Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 15

Θέμα: το κλειδι κανει ναζακια...

  1. #1
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή το κλειδι κανει ναζακια...

    προχθες και μετα απο μια διαδρομη 10 χιλ αφου παρκαρα κανω να κλειδωσω το αμαξι,αλλα το κλειδι "παρεδωσε συχνοτητα".
    Ουτε κλειδωνε ουτε ξεκλειδωνε και γενικως δεν εκανε τιποτα, ειναι η δευτερη φορα που μου το κανει και απο οτι εμαθα δεν ειμαι ο μονος μιας και στον jordan x3 εχει συμβει ακριβως το ιδιο.
    Εμενα το αμαξι δεν εχει εργοστασιακο συναγερμο, εχει τον med τον οποιο βεβαια τον περασαν στην αντιπροσωπεια κατα την αγορα του αυτοκινητου.
    Μιας και ειναι προγραμματισμενος με το κλειδι, ακομα και αν κλειδωσεις το αυτοκινητο απο την κλειδαρια τιθεται σε λειτουργια ο συναγερμος,κατι το οποιο δεν συμβαινει αντιθετα οταν ξεκλειδωσεις με το κλειδι απο την κλειδαρια.
    Και βεβαια οπως ξαφνικα "μπλοκαρε" και δεν δουλευε ο τηλεχειρισμος, ετσι ξαφνικα επανηρθε στα φυσιολογικα του μετα απο μερικες ωρες.
    Το ερωτημα ειναι το εξης, θελει κατι να μου πει το αμαξι? δεν ειναι πολυ νωρις για να "πεθανει" το κλειδι? (δυο χρονια).
    το δε προβλημα που δημιουργειται ειναι αν αυτο συμβει οπως προχθες κατα το κλειδωμα,υπαρχει λυση, κλεινεις ολες τις πορτες απο μεσα χειροκινητα και τελευταια την πισω πορτα, μετα ξεκλειδωνεις κανονικα απο την κλειδαρια.
    Αν ομως εχεις κλειδωσει με τηλεχειρισμο και δεν δουλευει μετα,τι γινεται? που με το ξεκλειδωμα απο την κλειδαρια μολις ανοιξει η πορτα θα αρχισει να βαραει ο συναγερμος?
    Καμια ιδεα?




    υγ. Περιπτωση να ηταν "αφορτιστο" το κλειδι δεν υπαρχει.

  2. #2
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.123
    Thanked
    23228
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παρεμβολη απο καποια συχνοτητα;

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    1. πραγματι ειναι πολυ νωρις. εμενα το ιδιο κλειδι ειναι στη 5ετια και αντεχει ακομη (και τα 2).

    2. Μηπως ειναι το κλειδι που δεν χρησιμοποιεις συχνα και ειχα ξεφορτισει? (αυτα φορτιζουν στη κλειδαρια)

    3. Ειναι πολυ πιθανο αυτο που ειπε ο Σταμ. Στο εκανε σε σημειο που ποτέ δεν ειχε προβλημα? Μηπως εχει κοντα υψηλη ταση της ΔΕΗ (παθων)?

    4. Αν εχεις κλειδωσει με τηλεχειρισμο (και σου εχουν σωστα προγραμματισει τον MED) και ξεκλειδωσεις απο τη κλειδαρια ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ θεμα. Επικοινωνει με can-bus...

  4. #4
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ενας επαναπρογραμματισμός ίσως? Τι χρονολογίας είναι το αμάξι να το ψάξω λίγο? και πόσα cc? (να το βρώ στο πρόγραμμα)

  5. The Following 2 Users Say Thank You to Jimmakos For This Useful Post:

    Nino (15-01-11), Vasilis (16-01-11)

  6. #5
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμβολη απο καποια συχνοτητα;
    +1 Πολύ πιθανό μου το κάνει και εμένα σε ένα και μονό συγκεκριμένο σημείο που το παρκάρω

  7. #6
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stamatis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρεμβολη απο καποια συχνοτητα;
    μου περασε και εμενα απο το μυαλο... αλλα την πρωτη φορα ηταν στο parking του mall και προχθες στο parking του νοσοκομειου.
    μηπως να βαλω κανα αλουμινοχαρτο στο συναγερμο ή καλυτερα καμια κουκουλα απο αλουμινοχαρτο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sharky Εμφάνιση μηνυμάτων
    1.2. Μηπως ειναι το κλειδι που δεν χρησιμοποιεις συχνα και ειχα ξεφορτισει? (αυτα φορτιζουν στη κλειδαρια)

    3. Ειναι πολυ πιθανο αυτο που ειπε ο Σταμ. Στο εκανε σε σημειο που ποτέ δεν ειχε προβλημα? Μηπως εχει κοντα υψηλη ταση της ΔΕΗ (παθων)?

    4. Αν εχεις κλειδωσει με τηλεχειρισμο (και σου εχουν σωστα προγραμματισει τον MED) και ξεκλειδωσεις απο τη κλειδαρια ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ θεμα. Επικοινωνει με can-bus...
    οχι δεν ειναι το δευτερο κλειδι, για υψηλη ταση δεν προσεξα να σου πω!!
    δεν ξερω τι προγραμματισμο του εκαναν αλλα ξερω οταν κλειδωνεις με το κλειδι απο την κλειδαρια οπλιζει και ο συναγερμος,ενω δεν κανει το αντιθετο.( κατι που ουσιαστικα καθιστα το πλαστικο κλειδι που ειναι για παρκαδορους αχρηστο..)
    ναι σωστα ειναι canbus.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dimitris E34 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενας επαναπρογραμματισμός ίσως? Τι χρονολογίας είναι το αμάξι να το ψάξω λίγο? και πόσα cc? (να το βρώ στο πρόγραμμα)
    Επαναπρογραμματισμος αλλα που? στο κλειδι?
    το αμαξι ειναι κατασκευη 11/2008 και ειναι το Χ3 2.0ι

    Το πιθανοτερο ισως ειναι καποια παρεμβολη απο καπου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 15-01-11 στις 14:19

  8. #7
    Εγγραφή
    17-12-10
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    668
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Στο κλειδί ναι....




  9. #8
    Εγγραφή
    07-07-10
    Περιοχή
    halkida
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    761
    Thanked
    761
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μην του κανεις τιποτα προς το παρον γιατι κι εμενα το εχει κανει στο mall και στο ελ.βενιζελος..........καποια συχνοτητα ειναι μην φοβασαι...και στις 2 περιπτωσεις δοκιμασα καπου 500μ πιο κατω και δουλευε μια χαρα....οπως ειπε ο σταματης παρεμβολη σε συχνοτητα ειναι
    ντί μπέστεν κουαλιτάτ (μα'ι' ας)

  10. #9
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παιδια μην αγχωνεστε,κ εγω πρωτη φορα στο ΣΕΦ το επαθα.Η παρεμβολη στη συχνοτητα φταιει κ απλως δεν δουλευει ο τηλεχειρισμος!!!Ξεκλειδωνε ς κανονικα με το κλειδι κ δεν υπαρχει θεμα!!!
    Ι donut understeer...

  11. #10
    Εγγραφή
    17-05-10
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    511
    Thanked
    948
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Kαι εμένα μου το κάνει στη δουλειά σε ενα συγκεκριμένο σημειο, και δεν έχω συναγερμό. Με το κλειδι κλειδώνει και ξεκλειδώνει κανονικά!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP