Σελίδα 5 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 50 από 435

Θέμα: M3,M5,335,535 απορίες

  1. #41
    Εγγραφή
    15-03-10
    Περιοχή
    drift land
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    3.296
    Thanked
    7247
    Rides
    4

    Προεπιλογή

    μαλιστα....

    απο m3 e46 λοιπον σε m5 e39...δυο αυτοκινητα που γνωριζω καλα!και παμε..

    σαν ανεση...πιο καλο το 5αρι κλασικα...
    σαν σπορτιφ..το m3 φυσικα...στο m5 αν και το βαρος δεν φαινεται..δεν ειναι τοσο κοφτερο οσο το m3...αν και εξαιρετικο αμαξι...
    σαν παντες....δαγκωτο m5..και ευκολο...πολυ ευκολο...ισως ενα κλικ πιο δυσκολο το m3 λογω πιο ψηλοροπου...αν και συγχωρει το ιδιο..
    σαν μοτερ...μην παραμυθιαζεσαι...εχουν ακουστει πολλα για τα e46..αλλα και τα e39 m..ειχαν τα θεματακια τους με λαδακια κτλ κτλ..και καιει πολυ..σαφως πιο πολυ απο το m3...
    σαν επιδοσεις...χανεις στροφαρισμα απο το m3..κερδιζεις ροπη...πολυ ροπη..ισως ενα καλο m5 να ειναι ενα κλικ πιο γρηγορο απο το m3...και αυτο στα πολλα..παντως δεν ειναι τραγικες οι διαφορες..ελεω βαρους...

    εγω προσωπικα επειδη ειναι το m5 e39 ενα απο τα αγαπημενα μου αμαξια ναι θα το επαιρνα..v8' s rule man...

  2. The Following 7 Users Say Thank You to nik200 For This Useful Post:

    A8hnaios (05-06-13), aristent (05-06-13), Bellof-3 (05-06-13), BILL007 (05-06-13), EVERGET (05-06-13), imolarot (05-06-13), vagmag (05-06-13)

  3. #42
    Εγγραφή
    16-02-10
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1.163
    Thanked
    1116
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Έχεις ένα καλό αμάξι και θα ρισκάρεις να πάρεις κάποιο που δεν θα είσαι σίγουρος ότι αξίζει(πχ σαν του Νίκου που πουλήθηκε) για να δεις αν και ποια η διαφορά;

    Δεν νομίζω ότι αξίζει...

  4. #43
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    γκουχου γκουχ....

    Πάλι εδώ....

    Καλό το Μ3. Πολύ καλό.... Ίσως και άριστο το συγκεκριμένο που έχω.

    Θα ήθελα να δοκιμάσω όμως και άλλα αυτοκίνητα....

    Μετάνιωσα που δεν πήρα το Μ5 του κ. Νίκου....

    Να κάνω την αλλαγή με κάποιο άλλο;
    Ξέρω ότι δε θα ανεβώ σε επιδόσεις.... αλλά θέλω να οδηγήσω κάτι ατμοσφαιρικό με μεγάλη ροπή χαμηλά.. και επειδή C63 κλπ ξεφεύγουν σε τιμή αλλά κ φορολογία, σκέφτομαι ότι ένα Μ5 ίσως είναι καλή επιλογή....

    Φίλοι και γνωστοί λένε όχι. Το μέγεθος του Μ3 είναι μάλλον ιδανικό για τους δρόμους μας ... πάντα για παιχνίδι.

    Εσείς ;;

    Με δέρνει μία κάποια βλακεία... δε λέω....
    Και σε λίγο πάω να πάρω το αυτοκίνητο από αλλαγή λαδιών κλπ... Να την κάνω την κίνηση ;
    Εχεις ενα πολυ καλο αυτοκινητο και το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλοσυντηρημενο.

    Δεν εξεταζω τον λογο που θες να το δωσεις (μου θυμιζεις τον κολλητο μου που μολις τα αγοραζει ΑΜΕΣΩΣ τα βαζει αγγελια γιατι θελει να αλλαξει οσο πιο πολλα γινεται και να τα γευτει ολα-ειναι στα 44 αυτοκινητα τωρα οχι ολα αξιολογα βεβαια).

    Το αμαξι που θες να παρεις Μ5 Ε39 (και γενικα η Ε39) ειναι απο τις ΤΟP στιγμες της BMW και αυτο το επιβεβαιωνουνε τα ιδια τα στελεχη της BMW συνεντευξεις τους αλλα και οταν διαβαζω για το γκαραζ τους.

    Προτρεπω τον καθενα να διαβασει ξενα φορουμ και reviews ανθρωπων που εχουνε αλλαξει εκατονταδες BMW στη ζωη τους (δεν εκανα λαθος,εκατονταδες οχι δεκαδες).

    Απο εμενα αν μπορεις να αντεξεις την συντηρηση και τα εξοδα που συνεπαγεται να το παρεις και να παρεις απο τα τελευταια γιατι τα πρωτα ειχανε ενα θεμα με την καταναλωση λαδιου.

    Αν πετυχεις και σωστο και καλοδιατηρημενο και να πηγαινει οπως πρεπει να πηγαινει τοτε το Μ3 Ε46 θελει κυαλια για να ερθει κοντα.

    Καλα για ταξιδι και για ''πατημα'' στα πολλα χλμ μετα τα 220χλμ/ωρα δεν υπαρχει επαφη και αυτο το λεω απο δικια μου εμπειρια και με τα 2 σε ταξιδι (το Μ3 Ε46 δικο μου,το Μ5 Ε39 δανεικο).

    Να βρεις και να παρεις AVUS BLAU METALLIC το αγαπημενο μου οπως και στην Μ5 Ε34.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη m_power_lunatic : 05-06-13 στις 21:06
    insane in the ///Midbrain

  5. The Following 7 Users Say Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    EVERGET (05-06-13), giannis_compact (05-06-13), imolarot (05-06-13), nik200 (05-06-13), nikos1400 (05-06-13), steliosm46 (05-06-13), vagmag (05-06-13)

  6. #44
    Εγγραφή
    07-04-12
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    438
    Thanked
    242
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Έχω και γω μια απορία σχετικά με την εισαγωγή ( N54 )


    Δεν είναι και λίγοι, όσοι ισχυρίζονται, ότι το αμάξι χάνει από εισαγωγή, px injen
    δικαιολογώντας τη γνώμη τους, λέγοντας, ότι θα τραβάει ζεστό αέρα,
    οπότε καλύτερα να μείνει το μαμά φιλτροκούτι με ελεύθερο φίλτρο

    Άλλοι πάλι λένε ότι θα κερδίσει με aftermarker εισαγωγή...

    Διχογνωμία :/

  7. #45
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m_power_lunatic Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχεις ενα πολυ καλο αυτοκινητο και το συγκεκριμενο ειναι πολυ καλοσυντηρημενο.

    Δεν εξεταζω τον λογο που θες να το δωσεις (μου θυμιζεις τον κολλητο μου που μολις τα αγοραζει ΑΜΕΣΩΣ τα βαζει αγγελια γιατι θελει να αλλαξει οσο πιο πολλα γινεται και να τα γευτει ολα-ειναι στα 44 αυτοκινητα τωρα οχι ολα αξιολογα βεβαια).

    Το αμαξι που θες να παρεις Μ5 Ε39 (και γενικα η Ε39) ειναι απο τις ΤΟP στιγμες της BMW και αυτο το επιβεβαιωνουνε τα ιδια τα στελεχη της BMW συνεντευξεις τους αλλα και οταν διαβαζω για το γκαραζ τους.

    Προτρεπω τον καθενα να διαβασει ξενα φορουμ και reviews ανθρωπων που εχουνε αλλαξει εκατονταδες BMW στη ζωη τους (δεν εκανα λαθος,εκατονταδες οχι δεκαδες).

    Απο εμενα αν μπορεις να αντεξεις την συντηρηση και τα εξοδα που συνεπαγεται να το παρεις και να παρεις απο τα τελευταια γιατι τα πρωτα ειχανε ενα θεμα με την καταναλωση λαδιου.

    Αν πετυχεις και σωστο και καλοδιατηρημενο και να πηγαινει οπως πρεπει να πηγαινει τοτε το Μ3 Ε46 θελει κυαλια για να ερθει κοντα.

    Καλα για ταξιδι και για ''πατημα'' στα πολλα χλμ μετα τα 220χλμ/ωρα δεν υπαρχει επαφη και αυτο το λεω απο δικια μου εμπειρια και με τα 2 σε ταξιδι (το Μ3 Ε46 δικο μου,το Μ5 Ε39 δανεικο).

    Να βρεις και να παρεις AVUS BLAU METALLIC το αγαπημενο μου οπως και στην Μ5 Ε34.
    Συμφωνώ σε όλα, απλά μία διόρθωση, νομίζω ότι το χρώμα στο Μ5 Ε39 δε λέγεται Avus Blau, αλλά Le Mans Blau, μοιάζουν, όμως, πάρα πολύ.

  8. The Following User Says Thank You to giannis_compact For This Useful Post:

    BILL007 (05-06-13)

  9. #46
    Εγγραφή
    02-01-11
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.686
    Thanked
    6573
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σήμερα που μπήκα μετά από 10 μέρες ξανά στο αυτοκίνητο.... το ξαναερωτεύτηκα....

    Μου αρέσει τόσο εξωτερικά, όσο και οδηγικά.
    Το Μ5 δεν μου αρέσει τόσο σα σχέδιο... δείχνει παλιό.
    Από μέσα αν και μοιάζουν πολύ, μάλλον το Μ5 λόγω άνεσης να μου κάτσει καλύτερα. Στο Μ3 αισθάνομαι ότι κάθομαι ψηλά.

    Το Μ5 ξέρω ότι δεν είναι πιο γρήγορο.
    Άλλωστε δεν το πάω και τέρμα το Μ3!

    Αυτό που κάνω περισσότερο είναι καμιά μπάντα... να γυρνάει θέλω. Το Μ3 το κάνει όμορφα, και όταν γυρνάει έχεις πολλές στροφές μπροστά σου για να το ανεβάζεις.... Το Μ5 μάλλον λόγω ροπής... είναι πιο εύκολο στην αρχή...

    Σήμερα πχ που έριξε ψιλόβροχο... η ροπή της Μ3 ήταν υπέρακετή...

    Διαβάζοντας τις πρώτες απαντήσεις... ήμουν σίγουρος πως κακώς ψάχνω κάτι άλλο.... διαβάζοντας όμως αυτά που γράψατε στη συνέχεια... με μπερδέψατε πάλι γιατί διάβασα, αυτά που ήθελα...από νικ200 και m power lunatic...

    Ναι είμαι λίγο από αυτούς που θέλουν να δοκιμάσουν πολλά....

    Ίσως αν μπορούσα να δοκιμάσω το Μ5... ίσως αν είχα επιλογή αν δε μου αρέσει να γυρίσω στο Μ3 μου...

    Πολύ πιθανό όλα να είναι στο μυαλό μου, και απλά μπαίνοντας στο Μ5 να το μετανοιώσω άμεσα.... αυτό το φοβάμαι ακόμα περισσότερο.

  10. #47
    Εγγραφή
    21-02-10
    Περιοχή
    Acapulco
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    3.053
    Thanked
    4108
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικη μου αποψη??Απο Μ3 Ε46 δεν πας ευκολα σε αλλο αμαξι πλην Porsche....ή Μ3 V8,η εξελιξη του ειδους!Το Μ3 τα κανει ολα και συμφερει,σχετικα μαζεμενο αμαξωμα που βολευει σε παντες και καφριλικια,γρηφορη οδηγηση στους στενους ορεινους δρομους της χωρας μας,δυναμη αρκετη για το Ελληνικο οδοστρωμα και σιγουρα δεν υστερει σε σχεση μ'ενα Μ5 Ε39.....Αν ζητας τους χωρους,πηγαινε σε Μ5 Ε60 κι αμεσως ανεβαινεις κατηγορια....Βαρεθηκες απλως το 46αρι??Παρε 911 ή Μ3 V8....το Ε39 ειναι πισωγυρισμα.....
    Μονο οταν θα καταλαβεις που παει..Λες δεν γ@μιεται,ειναι το ταξιδι που μετραει....

  11. #48
    Εγγραφή
    19-05-10
    Περιοχή
    ATHENS-GREECE
    Μηνύματα
    1.855
    Thanked
    3074
    Rides
    1

    Thumbs up

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνώ σε όλα, απλά μία διόρθωση, νομίζω ότι το χρώμα στο Μ5 Ε39 δε λέγεται Avus Blau, αλλά Le Mans Blau, μοιάζουν, όμως, πάρα πολύ.
    +10000 σωστο,παρασυρθηκα απο τον ενθουσιασμο μου για την Μ5 Ε39...
    insane in the ///Midbrain

  12. The Following User Says Thank You to m_power_lunatic For This Useful Post:

    giannis_compact (06-06-13)

  13. #49
    Εγγραφή
    22-11-10
    Περιοχή
    Pella
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    1.353
    Thanked
    2154
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vagmag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σήμερα που μπήκα μετά από 10 μέρες ξανά στο αυτοκίνητο.... το ξαναερωτεύτηκα....
    Δεν ξεχνιεται ευκολα ! Καθε φορα που ανεβαινεις, ειναι και κατι καινουργιο!

    Αυτο ειναι το Μ3 Ε46!

  14. The Following User Says Thank You to steliosm46 For This Useful Post:

    giannis_compact (06-06-13)

  15. #50
    Εγγραφή
    07-01-10
    Περιοχή
    malmo ,sweden
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.280
    Thanked
    917
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    koita stygna exartatai apo posa xiliades km kai se ti synthikes tha kaneis allo ta 30000 autobahn kai polla xiliometra ,kai allo perisootero eparxiakous dromous kai 15000 km to xrono . ego tha elega m3 e 92
    live free and drive hard

  16. The Following User Says Thank You to atha For This Useful Post:

    vagmag (06-06-13)

Σελίδα 5 από 44 ΠρώτηΠρώτη ... 3456715 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP