Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 12

Θέμα: αμορτισερ

  1. #1
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή αμορτισερ

    καλημερα παιδια σκεφτομαι να αλλαξω τα αμορτισερ σε ενα ε90 που εχω εχει 50000χλμ. δεν θελω να χαμηλωσει καθολου.εχετε καποια προταση στο τι να βαλω.να βαλω τα μαμα ζακς η να βαλω για καλητερα μπιλσταιν τα κιτρινα,αυτα συνεργαζονται με την αναρτηση του αυτοκινητου λογω του οτι εχει ραν φλατ ελαστικα.υποψην δεν θελω να χαμηλωσει γιατι βρισκει στο γκαραζ. ευχαριστω πολυ.

  2. #2
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε, το κίτρινο bilstein είναι ίσως το πιό δοκιμασμένο αμορτισέρ aftermarket σε BMW. Είναι πιό σφιχτό από το sacks της μαμάς και η συντριπτική πελιοψηφία των συνεργείων το συνιστούν ανεπιφύλακτα γιά τα αυτοκίνητά μας. Δεν χαμηλώνεις καθόλου με αυτό, λίγο πιό σφιχτό θα γίνει το αμάξι. Εγώ το έχω σαν σημείο αναφοράς γιά νορμάλ αυτοκίνητα και γιά νορμάλ οδήγηση.

  3. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    mr incredible (20-03-11)

  4. #3
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλημερα παιδια σκεφτομαι να αλλαξω τα αμορτισερ σε ενα ε90 που εχω εχει 50000χλμ. δεν θελω να χαμηλωσει καθολου.εχετε καποια προταση στο τι να βαλω.να βαλω τα μαμα ζακς η να βαλω για καλητερα μπιλσταιν τα κιτρινα,αυτα συνεργαζονται με την αναρτηση του αυτοκινητου λογω του οτι εχει ραν φλατ ελαστικα.υποψην δεν θελω να χαμηλωσει γιατι βρισκει στο γκαραζ. ευχαριστω πολυ.
    Μαλλον καλυτερα να βαλεις τα Bilstein,αν και θα σκληρυνει αισθητα τ'αμαξι σε σχεση με τα Zachs.Το υψος του αυτοκινητου δεν εξαρταται απ'τ'αμορτισερ,αλλα απ'τα ελατηρια φιλε μου..αρα δεν μπορει ν'αλλαξει στη περιπτωση σου.
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  5. The Following User Says Thank You to Stunt Mike For This Useful Post:

    mr incredible (20-03-11)

  6. #4
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε, το κίτρινο bilstein είναι ίσως το πιό δοκιμασμένο αμορτισέρ aftermarket σε BMW. Είναι πιό σφιχτό από το sacks της μαμάς και η συντριπτική πελιοψηφία των συνεργείων το συνιστούν ανεπιφύλακτα γιά τα αυτοκίνητά μας. Δεν χαμηλώνεις καθόλου με αυτό, λίγο πιό σφιχτό θα γίνει το αμάξι. Εγώ το έχω σαν σημείο αναφοράς γιά νορμάλ αυτοκίνητα και γιά νορμάλ οδήγηση.
    ωραια προσφατα περασα κτεο και το αμορτισερομετρο εδειξε 55τοις εκατο εχω 50000χλμ και 18αρες κατα την αποψη σου αξιζει να τα αλλαξω η να τα αφησω μεχρι τα 80000χλμ

  7. #5
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραια προσφατα περασα κτεο και το αμορτισερομετρο εδειξε 55τοις εκατο εχω 50000χλμ και 18αρες κατα την αποψη σου αξιζει να τα αλλαξω η να τα αφησω μεχρι τα 80000χλμ
    αν είσαι στο 55% μπρος - πίσω είσαι γιά αλλαγή σύντομα, αν όχι άμεσα. Το επιβεβαιώνεις κάνοντας ακόμα μία αμορτισερομέτρηση σε κάποιο έγκυρο μηχάνημα γιατί του κτεο ίσως και να χάνει λίγο ... όπως είπε και ο Μαικ, το χαμήλωμα γίνεται από τα ελατήρια. Μην τα πειράξεις, αν οδηγείς οικογενειακά, μην τα πειράξεις.

  8. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    mr incredible (20-03-11)

  9. #6
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν είσαι στο 55% μπρος - πίσω είσαι γιά αλλαγή σύντομα, αν όχι άμεσα. Το επιβεβαιώνεις κάνοντας ακόμα μία αμορτισερομέτρηση σε κάποιο έγκυρο μηχάνημα γιατί του κτεο ίσως και να χάνει λίγο ... όπως είπε και ο Μαικ, το χαμήλωμα γίνεται από τα ελατήρια. Μην τα πειράξεις, αν οδηγείς οικογενειακά, μην τα πειράξεις.
    οικογενειακα αδηγω και εντος της πολης ελατηρια δεν θα πειραξω το θεμα ειναι ομως που εχω ειναι να βαλω τα μαμα η τα κιτρινα.και μετα να τα αλλαξω εντος η εκτος αντιπροσωπειας

  10. #7
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
    οικογενειακα αδηγω και εντος της πολης ελατηρια δεν θα πειραξω το θεμα ειναι ομως που εχω ειναι να βαλω τα μαμα η τα κιτρινα.και μετα να τα αλλαξω εντος η εκτος αντιπροσωπειας
    Γιά καλύτερη τιμή, τα αλλάζεις σαφώς εκτός αντιπροσωπείας.
    Με την ευκαιρία, πες στο συνεργείο σου να κάνει και έλεγχο στα μπροστινά σου σινεμπλόκ των ψαλιδιών. Είναι κάτι που τα συνεργεία δεν πολυδίνουν σημασία ενω΄είναι πολύ σημαντική η συνεισφορά τους στο να είναι το μπροστινό σου σύστημα σωστό και χωρίς θορύβους. Η αλλαγή των αμορτισέρ είναι μιά καλή ευκαιρία να τα τσεκάρουν και ίσως να τα αλλάξουν, κανένα 100αρικο κάνουν. Είσαι και με 18αρες και συ και ρανφλατ, οπότε μάλλον θα έχεις θορύβους από μπροστά ...

  11. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    mr incredible (20-03-11)

  12. #8
    Εγγραφή
    08-01-10
    Μηνύματα
    121
    Thanked
    20
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιά καλύτερη τιμή, τα αλλάζεις σαφώς εκτός αντιπροσωπείας.
    Με την ευκαιρία, πες στο συνεργείο σου να κάνει και έλεγχο στα μπροστινά σου σινεμπλόκ των ψαλιδιών. Είναι κάτι που τα συνεργεία δεν πολυδίνουν σημασία ενω΄είναι πολύ σημαντική η συνεισφορά τους στο να είναι το μπροστινό σου σύστημα σωστό και χωρίς θορύβους. Η αλλαγή των αμορτισέρ είναι μιά καλή ευκαιρία να τα τσεκάρουν και ίσως να τα αλλάξουν, κανένα 100αρικο κάνουν. Είσαι και με 18αρες και συ και ρανφλατ, οπότε μάλλον θα έχεις θορύβους από μπροστά ...
    τα εβγαλα τα ραν φλατ και εβαλα κανονικα γιατι χτυπαγε.εδω με τα 16αρια ραν φλατ χτυπαγε φαντασου με τα18 αν ειχα ραν φλατ

  13. #9
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mr incredible Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα εβγαλα τα ραν φλατ και εβαλα κανονικα γιατι χτυπαγε.εδω με τα 16αρια ραν φλατ χτυπαγε φαντασου με τα18 αν ειχα ραν φλατ
    Σωστός. Και εγώ τα έβγαλα τα r-f από τις 18αρες.

  14. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    mr incredible (20-03-11)

  15. #10
    Εγγραφή
    15-03-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    133
    Thanked
    70
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Mιας και οπως εχω ξανα αναφερει, ειμαι στην αναζητηση για αλλαγη των αμορτισερ.Αρχικα, εαν και σκεφτομουν να αλλαξω τα εργοστασιακα ελατηρια με αυτα των m-pack τελικα θα παραμεινω σ' αυτα που εχει τωρα το αμαξι γιατι βρισκει στο γκαραζ.Η ερωτηση μου ειναι ποια αμορτισερ της Bilstein ειναι καταλληλα για το αμαξι και εαν γνωριζεται καποιον σωστο επαγγελματια στο χωρο να κανει καλη δουλεια εντος Αττικης.
    ΥΓ: το Β6 δεν ειναι χαμηλωματος,ετσι δεν ειναι και εαν ναι συνδυαζεται με τα υπαρχον ελατηρια;

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP