Σελίδα 19 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 181 έως 190 από 212

Θέμα: BMW X3 2.0 - Αξιοπιστία & προβλήματα

  1. #181
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    γνωστα προβληματα στα Χ που τελικα ολα τα βγαζουν. τα τσιμουχακια μπορει να τα χρειαστω και εγω και ας εχω τα μισα απο εσενα χιλιομετρα... το μοτερ που αναφερεις μηπως λες το γραναζι στο μοτερ> γιατι εγω μονο αυτο άλλαξα και βεβαια οταν αναβουν τα λαμπακια μπαινει σε safe mode και τιποτα απο τα ηλεκτρονικα δεν λειτουργεί. Τωραγια το τελευταιο ετοιμασου για αλλαγη αισθητηρα γωνιας διευθυνσης!!! σε λιγο καιρο θα αναψουν και δεν θα ξανασβυσουν και παλι θα μπει σε sefe mode. Κοστος 3 4 κατοσταρικα οχι σε επισημο με γνησιο αισθητηρα ( εχει αρκετη δουλεια η αντικατασταση του πρεπει να βγει η κολωνα)
    Τελικά μετά την επιστροφή μου τις διακοπές πήγα να δω στον εγκέφαλο για τα λαμπάκια που ανέφερα. Πράγματι είναι αισθητήρας γωνίας διεύθυνσης. Βέβαια προς το παρόν άναψαν δυο φορές και σβήσαν. Μάλλον έχει αρχίσει να χαλαει και αναμένω να χαλάσει τελείως για να το αλλάξω. Άλλο ένα ευπαθές για να μη πω παθητικό εξάρτημα. Το κόστος περί τα 350€ (όντως θέλει να βγει η κολόνα).
    Αναξιόπιστη,απρόβλεπτη και ακριβή η BMW,. Κρίμα....

  2. #182
    Εγγραφή
    06-11-14
    Περιοχή
    Μακεδονία
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.081
    Thanked
    1191
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Σε E90 320d επιδιορθωθηκε με κιτ επισκευής στην BMW, με κόστος 125€....προς ενημέρωση, ίσως να μην χρειάζεται αλλαγή και τόσο κοστοβορα επίσης.... Ψάξτο...

    Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk
    VW Tiguan Allspace 2.0 BiTDi Stage 1 300HP DSG7 7seater

  3. The Following User Says Thank You to topmar For This Useful Post:

    spyrosK (29-08-17)

  4. #183
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβή η BMW,. Κρίμα....
    Ποιος είπε ότι είναι φθηνή...;
    Δυστυχώς τα ανταλλακτικά σε τιμές έχουν πάρει την ανιούσα τα τελευταία χρόνια
    Detailing Madness

  5. #184
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά μετά την επιστροφή μου τις διακοπές πήγα να δω στον εγκέφαλο για τα λαμπάκια που ανέφερα. Πράγματι είναι αισθητήρας γωνίας διεύθυνσης. Βέβαια προς το παρόν άναψαν δυο φορές και σβήσαν. Μάλλον έχει αρχίσει να χαλαει και αναμένω να χαλάσει τελείως για να το αλλάξω. Άλλο ένα ευπαθές για να μη πω παθητικό εξάρτημα. Το κόστος περί τα 350€ (όντως θέλει να βγει η κολόνα).
    Αναξιόπιστη,απρόβλεπτη και ακριβή η BMW,. Κρίμα....
    μην πας σε επισημο και μην βαλεις ημιτασιον αισθητηρα η διαφορα ειναι στα 50ευρω και θα τον παρεις στο χερι ξανα μεσα σε ενα χρόνο. Η τιμη ειναι αυξημένη γιατι εχει πολύ εργασια στα ε90 και στα 46αρια ειναι πολυ ευκολη η αντικατασταση του. Αν θέλεις συνεργείο τίμιο και με πραγματικους γνωστες στα bmw στείλε pm να σου πω.
    Ομως Σπυρο επειδη και εγω ειχα μπει σε αυτο το τρυπακι περι αξιοπιστιας, σκεψου το εξης ποσα χρονια και ποσα χιλιομετρα εχεις κανει αν τωρα το διαιρεσεις θα δεις οτι οι ζημιες που παρουσιαστηκαν δεν εινα αρκετες ουτε για τα χρόνια ουτε για τα χιλιομετρα...

  6. The Following User Says Thank You to Nino For This Useful Post:

    trueno (05-09-17)

  7. #185
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη ίσως και να έχεις δίκιο περί αξιοπιστίας αλλά όταν βλέπω πχ mondeo 2λιτρο συγγενή μου του 2003 με 330Κ χλμ να μην έχει βγάλει καμία βλάβη ή ζημιά μηχανική / ηλεκτρικα κλπ παρά μόνο φθορές σε πλαστικά κλπ δευτερεύοντα μέρη, τότε τι να σκεφτώ για την ακριβότερη και υποτίθεται πιο ποιοτική και αξιόπιστη BMW?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #186
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nino Εμφάνιση μηνυμάτων
    μην πας σε επισημο και μην βαλεις ημιτασιον αισθητηρα η διαφορα ειναι στα 50ευρω και θα τον παρεις στο χερι ξανα μεσα σε ενα χρόνο. Η τιμη ειναι αυξημένη γιατι εχει πολύ εργασια στα ε90 και στα 46αρια ειναι πολυ ευκολη η αντικατασταση του. Αν θέλεις συνεργείο τίμιο και με πραγματικους γνωστες στα bmw στείλε pm να σου πω.
    Ομως Σπυρο επειδη και εγω ειχα μπει σε αυτο το τρυπακι περι αξιοπιστιας, σκεψου το εξης ποσα χρονια και ποσα χιλιομετρα εχεις κανει αν τωρα το διαιρεσεις θα δεις οτι οι ζημιες που παρουσιαστηκαν δεν εινα αρκετες ουτε για τα χρόνια ουτε για τα χιλιομετρα...
    Έχεις pm


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #187
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα !! Υπάρχει δυσκολία το πρωί να πάρει μπρος . Δηλαδή πέρνει και σβήνει απότομα , μα την δεύτερη πέρνει . Το κάνει μόνο όταν έχει κρύο . Ξεκίνησε από πέρσι . Τον Μάρτιο έγινε αλλαγή σε όλους τους προθερμαντηρες . Αλλά το ξανακάνει . Ξέρεις κάποιος από τι μπορεί να είναι ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #188
    Εγγραφή
    17-04-11
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    69
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα !! Υπάρχει δυσκολία το πρωί να πάρει μπρος . Δηλαδή πέρνει και σβήνει απότομα , μα την δεύτερη πέρνει . Το κάνει μόνο όταν έχει κρύο . Ξεκίνησε από πέρσι . Τον Μάρτιο έγινε αλλαγή σε όλους τους προθερμαντηρες . Αλλά το ξανακάνει . Ξέρεις κάποιος από τι μπορεί να είναι ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Βρηκες λύση τελικά?

  11. #189
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GTZ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρηκες λύση τελικά?
    Μπα όχι φίλε μου ! Γνωρίζεις κάτι . Δεν έχω επίσημο σέρβις εδώ .


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #190
    Εγγραφή
    17-04-11
    Ηλικία
    58
    Μηνύματα
    69
    Thanked
    44
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasxan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπα όχι φίλε μου ! Γνωρίζεις κάτι . Δεν έχω επίσημο σέρβις εδώ .


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Δεν βρήκα λύση δυστυχως Ούτε κι εγώ.Εχω αλλάξει controller προθερμανσης και σκέφτομαι για προθερμαντηρες αλλά μάλλον δεν είναι εκεί το πρόβλημα. Ούτε εγώ έχω επίσημο σέρβις εδώ.Ο μηχανικός μου υποθέτει προβληματική αντεπιστροφη βαλβίδα καυσίμου με απότελεσμα να μένει από καύσιμο το κύκλωμα μετά.απο πολλές ώρες ακινησίας. Σκέφτεται να βάλουμε μια πρόσθετη στο φίλτρο πετρελαίου και να δούμε τι θα γίνει....

Σελίδα 19 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 91718192021 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP