Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 38

Θέμα: M3 καντράν σε e46 320

  1. #1
    Εγγραφή
    18-04-10
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    88
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή M3 καντράν σε e46 320

    Όπως λέει και ο τίτλος έχω τοποθετήσει σε e46 320 6κύλινδρο το κοντέρ από M3 e46. Το ερώτημα που έχω να κάνω είναι το εξής:
    1) Ο δείκτης θερμοκρασίας κάποιες φορές υπερβαίνει τη μέση (φυσιολογική θερμοκρασία) και φτάνει ως την μέση προς το ζεστό. Μου είχαν πει ότι δεν θα δείχνει ακριβώς το ίδιο με το μαμάτο αλλά κάποιες φορές θα το υπερβαίνει χωρίς να υπάρχει υπερθέρμανση. Κάποιος που το έχει τοποθετήσει έιχε το ίδιο πρόβλημα? Είναι φυσιολογικό να αναιβένει τόσο πολύ?
    2) Επίσης το αυτοκίνητο μου έχει σύστημα για την πίεση των ελαστικών. Όταν έβαλα το καντράν από το M3 μου είπε ο τύπος που το προγραμμάτισε ότι πλέον δεν θα δουλεύει. Ισχύει αυτό ή βαριόταν να το φτιάξει?
    Ευχαριστώ

  2. #2
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Λογικά θα βαριόταν, χωρίς να παίρνω όρκο, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να θέλει προγραμματισμό.... Σε Ε36 325 είχα καντράν απο Μ3... Δούλευε κανονικότατα φίλε... Τώρα η θερμοκρασία μου φαίνεται λίγο περίεργο αλλά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει καλύτερα

  3. #3
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    απο που εισαι ξαδερφε?

  4. #4
    Εγγραφή
    18-04-10
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    88
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Τρίπολη

  5. #5
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ειχα καπου να σε στειλω αλλα...
    ειναι λιγο μακρια!

  6. #6
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Και εγ εκει που σκεφτηκε ο Δηλητρης σκεφτηκα αλλα πεφτει κομματακι μακρια...Να ανηφορισεις σχεδον ολη την Ελλαδα...

  7. #7
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το πρωτο ισχυει οπως σου το ειπε.

  8. #8
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το 2ο απλα δεν ισχυει αλλα διευκρινισε λιγο,το καντραν προγραμματιστηκε για το αμαξι σου και εχει επρασμενο τον αριθμο πλαισιου του αυτοκινητου σου η βγαζει κουκιδα στο καντραν????ειναι καινουριο η μεταχειρισμενο το καντραν?

  9. #9
    Εγγραφή
    18-04-10
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    88
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Το καντράν είναι μεταχειρισμένο και όταν το έβαλα στο αυτοκίνητο μου το πήγα και το προγραμμάτισαν. Τώρα όσον αφορά την κουκίδα υπάρχει αλλά έιχα δει όταν το έφτιαχνε πως πέρασε τον αριθμό πλαισίου, το χρώμα και κάτ ακόμα δε θυμάμαι. Λέτε να μην αποθήκευσε τις αλλαγές? Θυμάμαι τότε μου είχε πει πως το σύστημα πίεσης στο M3 δούλευε με διαφορετικο τρόπο από τα απλά e46 και δεν γίνεται να δουλέψει. Επίσης όταν του είπα να μου αλλάξει τα χιλιόμετρα στα κανονικά (διαφορά 1.950km) μου είπε χρειάζεται πολλή ώρα και να πάω άλλη φορά να το φτιάξει.

  10. #10
    Εγγραφή
    17-04-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    903
    Thanked
    322
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ερωτημα ,,παιζει να εχει μπει χερακι τον δεικτη και να τον εχει μετακινησει ή να τον κουμπωσε λαθος?

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP