Σελίδα 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 161 έως 170 από 181

Θέμα: Seat Leon Cupra 463ps!!!

  1. #161
    Εγγραφή
    09-01-10
    Περιοχή
    Σε τσαντηρι (ΝΟ ΦΟΡΟΣ)
    Μηνύματα
    1.636
    Thanked
    4857
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Moυ φενεται οτι ο compressor ειναι ατυπος νομος για μ3 που τα μοτερ απο το εργοστασιο κατα την γνωμη μου ειναι πολυ βελτιωμενα. Τωρα αυτο που ανεφερες οτι κανεις δεν μπορει να δεσει μοτερ σωστο δεν το γνωριζω μπορει και να υπαρχει
    Οταν εχεις λιγο χρονο, δες τα video στο παρακατω thread για να καταλαβεις το επιπεδο γνωσεων των ανθρωπων που δενουν μοτερ στο USA. Οτι σου ειπα δεν ειναι τυχαιο...εχω περασει αρκετο χρονο με τα μαστορια και πολλες φορες, λογω του οτι οι γνωσεις μου ειναι αρκετες, καταληγω στο συμπερασμα οτι αρκετοι απο αυτους ειναι απλα ασχετοι. Καθαρα εμπειρικοι χωρις σοβαρο επιπεδο γνωσεων...

    Και να εισαι σιγουρος οτι στα video βλεπουμε μερος των λεπτομερειων για το δεσιμο του κινητηρα καθως καποιες ειδικοτερες ιδιαιτεροτητες δεν αποκαλυπτονται δημοσια για ευνοητους λογους.
    Συνεχιζω να υποστηριζω την αποψη μου οτι στην ελλαδα κανενας δεν μπορει να δεσει σωστα ενα μοτερ απο Μ3.

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3976

  2. #162
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν εχεις λιγο χρονο, δες τα video στο παρακατω thread για να καταλαβεις το επιπεδο γνωσεων των ανθρωπων που δενουν μοτερ στο USA. Οτι σου ειπα δεν ειναι τυχαιο...εχω περασει αρκετο χρονο με τα μαστορια και πολλες φορες, λογω του οτι οι γνωσεις μου ειναι αρκετες, καταληγω στο συμπερασμα οτι αρκετοι απο αυτους ειναι απλα ασχετοι. Καθαρα εμπειρικοι χωρις σοβαρο επιπεδο γνωσεων...

    Και να εισαι σιγουρος οτι στα video βλεπουμε μερος των λεπτομερειων για το δεσιμο του κινητηρα καθως καποιες ειδικοτερες ιδιαιτεροτητες δεν αποκαλυπτονται δημοσια για ευνοητους λογους.
    Συνεχιζω να υποστηριζω την αποψη μου οτι στην ελλαδα κανενας δεν μπορει να δεσει σωστα ενα μοτερ απο Μ3.

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3976
    Κι όχι μόνο από Μ3. Έχω πολύ φίλο με STI ο οποίος πήγε για σφυρήλατα σε πασίγνωστο μηχανικό-ρεκτιφιατζή και βγήκε κουρεμένος. Οι ανοχές στα ελατήρια ήταν λανθασμένες, το σφυρήλατο ποστόνι ράγισε (βγήκε μπλε-μωβ) κι ο φίλος πήρε νέο μπλοκ.

  3. #163
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν εχεις λιγο χρονο, δες τα video στο παρακατω thread για να καταλαβεις το επιπεδο γνωσεων των ανθρωπων που δενουν μοτερ στο USA. Οτι σου ειπα δεν ειναι τυχαιο...εχω περασει αρκετο χρονο με τα μαστορια και πολλες φορες, λογω του οτι οι γνωσεις μου ειναι αρκετες, καταληγω στο συμπερασμα οτι αρκετοι απο αυτους ειναι απλα ασχετοι. Καθαρα εμπειρικοι χωρις σοβαρο επιπεδο γνωσεων...

    Και να εισαι σιγουρος οτι στα video βλεπουμε μερος των λεπτομερειων για το δεσιμο του κινητηρα καθως καποιες ειδικοτερες ιδιαιτεροτητες δεν αποκαλυπτονται δημοσια για ευνοητους λογους.
    Συνεχιζω να υποστηριζω την αποψη μου οτι στην ελλαδα κανενας δεν μπορει να δεσει σωστα ενα μοτερ απο Μ3.

    https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=3976
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι όχι μόνο από Μ3. Έχω πολύ φίλο με STI ο οποίος πήγε για σφυρήλατα σε πασίγνωστο μηχανικό-ρεκτιφιατζή και βγήκε κουρεμένος. Οι ανοχές στα ελατήρια ήταν λανθασμένες, το σφυρήλατο ποστόνι ράγισε (βγήκε μπλε-μωβ) κι ο φίλος πήρε νέο μπλοκ.
    γι'αυτοοοοοοοοοοοοοοοοοοο όχι πιστόνια!, όχι μπιέλες!, για να μπορούμε να χαιρόμαστε,
    και αυτό το καλοκαίρι!!!
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  4. #164
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο turbodog Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνεχιζω να υποστηριζω την αποψη μου οτι στην ελλαδα κανενας δεν μπορει να δεσει σωστα ενα μοτερ απο Μ3.
    Tέλικα είχες δίκιο αυτος ο τύπος που δένει τα μοτέρ πραγματικός δάσκαλος εκεί θα παω για πρακτική τέλος!!!!
    Αυτό που μου έκανε έντυπωση είναι δύο πράγματα το ένα μόλις εφτάσε στους 100 και βαθμούς όταν τέλιωσε την διεργασία μέσα στους κυλίνδρους λέει θα το τελειώσω αύριο για να μήν υπάρξει π΄ροβλημα γιατί τωρα έχει διασταλεί το μπλόκ!! Και δεύτερο είναι μα καλά το δεύτερο μπλόκ πώς το κάνουν χοντρίτερο ανάμεσα στα τοιχώματα το κατασκευάζουν οι ίδιοι ή βαζουνε κάποιο είδος προσθήκης?
    Καλά ο τύπος είναι τελειομανής και απο ότι έλεγε να μην βάζεται ένα τόνο λιπαντίκο στους κυλίνδρους όταν δένεται μπιελοπίστονα αλλά δεν κατάλαβα το γιατί?

  5. #165
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Εγω παλι πιστευω οτι ενα τετοιο αυτοκινητο δεν εχει να σου προσφερει τιποτα οδηγικα!
    Μια 2λιτρη Ε46 με τα 150 αλογα εχει ποιο ουσια στην οδηγση..

    Αυτο που λεω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη μιας και εγω δεν ειμαι τυπος των χιλιων αλογων και τις ευθειας.

  6. The Following 2 Users Say Thank You to SuperSonic For This Useful Post:

    z3 2.2 (11-12-10), Κωνσταντίνος (11-12-10)

  7. #166
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    ΑΓ.ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    2.701
    Thanked
    3257
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MPOWER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω παλι πιστευω οτι ενα τετοιο αυτοκινητο δεν εχει να σου προσφερει τιποτα οδηγικα!
    Μια 2λιτρη Ε46 με τα 150 αλογα εχει ποιο ουσια στην οδηγση..

    Αυτο που λεω ειναι καθαρα προσωπικη αποψη μιας και εγω δεν ειμαι τυπος των χιλιων αλογων και τις ευθειας.
    Με εκφραζεις απολυτα!
    -500 αλογα και κινηση μπροστα ειναι κατι παρα πολυ γρηγορο σχεδον παντου
    -150 αλογα και κινηση πισω ειναι motorsport. Tελος
    "ΕΞΩ ΟΙ ΒΑΣΕΙΣ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΑΠ ΤΟΝ ΑΡΗ" (Τζιμακος)

  8. The Following 3 Users Say Thank You to z3 2.2 For This Useful Post:

    joseph (11-12-10), SuperSonic (11-12-10), Κωνσταντίνος (11-12-10)

  9. #167
    Εγγραφή
    31-05-10
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    6.372
    Thanked
    7555
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Τελικα, αν το σκεφτουμε καλα,
    η πισω κινηση, για οδηγους που ξερουν (οχι εμενα) προσφερει ΑΛΛΗ μια χρησιμη δυνατοτητα-εναν τροπο ρυθμισης της συμπεριφορας του αυτοκινητου στην πραξη ανα πασα στιγμη. Σε αγωνες και λιγοτερο στο δρομο.

    Ενω με μπροστινοκινητο, δεν ξερω καμμια περιπτωση να θελει κανεις να επιδιωξει "σπιναρισμα" παρα μονο για "εντυπωσιασμο".



    EDIT: πειτε μου ποιοι θα διαλεγαν μπροστινοκινητη μοτοσυκλετα ??? ακομα και "μεγαλυτερης" ιπποδυναμης οπως το παραδειγμα αυτο του Λεον
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη nikos1400 : 11-12-10 στις 16:49
    _____________________ _____________________ _____________________ _____________________ _____________________

    RTFM


  10. #168
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    1.086
    Thanked
    634
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο z3 2.2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με εκφραζεις απολυτα!
    -500 αλογα και κινηση μπροστα ειναι κατι παρα πολυ γρηγορο σχεδον παντου
    -150 αλογα και κινηση πισω ειναι motorsport. Tελος


    Δεν ειναι μονο η διαφορα τις πισω κινησης που για εμενα ειναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ!
    Ειναι θεμα οτι ενα αυτοκινητο με τοσο μεγαλη ιποδυναμη και με κινηση μπροστα δεν μπορεις να το ευχαριστηθεις σε στροφες για παραδειγμα...Ενα civic type-r μπαινει με ολα στην στροφη και το ευχαριστιεσαι οδηγικα ασχετος οτι ειναι με κινηση μπροστα.

    Μεγαλες ιπποδυναμεις οπως στο συγκεκριμενο ειναι για αλλα πραγματα..
    Βεβαια οσο το παλικαρι ευχαριστιεται το Leon του τοσο εμας μας περισευει..

  11. #169
    Εγγραφή
    18-01-10
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    879
    Thanked
    574
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Πολύ εντυπωσιακό το βίντεο!! Σβήνει τα porsche απο το χάρτη. Πάντως 25κ + 30Κ για να αγοράσεις τη ρουκέτα μου φαίνονται πολύ καλή αγορά... Τελωνείο χλωμό το βλέπω να το πληρώνει κανείς γιατί το λογικό είναι να το στείλεις να σου το φτιάξουν εκεί, και να μην χέρι το μαστόρι εδω αν όντως εδω δεν ξέρουμε πως να το δέσουμε. Στην συμπεριφορά του πάντως δεν τα πάει και άσχημα κατ εμε...

    Λοιπόν μερικούς μήνες πριν με πήγε βόλτα ένας φίλος μου μηχανικός(που ασχολείται κυρίως με bmw)με ενα ΤΤ quattro στα 265-275 άλογα. Πέραν του οτι μου φάνηκε αδιάφορο έχω να πω οτι εκτός απο την φορά που πήγαμε βόλτα όλες τις άλλες είναι στο συνεργείο με ανοιγμένο μοτερ.
    Τις προάλλες ήταν με στραβωμένες μπιέλες. Μάλλον ο ιδιοκτήτης το βιάζει στις εκκινήσεις και την πληρώνει το μοτερ. Οτι τα vag παίρνουν για πλάκα άλογα δεν σημαίνει οτι μετά είναι και οκ. Έχω ακούσει οτι τα vag φτιάχνονται με ανακυκλωμένα μέταλλα, ενώ σε αντίθεση τα bmw έχουν πρωτογενή. Επίσης οι κινητήρες τους δεν φτιάχνονται στην γεμανία.

    Αυτό που μετράει σε ένα αυτοκίνητο είναι η αίσθηση και η χαρά που σου δίνει όταν το οδηγείς και όχι τα άλογα. Δεν θα αντάλλαζα το Ε36 μου με τα 140 άλογα για κανένα vag με 200+. Απο την άλλη όμως ας μην λέμε οτι ένα λεον με 250 άλογα δεν έχει να σου δώσει, αν και συχαίνομαι τα vag το προηγούμενο λεον για μένα είναι πάρα πολύ καλοστημένο.

  12. #170
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή btw...

    ...φίλος με S3 1ου σταδίου ΦΠΕ μόλις πήρε τη τουρμπίνα στο χέρι τη περασμένη Πέμπτη. Απ όσο ξέρω καύτης δεν είναι, ούτε στήνεται ποτέ σε κόντρες. Αντίθετα πρόκειται για απίστευτο ψείρα. Το αμάξι έχει 42.ΧΧΧ χλμ. Φυσικά δεν είναι το πρώτο περιστατικό που ακούω με τα 2.0 TFSI.

Σελίδα 17 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 71516171819 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP