Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 16 από 16

Θέμα: ζητείται εργασία

  1. #11
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    6.857
    Thanked
    15098
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλοι έχουμε από μια τέτοια ιστορία στην οικογένεια. Κι εμένα η γυναίκα μου είναι από τα τέλη Αυγούστου χωρίς δουλειά. Τουλάχιστον συνέπεσε με την εγκυμοσύνη, οπότε τι είχαμε τι χάσαμε. Για όσους αναρωτιούνται πόσο νόμιμο είναι να απολύσεις έγκυο, θα πω μια λέξη: ΜΠΛΟΚΑΚΙ.
    Αλλη ΑΠΑΤΗ και αυτη...εργαζομενος κανονικος χωρις κανενα δικαιωμα!!μονο υποχρεωσεις.

  2. #12
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    Πάτρα
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    3.147
    Thanked
    4325
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Στην ίδια πάρα πολύ δυσάρεστη θέση βρέθηκα πριν 3 μήνες.
    Το μαγαζί που διατηρούσα έκλεισε και βρέθηκα άνεργος κυριολεκτικά "επι ξύλου κρεμάμενος" και με 2 πολύ μικρά παιδιά.
    Δύο μήνες πάρα, μα πάρα πολύ δύσκολοι χωρίς καμμιά ακτίνα φωτός στον ορίζοντα. Στα όρια της απελπισίας.

    Ευτυχώς βρέθηκε ένας ξάδερφος που έχει μια διαφημιστική εταιρία και ήθελε άτομο.
    Καλή σαν δουλειά και έχει action (μέχρι να με κουράσει βέβαια γιατί έχει συχνά ταξίδια).
    Θεωρώ τον ευατό μου πολύ τυχερό αφου βρήκα απασχόληση.
    Δεν θέλω να βρεθεί κανείς στην θέση μου στους δύο μήνες που ήμουν άνεργος. Αλλά δυστυχώς βρίσκεται πολύς κόσμος σε αυτή την θέση.

    Εύχομαι με όλη μου την καρδιά να τελείωσει το συντομότερο αυτή η αβέβαιη περίοδο που βιώνει ο πατέρας σου.

  3. #13
    Εγγραφή
    26-03-10
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    5.698
    Thanked
    18806
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΓΙΑΝΝΗΣ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εννοεις οτι πληρωνταν με μπλοκ αποδηξεων σαν εξωτερικος συνεργατης?
    Αυτό ακριβώς. Φαντάσου όλες τις υποχρεώσεις ενός ιδιωτικού υπαλλήλου ως προς το ωράριο, την απόδοση, τις υποχρεώσεις κλπ αλλά με τα δικαιώματα ενός συνεργάτη που κόβει αποδείξεις παροχής υπηρεσιών (αυτασφάλιστη, αποζημείωση γιοκ, μπόνους γιοκ, επιδόματα γιοκ, κατοχύρωση γιοκ). Μάλιστα, οι μόνοι καταγεγραμμένοι υπάλληλοι σ' αυτή την εταιρεία είναι δυο κοπέλες στη γραμματεία. Η δε γραμματεία στεγάζεται σε άλλον όροφο του ιδίου κτιρίου, ώστε όταν σκάει η επιθεώρηση εργασίας να φυγαδεύονται οι μπλοκάκηδες.

    Ο εργασιακός μεσαίωνας υπήρχε πολύ πριν το μνημόνιο.

  4. #14
    Εγγραφή
    28-12-09
    Μηνύματα
    8.180
    Thanked
    9103
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S8N Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό ακριβώς. Φαντάσου όλες τις υποχρεώσεις ενός ιδιωτικού υπαλλήλου ως προς το ωράριο, την απόδοση, τις υποχρεώσεις κλπ αλλά με τα δικαιώματα ενός συνεργάτη που κόβει αποδείξεις παροχής υπηρεσιών (αυτασφάλιστη, αποζημείωση γιοκ, μπόνους γιοκ, επιδόματα γιοκ, κατοχύρωση γιοκ). Μάλιστα, οι μόνοι καταγεγραμμένοι υπάλληλοι σ' αυτή την εταιρεία είναι δυο κοπέλες στη γραμματεία. Η δε γραμματεία στεγάζεται σε άλλον όροφο του ιδίου κτιρίου, ώστε όταν σκάει η επιθεώρηση εργασίας να φυγαδεύονται οι μπλοκάκηδες.

    Ο εργασιακός μεσαίωνας υπήρχε πολύ πριν το μνημόνιο.
    ΑΛΗΤΕΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nick bmwlover Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι να μπορεσω να τον πιουμε παρεα...

  5. #15
    Εγγραφή
    14-05-10
    Μηνύματα
    1.493
    Thanked
    850
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    σας ευχαριστω ολους για τα καλα και παρηγορα λογια ,διοτι τετοιες ωρες ειναι πραγματικα σανιδες σωτηριας.
    δεν τρεφουμε αυταπατες οτι θα βρει εργασια πανω στα ρουχα γιατι την κατασταση τη ξερουμε καλα...
    οσο αφορα τα επιπλα στη παραγωγη και στη πωληση ηταν.τωρα τι ακριβως θα πρεπει να τον ρωτησω.
    παιδια επειδη το θεμα πλεον εκτος απο βιοποριστικο,ειναι και ψυχολογικο.ενας ανθρωπος που αρχισε να δουλευει απο τα 14 του και ποτε δεν θυμαμαι να βαρυγγομησε για να παει στη δουλεια(πως λεμε καμμια φορα...δε θελω να παω αυριο στο γραφειο..θα τους πω οτι αρρωστησα..)ακομα και αρρωστος παντα θα πηγαινε.εγινα 30 χρονων και θυμαμαι μονο μια φορα να γυρισε νωριτερα σπιτι.και ξαφνικα βρισκεται να μην μπορει να φερει ψωμι στο σπιτι.απλα ειναι κριμα οχι μονο για τον πατερα μου,αλλα και για οποιον ειναι σε τετοια θεση.
    απλα ρε παιδια εχετε τα αφτια σας εδω θεσσαλονικη αν ψαχνουν για κανενα φυλακα,κατι ξερω γω.
    παντα υπαρχει καποιος πιο μαγκας απο εμας....

  6. The Following User Says Thank You to GEORGE316 For This Useful Post:

    Z4 DCT (29-10-10)

  7. #16
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    ρώτα εσύ τι σχέση είχε με τα έπιπλά, να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε...
    είναι δουλειά, που τους καλούς τεχνήτες όλοι τους θέλουν...ρώτα τον και
    στείλε μου πμ...την τετάρτη που έχω να πάω σε καμιά 10αριά πελάτες αν
    ξέρω τι μπορεί να κάνει πάνω στα έπιπλα, θα μπορώ να κάνω και ερώτηση...
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  8. The Following 3 Users Say Thank You to Thomelef For This Useful Post:

    gant (03-11-10), GEORGE316 (29-10-10), z3 2.2 (29-10-10)

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP