Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 63 από 63

Θέμα: 1ο service x3!

  1. #61
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Tυχερε Σπύρο!! Από δω και μπρός και εγω μονο σε εξειδικευμένο.

  2. #62
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    καλά ουδείς τέλειος... να λοιπόν ένα απο τα καλά του forum μας... μας ενημέρωσες και απέφυγα εγώ και οποιοσδήποτε άλλος στο μέλλον διάφορες κακοτοπιές.. εξάλλου θα μπορούσα να μουν εγώ ή καποιος αλλος στη θεση σου... οι καιροί είναι δύσκολοι και πρεπει να επιβραβεύονται οι σωστοί επαγγελματίες και να αποφεύγονται οι κακοί και οσοι δεν σέβοντε τα χρηματα που δινουμε

  3. #63
    Εγγραφή
    13-05-10
    Περιοχή
    Moschato-Athens
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    71
    Thanked
    30
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο trueno Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eπανέρχομαι για να αναφερω τις εντυπώσεις μου από την ΑthensCar , αφού σήμερα το πρωι τοπήγα για service. Oι εντυπώσεις μου αρνητικες.

    Πρώτα-πρωτα με υποδεχτηκε ενας ευγενεστατος κυριος (τεχνικος συμβουλος). Ωραια αρχιζουμε σκέφτηκα.
    Αφού λοιπόν γραψαμε τα στοιχεια κλπ. μου λέει ότι πρεπει να κανουμε oil service , inspection 1 και να αλλάξουμε υγρα φρενων γιατί ειχε αναψει το λαμπάκι.
    "Πόσο θα στοιχισει" λέω?
    Κανει εναν υπολογισμό και μου λέει 300 Ευρώ! Ακριβα μου φάνηκε , και συζηταμε τις χρεωσεις όπου μου λέει ότι η αλλαγη υγρών φρενων κοστιζει 70 ευρώ.
    " Ας κάνουμε τα υπόλοιπα" λέω και ας αφησουμε την αλλαγη υγρων φρενων για λιγο αργότερα.
    Περιμένω λοιπόν να τελειωσει το σερβις , και μόλις συζητάμε τι εργασιες εγιναν , μου λέει
    Σας αλλάξαμε και υγρα φρενων δωρεάν....Αρχίζω να τσαντίζομαι...Ειναι σαν να μου έλεγε "Αφού δεν τσιμπήσατε να σκάσετε 70άρι τι να κάνουμε , τα αλλάξαμε". Φυσικά δεν πείθομαι γιατι ειχα κατεβει στο συνεργειο δυο τρεις φορές και δεν ειδα να κανουν τιποτα τετοιο...Εκτός αν ειναι υπόθεση πέντε λεπτών...
    Πάω λοιπόν να πληρωσω και ενω μου κοβει απόδειξη η υπάλληλος ανοιγω το βιβλίο σερβις όπου σημειώνουν τις εργασίες και βλέπω ότι η ενδειξη για τα υγρα φρενων δεν ειναι τσεκαρισμένη. Πάω ξανα στον Τεχνικο Συμβουλο (εχω πολλές εμπειρίες από αυτούς ειδικα στην Καρέντα.....) και του λέω να τσεκαρει το αντιστοιχο κουτακι. Βεβαιως μου απαντά! Εκείνη την στιγμή πεταγεται η υπάλληλος στο ταμειο , και λέει "Εκανε και αλλαγη υγρών φρένων? Γιατι εδώ δεν αναφερει κάτι τετοιο , ουτε εργασια , ούτε ανταλλακτικα" (!!!!!!!!) Τα μασαει λίγο ο συμβουλος και τελικά λέει "αστο ετσι"
    Οταν παίρνω την απόδειξη στα χερια μου , ως δια μαγειας έχει εμφανιστεί σαν ανταλλακτικο δυο μπυκαλάκια "brake fluid"
    Τώρα εγώ τι να σκεφτώ??? Μου τα άλλαξαν? δεν μου τα άλλαξαν? Απλά συμπληρώσανε λίγο? (αν και δεν χρειαζοταν συμπλήρωμα γιατί ειχα τσεκαρει ότι ηταν ΟΚ)
    Και αν μου τα αλλαξαν δωρεάν γιατί αρχικα πήγαν να με πείσουν να σκάσω 70 Ευρώ επιπλέον?
    Χαιρέτησα ευγενικά πλήρωσα 240 Ευρώ και έφυγα. Αλλά δεν πρόκειται να με ξαναδούν....Ούτε και κανενα εξουσιοδοτημένο. Θα βρω εναν καλό εξειδικευμένο συνεργειο και θα πηγαινω εκει.
    Ασε που όταν μιλήσαμε για το Sensatec και του ανεφερα ότι πολλοί λένε ότι τριζει στο καθισμα του οδηγού και αν μπορούσε να μου εβαζε λίγο τεφλόν (οπως εχω διαβάσει ότι κανουν σε άλλα συνεργεια) , μου είπε το εξης απίθανο : " Το δερμα όπως και η δερματινη ειναι ζωντανοι οργανισμοι και θελουν περιποίηση για να μην τριζουν"
    Σκέφτηκα να του πώ ότι δεν ημουν από την Ουγκάντα , και ότι η δερματινη ειναι ΠΛΑΣΤΙΚΟ , αλλά εκείνη την στιγμη φοβ'ηθηκα μηπως σηκωθεί η "ζωντανη " δερματινη και με δαγκώσει... Θου κύριε....
    Γενικά η αντιμετώπιση ηταν "αντε να τελειώνουμε"
    Στις χρεώσεις δε ειδα στο σπίτι (κακώς δεν το ελεγξα εκεί) και μια χρεωση 50 Ευρώ για εργασια " καθαρισμος Air-condition"...Ξέρει κανεις τι παπάτζιλίκι ειναι αυτό?

    Τέλος πάντων στα συν του συνεργείου η καθαριότητα, και το ότι σε αφήνουν να κάτσεις στο συνεργειο και να παρακολουθείς τις εργασιες. Εγώ ντραπηκα και δεν ημουν όλη την ωρα εκεί....
    Προσοχη όσοι πάτε να είστε "από πάνω" στο αμαξι και ζητειστε από την αρχη αναλυτικο καταλογο εργασιων και διπλα από καθε εργασια την τιμη, ΠΡΙΝ αρχισει το service

    Trueno καλημέρα,

    Πήγα χθες στην Άθενς για δική μου δουλειά κι έπιασα τον τεχνικό διευθυντή & του τα είπα χαρτί & καλαμάρι για το σέρβις τους σε σένα...

    Αποτέλεσμα: Ή πας & τον βρίσκεις (Γιώργος Μελαχρινίδης), ή του τηλεφωνείς 2109933303, ή του στέλνεις γράμμα (423 Βουλιαγμένης - 16346 Ηλιούπολη), αναφέροντας όλα όσα σε ενόχλησαν...

    Γιατί, αν δεν τους τα λέμε φίλε να τα διορθώνουν..., απλά θα συνεχίζονται...

    ΜΦΧ
    Jorgos

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 567

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP