Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 10 από 23

Θέμα: ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΖΑΜΙ

  1. #1
    Εγγραφή
    12-04-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    11
    Thanked
    0
    Rides
    0

    Προεπιλογή ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΖΑΜΙ

    Γειά σας,

    Θέλω τη βοηθειά σας!! Πριν λίγο ήμουν στο Saturn(Ηλ.συσκευές) και μου έσπασαν το πίσω τζάμι σε 316ci. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος σε ποιο συνεργείο να πάω αύριο κιόλας?

  2. #2
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    212
    Thanked
    142
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο JOHN7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας,

    Θέλω τη βοηθειά σας!! Πριν λίγο ήμουν στο Saturn(Ηλ.συσκευές) και μου έσπασαν το πίσω τζάμι σε 316ci. Μήπως μπορεί να μου πει κάποιος σε ποιο συνεργείο να πάω αύριο κιόλας?
    H carglass (www.carglass.gr) συνεργαζεται σχεδον με ολες τις ασφαλιστικες.Αρκει να το εχεις ασφαλισει για θραυση κρυσταλλων και στο αλλαζει δωρεαν.
    Ρωτα πρωτα τον ασφαλιστη σου ομως.

  3. The Following 2 Users Say Thank You to ZWMZ For This Useful Post:

    deepBLUE (11-10-10), Vasilis (12-10-10)

  4. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Φίλε μην πας σε carglass δεν είναι ανάγκη.Πήγαινε σε επίσημη BMW να το αλλάξεις.

    Επίσης αν το αυτοκίνητο ήταν και μέσα σε parking που είχε καταγραφή ζήτα να δεις το βίντεο μήπως είναι εμφανή τα πρόσωπα και κάνε και καταγγελία στην αστυνομία (ίσως γλιτώσει κάποιος άλλος φουκαράς απο τα #@$#%@ που στο έκαναν αυτό...)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη BILL007 : 11-10-10 στις 20:57



  5. The Following 5 Users Say Thank You to BILL007 For This Useful Post:

    alexm (11-10-10), beliris (11-10-10), deepBLUE (11-10-10), m-power_01 (12-10-10), Vasilis (12-10-10)

  6. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    κριμα για το τζαμι...ελπιζω να εχεις ασφαλεια! προσφατα συζητουσα με συμφορουμιτη...που του εσπασαν το τζαμι! απευθυνθηκε στην carglass..του βαλανε το τζαμι και κατοπιν διαπιστωσε πως ηταν ιμιτασιον! δεν ξερω κατα ποσο ,κακη θα ηταν η ποιοτητα ενος τζαμιου ιμιτασιον...αλλα οταν δικαιουσε το γνησιο εφοσον εχεις ασφαλιση ....θα πρεπει να παιρνεις και το γνησιο! οποτε ενα ''κατα'' απο μενα ..για την δουλεια της carglass και τις προθεσεις της σε συνεργασια με την οποιοδηποτε ασφαλιστικη!

  7. The Following User Says Thank You to paganis For This Useful Post:

    BILL007 (11-10-10)

  8. #5
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Δεν γνωριζω αν ειναι απαραιτητο αλλα σε μια δικη μου περιπτωση ειχα καλεσει την αστυνομια να καταγραψει το γεγονος για να εχω και ενα επισημο εγγραφο.

  9. #6
    Εγγραφή
    12-02-10
    Περιοχή
    Kατερίνη
    Ηλικία
    62
    Μηνύματα
    222
    Thanked
    197
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Είχα ανάλογη εμπειρία με το τζάμι του συνοδηγού! Το αγάρασα από την ΒMW και το τοποθέτησα σε κάποιο συνεργείο!
    Αποτέλεσμα,μία τρύπα στο νερό!!!! Κατά την τοποθέτηση, μου κόψανε την πολυουρεθάνη στο εσωτερικό της πόρτας,ακολούθως την κόλλησαν με άγνωστης ταυτότητας-ποιότητας κόλλα!!!
    Στην πρώτη βροχή η 318 έγινε βάρκα!!!
    Τελικά στεγανοποιήθηκε στην BMW με 140 ευρώ(Καινούργια πολυουρεθάνη και η προβλεπόμενη κόλλα, συν δύο ώρες για να καθαριστεί αυτό που έβαλαν για κόλλα)

  10. The Following User Says Thank You to beliris For This Useful Post:

    m-power_01 (12-10-10)

  11. #7
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο paganis Εμφάνιση μηνυμάτων

    απευθυνθηκε στην carglass..του βαλανε το τζαμι και κατοπιν διαπιστωσε πως ηταν ιμιτασιον!
    Πράγματι η carglass βάζει ιμιτασιόν, αν και δεν έχω ακούσει ποτέ προβλήμα όσο αφορά την εργασία τους κατά την εγκατάσταση.

    Πάντως αν το καλύπτει η ασφαλιστική εννοείται ότι και γω θα ήθελα το γνήσιο τζάμι με τις bmw σφραγιδούλες.

  12. #8
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    6.185
    Thanked
    10609
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Κατα τη γνωμη μου η carglass βαζει οτι της λεει/εγκρινει η ασφαλιστικη.
    Κακως βεβαια δεν ενημερωνουν ξεκαθαρα τον ιδιοκτητη.

  13. The Following 2 Users Say Thank You to Kostas_1 For This Useful Post:

    Nino (12-10-10), Vasilis (12-10-10)

  14. #9
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    μιας και εχει λιγους μηνες που αλλαξα μπαρμπριζ στο αυτοκινητο εχουμε και λεμε: πηγα στην carglass οπου μετα απο πολυ συζητηση καταληξαμε οτι θα μου βαλουν γνησιο αντιπροσωπειας με ταδε κωδικο (πριν ειχε προηγηθει οπως ειπα συζητηση του στιλ και που ξερεις εσυ πιο ειναι το τζαμι και που ξερεις τον κωδικο κλπ κλπ)φευγω απο κει και μετα απο ψαξιμο και μια αλλη συζητηση μαθαινω το εξης!!!! κανενα μπαρμπριζαδικο δεν παιρναει σωστα τα τζαμια της bmw!!!!! τα τζαμια τοποθετουντε με συγκεκριμενο τροπο και συγκεκριμενη σειρα εργασιων και γι αυτο και χρειαζεται 2 μερες το αμαξι να μεινει μεσα!!!! αφαιρειτε το παλιο καθαριζει μπαινουν καποιοι οδηγοι οι οποιοι υπαρχουν σε ενα σετ της bmw που ειναι για αντικατασταση μπαρμπριζ μετα μπαινει η κολλα στεγνωνει μετα μπαινει το τζαμι μενει ολο το βραδυ και την αλλη μερα βγαινουν οι οδηγοι και μπαινει καινουριο κορδονι γυρω γυρω και λαστιχο!!!!!!! αν δεν γινει με αυτη τη σειρα και απο τεχνιτες που εχουν εκπαιδευτει γι αυτο θα εχει 100% προβλημα το τζαμι!!!!ειτε θα σφυριζει σε υψηλες ταχυτητες ειτε μετα παο καποια χλμ θα τρεμει το τζαμι!!!μου το ειπε ανθρωπος που δουλευει 16 χρονια στην bmw και μαλιστα μου συνεστησε σε πια αντιπροσωπεια να το παω μιας και ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΕΣ να βαζουν σωστα το τζαμι!!(αυτο οφειλεται στην εμπειρια που εχουν οι τεχνικοι δλδ σε καποιες ειναι νεοι και δεν εχουν βαλει πολλα τζαμια)συνολικο κοστος 778ε κομπλε ολα με τζαμι κομφορτ και αισθητηρα βροχης!!!!! το νου σας και οσοι εχετε porsche τα τελευταια τζαμια ειναι θερμοκολλητικα και αν δεν μπει σωστα μπαζει απο παντου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  15. The Following 2 Users Say Thank You to gyiama For This Useful Post:

    katsaraios (12-10-10), Vasilis (12-10-10)

  16. #10
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και εχει λιγους μηνες που αλλαξα μπαρμπριζ
    Πράγματι για παρπρίζ είναι πολύ πιο πολύπλοκα τα πράγματα.

    Δυστυχώς λόγω έλλειψης χρόνου σπάνια αφήνουν τις κόλλες να στεγνώσουν καλά ΧΩΡΙΣ να κινηθεί το αμάξι. Εαν ανέβει κάποια ράμπα και στρεβλώσει έστω και ελάχιστα (πριν στεγνώσει), μπορεί να γίνει ζημιά.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP