Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: bi-xenon πεσμενη αποδοση

  1. #21
    Εγγραφή
    14-06-10
    Περιοχή
    peiraias
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    74
    Thanked
    37
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    θα συμφωνησω απολυτα.. με τον Μ54POWER επειδη και εγω εχα βαλει μεταγενεστερα Β-ξενον με κανουριες λαμπες philips με την μαμα lcm χωρις να τραβηξω ξεχωριστα καλωδια.( τα κλαπε ανοιγουν στο σινιαλο ,προγραμματισμος εχει γινει (αλιως αναμοσβινουν) πραγμα που δεν με πειραζει. αλλα αντιμετωπιζω και εγω δυο προβληματα . πολλες φορες δεν μου αναβουν ειτε το αριστερο ειτε το δεξι xenon. αυτο ξερω πως ειναι το ignition (120 ευρω απο bmw και αλλαξε το μονος σου (δεν ανοιγουν φαναρια) το θεμα μου το σοβαρο ομως ειναι το εξης. το δεξι φαναρι (συνοδηγου ) παντα μα παντα μου ειναι ροζε . θα μου πειτε φταιει η λαμπα? οχι εχω κανει τραμπα . και κανουριες. θα μου πειτε φτει το ignition? οχι. τα εχω κανει τραμπα. και το ιδιο και τον μετασχηματιστη. το φαναρι? οχι
    καθαρισα φακους καθαρισα κλαπετα, αλλαξα κρυσταλα, τιποτα απο ολλα αυτα. λεω μηπως εχει σχεση το ρευμα (δεν μπορω να το μετρησω με το μετασχηματιστη πανω θα γινω πυροτεχνημα. καμια ιδεα?
    Υπάρχουν δυο είδη σιωπής: η σιωπή που προηγείται της ομιλίας και η σιωπή που έπεται.

  2. #22
    Εγγραφή
    05-01-10
    Περιοχή
    Ναουσα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    4.108
    Thanked
    2482
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Arcos Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα συμφωνησω απολυτα.. με τον Μ54POWER επειδη και εγω εχα βαλει μεταγενεστερα Β-ξενον με κανουριες λαμπες philips με την μαμα lcm χωρις να τραβηξω ξεχωριστα καλωδια.( τα κλαπε ανοιγουν στο σινιαλο ,προγραμματισμος εχει γινει (αλιως αναμοσβινουν) πραγμα που δεν με πειραζει. αλλα αντιμετωπιζω και εγω δυο προβληματα . πολλες φορες δεν μου αναβουν ειτε το αριστερο ειτε το δεξι xenon. αυτο ξερω πως ειναι το ignition (120 ευρω απο bmw και αλλαξε το μονος σου (δεν ανοιγουν φαναρια) το θεμα μου το σοβαρο ομως ειναι το εξης. το δεξι φαναρι (συνοδηγου ) παντα μα παντα μου ειναι ροζε . θα μου πειτε φταιει η λαμπα? οχι εχω κανει τραμπα . και κανουριες. θα μου πειτε φτει το ignition? οχι. τα εχω κανει τραμπα. και το ιδιο και τον μετασχηματιστη. το φαναρι? οχι
    καθαρισα φακους καθαρισα κλαπετα, αλλαξα κρυσταλα, τιποτα απο ολλα αυτα. λεω μηπως εχει σχεση το ρευμα (δεν μπορω να το μετρησω με το μετασχηματιστη πανω θα γινω πυροτεχνημα. καμια ιδεα?
    εχεις 10000% θεμα με πολλαπλασιαστη μαλλον δινει η περισσοτερο η λιγοτερο ρευμα κανε τραμπα και δες!

  3. #23
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το ανεφερα πιο πανω σε αλλο ποστ!!!αν το βαλεις σε διαγνωστικο και κανεις ελεγχο ολες τις βλαβες που εχει καταγραψει το αυτοκινητο μαλλον θα σου εμφανισει ενα μηνυμα που λεει xenon χαμηλη ταση τροφοδοσιας!!!! δυστυχως εχω ταλαιπωρηθει παρα πολυ με αυτη την ιστορια μεχρι να τελειωσω και τελικα τα τοποθετησα ολα μα ολα για να μην εχω προβλημα!!!!!εβαλα καινουρια αγραφη μοναδα φωτων (270ε εντελος δικη μου τιμη 303 εχει κανονικα)και ολα ειναι εργοστασικα!!!!μονο τοτε ησυχασα απο χαζα διαφορα προβληματα!!!! τωρα για το αν ειναι ροζ η λαμα εφοσων εχεις κανει ολες τις τραμπες κανε μια μετρηση την ταση εισοδου στον μετασχηματιστη(12v ειναι δλδ πανω στο φισ που δινει ρευμα)να δεις τι κανει εκει η αν μπορεις μετρα ποσσα ah δινει εκει και ποσα στο αλλο γιατι μπορει να ειναι ειτε απο χαλασμενη γραμμη ρευματος ειτε απ το ιδιο το εγκεφαλακι των φωτων!!(το 2ο το βλεπω πιθανοτερο)

  4. The Following User Says Thank You to gyiama For This Useful Post:

    BILL007 (17-10-10)

  5. #24
    Εγγραφή
    14-06-10
    Περιοχή
    peiraias
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    74
    Thanked
    37
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    οταν λες το εγκεφαλακι τον φωτον? (ignition)? μετασχηματιστες οπως προανεφερα εχω κανει τραμπα!
    Υπάρχουν δυο είδη σιωπής: η σιωπή που προηγείται της ομιλίας και η σιωπή που έπεται.

  6. #25
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    τον διακοπτη των φωτων που ειναι μαζι και ο εγκεφαλος LCM των φωτων εννοω

  7. #26
    Εγγραφή
    14-06-10
    Περιοχή
    peiraias
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    74
    Thanked
    37
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    θα το αλλαξουμε και αυτο να δουμε!!

    ευχαριστω!
    Υπάρχουν δυο είδη σιωπής: η σιωπή που προηγείται της ομιλίας και η σιωπή που έπεται.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP