Σελίδα 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 40 από 116

Θέμα: [E90]320si Πρόβλημα με καταλύτες?

  1. #31
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Πλήρης άγνοια και αντιεπαγγελματισμός......ντρ οπή τους!
    Εννοείται πως και μόνο από την αντιμετώπιση δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάς εκεί!

  2. #32
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιαννη απλα ο τυπος ηταν λακωνικος και δεν αφησε περιθωρια για αλλη κουβεντα.
    Μην τα βλεπεις στραβα,ειναι περιεργος ο κοσμος και ζηταει οτι να ναι...πιστεψε με.
    Ασε που μπορει και ο Πανος να εχει διαστρευλωσει τον διαλογο....(δεν τον ξες καλα τον Πανο...σσσσσ)


    περα απο την πλακα,δεν ειναι ολος ο κοσμος ιδιος.
    Εμενα αμα μου σκαγε τετοια περιπτωση θα στεναχωριομουν σα να ειναι δικο μου (ναι τετοιος μ@λ@κ@ς ειμαι) και θα τον παρηγορουσα κιολας ψαχνοντας να βρω την πιο συμφερουσα λυση.
    Δεν ειναι ομως ολοι ετσι.
    Ερχεται ο υδραυλικος σπιτι και σου λεει "Κυρ Γιανν τρεχει ο σωληνας μεσα στον τοιχο και πρεπει να γκρεμισουμε το μισο σπιτι...κοστος 1500 ευρω"....εκει πως σου φαινεται?
    Και εκει δεν φταις και στο αυτοκινητο δεν φταις,απλα στο θεμα του αυτοκινητου εχεις και καποιον να τσακωθεις,ενω με την σωληνα,δεν μπορεις να τσακωθεις με κανενα....
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  3. #33
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη απλα ο τυπος ηταν λακωνικος και δεν αφησε περιθωρια για αλλη κουβεντα.
    Μην τα βλεπεις στραβα,ειναι περιεργος ο κοσμος και ζηταει οτι να ναι...πιστεψε με.
    Ασε που μπορει και ο Πανος να εχει διαστρευλωσει τον διαλογο....(δεν τον ξες καλα τον Πανο...σσσσσ)


    περα απο την πλακα,δεν ειναι ολος ο κοσμος ιδιος.
    Εμενα αμα μου σκαγε τετοια περιπτωση θα στεναχωριομουν σα να ειναι δικο μου (ναι τετοιος μ@λ@κ@ς ειμαι) και θα τον παρηγορουσα κιολας ψαχνοντας να βρω την πιο συμφερουσα λυση.
    Δεν ειναι ομως ολοι ετσι.
    Ερχεται ο υδραυλικος σπιτι και σου λεει "Κυρ Γιανν τρεχει ο σωληνας μεσα στον τοιχο και πρεπει να γκρεμισουμε το μισο σπιτι...κοστος 1500 ευρω"....εκει πως σου φαινεται?
    Και εκει δεν φταις και στο αυτοκινητο δεν φταις,απλα στο θεμα του αυτοκινητου εχεις και καποιον να τσακωθεις,ενω με την σωληνα,δεν μπορεις να τσακωθεις με κανενα....
    το επαθα αυτο μολις τελειωσε το σπιτι........και ξηλωσε ολο το ντουζ παλι....
    Βαλτος εισαι ρε κουφαλα και μου τον ξαναθυμισες τον μπινε!!!!!!!!

  4. #34
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παντως δεν βρισκω κατι το αντιεπαγγελματικο στην συμπεριφορα του υπαλληλου.
    ειπε τα πραγματα ως εχουν.
    σαφως και δεν γνωριζει γιατι εχει χαλασει ο καταλυτης και εχει και το θαρρος να το πει.
    προτιματε μηπως το ποιημα "κωλοβενζινες μωρε..." ???

    συν τοις αλλοις οσον αφορα τον καταλυτη ξερουμε αν ο προιγουμενος τον ειχε κοπανησει? η αν πηγαινε με καμμενο πολλαπλασιαστη,πραγμα που στην ουσια εκτελει τον καταλυτη.

    τεσπα το θεμα ειναι οτι ο Πανουλης θελει καταλυτη.
    Αντε τωρα να βαλεις αυτο το ποσο στον προυπολογισμο του σπιτιου και να χεις τη γυναικα να στην λεει (δικαιολογημενα) για το καινουριο αυτοκινητο που της εκθιαζες....
    δραμα...
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  5. The Following User Says Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    paganis (08-03-11)

  6. #35
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Δημήτρη κι όμως ο διάλογος είναι αυτούσιος κ το ρεζουμέ που μου έμεινε εμένα είναι ένα ''δεν ξέρω - δεν γνωρίζω'' σε ότι και να ρωτούσα.

    Μάλιστα, στο τέλος τον ρώτησα να μου πει οφφ δε ρέκορντ αν θα έχω θέμα να προχωρήσω σε άφτερ μάρκετ λύση. Ούτε τότε πήρε θέση - και το δέχομαι (ακολουθούν μία πολιτική), απλά σε ανθρώπινο κ μόνο επίπεδο θα ήθελα να μου προτείνει - αν γινόταν - κάτι λογικό κ όχι αυτή την αποστειρωμένη αντιμετώπιση.

    Δεν γινόταν, οκ, πλήρωσα το 30 αρι μου, κύριος, για την διάγνωση και έφυγα. Πάλι καλά που μου έσβησαν το λαμπάκι.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #36
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ptboul Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δημήτρη κι όμως ο διάλογος είναι αυτούσιος κ το ρεζουμέ που μου έμεινε εμένα είναι ένα ''δεν ξέρω - δεν γνωρίζω'' σε ότι και να ρωτούσα.

    Μάλιστα, στο τέλος τον ρώτησα να μου πει οφφ δε ρέκορντ αν θα έχω θέμα να προχωρήσω σε άφτερ μάρκετ λύση. Ούτε τότε πήρε θέση - και το δέχομαι (ακολουθούν μία πολιτική), απλά σε ανθρώπινο κ μόνο επίπεδο θα ήθελα να μου προτείνει - αν γινόταν - κάτι λογικό κ όχι αυτή την αποστειρωμένη αντιμετώπιση.

    Δεν γινόταν, οκ, πλήρωσα το 30 αρι μου, κύριος, για την διάγνωση και έφυγα. Πάλι καλά που μου έσβησαν το λαμπάκι.
    Αυτη η αποστειρωμενη αντιμετωπιση ειναι η ευκολη λυση.
    Δλδ δε σου αφηνει περιθωρια για να αρχισει να ζητας εγγυησεις κλπ κλπ.
    Δεν ειναι η σωστη λυση αλλα ειναι ευκολη.
    Και ολος ο κοσμος δεν ειναι σαν και σενα και μενα Παναγιωτη,δεν μπορεις (μαλλον μπορεις) να φανταστεις τι απαιτησεις εχουν μερικοι και με τι τροπο τις διεκδικουν.

    οπως και να χει θελουμε καταλυτη.
    μηπως σε κανα μτχ? εχεις δει τιποτα?
    το θεμα με αφτερμαρκετ δε μου ακουγεται και πολυ σωστο παντως.
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  8. #37
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αντε τωρα να βαλεις αυτο το ποσο στον προυπολογισμο του σπιτιου και να χεις τη γυναικα να στην λεει (δικαιολογημενα) για το καινουριο αυτοκινητο που της εκθιαζες....
    δραμα...
    Την καραμέλα ''υγρασία από την ακινησία ρε μωρό, πάω πάλι για ένα καθάρισμα αφού τζάμπα μου το κάνουν'' την έχω εξαντλήσει μετά από χρήση 3 φορών.

    Τώρα ότι κάνω το καλοκαίρι πια όπου θα είμαι home alone για 1 εβδομάδα κ το αμάξι θα μπορεί να λείψει χωρίς να γίνει αντιληπτή η απουσία του..

    και πάλι όμως μισό μύριο από το πουθενά δεν μπορώ να δώσω για αυτό κ θα ψαχτώ περαιτέρω.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. The Following User Says Thank You to Ptboul For This Useful Post:

    PANOS-E60 (08-03-11)

  10. #38
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Όταν στο προηγούμενό μου BMW 318ci διαγνώστηκε πρόβλημα στον 2ο αισθητήρα λ, μου είπε το παλικάρι από το συνεργείο!
    1ον.Σβήνουμε την βλάβη
    2ον.Το παρακολουθούμε κ
    3ον. Αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα, τότε θα προβούμε σε αντικατάσταση.

    Για μένα μου λέει είναι πολύ εύκολο αν θέλω να σου πάρω λεφτά, αλλά είναι κρίμα να δώσεις τόσα πολλά! Όντως ο άνθρωπος είχε δίκιο και δεν χρειάστηκε τίποτα παραπάνω!

  11. #39
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν στο προηγούμενό μου BMW 318ci διαγνώστηκε πρόβλημα στον 2ο αισθητήρα λ, μου είπε το παλικάρι από το συνεργείο!
    1ον.Σβήνουμε την βλάβη
    2ον.Το παρακολουθούμε κ
    3ον. Αν ξαναπαρουσιαστεί το πρόβλημα, τότε θα προβούμε σε αντικατάσταση.

    Για μένα μου λέει είναι πολύ εύκολο αν θέλω να σου πάρω λεφτά, αλλά είναι κρίμα να δώσεις τόσα πολλά! Όντως ο άνθρωπος είχε δίκιο και δεν χρειάστηκε τίποτα παραπάνω!
    ΑΚΡΙΒΩΣ μα ΑΚΡΙΒΩΣ την ΙΔΙΑ αντιμετώπιση είχα και εγώ, στο δικό μου συνεργείο, με το 318 ci όταν τελικά αλλάχτηκε ο λ. Το σβήσαμε καναδυό φορές και τελικά τά 'σκασα, όταν ήμασταν 90% σίγουροι γιά δεν ήταν κάτι άλλο (το 100% δεν παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις). Είχα 110.000 χλμ. τότε.

  12. #40
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Εμένα αυτό που με τρελαίνει - όπως και με τους Γιατρούς (ακόμα χειρότερα) είναι η αντίφαση των απαντήσεων μεταξύ των συνεργείων.

    Μπορεί ως καταναλωτής να έχω άγνοια επί τεχνικών θεμάτων, μπορώ όμως να αντιληφθώ την κοροϊδία και επειδή την φασαρία δεν την ''έχω'', προτιμώ την αποχώρηση ψάχνοντας σαν τον Διογένη για συνεργείο.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 4 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ... ΤελευταίαΤελευταία

Ετικέτες Θέματος

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP