Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 47

Θέμα: Carburetor Project

  1. #21
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Νεο Ηρακλειο, Αθηνα
    Μηνύματα
    685
    Thanked
    565
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ενας αγραφος με το λαπτοπ σου παρεα ειναι η καλυτερη λυση.

    σιγουρο μικροτερο κοστος απο την μετατροπη σε καρμπυρατερ.

    εγω αυτο που καταλαβαινω ειναι οτι σου τη σπανε τα ηλεκτρονικα, απο την αποψη οτι αν παθει κατι πρεπει να πηγαινεις στο συνεργειο και να στο φτιαξει ο μαστορας στον υπολογιστη του.

    Απ οτι φαινεται προτιμας το κατσαβιδιασμα μονος σου. Θα χαρακτηριζα τον αγραφο με λαπτοπ ως το συγχρονο κατσαβιδιασμα. Ουτε να ρυθμιζεις ζιγκλερ, ουτε υπερχειλισεις, αντε να φτιαξεις υποπιεσεις κλπ κλπ.

    Σκεψου να μπορεις να φτιαξεις μιγματα-αβανς σε ζωντανο χρονο χωρις να χρειαζεται να σβησεις τον κινητηρα, να ανοιξεις καπω και να κατσαβιδιασεις τα καρμπς.

    Εμενα τουλαχιστο η ιδεα αυτη με εθιζει, απλα δεν εχω αμεσες βλεψεις σε tuning οποτε δεν εχω ασχοληθει



    Οταν βαλεις τον αγραφο πετας και εκκεντρα-4πεταλουδο και μας χαιρετας αφ υψηλου (οπως θα σε χαιρεταει και ο βενζινας σου )



    edit Με προλαβαν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Dimzan : 14-02-11 στις 23:55

  2. #22

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spar@ Εμφάνιση μηνυμάτων
    ααα ρε καταραμενα λουφτ... βαλε αγραφο να κανεις οτι θες!!! και ασε τα καρμπυρατερ!
    αγραφο ειναι το κεφαλι σου εσενα...

    Δημητρη αυτα τα προτζεκτ τρωνε χρημα...
    Αν θες να το συζηταμε ετσι υποθετικα, να γραψουμε 400 σελιδες δεν εχω κανενα προβλημα.

    Αν το σκεφτεσαι σοβαρα οφειλω να στο πω με ολο το θαρρος , αστο...ανοιγεις ιστοριες δαπανηρες.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to m-power_01 For This Useful Post:

    Jimmakos (15-02-11), Stefanos_Cool (15-02-11)

  4. #23
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    να τες και οι προσωπικες επιθεσεις.... να τα μας....

    δημητρη βαλε αγραφο με 500ευρο βρισκεις μεταχειρισμενο και ασε εδω περα τον mpower_01 να βαζει οθονες και γουφερ και ρανταρ!!!!!!!εχει καταλαβει οτι δεν τραβαει ουτε στην κατηφορα και το χει ριξει στο λουκ τρομαρα του!!!!

  5. #24
    Εγγραφή
    30-12-09
    Περιοχή
    Αθηνα-Λαρισα
    Μηνύματα
    6.766
    Thanked
    8291
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    σοβαρα τωρα ομως ανοιγεις δουλειες.... προσωπικη μου αποψη αν και ειμαι λατρης της βελτιωσης τετοια πραγματα τα κανεις σε δυο περιπτωσεις μονο αν το αυτοκινητο που θες να φτιαξεις δεν εχει αλλες λυσεις δηλαδη 106-σαξο-εβο-sti οπου κρατας το μοτερ και αρχιζεις και παιζεις ή αν θες να κανεις αγωνιστικο αναβασεων-dragster οπου παιζουν ρολο τα κυβικα επειδη μαλλον δεν εχεις ουτε τετοιο αμαξι ουτε θες κατι τετοιο γιατι να ξεκινισεις να σπαταλας ασκοπα λεφτα και να μην βρεις ενα μοτερακι περισσοτερων κυβικων που εχει πολλες επιλογες και θα σου ρθουν πιο φθηνα ετοιμα εργοστασιακα αλογα και αν θες να το ανεβασεις κιαλλο θα ναι πιο ευκολο???
    ναι καταλαβαινω οτι θες να ασχοληθεις... βαλε εναν αγραφο και ασχολησου, απλα σου λεω οτι αν βαλεις τετραπεταλουδο θα θες και εκκεντροφορους αν βαλεις εκκεντροφορους θα θες να φτιαξεις καπακι, με ροικες, με ενισχυμενα ελατηρια βαλβιδων με βαλβιδες με συμπιεσεις κλπ αν φτιαξεις συμπιεσεις και στροφαρεις θες εμβολα και μπιελες αν τα βγαλεις ολα αυτα εε δεν θα ελαφρωσεις τον στροφαλο , δεν θα βαλεις ενα καλο δισκοπλατο δεν θα ελαφρωσεις ολες τις τροχαλιες? δεν θα φτιαξεις εξατμιση?? εε θα χεις βγαλει οσα αλογα εχει το 2800cc!!

  6. The Following 2 Users Say Thank You to spar@ For This Useful Post:

    Jimmakos (15-02-11), m-power_01 (15-02-11)

  7. #25

    Προεπιλογή

    Τωρα μίλησες σωστα... σταθηκες στο υψος των περιστασεων βοηθέ

  8. #26
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ωραία λοιπόν....

    Να πάμε σε ένα 6κύλινδρο κατευθείαν με άγραφο?
    Βασικά θα χω carputer μέσα οπότε ενα καλώδιο OBD στο PC και κάνω ότι θέλω όποτε το θέλω.
    Όπως είπε και ο φίλος ναι είμαι λίγο "άρρωστος" με το κατσαβίδιασμα, αλλά μπορεί να μην ήμουν καλός με τα γράμματα αλλά τα "παίρνω" πολύ εύκολα, αν μου δείξει κάποιος πως τα προγραμματίζουν μετά τα κάνω όλα μόνος μου, αν είχα γρυλάκι θα κατέβαζα το μοτέρ μου ήδη και θα το έφτιαχνα, τέτοια τρέλα!

  9. #27
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    για να το κάνεις 4πεταλούδο κ κατάργησεις το λουφτ ένα πρόγραμμα alpha/n θα σε βοηθούσε πολύ
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  10. The Following User Says Thank You to ziaba For This Useful Post:

    Jimmakos (15-02-11)

  11. #28
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ή ένας άγραφος.........

  12. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα, Κρυονέρι
    Μηνύματα
    1.132
    Thanked
    1055
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το είχα κάνει πριν πολλά χρόνια σε gtv 2,5 ...

    πολλά λεφτά, πολλές ώρες δουλειάς...

    και το αποτέλεσμα, ποτέ δεν δούλεψε σωστά.

    Κάνε το κέφι σου συζητώντας το εδώ με τα παιδιά όσο θες, προς Θεού όμως μην ξεκινήσεις τέτοια διαδικασία, εκτός αν σου περισσεύει κανα πεντοχίλιαρο (και λίγα λέω) για πέταμα, τότε πάω πάσο.

    Τα παραπάνω στα λέω με όλο το θάρρος και βάσει κουβέντας που είχαμε κάνει προ ημερών στο γραφείο μου.

  13. The Following User Says Thank You to Stefanos_Cool For This Useful Post:

    m-power_01 (16-02-11)

  14. #30
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    5000?

    Επειδή έχουμε συζητήσει πριν λίγο καιρό ξέρεις οτι δεν σκέφτομαι άμεσα κάποια μετατροπή....
    Δόξα τον Θεό μπαίνω σιγά σιγά σε μια σειρά απλά είμαι άνθρωπος που θέλω να ξέρω πριν επιχειρήσω κάτι παρά να τρέχω τελευταία στιγμή......

    Υ.γ. Στέφανε μίλα άνετα όπως και ο καθένας δεν παρεξηγούμαι... Για αυτό ρωτάω για να μαθαίνω και να βελτιώνω συνεχώς τις γνώσεις μου!

  15. The Following User Says Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    m-power_01 (16-02-11)

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP