Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 37

Θέμα: [E46] Το όνειρο μου......λέγεται ESS……………!

  1. #1
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Λευκαδα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.745
    Thanked
    5704
    Rides
    5

    Προεπιλογή [E46] Το όνειρο μου......λέγεται ESS……………!

    και για καποιους εγινε εφιαλτης.......
    Η χαρά μου πλέον......ειναι απερίγραπτη.......!
    Αυτο το φόρουμ κ ολοι οι φιλοι.......βοηθησαν με το δικο τους τροπο ο καθενας,να φτασω στην υλοποιηση του 2ου σκελους του ονειρου, που εχει ξεκινησει εδω κ 5 ολοκληρα χρονια κ πλεον ειναι ζητημα ημερων......!
    Δεν θα μπορουσα να μην ευχαριστησω προσωπικα το φορουμ καθ αυτο.....για τις γνωσεις που μου χαρισε......αλλα ακομα περισσοτερο για την ευκαιρια που εδωσε να κανω φιλους......τους οποιους νοιωθω οτι ξερω μια ζωη.....!
    Στο κυριως θεμα μας ομως........
    Πριν απο 5 σχεδον χρονια.......γνωρισα μια ομορφη καμπριολε κυρια (βιτρινατη).....αξιοπρεπη.....μ ε πλουσια τα καλη της.....απαστραπτουσα.....κ με ποσοστο κεφαλοστριψιματος 99%........!Στα δικα μου ματια επρεπε να φτασει το +100% κ ετσι ξεκινησε το ταξιδι του μπαξιματος.............!Ολοι το χουμε βιωσει,ολοι το χουμε ποθησει,ολοι το χουμε ονειρευτει.....!Σιγα σιγα λοιπον....ξεκινησε ο εξωτερικος καλωπισμος (που ακομα δεν εχει ολοκληρωθει) κ μολις φτασαμε σε ενα ικανοποιητικο επιπεδο (για τα δικα μου παντα θελω),ηρθε το πολυποθητο 3λιτρο μοτερ!!! https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=68
    Η χαρα οπως περιγραφεται και στο ανωτερω θρεντ.......απεριγραπτη!
    Πλεον η κυριλε κυρια εχει αξιωσεις στον δρομο.....στεκεται αξιοπρεπως διπλα σε αναλογα αυτοκινητα....κανει ταξιδια α-ν-ε-τ-α πλεον....δεν φοβαται τις προσπερασεις.....κ μετα κ απο αλλες παρεμβασεις (φρενων κλπ) ειναι απολαυστικοτερη ΣΕ ΟΛΑ ΤΗΣ...!
    Ο ερωτας αυτος ομως διαρκει κ αυξανεται......κ θα διαρκει με το οποιο τιμημα (ως συνηθως οικονομικο)...!
    Ολοι οι ανθρωποι,απο την φυση μας,δεν αρκουμαστε σε οτι εχουμε.....ισως αυτο ειναι που μας κανει να προοδευουμε γενικοτερα...!Ετσι λοιπον,με την ανοχη της οικογενειας μου στα δικα μου θελω (κ την ευχαριστω γι αυτο),παρολες τις δυσκολιες της εποχης που διανυουμε,ηρθε η στιγμη να υλοποιηθει το 2ο μεγαλυτερο κομματι αυτου του ταξιδιου.....που ακουει στο ονομα :ESS TS2!!! https://www.esstuning.com/default.asp...ubcat2=114&id=
    Πληροφοριες για τις αποδοσεις του εν λογω κιτ....αναφερονται στον παραπανω θρεντ.
    Η παραγγελια εγινε πριν απο καμμια δεκαρια μερες.....κ μολις σημερα το πρωι.....ελαβα τηλεφωνο απο τον μηχανικο μου οτι το πακετο βρισκεται καθ οδον...ελαβα το πολυποθητο tracking number απο FEDEX....και παρακολουθω ποτε θα πατησει το αεροπλανο Ελλαδα για να τρεξω στο σουπερ μαρκετ για την αγορα PAMPERS…..(μιας κ της κορακλας μου...μου πεφτουν λιγο μικρα....!)
    Οσοι με γνωριζετε....καταλαβαινετε τον ενθουσιασμο κ την χαρα μου......ΑΠΕΡΙΓΡΑΠΤΑ συναισθηματα...!
    Λιγα λογια για την αγορα.......
    Μετα απο μια εκτεταμενη ερευνα του τροπου που θα αγορασω-τοποθετησω το κιτ.....κ αφου απευθυνθηκα στους dealers που αναφερει στο site του ο Νορβηγος....κατεληξα μεσω του φιλου stefanos cool….κ τον ευχαριστω γι αυτο...να γνωρισω καποιους μηχανικους οι οποιοι ανελαβαν ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην πιο συμφερουσα τιμη για μενα μαζι με την τοποθετηση......!
    Η αγορα για το εν λογω κιτ ανερχεται στο ποσο των 4.795 ευρω,συν οτι αυτο συνεπαγεται......ταχυδρομικα εξοδα+τελωνειο+τοποθετηση!
    Οι dealers του νορβηγου....μου ζητουσαν 6500 ο ενας κ 9500 ο αλλος τοποθετημενο....δεν με καλυπταν οι γνωσεις τους στο αντικειμενο κ ο τροπος αντιμετωπισης απεναντι μου.......οσον αφορα τον δευτερο που ζητησε 9500????...τι να πω???
    Στην περιπτωση που τον εφερνα μονος......μαζι με τα εξοδα αποστολης κ τοποθετησης....υπολογιζα γυρω στα 5800.....τελικα το ποσο που εκλεισα την συμφωνια για ολα.....χωρις να ασχοληθω με τραπεζες,τελωνεια κλπ. καθως κ να τοποθετηθει.....θα φτασει τα 6000 ευρω!

    Τα παιδια που το ανελαβαν.....φαινονται γνωστες του αντικειμενου....με καλυπτουν οι απαντησεις τους κ ακομα περισσοτερο ο χρονος που αφιερωνουν στον πελατη να εξηγησουν το καθε τι..!
    Η διαδικασια ειναι η γνωστη (για καποιους)......στελνουμε τον εγκαφαλο στον Νορβηγο να περασει τα νεα πλεον δεδομενα....και αφου μας τον επιστρεψει και εχει τοποθετηθει το κιτ....η κουκλαρα μας ειναι ετοιμοπολεμη!!!(ευχομαι ολα να παν κατ ευχην χωρις εκπληξεις).....
    Μετα απο παρακληση στους μηχανικους....θα υπαρξουν φωτο της τοποθετησης κ ισως κ καποιο βιντεακι...!
    Αυτα λοιπον οσον αφορα την τρελη χαρα που με εχει πλημμυρισει κ την αγωνια που νοιωθω βλεποντας στο σαιτ της FEDEX ....οτι το πακετο θα ναι Ελλαδα ως τις 30/11.......!
    Σιγουρα ....αυτο ειναι το χριστουγεννιατικο δωρο για μενα κ για την μπεμπα μου....τι αλλο να ζητησω....προς το παρον....αχαχαχαχα!
    Θελω σ αυτο το σημειο.....να ευχαριστησω προσωπικα τους συμφορουμιτες φιλους......DEEPBLUE,VANVIC,ΓΙΑΝΝΗΣ,M ERLIN M3,YAZIDIS,STEFANOS COOL,NICK E60 (γρηγορα κ στα δικα σου)......καθως κ ολους οσους ζουμε μαζι το ταξιδι του μπαξιματος...!
    Θα θελα ... αν μου επιτρεπεται βεβαια...να πω κ το εξης....:
    Πριν απο λιγο καιρο....σε μια νυχτερινη εξορμηση....κ με ενα συμφορουμιτη συνοδηγο (νεαρας ηλικιας)....μου ειπε...σας ζηλευω (με την καλη εννοια) που εχετε δυναμη στα αυτοκινητα.....!
    Φιλε μου....κ απευθυνομαι σε ολους οι οποιοι θελουν να ζησουν αυτο το ονειρο.....εφτασα 39 χρονων για να το καταφερω .....ευχομαι να το ζησετε πολυ νωριτερα απο μενα.....και πολυ πλουσιοτερα (σε αλογα) απο αυτο που θα βιωσω εγω...!Το ταξιδι ειναι αυτο που μετραει,οπως εχει πει κ ο συμφορουμιτης VANVIC..!
    Εχω δηλωσει κ στο παρελθον....οτι ειμαι καφετεριακιας....κ οτι το αμαξι μου πιο πολυ μ αρεσει να το θαυμαζω οπτικα...παρα να το τρεχω!Ωστοσο ο κομπρεσορας θα μου δωσει τα μπαμ που θελω...κ μου χουν λειψει απο το puntaki που ειχα.....και οταν με το καλο μπει και το μπλοκε.....θα αρχισουν κ αλλες συγκινησεις που πλεον θα προσφερονται πολυ πιο ξεκουραστα.....!

    Συγχωρεστε το μακρυ μου ποστ....θα μπορουσα να γραψω αλλα τοσα....πιστευω να καταλαβαινετε....
    Θα ποσταρω νεωτερα....και ακομα καλυτερα, φωτο απο το νεο αποκτημα.......
    Και στα δικα σας.....οποια κ να ναι αυτα.....πανω απο ολα με υγεια σε ολους....!

    Ευχαριστω
    Καλη συνεχεια.............
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη YAz : 31-12-09 στις 03:46 Αιτία: Διόρθωση τίτλου.

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    ελπιζω το ΟΝΕΙΡΟ να μην καταντησει οπως και το αλλο....αντε με το καλο

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άστους να λένε Βασίλη μου. Έκανες ότι καλύτερο και αξιόπιστο θα μπορούσε να κάνει κανείς σ' έναν Μ54, και σ' αυτή τη λεπτομέρεια δεν αναφέρθηκε κανείς τους....
    Να χαίρεσαι το εργαλείο σου! Είναι άψογο! ....και παίρνει κι άλλο.... χαχαχαα

    Αν ήταν ποσταρισμένο αυτό το thread σε forum του εξωτερικού θα είχε σπάσει κάθε ρεκόρ θετικών σχολίων..........

    Ελπίζω να γίνει τώρα που έχουμε την ησυχία μας.

  4. #4
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο scania124 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ελπιζω το ΟΝΕΙΡΟ να μην καταντησει οπως και το αλλο....αντε με το καλο
    Παντως σε καλο βγηκε για το Βασιλη και για καποιους αλλους οπως σε μενα, εστω κι αν προεκυψε απο μονο του.

    Τωρα αν για αλλους απεδειχθη εφιαλτης ε τι κανουμε ετσι ειναι η ζωη. Ας προσεχαν

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο konas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως σε καλο βγηκε για το Βασιλη και για καποιους αλλους οπως σε μενα, εστω κι αν προεκυψε απο μονο του.

    Τωρα αν για αλλους απεδειχθη εφιαλτης ε τι κανουμε ετσι ειναι η ζωη. Ας προσεχαν
    μαλλον ετσι ειναι.....ξεκαθαρισε το τοπιο.....

  6. #6
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    923
    Thanked
    1122
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βασίλη μπράβο ρε φίλε για την πραγματοποίηση ενός ονείρου σου !!!

    Μου έχεις μεταδώσει τόσο έντονα την χαρά σου, που κατάφερες να με κάνεις να το χαίρομαι σαν να έφτιαξα το δικό μου αυτοκίνητο !!!

    Εύχομαι σε όλη μας την ζωή, να καταφέρνουμε να πραγματοποιούμε τα όνειρά μας !!!

    Ενας από τους πολλούς σου φίλους
    Νίκος
    Mini Kart !!!

    .

    Χτίζοντας το μέλλον...

  7. #7
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5438
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    θυμαμαι περυσι που συζηταγαμε σπιτι σου.
    Και ελεγες οτι εφτασα να τριανταρισω για να το κανω ετσι και ακομα θελω τοσα να κανω!!!

    Τωρα σε βλεπω να εχεις παρει φορα και να κλεινεις ενα ενα τα κενα.
    Μου φαινεται σα χτες!



  8. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    4.894
    Thanked
    6363
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μπράβο ρε Βασίλη, ξέρεις πόσο χάρηκα για την πραγματοποίηση του ονείρου σου!!

    Τους υπόλοιπους που λένε αυτά που λένε ξέρεις που πάνε.....

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φτιάξε με φτιάξε με ρε φίλε!

    Καλορίζικο λοιπόν επίσημα κι από εδώ!

  10. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο bill987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο ρε Βασίλη, ξέρεις πόσο χάρηκα για την πραγματοποίηση του ονείρου σου!!

    Τους υπόλοιπους που λένε αυτά που λένε ξέρεις που πάνε.....
    Μπιλ μηπως να παραδειγματιζεσαι απο τον Βασιλη??εχει ακολουθησει το σωστο δρομο.Και ξεκινατε απο το ιδιο σημειο.Λεω εγω τωρα ε......(πολλες τελειες χαχαχαχ)

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP