Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 30 από 112

Θέμα: ΑΛΗΤΕΣ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ

  1. #21
    Εγγραφή
    11-03-10
    Περιοχή
    Τρίκαλα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    379
    Thanked
    422
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πέρυσι γυρνώντας απο 5ήμερες διακοπές βρίσκω το αμάξι μου με σκισμένη την κουκούλα (100 ευρώ κουκούλα παρακαλώ...) και χαρακωμένο εμπρός δεξί φτερό, πόρτα οδηγού, πίσω φτερό και κατέληγε στον πίσω προφυλακτήρα. Όχι απλά χαρακία, το είχε κάνει και σβούρες να πιάσει όλη την επιφάνεια. Ο "καλός" μου γείτονας φρόντησε για αυτό επειδή το είχα παρκάρει μπροστά ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, εκεί όπου ήθελε αυτός να αφήνει το δικό του για να το βλέπει απο τη βεράντα του... Αφού συνήλθα απο τα απανωτά εγκεφαλικά-καρδιακά και ό,τι άλλο έιχε καταγράψει το obd2 στο κεφάλι μου αποφάσισα να το πάρω και να το παρκάρω σε άλλη θέση. Ξεπαρκάρωντας ακούω τη γειτόνησα απο μέσα να του λέει με υφάκι "..καλά του έκανες! Το είχε τόσες μέρες στη θέση μας!"
    Δεν έκανα τίποτα (ευτυχώς με συγκράτησε η γυναίκα μου...) γιατί τώρα θα ήμασταν "αυτός στο χώμα και εγώ στη φυλακή..." Επειδή λοιπόν είμαι καλό παιδί (...αλλά μ@λ@κ@ς!) τη μέρα που εγκατέλειψα οριστικά την Αθήνα τον πλήρωσα με το ίδιο νόμισμα: Το opel astra και το καινουργιο corsa της γυναίκας του ένιωσαν ποοοολύ ποοοοονο.... Τα υγρά μπαταρίας και το οξύ ελπίζω να έφτασαν μέχρι τη θέση του οδηγού και εκτός απο το χρώμα να του έκαψαν και τα π@π@ρι@.... Αν βέβαια δεν εφτασαν μέχρι εκεί και δεν του τα έκαψαν, τότε εύχομαι ολόψυχα να του καεί το βίντεο...
    Όταν μεγαλώσω θα γίνω Μ5....

  2. #22
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Χανια
    Μηνύματα
    1.195
    Thanked
    524
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο giannis_compact Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι του εκανες ρε Μητσο?Τον σαπισες?
    μπαααα απλα σκονταψε σε μια οικοδομη και χτυπησε...

  3. The Following User Says Thank You to mitsos_chania For This Useful Post:

    Nick bmwlover (05-09-11)

  4. #23
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mitsos_chania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπαααα απλα σκονταψε σε μια οικοδομη και χτυπησε...
    Χαχαχα...Και λιγα επαθε!

  5. #24
    Εγγραφή
    28-05-10
    Περιοχή
    Patra, Greece
    Μηνύματα
    1.914
    Thanked
    3223
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Απ'οτι φαινεται, ολοι την εχουμε ακουσει ασχημα με καποιους αλητες που δεν σεβονται την ξενη περιουσια. Αλλοι λιγοτερο, αλλοι περισσοτερο.

    Προσωπικα δεν μπορω να ξεχασω ενα πρωινο πριν μερικα χρονια, που κατεβαινοντας με τον πατερα μου απο το σπιτι και κατευθυνομενοι προς το αυτοκινητο, βλεπουμε την πορτα του συνοδηγου βουλιαγμενη τοσο, σε σημειο που δεν ανοιγε. Και αυτο σε δρομο αδιεξοδο με ελαχιστη εως ανυπαρκτη κυκλοφορια. Μετα απο μια βδομαδα την ιδια μοιρα ειχε και η πορτα του συνοδηγου. Το συνολικο κοστος ηταν 2 πορτες + βαψιμο + θεση παρκαρισματος...

  6. #25
    Εγγραφή
    07-01-10
    Μηνύματα
    2.102
    Thanked
    874
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zgouriazmenos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πέρυσι γυρνώντας απο 5ήμερες διακοπές βρίσκω το αμάξι μου με σκισμένη την κουκούλα (100 ευρώ κουκούλα παρακαλώ...) και χαρακωμένο εμπρός δεξί φτερό, πόρτα οδηγού, πίσω φτερό και κατέληγε στον πίσω προφυλακτήρα. Όχι απλά χαρακία, το είχε κάνει και σβούρες να πιάσει όλη την επιφάνεια. Ο "καλός" μου γείτονας φρόντησε για αυτό επειδή το είχα παρκάρει μπροστά ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ, εκεί όπου ήθελε αυτός να αφήνει το δικό του για να το βλέπει απο τη βεράντα του... Αφού συνήλθα απο τα απανωτά εγκεφαλικά-καρδιακά και ό,τι άλλο έιχε καταγράψει το obd2 στο κεφάλι μου αποφάσισα να το πάρω και να το παρκάρω σε άλλη θέση. Ξεπαρκάρωντας ακούω τη γειτόνησα απο μέσα να του λέει με υφάκι "..καλά του έκανες! Το είχε τόσες μέρες στη θέση μας!"
    Δεν έκανα τίποτα (ευτυχώς με συγκράτησε η γυναίκα μου...) γιατί τώρα θα ήμασταν "αυτός στο χώμα και εγώ στη φυλακή..." Επειδή λοιπόν είμαι καλό παιδί (...αλλά μ@λ@κ@ς!) τη μέρα που εγκατέλειψα οριστικά την Αθήνα τον πλήρωσα με το ίδιο νόμισμα: Το opel astra και το καινουργιο corsa της γυναίκας του ένιωσαν ποοοολύ ποοοοονο.... Τα υγρά μπαταρίας και το οξύ ελπίζω να έφτασαν μέχρι τη θέση του οδηγού και εκτός απο το χρώμα να του έκαψαν και τα π@π@ρι@.... Αν βέβαια δεν εφτασαν μέχρι εκεί και δεν του τα έκαψαν, τότε εύχομαι ολόψυχα να του καεί το βίντεο...
    καλα τοσο ηλιθιος ηταν ; τι εμπαθεια ειχε ο ανθρωπος;
    αλλα το ποιο παραξενο, ενω ειναι γειτονας δε σκεφτηκε οτι μπορει να το δει καποιος αλλος της γειτονιας ;

    Αν και ειμαι εναντιος των αντιποινων καλα του εκανες.

    Ντρεπομαι που το λεω αλλα μαθε τι αυτοκινητα εχει κι αν ξανακατεβεις αθηνα να του κανεις φρεσκαρισμα Νο2.

    Πραγματικα σε κατι τετοιοιους κομπλεξικους αξιζει τετοια συμπεριφορα.

  7. #26
    Εγγραφή
    27-04-10
    Μηνύματα
    1.286
    Thanked
    1229
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Ειναι να μην σου κατσει τελικα

  8. #27
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο GiannisRob Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απ'οτι φαινεται, ολοι την εχουμε ακουσει ασχημα με καποιους αλητες που δεν σεβονται την ξενη περιουσια. Αλλοι λιγοτερο, αλλοι περισσοτερο.

    Προσωπικα δεν μπορω να ξεχασω ενα πρωινο πριν μερικα χρονια, που κατεβαινοντας με τον πατερα μου απο το σπιτι και κατευθυνομενοι προς το αυτοκινητο, βλεπουμε την πορτα του συνοδηγου βουλιαγμενη τοσο, σε σημειο που δεν ανοιγε. Και αυτο σε δρομο αδιεξοδο με ελαχιστη εως ανυπαρκτη κυκλοφορια. Μετα απο μια βδομαδα την ιδια μοιρα ειχε και η πορτα του συνοδηγου. Το συνολικο κοστος ηταν 2 πορτες + βαψιμο + θεση παρκαρισματος...
    Mαλλον μπαινανε στο αδιεξοδο απο λαθος και κανανε επιτοπου.
    Μπορει να μην εχει κινηση αλλα οποιος μπει κανει μανουβρες.

  9. #28
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ξεθαυω το συγκεκριμενο θρεντ διοτι μου ξανα χαρακωσαν το αυτοκινητο αυτη τη φορα μεσα στην πιλωτη (!) Παρκαρα χθες γυρω στις 2 το πρωι και σημερα στις 10 ηταν χαρακωμενο!Μια χαρακια γυρω στους 15 ποντους στο δεξι φτερο κατω απο την ταπα της βενζινης!!
    Πως δεν ετυχε να τον πιασω και να του λιωσω τα κοκκαλα του αλητη που το εκανε αυτο???

  10. #29
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.182
    Thanked
    14074
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Γιάννη μια παροιμία ξέρεις τι λέει???

    "Αν δεν έχεις καλό γείτονα,πούλα το σπίτι σου..."

    Δυστηχώς...



  11. The Following 2 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    giannis_compact (05-09-11), kplc16 (05-09-11)

  12. #30
    Εγγραφή
    12-01-10
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    3.649
    Thanked
    4339
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο BILL007 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιάννη μια παροιμία ξέρεις τι λέει???

    "Αν δεν έχεις καλό γείτονα,πούλα το σπίτι σου..."

    Δυστηχώς...
    Η αληθεια ειναι πως καπου παει το μυαλο μου!Αλλα αν δεν εχεις αποδειξεις!

Σελίδα 3 από 12 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP