Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 79

Θέμα: Χτυπημα πισω προφυλακτηρα.....

  1. #21
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων

    ....πριν λιγο γυρισα απο βολτα ομως η ατυχη στιγμη ηταν εκει και περιμενε με υπομονη....οταν καποιος αφηρημενος 23χρονος οδηγος με Πεζω 106 επεσε πισω μου ενω ημουν σταματημενος ευτυχως σε αποσταση ασφαλειας απο τον μπροστινο μου σε ουρα αυτοκινητων πριν απο φαναρι!!!ξανα....εντελως ψυχραιμος κατεβηκα να δω τι εχει γινει....οταν ειδα το Πεζω να χανει νερα!!! και να εχει κατατσαλακωθει μπροστα!!!...... λεω τι θα δω στο δικο μου???...εκ πρωτης οψεως σχεδον τιποτα....εκτος απο δυο πολυ μικρα σημεια που εχει φυγει χρωμα....ενω ο νεαρος ζητουσε συνεχεια συγνωμη εγω ρωτουσα εαν χτυπησε κανεις(ηταν μαζι του η κοπελα του που οντως κοπανηθηκε στο παμπριζ)αλλα δεν ειχε ευτυχως τιποτα σοβαρο....

    Τι να πω ρε παιδια???....μοιραζομαι μαζι σας την κακια στιγμη μου,χωρις να θελω ουτε να κλαφτω ουτε να σας στεναχωρησω,απλα δεν εφταιγα, εννοητε ,στη συγκεκριμενη περιπτωση και μπαινω σε διαδικασια πραγματογνωμονες, επισκευες κλπ.γιατι ειμαι σιγουρος οτι εκτος απο το κατω ντιφιουσερ που εσπασε σε καποιο σημειο και τις εξωτερικες γρατσουνιες θα υπαρχει ζημια και παραπερα....(νομιζω οτι οι αισθητηρες παρακαρισματος δεν λειτουργουν σωστα αλλα αυτα μετα τον πληρη ελεγχο θα τα ξερω...)

    Φωτο δεν εβγαλα,αφου στη δικη μου περιπτωση δεν φαινεται κατι ιδιαιτερο...θα τα πουμε βεβαια και στην Αθηνα αφου δεν θα το εχω επισκευασει μεχρι τοτε....
    itan na sou katsei vre paidi mou i strabi. den bariesai. toso na einai kai oxi parapano. metalla einai emeis na maste kala
    live free and drive hard

  2. The Following User Says Thank You to atha For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παλι καλα που ηταν κατι οχι τοσο δυνατο γιατι τα αυτοκινητα φτιαχνονται οι ανθρωποι οχι!Κριμα παντως για την κουκλα,ευχομαι συντομα να γινει οπως ηταν!Αρη,παντως,αν οι αισθητηρες παρκαρισματος επαθαν κατι θα ακουγοταν ενα συνεχες ηχητικο μπιπ (5-10 περιπου δευτερολεπτα) πραγμα που θα σημαινε οτι επαθε καποιος αισθητηρας ζημια!Τουλαχιστον ετσι συμβαινει στο Ε46 και σε ενα Ε60 ενος φιλου που το χτυπησε σε ενα κολωνακι και επαθε ζημια ο αισθητηρας!

  4. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  5. #23
    Εγγραφή
    16-01-10
    Μηνύματα
    690
    Thanked
    318
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    και σε μας τις προαλες επεσε ενα mini πανω στον ποπο της x3 ..
    το mini εγινε πατσαβουρα.. του τρεχανε ζουμια και το καπο ειχε σηκωθει απανω λυγισμενο..

    η δε φοραδα-χ3 μερικες γρατζουνιες.

    απλα τωρα εχω ενα αγχος οταν οδηγω (το δικο μας) μινι...
    πατα και εσυ ενα m3.. δεν πανε μια..

  6. #24
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Άρη, Στράτο, Θάνο, περαστικά σε όλους σας! Δε χρειάζεται στεναχώρια για τέτοια μικροπράγματα πάντως.

    Αρούλη, είμαι σίγουρος πως η ζημιά στην κούκλα σου είναι επιφανειακή. Όσο για το 106, αν είναι σαν το Saxo της πεθεράς μου τότε δεν έχει καν τραβέρσα μπροστά. Όλο το δέσιμο το κάνει η πλαστική μετώπητου ψυγείου. Καλά, για τις λαμαρίνες δεν κάνω λόγο... Κάποτε την είχε εμβολίσει ποδηλάτης -ο οποίος δεν τραυματίστηκε καν- και το αυτοκίνητο έγινε σώβρακο. Όταν το είδα τρόμαξα, ήταν σα να έχει φάει κλωτσιά από τον King Kong. Φαντάσου ότι μπήκε σε καλίμπρα γιατί είχε πάρει το ράμφος 4 μοίρες!

  7. The Following User Says Thank You to S8N For This Useful Post:

    aristent (10-02-11)

  8. #25
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρη, Στράτο, Θάνο, περαστικά σε όλους σας! Δε χρειάζεται στεναχώρια για τέτοια μικροπράγματα πάντως.

    Αρούλη, είμαι σίγουρος πως η ζημιά στην κούκλα σου είναι επιφανειακή. Όσο για το 106, αν είναι σαν το Saxo της πεθεράς μου τότε δεν έχει καν τραβέρσα μπροστά. Όλο το δέσιμο το κάνει η πλαστική μετώπητου ψυγείου. Καλά, για τις λαμαρίνες δεν κάνω λόγο... Κάποτε την είχε εμβολίσει ποδηλάτης -ο οποίος δεν τραυματίστηκε καν- και το αυτοκίνητο έγινε σώβρακο. Όταν το είδα τρόμαξα, ήταν σα να έχει φάει κλωτσιά από τον King Kong. Φαντάσου ότι μπήκε σε καλίμπρα γιατί είχε πάρει το ράμφος 4 μοίρες!

    αρε συνονοματε, με εφτιαξες παλι!!!!

  9. The Following User Says Thank You to aristent For This Useful Post:

    S8N (10-02-11)

  10. #26
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Αρη κριμα αλλα συμβαινουν αυτα ρε φιλε τι να γινει,αφου δεν εχουμε τραυματισμους ειναι ολα οκ.Μην την πολυκυκλοφορεις την κουκλα σου γτ στην ματιαζουν απο οπου περνας

  11. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρη, Στράτο, Θάνο, περαστικά σε όλους σας! Δε χρειάζεται στεναχώρια για τέτοια μικροπράγματα πάντως.

    Αρούλη, είμαι σίγουρος πως η ζημιά στην κούκλα σου είναι επιφανειακή. Όσο για το 106, αν είναι σαν το Saxo της πεθεράς μου τότε δεν έχει καν τραβέρσα μπροστά. Όλο το δέσιμο το κάνει η πλαστική μετώπητου ψυγείου. Καλά, για τις λαμαρίνες δεν κάνω λόγο... Κάποτε την είχε εμβολίσει ποδηλάτης -ο οποίος δεν τραυματίστηκε καν- και το αυτοκίνητο έγινε σώβρακο. Όταν το είδα τρόμαξα, ήταν σα να έχει φάει κλωτσιά από τον King Kong. Φαντάσου ότι μπήκε σε καλίμπρα γιατί είχε πάρει το ράμφος 4 μοίρες!
    Πριν χρονια ειχα ενα saxo vts, μια μερα λοιπον εσκασε πισω μου ενα παπακι με δυο πιτσιρικαδες που εκαναν σουζα αλλα δε του βγηκε και πολυ καλη..
    Αφου κατεβηκα και τους εβγαλα απο κατω (χαλια)....κοιταω το αμαξι μου και ο κωλος πισω εχει μπει ολος μεσα...ουτε πορτα, ουτε προφυλακτηρας, ειχαν στραβωσει πολυ ολα.....λες και με χτυπησε φορτηγο...

  12. The Following User Says Thank You to Z4 DCT For This Useful Post:

    S8N (11-02-11)

  13. #28
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παιδιά ήταν ανάδρομος ο Ερμής χθες γι'αυτό και τα ατυχήματα...
    Ας το πάρουμε στα αστεία, αφού δεν υπάρχει κανένας τραυματισμός, αλλά μόνο υλικές ζημιές!

    Ρε Άρη, τί έπαθε η ασπρούλα? Φαντάζομαι το ΣΟΚ μόλις κατέβηκες και περίμενες να δεις το χτύπημα! Ευτυχώς είναι δεν είναι τίποτα σοβαρό, το μόνο σπάσιμο είναι ότι θα τρέχεις για τις επιδιορθώσεις!

    Περαστικά σε όλες τις Μπέμπες που είχαν άτυχες στιγμές....

    υ.γ. Χθες που είδα την ασπρούλα κατά τις 9.00 ήσουν ήδη χτυπημένος? (ήμουν στην κάβα)

  14. #29
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά ήταν ανάδρομος ο Ερμής χθες γι'αυτό και τα ατυχήματα...
    Ας το πάρουμε στα αστεία, αφού δεν υπάρχει κανένας τραυματισμός, αλλά μόνο υλικές ζημιές!

    Ρε Άρη, τί έπαθε η ασπρούλα? Φαντάζομαι το ΣΟΚ μόλις κατέβηκες και περίμενες να δεις το χτύπημα! Ευτυχώς είναι δεν είναι τίποτα σοβαρό, το μόνο σπάσιμο είναι ότι θα τρέχεις για τις επιδιορθώσεις!

    Περαστικά σε όλες τις Μπέμπες που είχαν άτυχες στιγμές....

    υ.γ. Χθες που είδα την ασπρούλα κατά τις 9.00 ήσουν ήδη χτυπημένος? (ήμουν στην κάβα)

    Ναι, μολις ειχα φυγει απο τη Φαρσαλων οπου εγινε το περιστατικο....τελικα τωρα που το βλεπω μερα δεν ειναι κατι το σοβαρο, εξωτερικα τουλαχιστον,....αλλα δε βαριεσε, δε θα κατσω να σκασω,να εχουν και λιγη δουλεια και οι φαναρτζιδες!!!

    ....ειδικα το 106 εχει τον ασυμαζευτο......κριμα για τον νεαρουλη θα μεινει χωρις οχημα μερικες μερες.

    ΥΣ.και μολις μια μερα πριν ειχα τακτοποιησει κατι μικρο γρατσουνιες στις ζαντες στην Chips Away και δεν ειχα κατι μεπτο πλεον απο ζημιες στο οχημα.....εκτος απο μια δυσκολα ανιχνευσιμη γρατσουνια στο φτερο που την αφηνω ετσι επιτηδες,μη μας πιανει το ματι αλλα απ'οτι καταλαβα τιποτα δεν κανει και αυτη αφου μαλλον δεν εντοπιζεται ευκολα!!!

  15. #30
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    727
    Thanked
    103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Γρήγορα να επιστρέψει στην ενεργό δράση και να είναι "σιδερένιο" Άρη, δυστυχώς μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά, όσο θα υπάρχουν αυτοκίνητα. Κάτι ξέρω εγώ που δεν το πολυκυκλοφορώ και το έχω συνέχεια στα συνεργεία για βελτιώσεις χαχαχαχαχαχαχα

  16. The Following User Says Thank You to Apostolos For This Useful Post:

    PANOS-E60 (11-02-11)

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP