Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 79

Θέμα: Χτυπημα πισω προφυλακτηρα.....

  1. #1
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή Χτυπημα πισω προφυλακτηρα.....


    ....πριν λιγο γυρισα απο βολτα ομως η ατυχη στιγμη ηταν εκει και περιμενε με υπομονη....οταν καποιος αφηρημενος 23χρονος οδηγος με Πεζω 106 επεσε πισω μου ενω ημουν σταματημενος ευτυχως σε αποσταση ασφαλειας απο τον μπροστινο μου σε ουρα αυτοκινητων πριν απο φαναρι!!!ξανα....εντελως ψυχραιμος κατεβηκα να δω τι εχει γινει....οταν ειδα το Πεζω να χανει νερα!!! και να εχει κατατσαλακωθει μπροστα!!!...... λεω τι θα δω στο δικο μου???...εκ πρωτης οψεως σχεδον τιποτα....εκτος απο δυο πολυ μικρα σημεια που εχει φυγει χρωμα....ενω ο νεαρος ζητουσε συνεχεια συγνωμη εγω ρωτουσα εαν χτυπησε κανεις(ηταν μαζι του η κοπελα του που οντως κοπανηθηκε στο παμπριζ)αλλα δεν ειχε ευτυχως τιποτα σοβαρο....

    Τι να πω ρε παιδια???....μοιραζομαι μαζι σας την κακια στιγμη μου,χωρις να θελω ουτε να κλαφτω ουτε να σας στεναχωρησω,απλα δεν εφταιγα, εννοητε ,στη συγκεκριμενη περιπτωση και μπαινω σε διαδικασια πραγματογνωμονες, επισκευες κλπ.γιατι ειμαι σιγουρος οτι εκτος απο το κατω ντιφιουσερ που εσπασε σε καποιο σημειο και τις εξωτερικες γρατσουνιες θα υπαρχει ζημια και παραπερα....(νομιζω οτι οι αισθητηρες παρακαρισματος δεν λειτουργουν σωστα αλλα αυτα μετα τον πληρη ελεγχο θα τα ξερω...)

    Φωτο δεν εβγαλα,αφου στη δικη μου περιπτωση δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο...θα τα πουμε βεβαια και στην Αθηνα αφου δεν θα το εχω επισκευασει μεχρι τοτε....

  2. The Following 5 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    atha (10-02-11), BILL007 (01-03-13), dafidack (25-04-13), katsaraios (10-02-11), Panos 316T (01-03-13)

  3. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πω πω ρε Αρη τι σου εκατσε!!!!
    Τα αμαξια φτιαχνονται.....ολα καλα

  4. The Following 2 Users Say Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    aristent (10-02-11), Samaro (10-02-11)

  5. #3
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πω πω ρε Αρη τι σου εκατσε!!!!
    Τα αμαξια φτιαχνονται.....ολα καλα

    Εννοητε Γιαννη!!!τις παλιολαμαρινες τις αψυχες δεν τις λογαριαζω παρ'ολη την τρελλα μου/μας για τα αυτοκινητα!

  6. The Following 3 Users Say Thank You to aristent For This Useful Post:

    A8hnaios (11-02-11), gant (10-02-11), Samaro (10-02-11)

  7. #4
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Aρη να πας σε αντιπροσωπεια να καλεσεις πραγματογνωμονα και να ψαξουν καλα το αυτοκινητο.
    Αμα ο προφυλακτιρας εχει "νερα" και σημαδια τραβα του ενα σκισιμο με ενα κατσαβιδι και θα παει για αλλαγη χωρις δευτερη κουβεντα.δεν αρνουνται απο τις ασφαλειες σχισμενο προφυλακτηρα.
    Να γινει ελεγχος και στην τραβερσα του προφυλακτηρα μην την εχει ακουσει.

    Μην το αφησεις ετσι.Να δυο αισθητηρες που εσπασαν,να ενας προφυλακτηρα με βαφη και εργασιες θα φτασει 2 χιλιαρικα...

    Μη μασας ομως! μια χαρα θα γινει !!!!

    Αντε...και μη χειροτερα!
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  8. The Following 4 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    aristent (10-02-11), BILL007 (01-03-13), Ptboul (11-02-11), Samaro (10-02-11)

  9. #5
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πω πω σπάσιμο ! Είναι από αυτά τα περιστατικά που δεν ξέρεις πως να το πάρεις ... μισογεμάτο (πάλι καλά που δεν έγινε τίποτα σοβαρό ...) ή μισοάδειο (το βλαμμένο ... στραβομάρα ... κοίτα πως την έκανε την κούκλα μου ...).
    Αρη, σα να την έφαγα εγώ είναι, μόλις το διάβασα
    Κρίμα ... ελπίζω να μην είναι τίποτα παραπάνω από επιφανειακό. Από τα λίγα που έχω μάθει είναι ότι ο προφυλακτήρας έχει εντυπωσιακή ελαστικότητα και απορροφητικότητα στα χτυπήματα.

    Μη στεναχωριέσαι, την Κυριακή θα μαζευτούμε και θα περάσουμε καλά και θα το ξεχάσεις
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη PANOS-E60 : 10-02-11 στις 21:07

  10. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  11. #6
    Εγγραφή
    04-01-10
    Περιοχή
    Νεο Ηράκλειο-Μεταμορφωση
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    856
    Thanked
    1112
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Αρη περαστικα,εσεις να ειστε καλα και τα σιδερα φτιαχνονται.

    Παντως και σ'εμενα που ειχε πεσει ενα Citroen C4 ο τυπος τραβαγε τα μαλλια του με την ζημια που επαθε σε σημειο που τον λυπηθηκα τοσο που του ειχα προτεινει να μου πληρωσει την ζημια μου με μετρητα και να του κανω δηλωση οτι τον χτυπησε με την οπισθεν.Τελικα δεν δεχτηκε.

    Εγω ειχα παθει μια γρατζουνια αλλα τοτε μου δοθηκε και η ευκαιρια να βαλω το difuser που μου ειχες στειλει.

    Το μονο αρνητικο στην ολη φαση ειναι οπως ειπες και εσυ τα τραβηγματα στα συνεργεια με τους πραγματογνωμονες και το αγχος να βγει το αμαξι οπως πριν.

  12. The Following User Says Thank You to nikos-Mpacket For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  13. #7
    Εγγραφή
    01-01-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    844
    Thanked
    388
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Oι λαμαρίνες φτιαχνονται αφου δεν χτυπησε κανεις και δεν ησουν και εν κινηση...φανταζεσαι να χτυπαγες τον μπροστινο.
    Τεσπα σπασιμο μεγαλο υπομονη

  14. The Following User Says Thank You to Dathanaso For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  15. #8
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κακή στιγμή ,κακό μάτι!Μπράβο για την ψύχραιμη αντίδραση σου.Το αυτοκίνητο θα γίνει και ούτε καν θα θυμάσαι το γεγονός!Τα πέρασα το περυσινό καλοκαίρι!

  16. The Following User Says Thank You to beliris For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  17. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aρη να πας σε αντιπροσωπεια να καλεσεις πραγματογνωμονα και να ψαξουν καλα το αυτοκινητο.
    Αμα ο προφυλακτιρας εχει "νερα" και σημαδια τραβα του ενα σκισιμο με ενα κατσαβιδι και θα παει για αλλαγη χωρις δευτερη κουβεντα.δεν αρνουνται απο τις ασφαλειες σχισμενο προφυλακτηρα.
    Να γινει ελεγχος και στην τραβερσα του προφυλακτηρα μην την εχει ακουσει.

    Μην το αφησεις ετσι.Να δυο αισθητηρες που εσπασαν,να ενας προφυλακτηρα με βαφη και εργασιες θα φτασει 2 χιλιαρικα...

    Μη μασας ομως! μια χαρα θα γινει !!!!

    Αντε...και μη χειροτερα!
    οπως τα λεει ο Δημητρης σηκωστε και καμια μοκετα παραμεσα να δειτε τι γινεται,διοτι με την παθητικη ασφαλεια τωρα η ζημια εμφανιζεται αλλου απο οπου το "περιμενεις"

  18. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    3.699
    Thanked
    3301
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Άρη είχα πάθει κι εγώ ακριβώς το ίδιο όταν το είχα πρωτοπάρει... δεν καταλαβαίνει εύκολα.. όσο κι αν δεν του φαίνεται είναι θηρίο πίσω.... εγώ άλλαξα προφυλακτήρα και μπάρα (βιδωτή είναι) γιατί είχε ψιλολυγίσει ..και ο άλλος το πέταξε. Ένα παλιό ρενώ ήταν...






  19. The Following 3 Users Say Thank You to NickE60 For This Useful Post:

    aristent (11-02-11), BILL007 (01-03-13), z3 2.2 (11-02-11)

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP