Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 53

Θέμα: Λεζαντες...

  1. #41
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nino X3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοινωνικες διακρισεις παντα υπηρχαν και παντα θα υπαρχουν...
    καποτε ηταν ακομα πιο εντονες και σημερα με ολα αυτα τα μετρα και ρυθμισεις παλι προς τα εκει παμε...
    Οσο για το πριν 25 χρονια που αναφερεις που απο οτι βλεπω εσυ πρεπει να ησουν πολυ μικρος, να σου πω,οτι εκεινη η εποχη ηταν σε ισχυ η εντονη "δυτικοποιηση" και αντιγραφη των κατασκευασμενων ειδωλων και προτυπων στη νεολαια, μεσα απο μουσικη -μοδα- και γενικως αυτο που λενε life style.
    Oι διακρισεις και τοτε ηταν μεγαλες, τοτε ξεκινησαν οι "πορτες" στα μαγαζια, τοτε αναλογα αυτο που φοραγες ησουν αποδεκτος ή οχι.
    Τοτε ξεκινησαν να δημιουργουνται οι τεχνητες "αναγκες" και η βραδεια αλλα σταθερη "εκπτωση" των αξιων.
    Τωρα για να επανερθουμε και on topic, δεν υπαρχουν κριτηρια σε ποιον "αξιζει" η οχι ενα αυτοκινητο, ουτε θα απολογηθει κανεις για τον τροπο και το ειδος της οδηγικης του συμπεριφορας.
    Τωρα οσο για τυπακια που το "παιζουν" αυθεντια και υπερανω... δεν χρειαζεται να αλλαξουν αυτοι αμαξι, αλλα εμεις παρεες!!!
    +1...και με αυτο το ποστ πιστευω να εχει καλυφθει ο φιλος μας ο Νικος που δεν εχει να ζηλεψει τιποτε και απο κανενα!

  2. The Following 2 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    Nino (16-02-11), Vasilis (16-02-11)

  3. #42
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    για να συνοψισω..

    αρα αυτο που λεμε ολοι..ειναι οτι δεν αξιζει να ασχολησαι με τους λεζαντες..υπο οποιεσδηποτε συνθηκες..

  4. The Following 3 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    aristent (16-02-11), E60_Arkadia (17-02-11), Nick bmwlover (16-02-11)

  5. #43
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφηνει παγερα αδιαφορο το πως απεκτησε καποιος το αμαξι του..Ειτε ειναι ο πιτσιρικος που με τα λεφτα του μπαμπα κυκλοφοραει το καγιεν,ή το ///Μ ..Μαγκια του ή και μαγκια του πατερα του..

    Αυτο ομως που με εκνευριζει αφαντατα ειναι να βλεπω τον καρνταση με καγιεν,να εκθειαζει τα εξτρα που εχει και να εχει βαλει υγραεριο για οικονομια..Εφοσων εχεις λεφτα για τετοιο αμαξι,λογικα θα εχεις και αλλα τοσα για να το συντηρησεις.

    Και μενα με εκνευριζει το διπλοπαρκαρισμα.Θυμαμαι χαρακτηριστηκα, καταφερα 1!! φορα να βρω παρκινγκ μπροστα στις καφερετερειες της κρηνης..ολος ο δρομος σχεδον αδειος και ερχεται ο τυπας με το μποξτερ και την κοπελα του και διπλοπαρκαρει κλεινοντας με ουσιαστικα..Εκει πραγματικα ηθελα να παω και να το κανω το μποξτερ καλοκαιρινο..Τοσο πια δεν εβρισκε παρκινγκ?Δηλαδη εγω ειμαι χαζος που παρκαρω καμια φορα και 500 μετρα για να μην ενοχλω ή παρεμποδιζω το αλλο αμαξι
    Ελα ρε μην κανεις ετσι ετσι κι αλιως το μποξτερ μπρικακι ειναι τζαμπα τοις θερμιδες που θα εκαιγες

  6. #44
    Εγγραφή
    18-11-10
    Περιοχή
    Lagadas - greece
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    2.181
    Thanked
    1370
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο alexm Εμφάνιση μηνυμάτων
    1 post.
    "καγκουρες ομως δεν ειναι μονο αυτοι που κανουν ετσι τα αμαξια..ειναι και οι αλλοι που παιρνουν ενα σπορ αμαξι πχ..μια m3 και το φτιαχνουν πανεμορφο εξωτερικα και το εχουν μονο για να πανε στα μπουζουκια και για να κανουν λεζαντα στην καφετερια της γειτονιας τους....για να δειξουν την οικονομικη τους ευμαρεια και για να αρεσει στα γκομενακια!!!!ποιος ο λογος δηλαδη να παρεις κατι που δεν χρησιμοποιεις????αυτοι προσωπικα προσβαλλουν την αυτοκινηση διοτι δεν θα ασχοληθουν ποτε με το αμαξι τους, και φυσικα δεν θα κατσουν ποτε να το μαθουν...απλα θα παραμενει ενα συμβολο επιδειξης και νεοπλουτισμου!!!"
    Ετσι,,,,,,Εγω παραδειγμα οταν βγαινω και παταω την Εγνατια για σαλονικη προσπεραση ακομη δεν εχω δεχτει αυτα τα 2 χρονια που ειμαι ελλαδα,,,, οχι οτι τρεχω του κερατα παω στο νορμαλ του CSI 2,500-3.000σ.α.λ. αλλα μην δω κανα (γρηγορο) απο το καθρεπτη να ρχεται πισω κανω το ///M8 τρικ καθομαι στα δεξια του και τουδειχνω απο το τζαμι : Κοιτα::::: Γρρρρρρραααααααααουουουου ουου αυτο ηταν εχω ως τωρα ενα Τεραστιο Ρεπερτοριο απο peugeot 206-mazda rx8- golf TSI- audi a5 -s3-s4-tt ---alfa romeo----opel gt-insignia-- fiat punto gt- seat cupra κ.α. πολλα

  7. #45

    Προεπιλογή

    Μ8 τρικ ... Καλοοοοοοοοό

  8. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Kostas_1 (16-02-11), Ptboul (16-02-11)

  9. #46
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik200 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για να συνοψισω..

    αρα αυτο που λεμε ολοι..ειναι οτι δεν αξιζει να ασχολησαι με τους λεζαντες..υπο οποιεσδηποτε συνθηκες..
    Ακριβως αυτο Νικολη!!!
    Ι donut understeer...

  10. The Following User Says Thank You to Nick bmwlover For This Useful Post:

    katsaraios (16-02-11)

  11. #47
    Εγγραφή
    23-02-11
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με αφηνει παγερα αδιαφορο το πως απεκτησε καποιος το αμαξι του..Ειτε ειναι ο πιτσιρικος που με τα λεφτα του μπαμπα κυκλοφοραει το καγιεν,ή το ///Μ ..Μαγκια του ή και μαγκια του πατερα του..

    Αυτο ομως που με εκνευριζει αφαντατα ειναι να βλεπω τον καρνταση με καγιεν,να εκθειαζει τα εξτρα που εχει και να εχει βαλει υγραεριο για οικονομια..Εφοσων εχεις λεφτα για τετοιο αμαξι,λογικα θα εχεις και αλλα τοσα για να το συντηρησεις.

    Και μενα με εκνευριζει το διπλοπαρκαρισμα.Θυμαμαι χαρακτηριστηκα, καταφερα 1!! φορα να βρω παρκινγκ μπροστα στις καφερετερειες της κρηνης..ολος ο δρομος σχεδον αδειος και ερχεται ο τυπας με το μποξτερ και την κοπελα του και διπλοπαρκαρει κλεινοντας με ουσιαστικα..Εκει πραγματικα ηθελα να παω και να το κανω το μποξτερ καλοκαιρινο..Τοσο πια δεν εβρισκε παρκινγκ?Δηλαδη εγω ειμαι χαζος που παρκαρω καμια φορα και 500 μετρα για να μην ενοχλω ή παρεμποδιζω το αλλο αμαξι
    φιλε μου εχεις δικιο...ενα πραγμα μονο απο εμενα...καλυτερα να πηγενες να του κατεβαζες αυτου την μουρη παρα να ξεσπασεις στο αυτοκινητο...οσο μοστρακιας και να ειναι ο καθενας δεν αξιζει να του χαλασεις το αυτοκινητο ουτε με μια γρατζουνια...πρεπει να τα αγαπατε τα αυτοκινητα...και ας μισητε τους κατοχους τους καμια φορα..
    η τρελα παει παντα με το πλαι!


  12. The Following 2 Users Say Thank You to pralinas For This Useful Post:

    dafidack (04-12-12), nik200 (09-03-11)

  13. #48
    Εγγραφή
    23-02-11
    Περιοχή
    θεσσαλονικη
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    59
    Thanked
    22
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ας πω και εγω την γνωμη μου στο θεμα λοιπον...καταρχιν για το θεμα το πως οδηγαει ο καθενας δηλαδη να οδηγαει πχ το βραδι με μεγαλη σκαλα αναμενη..η να θες να τον περασεις να του αναβεις τα φωτα και αυτος ειναι κολιμενος μεσα στην μεση του δρομου και δεν φευγει ,αν διπλοπαρκαρει ειναι ενα θεμα που μας τσαντιζει ολους...εγω προσοπικα το μονο που μπορει να κανω ειναι να κατεβασω το παραθυρο μου και να του ριξω κανα βρισιδι...τωρα,βλεπω ενα θεμα που με ενοχλει καπως...αναφερομαι σε μερικα σημεια που καποιει λενε"αυτος εχει πχ M3,και το παιζει καποιος και καφχιετε"και τετοια πραγματα...εγω παιδια οταν βλεπω πιτσιρικαδες ή και παπουδες καμια φορα με υπερπολιτελοι αμαξια,δεν σκεφτομαι απο μεσα μου "κοιτα ρε,πηρε ο κουλος το ταδε αυτοκινητο,που να τρακαρει"και τετοια πραγματα...λεω καταρχιν ωραιο αυτοκινητο,μακαρι να μπορουσα και εγω καποτε να εφτανα σε ενα σημειο στην ζωη μου να εχω και εγω ενα τετοιο αμαξι..και καταδευτερον λεω μπραβο ρε μαγκα που το εχεις...δεν μισω κανεναν...τωρα για ενα αλλο θεμα..μερικοι οντως ειναι πολυ "μοστρακιδες" οντως και το πεζουν και καλα γρηγοροι...καλα κανουν και αυτοι κατα την αποψη μου..εχουν τα φραγκα πηραν το αμαξι που θελαν,με οποιοδηποτε τροπο(πχ με λεφτα απο γονεις,με δανειο κτλπ)προσοπκα εχω εναν γνωστο του οποιου η γιαγια κερδισε το λαχειο,και τοτυ πηρε ενα Μ3..σε διαστημα 5 μηνων το τρακαρε σε σημειο ακυρο επιδει ηθελε να κανει μοστρα σε κατι κοπελες...του πηρε δευτερο Μ3 η γιαγια του...το τρακαρε και αυτο μεσα σε καποιο διαστημα παλι για να το διξει καποιος..σε σημειο που ειχε πολυ κοσμο...και τωρα ειναι κατοχος μιας πανεμορφης Μ5 ε39 επιτελους κατι εχει μαθει στο τιμονι και κανει τις μαγκιες του οπου τον περνει και δοξα να εχει ο θεος ειναι αγρατζουνιστη..και θελω να παραμινει....αυτο το παραδειγμα το εφερα για τον λογο οτι και ας εχει λεφτα και ας ειναι μοστρακιας και πεταξε τοσα λεφτα,δεν τον μισω,το μονο που λεω ειναι οτι δεν σεβετε αυτο που εχει...τελος θελω να πω οτι ολοι κατα βαθως ειμαστε μοστρακιδες και θελουμε να επιδικνιουμε ενα αμαξι,ενα σπιτι που ειναι υπερπολιτελεστατο ή μη...πχ και εγω θα κανω μοστρα και παντες καμια φορα για να κανω και εγω την μαγκια μου και ας εχω ενα bmw 316 e36 του 96 και ο αλλος που εχει 318 και αυτος που εχει οποιοδηποτε αλλο αυτοκινητο...γιαυτο μην κατακρινουμε τους αλλους..και ας πιγενουν κιριλε και ας κανουν και μοστρα...κατα την γνωμη μου αυτοι που πρεπει να κατακρινονται ειναι οι οδηγοι που πχ πινουν και οδηγανε ή αυτοι που οδηγανε σε μεγαλες ταχυτητες και δεν προσεχουν τον υπολιπο κοσμο και αυτο μπορει να κοστισει ζωες καμια φορα..δεν ειναι λιγα τα παραδειγματα αυτα...
    συγνωμη αν σας εγινα κουραστικος..
    η τρελα παει παντα με το πλαι!


  14. The Following User Says Thank You to pralinas For This Useful Post:

    nik200 (09-03-11)

  15. #49
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα πάντα είναι θέμα αρχών και παιδείας...δυστηχώς κυκλοφορούν πολά γαιδούρια ανάμεσα
    μας, επίσεις πολοί ξεβράκωτοι ντεμέκ κυριλέδες και πάει λέγοντας...εγώ αυτό που έχω να
    πώ γενικότερα, είναι πως πραγματικά και συγνώμη για την έκφραση, ΧΕΣΤΗΚΑ...η μαγκιά
    δεν φαίνεται ούτε απο το αυτοκίνητο που οδηγάει κάποιος, ούτε απο το πως του αρέσει να
    εμφανίζεται στις εξόδους του...στο κάτω κάτω, για να λέμε και του στραβού το δίκιο, λίγο
    πολύ όλοι οι άνθρωποι έχουν μια δόση ψώνιου επάνω τους, είτε για το αμάξι, είτε για την
    γκόμενα που κυκλοφορούν, είτε για το σπίτι τους, είτε για τα ρούχα τους, είτε, είτε, είτε.
    το θέμα είναι ένα...μπορούμε να γίνουμε καλύτεροι απο αυτό που είμαστε???τα υπόλοιπα
    είναι χαζά κατ'εμέ...πρώτα πρέπει να διορθωθούμε εμείς, να αποκτήσουμε ήθος και μετά
    αν χρειαστεί να κρίνουμε τους άλλους...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  16. The Following User Says Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    nik200 (09-03-11)

  17. #50
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετσι,,,,,,Εγω παραδειγμα οταν βγαινω και παταω την Εγνατια για σαλονικη προσπεραση ακομη δεν εχω δεχτει αυτα τα 2 χρονια που ειμαι ελλαδα,,,, οχι οτι τρεχω του κερατα παω στο νορμαλ του CSI 2,500-3.000σ.α.λ. αλλα μην δω κανα (γρηγορο) απο το καθρεπτη να ρχεται πισω κανω το ///M8 τρικ καθομαι στα δεξια του και τουδειχνω απο το τζαμι : Κοιτα::::: Γρρρρρρραααααααααουουουου ουου αυτο ηταν εχω ως τωρα ενα Τεραστιο Ρεπερτοριο απο peugeot 206-mazda rx8- golf TSI- audi a5 -s3-s4-tt ---alfa romeo----opel gt-insignia-- fiat punto gt- seat cupra κ.α. πολλα
    Μτριακι Μπεντακι δεν βλεπω στη λιστα....

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP