Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 37 από 37

Θέμα: Ερωτηση για φιλετο διακοπτων

  1. #31
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 Διονυση που συνδεσες το μπουτον στο sprint booster? δλδ τον παρεμβαλες στο καλωδιο που δινει ρευμα σε αυτο το ματζαφλαρι?του κοβεις το ρευμα?ειναι τσεκαρισμενο οτι αυτο ειναι το καλωδιο τροφοδοσιας η μηπως ειναι καποια απιστροφη κλπ?
    2 για να δουλεψει σωστα το λαμπακι του διακοπτη και εφοσων εχεις παρεμβαλει τον διακοπτη σε καλωδιο σταθερης τροφοδοσιας(δλδ αν ειναι το καλωδιο παροχης του sprint booster)τοτε δεν χρειαζεσαι ουτε ρελε ουτε τπτ!συνδεεις στο 1 πιν του διακοπτη το χοντρο το + το 2ο πιν θα δωσεις το 2ο καλωδιο του sb και απο κει κανεις γεφυρα στο ακριβως πανω πινακι που εχει (το οποιο ειναι η τροφοδοσια του led) αλα την γεφυρα θα την κανεις με μια αντισταση 500-800Ω ωστε να μην καει το λεντακι!στο ακριβως διπλα του το 2ο μικρο πινακι θα δωσεις ενα σταθερο καλωδιο για γειωση(το ενα απο τα 2 μικρα πιν εχει πανω του το σημα + αν θυμαμαι καλα σε αυτο κανεις την γεφυρα με την αντισταση που σου ειπα)
    3 για να βρεις τον διακοπτη που ανοιγει και που κλεινει χρησημοποιησε ενα πολυμετρο και μετα κανε την συνδεση!υποψην η συνδεση που σου ειπα γινεται εφοσων εχεις 12v τροφοδοσια και αυτη θελεις να κοψεις.αν εχεις μικροτερη τοτε παλι την ιδια θα κανεις απλα αν ειναι πολυ χαμηλη 2-3-4v τοτε δεν χρειαζεσαι αντισταση για το λεντακι!

    υγ τελικα το πηρες απο εξωτερικο το διακοπτακι??? στην τιμη που ειδα στο λινκ???ελπιζω πως οχι!!!!!
    Δεν το συνδεσα εγω αφου με τα ηλεκρολογικα ειμαι μαλωμενος απο χρονια

    Απο οτι ειδα : διακοπτης led ---> Καλωδιο προεκταση ----> ΡΕΛΕ<----Sprint booster
    Πηρα 3 διακοπτες συνολο 4e Shipping free.

  2. #32
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατι τετοιο εννοεις Παναγιωτη?
    Attached Images Attached Images

  3. #33
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    αν ενδιαφερεσαι εχω πλακετα με θερμενομενα/dsc/sport

  4. #34
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΔημήτρηςΜ3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ενδιαφερεσαι εχω πλακετα με θερμενομενα/dsc/sport
    Δεν ενδιαφερομαι για αγορα Δημητρη το χω λυσει το θεμα τοποθετησης ευχαριστω
    ΒΜW FANS

  5. #35
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ok boy..

  6. #36
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εχει συνολο 3 πιν πισω ο διακοπτης η 4? οχι ετσι οπως μου τα εδειξες εχεις και τα 2 πιν γειωμενα! στο ΟFF βαζεις το ενα καλωδιο που εχει σταθερο ρευμα(του sb δλδ )στο ON συνεδεεις την συνεχεια του καλωδιου που παει στο sb!απο αυτο το πιν παιρνεις γεφυρα στο + του λεντ! απ το επομενο κενο πιν δινεις ενα σταθερο ''σωμα'' για να αναβει το λαμπακι οταν αναβεις το sb

    ποιος σου εκανε την συνδεση?ηλεκτρολογος?για ποιο λογο σου εβαλε ρελε?το sb συνδεεται σε σειρα με το γκαζι ετσι δεν ειναι?εχει πουθενα ρελε?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gyiama : 21-03-11 στις 18:58

  7. #37
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει συνολο 3 πιν πισω ο διακοπτης η 4? οχι ετσι οπως μου τα εδειξες εχεις και τα 2 πιν γειωμενα! στο ΟFF βαζεις το ενα καλωδιο που εχει σταθερο ρευμα(του sb δλδ )στο ON συνεδεεις την συνεχεια του καλωδιου που παει στο sb!απο αυτο το πιν παιρνεις γεφυρα στο + του λεντ! απ το επομενο κενο πιν δινεις ενα σταθερο ''σωμα'' για να αναβει το λαμπακι οταν αναβεις το sb

    ποιος σου εκανε την συνδεση?ηλεκτρολογος?για ποιο λογο σου εβαλε ρελε?το sb συνδεεται σε σειρα με το γκαζι ετσι δεν ειναι?εχει πουθενα ρελε?
    Εχει τρια λαμακια.Ρελε εβαλε γιατι δεν μπορουσε να αναψει το led αλλιως το δοκιμασαμε
    ΒΜW FANS

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP