Σελίδα 18 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 81617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 171 έως 180 από 212

Θέμα: BMW X3 2.0 - Αξιοπιστία & προβλήματα

  1. #171
    Εγγραφή
    30-07-10
    Περιοχή
    Ξεσσαλονικη!
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    7.724
    Thanked
    17893
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τα 500γρ μείον στα 6 λίτρα του μοτέρ δεν μπορούν να επηρεάσουν την αξιοπιστία του τούρμπο..περισσότερη σημασία έχει η πίεση λαδιού παρά αυτό..
    Ο Κυβερνήτης είναι υπεύθυνος για το αεροσκάφος και τους επιβάτες για όσο διαρκεί η πτήση. Ο Μηχανικός είναι υπεύθυνος για ΠΑΝΤΑ.



  2. The Following User Says Thank You to pilot For This Useful Post:

    kostasxan (15-11-16)

  3. #172
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μιλάμε για απώλεια της τάξεως , μια σταγόνα περίπου μέσα σε ένα μήνα που το κατάλαβα εγώ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #173
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Χρόνια πολλά με υγεία .
    Ξερει κανείς ποσά λίτρα βαλβολίνες χρειάζεται το σασμάν ;


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #174
    Εγγραφή
    30-12-10
    Περιοχή
    Athens
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    508
    Thanked
    1153
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Βάλε το VIN σου εδώ και θα σου βγάλει πάνω πάνω δεξιά όλες τις ποσότητες στα αναλώσιμα...

  6. The Following 2 Users Say Thank You to tasos.kamv For This Useful Post:

    BILL007 (29-12-16), kostasxan (31-12-16)

  7. #175
    Εγγραφή
    18-02-10
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    148
    Thanked
    27
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos.kamv Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βάλε το VIN σου εδώ και θα σου βγάλει πάνω πάνω δεξιά όλες τις ποσότητες στα αναλώσιμα...
    Ευχαριστώ καλή χρόνια με υγεία !!!!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. The Following User Says Thank You to kostasxan For This Useful Post:

    tasos.kamv (31-12-16)

  9. #176
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλησπέρα στο forum. Δυστυχώς η Χ3 μου το τελευταίο διάστημα έχει φανεί το αντίθετο από αυτό που θα λέγαμε αξιόπιστο αυτοκίνητο. Με 134 χιλ χλμ και 8 χρόνια μετά την αγορά μου έκαιγε λάδι σε τραγικό βαθμό. Η εξάτμιση ρυπαινε απίστευτα και μετά από αρκετές γνώμες που πήρα κατέληξα σε αλλαγή στα τσιμουχακια βαλβίδων. Το πρόβλημα φαίνεται πως έχει λυθεί χωρίς όμως να είμαι σίγουρος αν υπάρχει και κάτι πιο βαθιά στη μηχανή από τη στιγμή που δεν ανοίχτηκε καπάκι. Επίσης αμέσως μετά μου παρουσιάζεται πρόβλημα στο μοτέρ valvetronic. Το αμάξι μπήκε σε safe mode και με την αλλαγη του μοτέρ όλα καλά. Όμως το κόστος συνολικά στα 750€. Τώρα μου ανάβουν ταυτόχρονα με κίτρινο η ένδειξη του χειρόφρενου, το 4x4 και η ένδειξη των αερόσακων. Άναψαν και μετά από λίγο σβήσανε, αλλά ποιος ξέρει αν υπάρχει νέο πρόβλημα. Είμαι σε διακοπές, το αμάξι δεν φαίνεται να έχει κάτι στη κίνηση του. Θα το δω άμα επιστρέψω.
    Πολλα προβλήματα που με έχουν ξενερώσει και με βάζουν σε σκέψεις να το πουλήσω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #177
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Αυτο το αναψε σβήσε μου το εκανε και εμενα μια φορά και δεν το ξαναέκανε. Μάλλον αισθητηρας γωνία διευθυνσης.

  11. The Following 2 Users Say Thank You to gnx For This Useful Post:

    BILL007 (21-08-17), Nino (21-08-17)

  12. #178
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα στο forum. Δυστυχώς η Χ3 μου το τελευταίο διάστημα έχει φανεί το αντίθετο από αυτό που θα λέγαμε αξιόπιστο αυτοκίνητο. Με 134 χιλ χλμ και 8 χρόνια μετά την αγορά μου έκαιγε λάδι σε τραγικό βαθμό. Η εξάτμιση ρυπαινε απίστευτα και μετά από αρκετές γνώμες που πήρα κατέληξα σε αλλαγή στα τσιμουχακια βαλβίδων. Το πρόβλημα φαίνεται πως έχει λυθεί χωρίς όμως να είμαι σίγουρος αν υπάρχει και κάτι πιο βαθιά στη μηχανή από τη στιγμή που δεν ανοίχτηκε καπάκι. Επίσης αμέσως μετά μου παρουσιάζεται πρόβλημα στο μοτέρ valvetronic. Το αμάξι μπήκε σε safe mode και με την αλλαγη του μοτέρ όλα καλά. Όμως το κόστος συνολικά στα 750€. Τώρα μου ανάβουν ταυτόχρονα με κίτρινο η ένδειξη του χειρόφρενου, το 4x4 και η ένδειξη των αερόσακων. Άναψαν και μετά από λίγο σβήσανε, αλλά ποιος ξέρει αν υπάρχει νέο πρόβλημα. Είμαι σε διακοπές, το αμάξι δεν φαίνεται να έχει κάτι στη κίνηση του. Θα το δω άμα επιστρέψω.
    Πολλα προβλήματα που με έχουν ξενερώσει και με βάζουν σε σκέψεις να το πουλήσω


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    γνωστα προβληματα στα Χ που τελικα ολα τα βγαζουν. τα τσιμουχακια μπορει να τα χρειαστω και εγω και ας εχω τα μισα απο εσενα χιλιομετρα... το μοτερ που αναφερεις μηπως λες το γραναζι στο μοτερ> γιατι εγω μονο αυτο άλλαξα και βεβαια οταν αναβουν τα λαμπακια μπαινει σε safe mode και τιποτα απο τα ηλεκτρονικα δεν λειτουργεί. Τωραγια το τελευταιο ετοιμασου για αλλαγη αισθητηρα γωνιας διευθυνσης!!! σε λιγο καιρο θα αναψουν και δεν θα ξανασβυσουν και παλι θα μπει σε sefe mode. Κοστος 3 4 κατοσταρικα οχι σε επισημο με γνησιο αισθητηρα ( εχει αρκετη δουλεια η αντικατασταση του πρεπει να βγει η κολωνα)

  13. #179
    Εγγραφή
    03-02-11
    Περιοχή
    ATHENS-LAMIA
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    225
    Thanked
    133
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Για το μοτέρ valvetronic απ ότι κατάλαβα αλλαχθηκε όλο το εξάρτημα και δεν μου ανέφερε κάτι για γρανάζι. Τώρα για τον αισθητήρα...μου κάνες τη καρδιά περιβόλι, νέο έξοδο αναμένεται γιατί αφού άναψαν δυο φορές μάλλον δε τη γλιτώνω. Τελικά πολλα τα προβλήματα στις Χ3...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #180
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyrosK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για το μοτέρ valvetronic απ ότι κατάλαβα αλλαχθηκε όλο το εξάρτημα και δεν μου ανέφερε κάτι για γρανάζι. Τώρα για τον αισθητήρα...μου κάνες τη καρδιά περιβόλι, νέο έξοδο αναμένεται γιατί αφού άναψαν δυο φορές μάλλον δε τη γλιτώνω. Τελικά πολλα τα προβλήματα στις Χ3...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Σπυρο ισως μπερδευτηκα... εγω αλλαξα το γραναζι στο transfer box που ειναι συνηθης βλαβη στα Χ, ευκολη και οχι ακριβη αντικατασταση δες στο link ποιο λεωνΤον αισθητηρα παντως σε λιγο καιρο θα το βγαλει/ Ετσι εκανε και σε μενα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Nino : 21-08-17 στις 19:43

Σελίδα 18 από 22 ΠρώτηΠρώτη ... 81617181920 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP