Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 43

Θέμα: M54 στο E36

  1. #1
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή M54 στο E36

    Πάλικαρια μήπως ξέρει κανένας εαν είναι εύκολη η μετατροπή απο ντιζατο σε ηλεκτρογκαζο του m54 που θέλω να βάλω αυτό το μοτέρακι στο 36αρι μου? Κ έχω κολλήσει με αυτό το θέμα
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  2. #2
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    για ποιο λογο ???



  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Aceman1925 Εμφάνιση μηνυμάτων
    για ποιο λογο ???
    ακριβως,για ποιο λογο?Η καλυτερη λυση θα ηταν ο Μ52Β28

  4. #4
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Μεγαλύτερη ισχύ περισσότερη ροπή απο 28αρι κ πιο φτηνός στη αγορά απο τι s5x, πιο νέος κ καίει κ λιγότερα απο τι τα 6πεταλούδα σίγουρα, το θέμα είναι πόσο θα μου βγει αυτή η μετατροπή του γκαζιου που σίγουρα γίνετε αλλά πιο είναι το κόστος κ εαν γίνετε σωστά μην έχω πρόβλημα ύστερα αυτό είναι το μεγαζήτημα η μήπως καλύτερα θα ναι να κοίταξω σε s50 μεριά?
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

  5. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Στο κόσμο μου
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    5.008
    Thanked
    5439
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Το μοτερ πες μπηκε.Το γκαζι το εφτιαξες.Αντε και εβαλες και το καντραν.Με το προγραμμα και τα ηλεκτρονικα του 46???? τι θα κανεις εκει?
    Θα μου πεις "καποιον θα βρω να μου το φτιαξει".Συμφωνω.Ρισκαρεις ομως την βελουδινη μαμα λειτουγια ενος 28ριου ή Μ σε κουμπωμα και λειτουργια με την ασαφεια ενος Μ54 απο αλλο σκαρι???



  6. #6
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Εγώ έχω e36 compact με μοτέρ M54B30 και δεν είχα και ούτε έχω με το ηλέκτρογκαζο κανένα πρόβλημα......όλα δουλεύουν άψογα από την πρώτη ημέρα της μετατροπής!

  7. #7
    Εγγραφή
    02-06-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    48
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ziaba Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μεγαλύτερη ισχύ περισσότερη ροπή απο 28αρι κ πιο φτηνός στη αγορά απο τι s5x, πιο νέος κ καίει κ λιγότερα απο τι τα 6πεταλούδα σίγουρα, το θέμα είναι πόσο θα μου βγει αυτή η μετατροπή του γκαζιου που σίγουρα γίνετε αλλά πιο είναι το κόστος κ εαν γίνετε σωστά μην έχω πρόβλημα ύστερα αυτό είναι το μεγαζήτημα η μήπως καλύτερα θα ναι να κοίταξω σε s50 μεριά?
    με δυο τρεις βελτιωσουλες το 28αρι μπορει να γινει αρκετα πιο γρηγορο απο το 3λιτρο..οποτε μη σε απασχολει το θεμα της δυναμης...και οσον αφορα την αξιοπιστια θεωρω οτι κυμαινονται στα ιδια επιπεδα και ισως να ειναι και καλυτερο το 28αρι

  8. #8
    Εγγραφή
    08-03-10
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    445
    Thanked
    277
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Η τοποθέτηση 28άρι μοτέρ από e36 σε e36 καρότσα είναι πολύ εύκολη μετατροπή αλλά τα μοτέρ αυτά είναι παλιά και ότι σημαίνει αυτό! Τώρα όπως λέει ο mk52 ότι με 2-3 βελτιωσούλες θα πάρει 40 άλογα...και με τι κόστος κι αν τα πάρει μπορεί να γίνει έστω συναγωνίσημο του 3λιτρου;
    Η εμπειρία μου λέει οχι!

  9. #9
    Εγγραφή
    02-06-10
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    117
    Thanked
    48
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Maras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η τοποθέτηση 28άρι μοτέρ από e36 σε e36 καρότσα είναι πολύ εύκολη μετατροπή αλλά τα μοτέρ αυτά είναι παλιά και ότι σημαίνει αυτό! Τώρα όπως λέει ο mk52 ότι με 2-3 βελτιωσούλες θα πάρει 40 άλογα...και με τι κόστος κι αν τα πάρει μπορεί να γίνει έστω συναγωνίσημο του 3λιτρου;
    Η εμπειρία μου λέει οχι!
    δεν ειπα ποτε οτι θα παρει 40 αλογα...ειπα οτι σε γκαζι θα ειναι εφαμιλλο του 3λιτρου...αν εισαι απο θεσσαλονικη μπορουμε να κανουμε μια δοκιμη με το δικο μου να δεις οτι δε λεω παραμυθια

  10. #10
    Εγγραφή
    13-09-10
    Περιοχή
    Εδώ
    Μηνύματα
    1.477
    Thanked
    1476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas Maras Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ έχω e36 compact με μοτέρ M54B30 και δεν είχα και ούτε έχω με το ηλέκτρογκαζο κανένα πρόβλημα......όλα δουλεύουν άψογα από την πρώτη ημέρα της μετατροπής!
    Άμα μπορείς δωσε λεπτομερήες τι μοντέλο είναι το κομπακ σου(φαντάζομαι τούμπανο έχει γίνει) απο ποιο μοντέλο έβαλες τον m54 τι χρειάστηκες για την μετατροπή εκτός τα συνηθισμένα (μοτέρ πλεξουδα κ τέτοια) με εγκέφαλο κ τα ηλεκτρικά είχες κάποιο πρόβλημα πχ με το ιμμοπιλαϊζερ κάποια δυσκολία το ηλεκτρογκαζο μπήκε κουτί ή έκανε κάποια πατεντα
    bmwfans.gr

    __________________
    عشق دریفت

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP