Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 51

Θέμα: Συνεργασία BMW και Toyota...

  1. #1
    Εγγραφή
    29-03-13
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    135
    Rides
    1

    Angry Συνεργασία BMW και Toyota...

    Σύμφωνα με πρόσφατο άρθρο που παραθέτω θα γίνουμε θεατές συνεργασίας μεταξύ BMW και Toyota για super car...
    https://www.zougla.gr/automoto/artic...-bmw-ke-toyota
    Ήθελα να ξερα τι άλλο θα δουν τα μάτια μας....
    Συνεργασία με την εταιρία με τις περισσότερες ανακλήσεις???
    Συνεργασία με την εταιρία που όταν συνεργάζεται με άλλη ούτε κινητήρα προωθεί ούτε μετάδοση???

  2. The Following User Says Thank You to enatos For This Useful Post:

    tasos.kamv (17-11-13)

  3. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Ανακληση..ε και?
    Δες ποσα χοντρα θεματα εχει η BMW και δεν εγινε ποτε ανακληση..

  4. The Following 9 Users Say Thank You to fanisk For This Useful Post:

    BILL007 (17-11-13), chief (17-11-13), Konstantinos E60 (17-11-13), Leonidas_E39 (17-11-13), Moufas E46 (17-11-13), nikos1400 (17-11-13), oldcarskickass (17-11-13), Ptboul (21-11-13), turbodog (17-11-13)

  5. #3
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    δεν το'χω ψαξει σε βαθος το θεμα, αλλα η Toyota ειναι σοβαροτατη εταιρια, με τη δικη της ιστορια.
    οι ανακλησεις δειχνουν και επαγγελματισμο. θελει @@ να κανεις ανακληση χιλιαδων αυτοκινητων τη φορα, δειχνει και ενδιαφερον για το after sales.

    και αν το σκεφτουμε, ΚΑΙ με το motorsport εχει ασχοληθει.
    στο μυαλο μου ερχονται corolla celica rally cars. supra, μεγαλη επιτυχια με τον τροπο της ακομα και σημερα που εχει τελειωει προ πολλου η παραγωγη.

    και παρολο που νομιζω οτι εχουν ακριβυνει αναλογικα τα αυτοκινητα της, και ειναι (τα "καθημερινα" τουλαχιστον) λιγο "αχρωμα/αοσμα",
    ειναι ακομα διαβοητα για την αξιοπισιτα τους.

    εγω δε βλεπω κατι κακο που μπορει να ερθει απο τη συνεργασια, αν σκεφτουμε και τα βηματα των τελευταιων ετων που εχει κανει ηδη μονη της η πεμβε.

  6. The Following 4 Users Say Thank You to nikos1400 For This Useful Post:

    joseph (17-11-13), Konstantinos E60 (17-11-13), Nick bmwlover (03-12-13), Ptboul (18-11-13)

  7. #4
    Εγγραφή
    29-03-13
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    135
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν το'χω ψαξει σε βαθος το θεμα, αλλα η Toyota ειναι σοβαροτατη εταιρια, με τη δικη της ιστορια.
    οι ανακλησεις δειχνουν και επαγγελματισμο. θελει @@ να κανεις ανακληση χιλιαδων αυτοκινητων τη φορα, δειχνει και ενδιαφερον για το after sales.

    και αν το σκεφτουμε, ΚΑΙ με το motorsport εχει ασχοληθει.
    στο μυαλο μου ερχονται corolla celica rally cars. supra, μεγαλη επιτυχια με τον τροπο της ακομα και σημερα που εχει τελειωει προ πολλου η παραγωγη.

    και παρολο που νομιζω οτι εχουν ακριβυνει αναλογικα τα αυτοκινητα της, και ειναι (τα "καθημερινα" τουλαχιστον) λιγο "αχρωμα/αοσμα",
    ειναι ακομα διαβοητα για την αξιοπισιτα τους.

    εγω δε βλεπω κατι κακο που μπορει να ερθει απο τη συνεργασια, αν σκεφτουμε και τα βηματα των τελευταιων ετων που εχει κανει ηδη μονη της η πεμβε.
    Η Toyota όντως άφησε εποχή με το άλυτο μυστηριο-κλεψιά στα turbo του wrc με την αλλαγή διατομής της εισαγωγής κατα την διάρκεια του αγώνα....
    Και μιας και μιλάμε για αγώνες ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ Ιαπωνέζικη ομάδα αγώνων δεν κέρδισε πρωταθλήματα χωρίς να έχουν Ευρωπαϊκή καθοδήγηση(McLaren-Honda, Toyota Team Europe, Subaru Prodrive, Mitsubishi Ralliart κλπ.).
    Όσο για τις ανακλήσεις θα προτιμούσα να μην κόλλαγε το γκάζι και να πιάνουν τα φρένα από το να μην το ξέρω και να με κλαίνε οι δικοί μου.Στην τελευταία συνεργασία της με την Subaru για το GT86, κινητήρα και μετάδοση έδωσε η Subaru...Γράφει Toyota είναι Subaru όπως παλία έπαιρνες Hyundai με κινητήρα Mitsubishi...Όσο για την αξιοπιστία τους τουλάχιστον τα μοτερ είναι βράχοι γιατί αποτελούν εξέλιξη αντιγραφής άλλων εταιριών το vvt αντιγραφή και εξέλιξη κινητήρα της Alfa Romeo δεκαετίας 80!!.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to enatos For This Useful Post:

    nikos1400 (17-11-13), tasos.kamv (17-11-13)

  9. #5
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ειναι γνωστο τον τελευταιο καιρο σαν δυστυχης κατοχος auris πως ειμαι αρνητικος ως προς τα προιοντα της toyota.
    Οφειλω ομως να παραδεχτω πως το aftersales της δεν παιζεται. Το αυτοκινητο μου ειναι στην εγγυηση και αν και εισαγωγης (δεν το πηρα απο αυτους), μου αλλαξαν τρεις φορες (!!!!) ελλατωματικο καθισμα αβιαστα, χωρις καν να το προτεινω εγω.
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  10. The Following User Says Thank You to strof For This Useful Post:

    Ptboul (18-11-13)

  11. #6
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο strof Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειναι γνωστο τον τελευταιο καιρο σαν δυστυχης κατοχος auris πως ειμαι αρνητικος ως προς τα προιοντα της toyota.
    Οφειλω ομως να παραδεχτω πως το aftersales της δεν παιζεται. Το αυτοκινητο μου ειναι στην εγγυηση και αν και εισαγωγης (δεν το πηρα απο αυτους), μου αλλαξαν τρεις φορες (!!!!) ελλατωματικο καθισμα αβιαστα, χωρις καν να το προτεινω εγω.
    και 13 φορες να σου το αλλαξουν, παλι ελλατωματικο θα ειναι !!!


    ΥΣ....Πανο,αυτη η συνεργασια δεν προκειτε να σε ικανοποιησει,αφου καποια στιγμη στο μελλον που θα ξαναπαρεις BMW,το καθισμα θα "χορευει" ζεϊμπεκικο!!!!

    τουλαχιστον εσυ θα ξερεις οτι πρεπει να στειλεις επιστολη διαμαρτυριας στην Τογιοτα!!!

  12. #7
    Εγγραφή
    26-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    809
    Thanked
    1834
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εννοειται Αρη γιατι απο κατασκευης του ειναι ετσι. Ειπαμε, αθλιο αυτοκινητο σε ολα του και με τιποτα δεν δικαιολογει την τιμη του η οποια υπολειπεται κατα μολις 5 χιλιαρικα απο τον ασσο!
    Ελπιζω η συμβιωση μαζι του να ειναι μικρη και συντομα να επιστρεψω στην αγαπημενη μας μαρκα. Εως τοτε και για να μην σκεφτομαι και γκρινιαζω συνεχεια εχω πεισει τον εαυτο μου πως δεν εχω αυτοκινητο, παρα μονο 4 ροδες και ενα τιμονι που με παει σουπερ μαρκετ και τα παιδια στο σχολειο...
    Ανδρών επιφανών πάσα γη τάφος

  13. The Following 4 Users Say Thank You to strof For This Useful Post:

    aristent (17-11-13), Leonidas_E39 (17-11-13), Nick bmwlover (03-12-13), nikos1400 (17-11-13)

  14. #8
    Εγγραφή
    29-03-13
    Μηνύματα
    140
    Thanked
    135
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο fanisk Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανακληση..ε και?
    Δες ποσα χοντρα θεματα εχει η BMW και δεν εγινε ποτε ανακληση..
    Το θέμα είναι ότι πολλές ήταν σιωπηλές ανακλήσεις-δωρεάν αντικαταστάσεις τις οποίες γνώριζαν οι αντιπροσωπίες αλλά κατα κύριο λόγο εν Ελλάδι ποτε δεν μάθαιναν οι καλοπληρωτές πελάτες. Αντιθέτως πολλά λαμόγια των αντ/πειων-συνεργείων μέσω των αντικαταστάσεων φτιάξανε τα δικα τους bimmerακια. Δυστυχώς στην Ελλάδα επιπλέουν οι σε εισαγωγικά "επαγγελματίες" πρωην κατσαπλιάδες

  15. The Following User Says Thank You to enatos For This Useful Post:

    tasos.kamv (17-11-13)

  16. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Σαν πρωην κάτοχος Toyota........

    Η Toyota εχει τα αρ@@@ια και βγαζει ανακλήσεις......η BMW? ?????????

    Ενταξει δεν λεω εβγαλε τους πολλαπλασιαστες.......κολωνε τιμονιου??? Μπεκ???? Σκουριασμενα καθίσματα? ????? Nox???? Lamba???? Maf????

    Οσο για το οτι ειναι η εταιρία με τις περισσότερες ανακλήσεις πιστεύω οτι οφείλεται στο οτι πουλαει εκατομμύρια αυτοκινητα, και ειναι απο τους λιγους που το κάνει.
    Αν και πιστευω για τα παραπάνω φταίει η bosch.

    Ζητω η denzo! !!!

  17. The Following 10 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    alexm (17-11-13), aristent (17-11-13), BILL007 (17-11-13), individual (03-12-13), joseph (17-11-13), Kazakos Garage (17-11-13), Konstantinos E60 (17-11-13), Nick bmwlover (03-12-13), oldcarskickass (17-11-13), Ptboul (18-11-13)

  18. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Στην τελευταία συνεργασία της με την Subaru για το GT86, κινητήρα και μετάδοση έδωσε η Subaru...Γράφει Toyota είναι Subaru όπως παλία έπαιρνες Hyundai με κινητήρα Mitsubishi...

    Μην ξεχνατε οτι η subaru ειναι πλεον της Toyota. Γι αυτο το ae86 φτιάχτηκε στο εργοστάσιο της subaru.

  19. The Following 2 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    oldcarskickass (17-11-13), Ptboul (18-11-13)

Σελίδα 1 από 6 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP