Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 19

Θέμα: ΠΤΩΣΗ ΜΑΛλΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΣΤΟΣ ΖΗΜΙΑΣ-3 ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ

  1. #1
    Εγγραφή
    29-09-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    33
    Thanked
    7
    Rides
    0

    Προεπιλογή ΠΤΩΣΗ ΜΑΛλΙΩΝ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΟΣΤΟΣ ΖΗΜΙΑΣ-3 ΛΑΚΟΥΒΙΤΣΕΣ

    ρε παιδες οι φαναρτζιδες γινανε φαρμακοποιοι ή εχω μεινει πισω ?!
    πηγα λοιπον σημερα να παρω μια προσφορα απο φαναρτζη για απισκευη και φανοποιοια για 2 λακουβες μεγεθος αμυγδαλου στο φτερο και ενος βαθουλωματος 15 ποντων μηκους στη πορτα κατω απο τα πλαστικα .

    Το κοστος για επισκευη μου ειπαν οτι ειναι περιπου στα 50 εβρο για ολα τα σημεια , αλλα... το βαψιμο ειναι 120 εβρα για το φτερο και 120 εβρα για τη πορτα (τη μιση στην ουσια αφου το βαθουλωμα ειναι κατω απο το πλαστικο) και το αμαξι θα μπει ολοκληρο στο φουρνο , με πατατες.
    Υπολογιζοντας και το φπα εχουμε συνολον 360 εβρο περιπου. Σε αξουσιοδωτημενο της μπεμβε μου ειπανε 480 ενώ γνωστος 250 ακατεβατα . Υπαρχουν ρε παιδες μου ειπανε ειδικοι τεχνιτες που σου φταχνουν μικρες λακουβες οπως στην περιπτωση μου με 30 εβρο τη μια με μια ειδικη μεθοδο χωρις βαψιμο . Εχει κανεις υποψιν του κατι αντιστοιχο στη αγορά , κανενα τηλεφωνο για πληροφοριες ? Να ζητησω και τη ταπεινη συγγνωμη απο τους επαγγελματιες φαναρτζιδες του φορουμ αλλα τα χρονια ειναι δυσκολα , 400 εβρο περιπου για 2 λακουβες , μου πεσανε τα μαλλια παω για λαιζερ λαιν κλινικς .


  2. #2
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Talking



    προσοχή φίλε μου στην πτώση μαλλιών ! μόλις μάθεις την τιμή από τα λεϊζερ λαϊν κλινκς, θα πας να φτιάξεις όσο-όσο τις λακούβες στο αμάξι !!


    -ρώτα και άλλους φαναρτζήδες.....

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    κανε εναν κοπο να αποτανθεις κ στους επαγγελματιες που εχουν κανει προσφορα στο φορουμ...δεν χανεις κατι!

    κ σαφως ρωτα κ σε αλλους που θα βρεις στο δρομο σου...
    ...αυτο το χερακι εχει μονο σημασια!

  4. #4
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν πιανουν τα χερια σου,νομιζω οτι υπαρχουν σετ επισκευης ,με μικρο κοστος, που βγαζει εξω τα μικροβουλιαγματακια,αρκει να μην εχει φυγει χρωμα,οποτε η επισκευη σου θα ειναι οικονομικοτατη!

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν εχει φυγει το χρωμα και εχει γδαρθει τοτε ειναι λογικο να χρειαζεται βαψιμο, οποτε το κοστος ανεβαινει αρκετα.

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κάνε αυτό που σου είπε και ο Βασίλης πιο πάνω.

    Υπάρχουν επαγγελματίες που έχουν δώσει προσφορές στο φόρουμ μας, ξεκίνα τα τηλέφωνα και τις επισκέψεις!

  7. The Following User Says Thank You to bill_m3 For This Useful Post:

    Vasilis (21-03-11)

  8. #7
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο titaras Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παιδες οι φαναρτζιδες γινανε φαρμακοποιοι ή εχω μεινει πισω ?!
    πηγα λοιπον σημερα να παρω μια προσφορα απο φαναρτζη για απισκευη και φανοποιοια για 2 λακουβες μεγεθος αμυγδαλου στο φτερο και ενος βαθουλωματος 15 ποντων μηκους στη πορτα κατω απο τα πλαστικα .

    Το κοστος για επισκευη μου ειπαν οτι ειναι περιπου στα 50 εβρο για ολα τα σημεια , αλλα... το βαψιμο ειναι 120 εβρα για το φτερο και 120 εβρα για τη πορτα (τη μιση στην ουσια αφου το βαθουλωμα ειναι κατω απο το πλαστικο) και το αμαξι θα μπει ολοκληρο στο φουρνο , με πατατες.
    Υπολογιζοντας και το φπα εχουμε συνολον 360 εβρο περιπου. Σε αξουσιοδωτημενο της μπεμβε μου ειπανε 480 ενώ γνωστος 250 ακατεβατα . Υπαρχουν ρε παιδες μου ειπανε ειδικοι τεχνιτες που σου φταχνουν μικρες λακουβες οπως στην περιπτωση μου με 30 εβρο τη μια με μια ειδικη μεθοδο χωρις βαψιμο . Εχει κανεις υποψιν του κατι αντιστοιχο στη αγορά , κανενα τηλεφωνο για πληροφοριες ? Να ζητησω και τη ταπεινη συγγνωμη απο τους επαγγελματιες φαναρτζιδες του φορουμ αλλα τα χρονια ειναι δυσκολα , 400 εβρο περιπου για 2 λακουβες , μου πεσανε τα μαλλια παω για λαιζερ λαιν κλινικς .

    πολύ καλό ποστ, μ έκανες και γέλασα πρωί πρωί με τις πατάτες και τα lazer.

    Λοιπόν στο θέμα μας.

    Κάνε ένα κόπο και ανέβασε μερικές φωτό να δούμε τις λακούβες. Αν δεν έχει φύγει το χρώμα και η λακούβες δεν είναι πίσω από τραβέρσες / διπλές λαμαρίνες, επεμβαίνει ειδικός τεχνικός με μέθοδο Paintless Dent Repair, και α) δεν βάφεται το αμαξάκι σου β) είναι πολύ πιο οικονομικό από τη φανοποιεία / βάψιμο.




    ΥΓ: Σε ποια περιοχή βρίσκεσαι?

  9. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    mixalis (22-03-11)

  10. #8
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Να δώσω κι εγώ μια συμβουλή στον φίλο μας:

    Tίτο, μην πετάς χρήματα σε laserline clinics ή σε θεραπείες τύπου Capilarin. Η μόνη περίπτωση να ξαναβγάλεις μαλλιά είναι η μικρομεταμόσχευση από άλλο σημείο του τριχωτού. Εγώ μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ηβικές τρίχες για δύο λόγους: α) Είναι κατσαρές και γλυτώνω την περμανάν και β) η αφαίρεσή τους κάνει το μόριο να φαίνεται μεγαλύτερο. Επίσης, κανείς δε θα ξανακουμπήσει τα μαλλιά σου με τα βρωμόχερά του.

    Στο θέμα μας τώρα: Αν δεν έχει φύγει το χρώμα, κάνε τη μέθοδο PDR (Paintless Dent Rerair). Κι αυτή δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή, γλυτώνεις όμως το βάψιμο. Αν πάλι οι λακκούβες είναι μικρές ή τα οικονομικά σου τραγικά, σου προτείνω τη μέθοδο PDR (Pointless: Don't Repair.)

    Αυτά. Ελπίζω να ήμουν χρήσιμος γι' άλλη μια φορά.

  11. The Following 9 Users Say Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (22-03-11), bill_m3 (22-03-11), fanisk (22-03-11), GiannisRob (23-03-11), mixalis (22-03-11), Nino (22-03-11), PANOS-E60 (22-03-11), Ptboul (22-03-11), Vasilis (22-03-11)

  12. #9
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να δώσω κι εγώ μια συμβουλή στον φίλο μας:

    Tίτο, μην πετάς χρήματα σε laserline clinics ή σε θεραπείες τύπου Capilarin. Η μόνη περίπτωση να ξαναβγάλεις μαλλιά είναι η μικρομεταμόσχευση από άλλο σημείο του τριχωτού. Εγώ μάλιστα σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω ηβικές τρίχες για δύο λόγους: α) Είναι κατσαρές και γλυτώνω την περμανάν και β) η αφαίρεσή τους κάνει το μόριο να φαίνεται μεγαλύτερο. Επίσης, κανείς δε θα ξανακουμπήσει τα μαλλιά σου με τα βρωμόχερά του.

    Στο θέμα μας τώρα: Αν δεν έχει φύγει το χρώμα, κάνε τη μέθοδο PDR (Paintless Dent Rerair). Κι αυτή δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή, γλυτώνεις όμως το βάψιμο. Αν πάλι οι λακκούβες είναι μικρές ή τα οικονομικά σου τραγικά, σου προτείνω τη μέθοδο PDR (Pointless: Don't Repair.)

    Αυτά. Ελπίζω να ήμουν χρήσιμος γι' άλλη μια φορά.
    Εγώ Αρη μου θα σε συμβούλευα να δείξεις λίγη περισσότερη στοργή στα post σου προς τις συμπαθείς τάξεις των φανοποιών, μικροεπισκευαστών, μεταμοσχευτών μαλλιών, εισαγωγέων ειδών μεγένθυνσης μορίων και λοιπών επαγγελματιών σε περιόδους οικονομικής κρίσης !

    Κλέφτες θα γίνουνε όλοι αυτοί αν ακολουθήσουμε τις συμβουλές σου ?

  13. #10
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν ψαξεις θα βρεις την ιδια τιμη συμπεριλαμβανομενου του φπα....για να μη σου πω οτι στην αγορα αυτη τη στιγμη παιζει και 80-100 το κοματι!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP