Σελίδα 26 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 251 έως 260 από 260

Θέμα: Νέα Σειρά 1 F20

  1. #251
    Εγγραφή
    26-12-09
    Περιοχή
    Athens-Τrikala
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    3.345
    Thanked
    2466
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Απ'οτι θυμαμαι κατι παρομοιο γινεται κ στον προηγουμενο ασσο,ασχετως πακετου εξοπλισμου,εαν κατα το σβησιμο,εχεις πατημενο τον συμπλεκτη κ βγαλεις το κλειδι κ ξαναπατησεις το κουμπι τοτε ξανα περνει μπροστα,αλλα δεν θυμαμαι παραπανω λεπτομερειες,αν γινεται κ εχοντας αφησει τον συμπλεκτη κ για ποση ωρσ,εχω χρονια να το κανω...
    Ι donut understeer...

  2. #252
    Εγγραφή
    07-08-12
    Περιοχή
    Μοσχάτο
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    460
    Thanked
    344
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χθες βράδυ στον Φλοίσβο είδα παρκαρισμένη μία τρίπορτη 1er F20 με M-Pack και Xenon φανάρια σε Estoril Blue. Από τις φωτογραφίες τελικά χάνει πάρα πολύ το αυτοκίνητο. Προσωπικά μου άρεσε πολύ και πιστεύω θα ήταν ότι πρέπει για κάποιον που σκέφτεται να πάρει 3πορτο sport αυτοκίνητο. Υπολογίζοντας και την πολύ καλή οδηγική συμπεριφορά που διαβάζουμε ότι έχει, ειδικά για τα δεδομένα της κατηγορίας.

    Για τους κατόχους Compact δε είναι η "φυσική συνέχεια" νομίζω, αν δεν θέλουν να πάρουν Coupe και έχουν συνηθίσει την γραμμή του αυτοκινήτου τους.

  3. #253
    Εγγραφή
    19-09-12
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    41
    Thanked
    85
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BabisStinson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χθες βράδυ στον Φλοίσβο είδα παρκαρισμένη μία τρίπορτη 1er F20 με M-Pack και Xenon φανάρια σε Estoril Blue. Από τις φωτογραφίες τελικά χάνει πάρα πολύ το αυτοκίνητο.
    Πες τα Χρυσόστομε......τα εχουμε πει.....στις απλες εκδοσεις χανει αρκετα.....αλλα με τα καταλλητα εξτρα γινεται αρκετα ομορφο το αυτοκινητο. Εξαλλου ποιο αμαξι ειναι το ιδιο ομορφο απο το βασικο του εξοπλισμο.........απο οτι με τα εξτραδακια του?

    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη frezas : 03-05-13 στις 14:53

  4. The Following User Says Thank You to frezas For This Useful Post:

    BabisStinson (03-05-13)

  5. #254
    Εγγραφή
    19-09-12
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    41
    Thanked
    85
    Rides
    1

    Προεπιλογή


  6. #255
    Εγγραφή
    30-05-13
    Μηνύματα
    3
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδιά καλησπέρα. Είμαι καινούριος στο forum και κάτοχος ενός 116d f20 οχτώ μηνών με 10.000 χλμ.
    Πριν από μερικές μέρες ξεκίνησε ένας πολύ ενοχλητικός θόρυβος (σαν τσικ τσικ, κρακ κρακ) από το πάνω μέρος της πόρτας του οδηγού (λίγο πάνω από το ύψος της κλειδαριάς). Θεωρώ ότι έχω ωριμάσει αρκετά για να ασχολούμαι με το παραμικρό, αλλά είναι τόσο έντονος που ακούγεται συνεχώς, στην παραμικρή ανωμαλία του οδοστρώματος ή με την οποιαδήποτε στρέβλωση του αμαξώματος. Ακόμα και η γυναίκα μου απόρησε όταν έτυχε να το οδηγήσει. Καταφέρνει διαρκώς να διαταράσσει την ηρεμία των επιβατών στην καμπίνα και να σπάει κυριολεκτικά τα νεύρα του οδηγού.
    Αυτό όμως που με ενοχλεί δεν είναι ότι πλήρωσα ένα σεβαστό χρηματικό ποσό για να απαλλαγώ από τριγμούς και προβλήματα συναρμογής (τουλάχιστον στο μέτρο του δυνατού και με γνώμονα ότι πρόκειται για καινούριο αυτοκίνητο), ούτε ότι πλήρωσα την επέκταση εγγύησης για να πάψω να ασχολούμαι με τα προβλήματα του αυτοκινήτου μου, αλλά το γεγονός ότι τα προβλήματα αντιμετωπίζονται από τις αντιπροσωπείες με μεγάλη χαλαρότητα και έλλειψη επαγγελματισμού. Μέσα σε μία ώρα μπορούν να κάνουν μια πόρτα ''φύλλο και φτερό'' και να δουν τι φταίει. Άλλωστε πρόκειται για κάτι πολύ παραπάνω από απλά αντιληπτό......
    Θα εκτιμούσα οποιαδήποτε σχετική αναφορά μέλους που αντιμετώπισε το ίδιο ή παρόμοιο πρόβλημα και τον τρόπο που το αντιμετώπισε.
    Εύχομαι σε όλους πολλά και ασφαλή χιλιόμετρα.

  7. The Following User Says Thank You to tod For This Useful Post:

    Ptboul (30-05-13)

  8. #256
    Εγγραφή
    19-03-11
    Περιοχή
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    1.665
    Thanked
    2582
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ^ καλωσήρθες φίλε! ....τα έχουμε ξαναπεί... όποιος δεν θέλει τριγμούς ας πάρει toyota. Τα BMW τρίζουν.
    (τριγμός με 10.000χλμ.... καταλαβαίνεις τι έχει να γίνει όταν με το καλό φτάσεις τα 80.000....)



    Καλά χιλιόμετρα να 'χεις και καλορίζικο το αμάξι!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη 120ie87 : 30-05-13 στις 20:48

  9. #257
    Εγγραφή
    30-05-13
    Μηνύματα
    3
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα παιδιά.
    Επισκέφτηκα τελικά συνεργείο της BMW.
    Διαπιστώθηκε αμέσως το πρόβλημα και μου ζήτησαν να τους αφήσω το αυτοκινητο, όπως και έγινε.
    Οταν επέστρεψα για να το παραλάβω μου είπαν πως έφταιγαν τα λάστιχα της πόρτας και πως τα λίπαναν με ένα ειδικό προϊόν...
    ...Αποτέλεσμα μηδέν!
    Το αυτοκίνητο παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα!!!
    Πραγματικά "σπάει" τα νεύρα στους επιβάτες. Και ούτε είναι δυνατόν συνέχεια να ακούς μουσική...
    Δεν αντιμετωπίζει/αντιμετώπισε κανένας άλλος το ίδιο πρόβλημα;
    Εχετε να προτείνετε κάποιο καλό συνεργείο στην Θεσσαλία ή έστω στη Θεσσαλονίκη;

  10. #258
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παπαδόπουλος Σαββας 2310-478100 στη Θεσσαλονικη και ισως τον πετύχεις και στη Λαρισα. Επίσημο σερβις BMW, εξαιρετικός μηχανικός.

  11. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    BILL007 (07-06-13)

  12. #259
    Εγγραφή
    30-05-13
    Μηνύματα
    3
    Thanked: 1
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PANOS-E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παπαδόπουλος Σαββας 2310-478100 στη Θεσσαλονικη και ισως τον πετύχεις και στη Λαρισα. Επίσημο σερβις BMW, εξαιρετικός μηχανικός.
    Σ΄ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
    Ελπίζω να μπορέσω να κλείσω ραντεβού.
    Ο μηχανικός (Σάββας Παπαδόπουλος) εργάζεται στο service της BMW Παπαδόπουλος στη Θεσσαλονίκη;
    Η BMW Παπαδόπουλος έχει μόνο μία αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη;

  13. #260
    Εγγραφή
    05-02-10
    Περιοχή
    Γερακας
    Μηνύματα
    5.944
    Thanked
    12383
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tod Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ΄ ευχαριστώ πολύ φίλε μου.
    Ελπίζω να μπορέσω να κλείσω ραντεβού.
    Ο μηχανικός (Σάββας Παπαδόπουλος) εργάζεται στο service της BMW Παπαδόπουλος στη Θεσσαλονίκη;
    Η BMW Παπαδόπουλος έχει μόνο μία αντιπροσωπεία στη Θεσσαλονίκη;
    ειναι δ/ντης του after sales (και μηχανικός) της ομωνυμης εταιρείας στη Θσ/νικη και στη Λαρισα, επίσημο σερβις BMW. γνωριζει το φορουμ μας και θα σε βοηθησει να λύσεις το προβλημα σου.

  14. The Following User Says Thank You to PANOS-E60 For This Useful Post:

    Ptboul (07-06-13)

Σελίδα 26 από 26 ΠρώτηΠρώτη ... 16242526

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP