Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 181

Θέμα: Seat Leon Cupra 463ps!!!

  1. #21

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billarasm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει φιλος ενα λεον και εχει τυχη να το οδηγησω πολλες φορες!!!
    παλια οταν ηταν με μαμα τουρμπο(τωρα ειναι 500αλογα) ειχε βγαλει 390!!!
    το αμαξι ειχε πολυ δυναμη πολυ ροπη ηταν αθορυβο αξιοπιστο εστριβε φρεναρε εκανε τα παντα πολυ καλα!!!
    ολα αυτα με αγορα κατω απο 30000(καινουργιο) και βελτιωση 3000ευρο!!!
    ειναι το καλυτερο value for money!!!!
    βεβαια bmw δεν ειναι οπως ηταν αναμενομενο γιατι δεν εχει και 60000+++ευρω!!!!
    Τι εκανε λεει???? 390 αλογα με μαμα τουρμπο????

  2. #22
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμώ Μ5 με εξατμίσεις και πρόγραμμα και στα 270 που τελικιάζει το Leon, να του πω: η ζωή αρχίζει στα 300....
    Στα πόσα τελικίαζει φιλος μου με λεον 370++ αλογα με 2 ατομα εμένα και αυτόν πίασαμε 290+ στις 6700 και πήγενε μέχρι 8000 είχε βγαλει κοφτη. Οντως ειναι πολυ δυνατα και τετατρη σπιναρι απο σταση ολα μαμα εκτοσ τουρμπο και προγραμμα χωρις εξατμιση. Αφου κοντρες μονο απο ρολλ στα 100 μεχρι οσα παει βαζει. Μου ελεγε απο φαναρι απλως δεν θα σταματαω να ξεμπαζωνω ασφαλτο! Δεν τον πιστευα μεχρι που ανεβηκα.

  3. #23

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα πόσα τελικίαζει φιλος μου με λεον 370++ αλογα με 2 ατομα εμένα και αυτόν πίασαμε 290+ στις 6700 και πήγενε μέχρι 8000 είχε βγαλει κοφτη. Οντως ειναι πολυ δυνατα και τετατρη σπιναρι απο σταση ολα μαμα εκτοσ τουρμπο και προγραμμα χωρις εξατμιση. Αφου κοντρες μονο απο ρολλ στα 100 μεχρι οσα παει βαζει. Μου ελεγε απο φαναρι απλως δεν θα σταματαω να ξεμπαζωνω ασφαλτο! Δεν τον πιστευα μεχρι που ανεβηκα.
    Με μαμα ολα... στροφαρε 8.000 ???

  4. #24
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προτιμώ Μ5 με εξατμίσεις και πρόγραμμα και στα 270 που τελικιάζει το Leon, να του πω: η ζωή αρχίζει στα 300....
    Nα σου πω οτι και εγω αυτο προτιμω????.....μαλλον εννοητε!!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gregory_///M Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι είπε? Δεν το πάει πάνω από 3.000 στροφές για να καίει 6.5λ/100χλμ??? Δεν γίνεται, δεν μπορεί να κρατηθεί το πόδι...είναι αμαρτία!!
    Ωραία, είναι δυνατό...και λοιπόν? BMW πάντως δεν είναι...
    Γρηγορη,μου ελεγε κατι παλαβα πραγματα,οπως οτι για να καταφερει να αγορασει το συγκεκριμενο οχημα 31.700ευρω (....μετα απο πολλα παζαρια απο τις 39.000ευρω....)εκοψε μεχρι και το τσιγαρο!!!...δεν ξερω τι εξοικονομιση μπορει να εκανε με αυτο....μαλλον για να αποπληρωνει το δανειο κλπ....
    ....οποτε καπως ετσι ισως εβαλε στοχο να κανει χαμηλες καταναλωσεις για να μη χασει τη "μπαλα"απο τα εξοδα....
    το θεμα ομως της αποριας μου ειναι πως ενα τοσο βελτιωμενο οχημα τα καταφερνει να κραταει εκει χαμηλα την καταναλωση?φυσικα δεν ειχε λογο να μου πει ψεματα....ετσι κι αλλιως το ελεγε με μεγαλο ενθουσιασμο!

    και τελος ναι:BMW πάντως δεν είναι...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικα μιλαμε για μεγαλη ιπποδυναμη σε μπροστοκινητο πραγμα που για εμενα προσωπικα ειναι αδιαφορο..Και ας ειχε και 1000 αλογα.

    Τωρα αυτο περι καταναλωσεις ενταξει οταν κανεις τετοια μετατροπη δεν κοιταζεις το τι καιει.
    Φυσικα και μας αφηνει αδιαφορους οτιδηποτε μπροστοκινητο!!!!σε BMW φορουμ ειμαστε!!!!

    εξηγησα πιο πανω για την καταναλωση και πιθανους λογους που ασχολειτε με αυτη.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MikeT328E36 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθε μπροστοκινητο,οσο δυνατο και να'ναι,θα κανεις μια,δυο,τρεις βολτες/κοντρες και βαρεθηκες.Αντε να το στριψεις κιολας...βαρεμαρα....ειναι απλως μεταφορικο μεσο.Τα πισωκινητα/τετρακινητα ειναι αμαξια-συνταγη μονιμου χαμογελου στο προσωπο.Μην εξηγησω τους λογους τωρα...ειναι φανερο γιατι,BMW forum ειμαστε!
    Υ.Γ. Ειχα και 2 δυνατα μπροστοκινητα στη ζωη μου,πολυ δυνατοτερα απ'αυτο που εχω τωρα.
    +1000

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο E60_Arkadia Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αρη κανονισε να μας γινεις κρυφοσεατακιας τωρα!
    ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!!!

    ειχα ενα Μαρμπελλα πριν 20 χρονια καποιας εταιρειας που εργαζομουνα ως πωλητης(ΣΤΕΛΛΑ ζυμαρικα)και δεν θελω να ξαναδω τετοιο "πραγμα"!!!!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Άρη, αν ακούμπησες τα πλαστικά στο εσωτερικό λογικά θα έχεις γεμίσει εξανθήματα. Δεν είναι κάτι ανησυχητικό, απλώς έχεις αλλεργία στους αρωματικούς υδρογονάνθρακες οι οποίοι ευδοκιμούν σε τέτοια σαλόνια. Σου προτείνω κρέμα fucicort 2 φορές τη μέρα και αποφυγή επαφών πρώτου τύπου με group VAG για 1 μήνα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billarasm3 Εμφάνιση μηνυμάτων
    εχει φιλος ενα λεον και εχει τυχη να το οδηγησω πολλες φορες!!!
    παλια οταν ηταν με μαμα τουρμπο(τωρα ειναι 500αλογα) ειχε βγαλει 390!!!
    το αμαξι ειχε πολυ δυναμη πολυ ροπη ηταν αθορυβο αξιοπιστο εστριβε φρεναρε εκανε τα παντα πολυ καλα!!!
    ολα αυτα με αγορα κατω απο 30000(καινουργιο) και βελτιωση 3000ευρο!!!
    ειναι το καλυτερο value for money!!!!
    βεβαια bmw δεν ειναι οπως ηταν αναμενομενο γιατι δεν εχει και 60000+++ευρω!!!!
    Και αυτος ο ιδιοκτητης ευχαριστημενος δηλωνει!!!!....τωρα γιατι σκυλιασε με την BMW //Μ5 αυτο δεν το ξερω....η το ξερω?....

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikos1400 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω προσπαθω να μην ειμαι προκατειλημενος σε τιποτα, αλλα
    ειδικα τα τελευταια χρονια με τη νεα σχεδιαση, δεν θελω Σεατ και να μου το χαριζανε...
    Να αγοραζα, ποτέ των ποτών, πουθενα και με τιποτα.
    Νικο και εγω μαζι σου!!!
    Σχεδιαστικα πιστευα οτι το Λεον δεν θα πουλουσε ουτε ενα αμαξι....
    μπλιαχ

    και ξανα μπλιαχ

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα πόσα τελικίαζει φιλος μου με λεον 370++ αλογα με 2 ατομα εμένα και αυτόν πίασαμε 290+ στις 6700 και πήγενε μέχρι 8000 είχε βγαλει κοφτη. Οντως ειναι πολυ δυνατα και τετατρη σπιναρι απο σταση ολα μαμα εκτοσ τουρμπο και προγραμμα χωρις εξατμιση. Αφου κοντρες μονο απο ρολλ στα 100 μεχρι οσα παει βαζει. Μου ελεγε απο φαναρι απλως δεν θα σταματαω να ξεμπαζωνω ασφαλτο! Δεν τον πιστευα μεχρι που ανεβηκα.
    Και εγω ημουν λιγο απιστος με την δυναμη που δηλωνει,γι'αυτο εκανα και αυτη τη βολτα.....βεβαια ο κ@λος μου δεν ειναι δυναμομετρο αλλα μπορω να πω με βεβαιοτητα οτι εχει δυναμη.....

  5. #25
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο m-power_01 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με μαμα ολα... στροφαρε 8.000 ???
    Mεχρι και την τεταρτη το πηγενε μεχρι 8 νταν και λεω πως γινεται δεν εχει κοφτη και μου λεει τον εχω βγαλει τωρα κατα ποσο ειναι εφικτο αυτο??
    Και πως και τοσο καιρο δεν εχει παρει στροφαλο μπιελες στην αμασχαλη ειναι ενα θεμα που πρεπει να αναλυθει απο τις πυλες του ανεξηγητου!!

    P.S Και το εχει ετσι πανω απο 1,5 χρονο.
    Κατι αλλο που μου εκανε εντυπωση ειναι τα φρενα που δουλευανε τζαμι με τα παραπανω αλογα και δεν εβραζαν!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dblade : 05-12-10 στις 10:00

  6. #26
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στα πόσα τελικίαζει φιλος μου με λεον 370++ αλογα με 2 ατομα εμένα και αυτόν πίασαμε 290+ στις 6700 και πήγενε μέχρι 8000 είχε βγαλει κοφτη. Οντως ειναι πολυ δυνατα και τετατρη σπιναρι απο σταση ολα μαμα εκτοσ τουρμπο και προγραμμα χωρις εξατμιση. Αφου κοντρες μονο απο ρολλ στα 100 μεχρι οσα παει βαζει. Μου ελεγε απο φαναρι απλως δεν θα σταματαω να ξεμπαζωνω ασφαλτο! Δεν τον πιστευα μεχρι που ανεβηκα.
    Είναι ολοφάνερο το Leon πάει 290, έχεις δικιο....
    So what........? Σου έκλεψα 20χλμ???
    Στα χαρίζω...
    Ίδια αίσθηση έχεις στα 290 με Leon & ίδια με Μ5...?
    Μην τρελλαθούμε κιόλας που έκανες και παράπονο ότι πάει 290 το Leon.....
    EΛΕΟΣ....

  7. #27
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stef Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είναι ολοφάνερο το Leon πάει 290, έχεις δικιο....
    So what........? Σου έκλεψα 20χλμ???
    Στα χαρίζω...
    Ίδια αίσθηση έχεις στα 290 με Leon & ίδια με Μ5...?
    Μην τρελλαθούμε κιόλας που έκανες και παράπονο ότι πάει 290 το Leon.....
    EΛΕΟΣ....
    Φυσικα ΟΧΙ!!!
    Στην ατυπη κοντρα στην εθνικη οδο που εβαλε με //Μ5,στη δικη μου περιπτωση, μου περιεγραφε οτι τα ειχε παιξει ο ιδιος οταν εφτασε στα 280χιλ.!!!!τρομαξε!!!!! και εκοψε αμεσως ενω η //Μ5 συνεχιζε απτοητη να ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ!!!!...οποτε σιγουρα δεν ειναι αυτες οι ταχυτητες για ολα τα αυτοκινητα ακομη και εαν καταφερνουν να τις πιασουν.

  8. #28
    Εγγραφή
    29-10-10
    Περιοχή
    BMW 6 cylinder
    Μηνύματα
    7.518
    Thanked
    5633
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο aristent Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φυσικα ΟΧΙ!!!
    Στην ατυπη κοντρα στην εθνικη οδο που εβαλε με //Μ5,στη δικη μου περιπτωση, μου περιεγραφε οτι τα ειχε παιξει ο ιδιος οταν εφτασε στα 280χιλ.!!!!τρομαξε!!!!! και εκοψε αμεσως ενω η //Μ5 συνεχιζε απτοητη να ΕΞΑΦΑΝΙΖΕΤΑΙ!!!!...οποτε σιγουρα δεν ειναι αυτες οι ταχυτητες για ολα τα αυτοκινητα ακομη και εαν καταφερνουν να τις πιασουν.
    Έτσι για να μπαίνουν κάποια πράγματα στη θέση τους....

  9. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Κατερινη-Νεοι Πόροι
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    2.452
    Thanked
    3569
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    παντως το seatακι για τα λεφτα του ειναι πολυ καλο!!!!!

    εχεις φιλος μου ενα τετοιο seat leon cupra με καμια 400 αλογα....του κοστισε κοντα στα 40.000¤ αλλα εχει τα παντα....απο φρενα μεχρι μπακετ και αλλα πολλα.
    μπορει να μην εχει την καλυτερη ποιοτητα σε πλαστικα...αλλα ειναι σεατ μην το ξεχνατε....και εχει αρκετα αλογα !!!!!!!!

    για να παρεις bmw με αυτα τα αλογα θες τα διπλασια λεφτα++++

    σε οσες βολτες του εχω κανει ενα μου εκανε τρομερη εντυπωσει....πας με 250 και ειναι ησυχο μεσα....κατι που λειπει απο πολλα αυτοκινητα αξιας.

    τωρα για το μπροστινοκινητο αν το βαριεσε η οχι ειναι θεμα το καθενος...
    εγω δεν το βαριεμε καθολου.....μονο που με κολλαει στην πλατη απο το καθισμα μου φτανει.
    ενταξει δεν στριβει οπως τα πισινοκινητα αλλα σε αποζημιωνει στην ευθεια....

    πως αλλιως να το πω.....πολυ γκαζι ρε παιδι μου!!!!!

    αντε μετα μπες στο 316 και οδηγα!!!!!!




    παντα φιλικα και δεν υπαρχει λογος να γινετε παρεξήγηση με κανεναν.......επειδη ειναι seat και μας περναει δεν παει να πει οτι ειναι και κουβας και χαλαει .και και και.....μια χαρα πυραβλακι ειναι!!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη scania124 : 05-12-10 στις 11:38

  10. The Following 3 Users Say Thank You to scania124 For This Useful Post:

    gnx (05-12-10), manos (05-12-10), Nick bmwlover (01-06-12)

  11. #30
    Εγγραφή
    22-02-10
    Περιοχή
    ΛΑΡΙΣΑ
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    12.860
    Thanked
    25860
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Καλα τα γκαζια, αλλα ρε Θανουκο συγκρινεις τωρα αυτη την εμφανιση:


    με αυτη?:


    η αυτη:


    με αυτη?:


    σε ποιο θα ηθελες να εισαι μεσα?

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP