙΑΣ"

    Under the hood τώρα....
    Θα βρώ ένα Μ40Β18 το οποίο θα λυθεί μέχρι τελευταίας ρανίδας εεεε βίδας και θα στηθεί απο την αρχή με στόχο να υπερκιβυστεί και να έχει αντοχή μέχρι 400+ άλογα!

    Δύσκολο? Ναι. Ανέφικτο? Όχι!

    Ο στόχος θα είναι να δουλευεί μόνιμα 340hp όσο και το Μ5 S38B38 χωρίς να βγάζει προβλήματα και σε όλο το εύρος στροφών χωρίς απότομα ξεσπάσματα!

    Για όσους βιαστούν να πούνε οτι δεν γίνεται μην ξεχνάμε του panos316T που παίζει πάνω απο 300 άλογα στο 316!

    Μεταδόσεις, άκρα, φρένα, κυλίμια κασσέτες χαλιά όλα απο Μ5!

    Και τουλάχιστον δεν θα μείνω χωρίς αμάξι γιατί θα έχω ήδη κινητήρα στο αυτοκίνητο να κινούμαι!

    Μην πείτε για χρήμα, προτιμώ να μου τα φάει η 5άρα που δεν θα με προδώσει ποτέ παρά μια γκόμενα που θα με προδώσει με μαθηματική ακρίβεια!

    Αυτά λοιπόν! Αργά και σταθερά γιατί δεν μας τρέχουν και απο την τσέπη


  9. The Following 2 Users Say Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    nik200 (30-05-11), nikos1400 (31-05-11)

  10. #77
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δημήτρη δε μπορούμε να πούμε εμείς δεν είναι καλό αυτό,κάνε το καλύτερο Μ5,βάλε ένα μαμά 525 και θα είσαι μια χαρά κτλ. κτλ. γιατί αυτά είναι γούστα του καθενός που αποφασίζει να κάνει κάτι τέτοιο!
    Με το καλό λοιπόν να το κάνεις όπως θέλεις!

  11. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    Jimmakos (30-05-11)

  12. #78
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7249
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω πως απο τα λεγόμενά μου ίσως να φάω τρελλό κράξιμο και θα βγώ αναποφάσιστος αλλά δεν με πειράζει γιατί αλλού ξεκίνησα, αλλού το πήγα, αλλού καταλήγω!

    Ξεκίνησα εδώ και μέρες μετά το σέρβις ένα μεγάλο στοίχημα με τον εαυτό μου.

    Τι θέλω να πω, η "μουτζούρα" πάντα μου άρεσε αλλά δυστηχώς άφησα άλλους να διαλέξουν για εμένα με αποτέλεσμα ένα άχρηστο χαρτί σε κορνίζα στον τοίχο (και το λέω άχρηστο γιατί δεν με βοήθησε ποτέ και πουθενά).....

    Αποφάσισα λοιπόν να γραφτώ σε σχολή νυχτερινή για μηχανικός αυτοκινήτων απο τον Σεπτέμβρη.

    Τι επιφυλάσει το μέλλον για την γριά μου....
    Εξωτερικά full alpina με μερικές μικρές παρεμβάσεις χωρίς να χαλάσει το prestige της και να με φωνάζουν "Ο ΛΙΟΣΙΑΣ"

    Under the hood τώρα....
    Θα βρώ ένα Μ40Β18 το οποίο θα λυθεί μέχρι τελευταίας ρανίδας εεεε βίδας και θα στηθεί απο την αρχή με στόχο να υπερκιβυστεί και να έχει αντοχή μέχρι 400+ άλογα!

    Δύσκολο? Ναι. Ανέφικτο? Όχι!

    Ο στόχος θα είναι να δουλευεί μόνιμα 340hp όσο και το Μ5 S38B38 χωρίς να βγάζει προβλήματα και σε όλο το εύρος στροφών χωρίς απότομα ξεσπάσματα!

    Για όσους βιαστούν να πούνε οτι δεν γίνεται μην ξεχνάμε του panos316T που παίζει πάνω απο 300 άλογα στο 316!

    Μεταδόσεις, άκρα, φρένα, κυλίμια κασσέτες χαλιά όλα απο Μ5!

    Και τουλάχιστον δεν θα μείνω χωρίς αμάξι γιατί θα έχω ήδη κινητήρα στο αυτοκίνητο να κινούμαι!

    Μην πείτε για χρήμα, προτιμώ να μου τα φάει η 5άρα που δεν θα με προδώσει ποτέ παρά μια γκόμενα που θα με προδώσει με μαθηματική ακρίβεια!

    Αυτά λοιπόν! Αργά και σταθερά γιατί δεν μας τρέχουν και απο την τσέπη

    μητσο..πορισμα με τους γονεις..ιδιως οσοαναφορα τα αμαξια και τα θελω μας δεν βγαινει..οποτε κοιτα πως θα βελτιωσεις την ζωη σου οπως καλυτερα μπορεις..παλια μυαλα..αν θες μια γνωμη ενος λιγο μεγαλυτερου..βρες μια δουλιτσα (λες και ειναι ευκολο....στην εποχη μας)..να μπορεις να συντηρηθεις..και την μουτζουρα φιλε στον ελευθερο χρονο σου..να ξερεις οτι δεν βγαινουν λεφτα απο αυτη την δουλεια..οποτε καλυτερα hobby..

    υγ..σου χρωσταω μια βολτα με m3..δεν το ξεχναω...πιστευω με πιανεις

  13. The Following 2 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    A8hnaios (31-05-11), Jimmakos (31-05-11)

  14. #79
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Jimmakos Εμφάνιση μηνυμάτων
    ....Θα βρώ ένα Μ40Β18 το οποίο θα λυθεί μέχρι τελευταίας ρανίδας εεεε βίδας και θα στηθεί απο την αρχή με στόχο να υπερκιβυστεί και να έχει αντοχή μέχρι 400+ άλογα!

    Δύσκολο? Ναι. Ανέφικτο? Όχι!
    όλα γίνονται άμα χεις χρήμα κ όρεξη
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  15. The Following User Says Thank You to ziaba For This Useful Post:

    Jimmakos (31-05-11)

  16. #80
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Σιγά σιγά παιδιά... Και δουλειά θα βρεθεί και όλα θα γίνουν....

    Νίκο δεν ξέρω φίλε αν δεν έχει χρήμα η μουτζούρα εγώ άλλα βλέπω τουλάχιστον.... Και επειδή είναι κατι που το θέλω απο μικρό παιδί αυτό θα κάνω....
    Υ.γ. το ξέρω θα κανονήσουμε κάποια στιγμή


    Έτσι ρε ziaba γιατί το συζήτησα με κάτι παλικάρια εκτός φόρουμ και όλοι λέγανε δεν γίνεται!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Jimmakos : 31-05-11 στις 15:07

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτηΠρώτη ... 678910 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP