Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 25

Θέμα: μερικες ερωτησεις

  1. #1
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή μερικες ερωτησεις

    καλησπερα παιδια...

    θελω να κανω μερικες ερωτησουλες....συμβουλεψτε με

    1) εχω το ζ4 ε85 με τα φωτα μπροστα που στο φλας ειναι πορτοκαλι...ξερει κανεις καποιον καπου να παιζουν μεταχειρισμενα τα ιδια φωτα τα μπροστα με το ασπρο φλας?

    2) αν βαλω τελικο στο 2.2 μου τετραδα πισω θα του κανει καλο η θα χασει το αυτοκινητο?

    και 3) εχω μπροστα στα πλαστικα τα κλασσικα τριξιματα (μεσα στο αμαξι) με αυτα δεν παιζει κατι να γινει να σταματησουν ε? με ξενερωνουν αφανταστα (σορρυ για αυτο το θεμα δεν γνωριζω καθολου αν μπορει κατι να γινει και να σταματησει)

    καθε συμβουλη δεκτη

  2. #2

    Προεπιλογή

    1) στο φόρουμ δεν υπάρχει κάποια αγγελία . Τώρα αν έχει δει κάποιος κάτι ...
    Γνώμη μου , πάρε σβάρνα τους παλιατζιδες , κοιτά eBay ...

    2) κανένας δεν μπορεί να σου πει με σιγουριά , καθώς θα είναι ένα φτιαχτο καζάνι με άγνωστα χαρακτηριστικά . Θα σου έλεγα λοιπόν , όσο και αν σου χαλαω τα πλάνα , να στραφεις σε μια πεπατημένη λύση .

    3) δεν έχω Ζέτα και δεν ξέρω σε ποια αναφέρεται ... Αλλά η εμπειρία μου από αλλά μοντέλα , λέει σπρέι σιλικονης μέχρι να βαρεθεις και να μάθεις να συνυπαρχεις μαζί τους

  3. #3
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Για την 3η ερώτησή σου θα σου πώ πως ή σπρέι σιλικόνης ή λίγο θερμόκολλα....
    Για την 1η θα συμφωνήσω με τον m-power 01, ψάχτο στο e-bay υπάρχουν τα π-ά-ν-τ-α!

    Για την 2η δεν μπορώ να σε βοηθήσω φίλε μου γιατί δεν γνωρίζω απλά να είναι σωστό για να μην αλλάξει η συμπίεση και χάσει ροπή/δύναμη το μοτέρ σου....

  4. #4
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γεια σου φιλε μου..
    Λοιπον φωτα με λευκα φλας φυσικα και υπαρχουν..ψαξε και θα βρεις.
    Για το τελικο που θες να βαλεις με 4 απολληξεις καλυτερα οχι..θα χασεις(το ποσο θα χασεις βεβαια δεν μπορω να το ξερω)
    Για τους τριγμους τωρα..αν εχει μπει χερι στο αμαξι(ξηλωματα ηχοσυστηματα κλπ τριγμους θα ακους λιγο πολυ με τους κωλοδρομους ειδικα αν εισαι χαμηλωμενος και φορας και καμια 18αρα)Για να ψιλοηρεμησεις οσο γινεται καταρχην ριχνεις την πιεση των ελαστικων στο 28-29 τα μπροστα και στο 32 τα πισω.Αγοραζεις καποιο καλο προιον(γαλακτωμα) πχ meguairs η καποιο αλλο και περνας τακτικα τα ****** πλαστικα του ταμπλω και τα λαστιχα της κουκουλας και ενα καλο σπρευ σιλικονης πχ wurth για καποιες ενωσεις που πιθανον ακους τριγμους(οχι οτι θα λυσεις το προβλημα απλα θα μειωθει λιγο)Στη συνεχεια ανοιγεις κουκουλα ανεβαζεις τη μουσικη και τριγμοι τελος!!roadster εχουμε....roadster και ψιλοτριγμοι πανε μαζι ειδικα στους μπουρδελοδρομους...

  5. #5
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    338
    Thanked
    656
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    εκει που εχει αστερακια εχω γραψει μαλακά πλαστικα..... δλδ ο τονος στη ληγουσα και οχι στην παραληγουσα......χαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχα

  6. #6
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    λοιπον......σιγουρα θα εγω τριγμους..... απλα οσο να'ναι ρωταω αν μπορω να κανω κατι εστω να τα μειωσω....δεν εχω ξηλωσει κατι....αλλα ακουω απο καποια μερη-πλαστικα του αυτοκινητου τριγμους...λοιπον επειδη δεν ξερω τι να κανω με αυτο...θα βρω meguairs τι γαλακτωμα να ζητησω και ετσι απλα θα βαζω πανω στα πλαστικα του ταμπλω? και το σπρευ πως θα το χρησιμοποιησω? επεισης μου εχει πει ενας γνωστος πιο παλια για κατι μαραφετια που μπαινουν αναμεσα στα πλαστικα σαν να τα κρατανε πιο τεντωμενα και δεν τριζουν τοσο (αυτο τουλαχιστον μου εδωσε να καταλαβω) ξερετε κατι για αυτο?

    για τα φαναρια εχω βρει κανα-2 στο ebay αλλα δεν θελω να δωσω τοσα και θα προτιμουσα κανενα μεταχειρισμενο γιατι θελω να βαλω και πισω τα πιο καινουρια και τα πλαινα...αν και τα πισω τα βρηκα στο ebay περιπου 250 και θα τα παρω....

    αθηνα ειμαι μου εχουν πει οτι στην φραντζη παιζουν τετοια μαγαζια να παω απο εκει? εχει παει κανεις?

  7. #7
    Εγγραφή
    14-01-11
    Περιοχή
    paseo de la castellana
    Μηνύματα
    277
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nickolas_s2k Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκει που εχει αστερακια εχω γραψει μαλακά πλαστικα..... δλδ ο τονος στη ληγουσα και οχι στην παραληγουσα......χαχαχαχαχαχ αχαχαχαχαχα

  8. #8

    Προεπιλογή

    Φραντζη , Λιοσίων , 25ης Μαρτίου στον Πειραιά υπάρχουν αρκετοί .
    Επίσης ρωτά τον m3est ,είναι μέλος , μπορεί να έχει κάτι τέτοιο .

  9. #9
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Athens, Greece
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    6.094
    Thanked
    8507
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstakhs_Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    λοιπον......σιγουρα θα εγω τριγμους..... απλα οσο να'ναι ρωταω αν μπορω να κανω κατι εστω να τα μειωσω....δεν εχω ξηλωσει κατι....αλλα ακουω απο καποια μερη-πλαστικα του αυτοκινητου τριγμους...λοιπον επειδη δεν ξερω τι να κανω με αυτο...θα βρω meguairs τι γαλακτωμα να ζητησω και ετσι απλα θα βαζω πανω στα πλαστικα του ταμπλω? και το σπρευ πως θα το χρησιμοποιησω? επεισης μου εχει πει ενας γνωστος πιο παλια για κατι μαραφετια που μπαινουν αναμεσα στα πλαστικα σαν να τα κρατανε πιο τεντωμενα και δεν τριζουν τοσο (αυτο τουλαχιστον μου εδωσε να καταλαβω) ξερετε κατι για αυτο?

    για τα φαναρια εχω βρει κανα-2 στο ebay αλλα δεν θελω να δωσω τοσα και θα προτιμουσα κανενα μεταχειρισμενο γιατι θελω να βαλω και πισω τα πιο καινουρια και τα πλαινα...αν και τα πισω τα βρηκα στο ebay περιπου 250 και θα τα παρω....

    αθηνα ειμαι μου εχουν πει οτι στην φραντζη παιζουν τετοια μαγαζια να παω απο εκει? εχει παει κανεις?
    Τα φαναρια pre-post facelift δεν ειναι ιδια, επισης θες αλλο προφυλακτηρα πισω, κωδικοποιηση, κοψε-ραψε στα καλωδια..

  10. The Following User Says Thank You to fanisk For This Useful Post:

    Kostas_1 (29-01-11)

  11. #10
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kwstakhs_Z4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα παιδια...

    θελω να κανω μερικες ερωτησουλες....συμβουλεψτε με

    1) εχω το ζ4 ε85 με τα φωτα μπροστα που στο φλας ειναι πορτοκαλι...ξερει κανεις καποιον καπου να παιζουν μεταχειρισμενα τα ιδια φωτα τα μπροστα με το ασπρο φλας?

    2) αν βαλω τελικο στο 2.2 μου τετραδα πισω θα του κανει καλο η θα χασει το αυτοκινητο?

    και 3) εχω μπροστα στα πλαστικα τα κλασσικα τριξιματα (μεσα στο αμαξι) με αυτα δεν παιζει κατι να γινει να σταματησουν ε? με ξενερωνουν αφανταστα (σορρυ για αυτο το θεμα δεν γνωριζω καθολου αν μπορει κατι να γινει και να σταματησει)

    καθε συμβουλη δεκτη
    1) Εχω δει στο ebay. Θα το ψαξω και θα επανελθω αν τα ξαναβρω. Προσεξε μονο αυτο που σου ειπε ο Φανης πιο πανω. ΜΟΝΟ αν βρεις στο ιδιο σχημα πλην ομως μπορει να ειναι και aftermarket.

    2) Υπαρχει τροπος χωρις να χασει, αλλα (αν θυμαμαι καλα) Τα 2 απο τα 4 θα ειναι πλασματικα. Και θελει και παρεμβαση στο προφυλακτηρα. Πολλα εξοδα....

    3) Θα παρεις WD40 απο supermarket, και θα βαλεις σε ολες τις κλειδωσεις. Και εκει που πιανει πανω στο παρμπριζ ο γαντζος που κλειδωνει την οροφη.

    Παραξενο παντως μου κανει, γιατι εγω δεν εχω τριξιματα, παρα μονο κατι σπανιες φορές. Αν εχεις εντοπισει απο που ακουγονται τα τριξιματα....

    Ερωτηση: Τι διασταση ζαντες εχεις?, Μηπως τα λαστιχα ειναι runflat?

  12. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    deepBLUE (29-01-11)

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP