Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8

Θέμα: Συναγερμος-Ηλεκτρομαγνητικες

  1. #1
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή Συναγερμος-Ηλεκτρομαγνητικες

    Αγορασα προσφατα καποιες aftemarket ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες για το 30 αρι τηλεχειριζομενες....το δε χειρηστηριο μοιαζει με αυτα των audi kαι παιρνει και εκμαθηση οποτε 8α μπαινει στην μιζα κανονικα..

    ομως τωρα θελω να βαλω και εναν συναγερμο αλλα δεν θελω να κουβαλαω και δευτερο χειριστηριο γιατι αυτο και ειναι γαματο και μπαινει και στη μιζα......
    γινεται να βαλω συναγερμο χωρις χειριστηριο?δηλαδη με τον τηλεχειρισμο του κεντρικου κλειδωματος να οπλιζεται και να αφοπλιζεται ο συναγερμος?
    να μην εχω δηλαδη κιαλλο χειριστηριο?
    εχει κανει κανεις κατι παρομοιο?

  2. #2
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγορασα προσφατα καποιες aftemarket ηλεκτρομαγνητικες κλειδαριες για το 30 αρι τηλεχειριζομενες....το δε χειρηστηριο μοιαζει με αυτα των audi kαι παιρνει και εκμαθηση οποτε 8α μπαινει στην μιζα κανονικα..

    ομως τωρα θελω να βαλω και εναν συναγερμο αλλα δεν θελω να κουβαλαω και δευτερο χειριστηριο γιατι αυτο και ειναι γαματο και μπαινει και στη μιζα......
    γινεται να βαλω συναγερμο χωρις χειριστηριο?δηλαδη με τον τηλεχειρισμο του κεντρικου κλειδωματος να οπλιζεται και να αφοπλιζεται ο συναγερμος?
    να μην εχω δηλαδη κιαλλο χειριστηριο?
    εχει κανει κανεις κατι παρομοιο?
    μονο αν ο συναγερμος που θα παρεις προγραματιζεται στο μηκος συχνοτητας που εκπεμπει το χειριστηριο...

  3. The Following User Says Thank You to patriNOS For This Useful Post:

    DIMITr|S (14-10-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Αν οταν ξεκλειδωνεις/κλειδωνεις το αυτοκινητο αναβουν τα φλας αλλα με διαφορετικο τροπο (πχ 1 φορα στο ξεκλειδωμα και 2 φορες στο κλειδωμα) γινεται.

    Υπαρχουν καποιοι συναγερμοι που "εκπαιδευονται" με βαση το αναμα των φλας, αρκει οπως σου ειπα να διαφερει το ξεκλειδωμα απο το κλειδωμα.

  5. The Following User Says Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    DIMITr|S (14-10-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    στη συνδεσμολογια δεν δειχνει να υπαρχει καποια επαφη-σχεση με τα φλας..οποτε ακυρο....
    καλη φαση αυτο π λεει ο πατρινος αλλα οι κλειδαριες που αγορασα ειναι πολυ απλες και δεν ξερω ουτε καν που εκπεμπουν αλλα και να ηξερα μαλλον θα δυσκολευομουν....οποτε θα προχωρησω σε αλλη λυση

  7. #5
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    παλιο ηρακλειο
    Μηνύματα
    1.226
    Thanked
    1483
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    εχω φιλαρακι μου εναν ΜΕΤΑ συναγερμο που τον ειχα σε ενα 46αρι που δουλεψε 1 μηνα και τον εβγαλα
    αυτος δουλευε με το κλειδι του αυτοκινητου οποτε λογικα θα δουλευει και με το δικο σου οτι θελεις μου λες και το συζηταμε... με πμ

    ΖΗΤΕΙΤΑΙ CHE ΓΙΑ ΕΠΑΝΑΣΤΑΣΗ

  8. #6
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    στη συνδεσμολογια δεν δειχνει να υπαρχει καποια επαφη-σχεση με τα φλας..οποτε ακυρο....
    καλη φαση αυτο π λεει ο πατρινος αλλα οι κλειδαριες που αγορασα ειναι πολυ απλες και δεν ξερω ουτε καν που εκπεμπουν αλλα και να ηξερα μαλλον θα δυσκολευομουν....οποτε θα προχωρησω σε αλλη λυση
    δεν χρειαζεται να ξερεις που εκπεμπει... το πας σε καποιον ηλεκτρονικο και αυτος σου αλλαζει τον δεκτη της συχνοτητας του συναγερμου και σου βαζει παρομιο με αυτον της κλειδαριας.. νομιζω αυτοι εχουν τροπο και βρισκουν που εκπεμπουν... τα κοντρολ παντως ρυθμιζουν απο μια βιδουλα χαλκινη συνηθως την οποια την γυρνας αριστεροστροφα ή δεξιοστροφα για να βρεις την συχνοτητα του δεκτη... μονο προσοχη γιατι απο οσο μου ειχε πει ενας φιλος ηλεκτρονικος αυτη την βιδα δεν πρεπει να την ακουμπας με μεταλλικο κατσαβιδι γιατι μετα θα ξεριθμιζεται συνεχεια. αυτος ειχε ενα πλαστικο κατσαβιδακι και μου το ειχε δανεισει για να φτιαξω ενα που ειχα σε μια μηχανη.. ασχετο αλλα μαμουσε και εδερνε εκεινος ο συναγερμος.. ειχε και κουμπι που την εβαζα μπροστα απο μακρυα για να ζεσταθει.. τα ειχε πρωτοφερει ο ζαπαντης στην πατρα. ειχε ψαρωσει πολυς κοσμος τοτε. καθομουν για καφε και περνουσε κοσμος και την εβαζα μπροστα απο μακρυα την ωρα που περνουσαν απο διπλα και ψαχνονταν τι εγινε . χαχαχαχα. θελω να βρω και ενα τετοιο για το αμαξι. ειχα δοκιμασει να βαλω αυτο της μηχανης αλλα δεν λειτουργουσε γιατι δεν μπορουσα να βρω πως να οπλιζει το ρελε της τρομπας βενζινης και δεν ηθελα να την εχω συνεχεια βραχυκυκλωμενη..

  9. #7
    Εγγραφή
    16-01-10
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    949
    Thanked
    748
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν χρειαζεται να ξερεις που εκπεμπει... το πας σε καποιον ηλεκτρονικο και αυτος σου αλλαζει τον δεκτη της συχνοτητας του συναγερμου και σου βαζει παρομιο με αυτον της κλειδαριας.. νομιζω αυτοι εχουν τροπο και βρισκουν που εκπεμπουν... τα κοντρολ παντως ρυθμιζουν απο μια βιδουλα χαλκινη συνηθως την οποια την γυρνας αριστεροστροφα ή δεξιοστροφα για να βρεις την συχνοτητα του δεκτη... μονο προσοχη γιατι απο οσο μου ειχε πει ενας φιλος ηλεκτρονικος αυτη την βιδα δεν πρεπει να την ακουμπας με μεταλλικο κατσαβιδι γιατι μετα θα ξεριθμιζεται συνεχεια. αυτος ειχε ενα πλαστικο κατσαβιδακι και μου το ειχε δανεισει για να φτιαξω ενα που ειχα σε μια μηχανη.. ασχετο αλλα μαμουσε και εδερνε εκεινος ο συναγερμος.. ειχε και κουμπι που την εβαζα μπροστα απο μακρυα για να ζεσταθει.. τα ειχε πρωτοφερει ο ζαπαντης στην πατρα. ειχε ψαρωσει πολυς κοσμος τοτε. καθομουν για καφε και περνουσε κοσμος και την εβαζα μπροστα απο μακρυα την ωρα που περνουσαν απο διπλα και ψαχνονταν τι εγινε . χαχαχαχα. θελω να βρω και ενα τετοιο για το αμαξι. ειχα δοκιμασει να βαλω αυτο της μηχανης αλλα δεν λειτουργουσε γιατι δεν μπορουσα να βρω πως να οπλιζει το ρελε της τρομπας βενζινης και δεν ηθελα να την εχω συνεχεια βραχυκυκλωμενη..
    https://www.saveltrade.gr/index.php?...emart&Itemid=1

    κατι τετοιο εννοεις εε?
    λογικα θα υπαρχουν και πιο ακριβα απο αυτο και καλυτερα για να μπουν σε bmw!

  10. #8
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DIMITr|S Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.saveltrade.gr/index.php?...emart&Itemid=1

    κατι τετοιο εννοεις εε?
    λογικα θα υπαρχουν και πιο ακριβα απο αυτο και καλυτερα για να μπουν σε bmw!
    ναι πραγματι κατι τετοιο εννοω.. αυτο ειναι βεβαια πιο εξελιγμενο απο αυτο που ειχα εγω αν σκεφτεις οτι το ειχα το 1997.... μιλαμε για 13 και κατι χρονια πριν..χαχαχα. το ειχα πληρωσει τοτε 78.000 δραχμες μαζι με την τοποθετηση και ενα ρελε που χρειαζοταν για να δινει εντολη και να οπλιζει την μιζα οταν ειναι κλειστος ο διακοπτης. και αυτο μια χαρα ειναι..

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP