Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 38

Θέμα: Πρόστιμο - Φιμέ

  1. #21
    Εγγραφή
    03-01-11
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    47
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για να αστειευτω και μόνο χωρίς να θελω να θίξω η να κοντράρω τον οποιονδήποτε, σωστός ειναι αυτος που θα εφαρμόσει, η αυτος που θα παραβεί τον νομο?

  2. The Following User Says Thank You to sv2qo For This Useful Post:

    Samaro (04-02-11)

  3. #22
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sv2qo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να αστειευτω και μόνο χωρίς να θελω να θίξω η να κοντράρω τον οποιονδήποτε, σωστός ειναι αυτος που θα εφαρμόσει, η αυτος που θα παραβεί τον νομο?
    ποιον νομο? πιστευεις οτι ο συγκεκριμενος νομος περα απο εισπρακτικο χαρακτηρα...εχει αλλο λογο υπαρξης? αν τα βαλεις κατω..πιο λογικο ειναι να εχεις ζελατινες παρα να μην εχεις...αν η ζελατινα εχει ενα φυσιολογικο δεικτη φωτεινοτητας ,ωστε να ειναι εμφανης ο αριθμος των ατομων σε περιπτωση ελενχου απο την αστυνομια...δεν υπαρχει λογος τιμωριας! η ζελατινα...εχει πολλα θετικα...σε ρολο ασφαλειας επιβατη (σε θραυση αλλα και επιθεση απο τριτους)..θερμομονωσης και κατ επεκταση μικροτερης καταναλωσης-οικολογιας..αλλα και σε θεμα συντηρησης εσωτερικου..! αν παντως επιμενουν βαση νομου να γραφουν τα φυμε...ας ξεκινησουν με τα λεωφορεια και τις υπουργικες λιμουζινες που απεκτησαν ζελατιτες και οχι φυμε απο το εργοστασιο...

  4. The Following 3 Users Say Thank You to paganis For This Useful Post:

    chrisgiapz3 (07-04-14), I_MNL (05-06-14), Leonidas_E39 (04-02-11)

  5. #23
    Εγγραφή
    03-01-11
    Περιοχή
    θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    71
    Μηνύματα
    47
    Thanked
    28
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ουδέν σχόλιον

  6. #24
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    monsta το 92αρι τι μαρκας φυμε φοραει?

  7. #25
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    βόλτες με το μάτζικ μπας
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    6.114
    Thanked
    11971
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    monsta το 92αρι τι μαρκας φυμε φοραει?
    Λογικά 3Μ
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  8. #26
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γνωριζει παρεπιπτοντως κανεις καποιο μαγαζι καλο που να δουλευει 3Μ στην θεσσαλονικη?

  9. #27
    Εγγραφή
    29-01-11
    Ηλικία
    64
    Μηνύματα
    2
    Thanked
    3
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το χαρτί που σου δίνουν γράφει τον βαθμό απορρόφησης και την σκουρότητα.Δεν σημαίνει ότι νομιμοποιήσαι.Είναι σαν αγοράζεις πιστόλι και παίρνεις ένα χαρτί που αναφέρει διαμέτρημα δύναμι και πόσες σφαίρες ρίχνει το λεπτό.Όσο για τις σκούρες...μάλλον κατά μαφία παραπέμπει.
    Βλέπω κάποια αυτοκίνητα με κατάμαυρα τζάμια που δεν διακρίνεται καθόλου ο οδηγός,απαράδεκτο αισθητικά και επικίνδυνο κοινωνικά.

  10. The Following User Says Thank You to papgeo For This Useful Post:

    Ptboul (09-02-11)

  11. #28
    Εγγραφή
    13-01-10
    Περιοχή
    Fangcheng
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1.354
    Thanked
    1525
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Iσως σε μερικους δεν αρεσει το πολυ σκουρο αλλα προσωπικα το προτιμω γιατι δεν καιγομαι το καλοκαιρι αλλα και κατα δευτερον δεν μ αρεσει να βλεπει ο καθενας τι εχω μεσα στο αμαξι...

  12. #29
    Εγγραφή
    17-01-10
    Περιοχή
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    51
    Thanked
    105
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ας καταθέσουμε και εμείς την προσωπική μας εμπειρία απο την χρήση αντηλιακής μεμβράνης (MADICO) μέτριας σκουρότητας.

    Επί πενταετία που το αυτοκίνητο κυκλοφορεί σχεδόν καθημερινά,δεν είχαμε κανένα απολύτως πρόβλημα σε μπλόκα τροχαίας και σχετικούς ελέγχους,για την ακρίβεια ουδέποτε έγινε αναφορά στην ύπαρξη μεμβράνης.

    Αντιθέτως θέμα προέκυψε σε υποκατάστημα μεγάλης αλυσίδας ιδιωτικών ΚΤΕΟ καθώς υπήρξε άρνηση απο μέρους τους να περάσουν το όχημα απο τον σχετικό έλεγχο παρά μόνο μετά την προσκόμιση σχετικής βεβαίωσης απο το κατάστημα οπού και τοποθετήθηκαν οι μεμβράνες.Φυσικά καμία τέτοια βεβαίωση δεν μου είχε δοθεί απο τον τεχνίτη.Τονίζω και πάλι πως οι μεμβράνες είναι μέτριας σκουρότητας και αρκούντως...διακριτικές.

    Στο κατάστημα μου έδωσαν βεβαίωση αποκλειστικά και μόνο για τα πίσω τζάμια ενώ παράλληλα μου σύστησαν "δικό τους" κτεο ώστε να περάσει κανονικά (με το αζημίωτο φυσικά...) το όχημα απο τον σχετικό έλεγχο.

    Εκεί μετά απο τον...εξονυχιστικό (λέμε τώρα..) έλεγχο του οχήματος,ο τεχνικός μου είπε πως για τα τζάμια οδηγού και συνοδηγού,κανονικά και βάσει νομοθεσίας θα χρειαζόταν (όπως σωστά αναφέρθηκε και απο άλλους φίλους στο thread αυτό) πιστοποιητικό απο δερματολόγο ώστε να είμαι νόμιμος.Απο την άλλη,η ύπαρξη μεμβράνης στο μπροστινό τζάμι -πάντα κατά τα λεγόμενά του- δεν δικαιολογείται.

    Πρόσφατα πάντως και σε σχετική συζήτηση με γνωστό που εργάζεται σε ιδιωτικό ΚΤΕΟ (άλλης αλυσίδας),άκουσα πως "πολιτική τους" είναι να μην δίνουν βάση στην ύπαρξη της μεμβράνης εκτός πια αν αυτή είναι..."κατράμι".Δεν ξέρω τι να υποθέσω,αν προσωπικά έπεσα "στην περίπτωση",που λέμε,δεν μπορώ να το γνωρίζω..

    "Αν μπορούσες στο αδυσώπητο λεπτό του χρόνου να δώσεις την αξία που έχουν 60" σ'έναν αγώνα δρόμου...''

  13. #30
    Εγγραφή
    28-03-10
    Περιοχή
    ΑΝΑΒΥΣΣΟΣ
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    544
    Thanked
    489
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Skyline_IS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Iσως σε μερικους δεν αρεσει το πολυ σκουρο αλλα προσωπικα το προτιμω γιατι δεν καιγομαι το καλοκαιρι αλλα και κατα δευτερον δεν μ αρεσει να βλεπει ο καθενας τι εχω μεσα στο αμαξι...
    Νομίζω ότι δεν έχει σχέση η απόχρωση με την αποροφητικότητα
    και όσο για το αν θέλουμε να μην βλέπουνε οι άλλοι το εσωτερικό του αυτοκινήτου μας μπορούμε κάλλιστα να μην αφήνουμε τίποτα που να προκαλεί το μάτι του άλλου.........


    https://www.airtrans.gr


    "Μην έρχεσαι ποτέ σε λεκτική αντιπαράθεση με έναν βλάκα...
    Θα φέρει την συζήτηση στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγω πείρας..."

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP