Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 23

Θέμα: ΣΠΑΣΜΕΝΟ ΤΖΑΜΙ

  1. #11
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gyiama Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιας και εχει λιγους μηνες που αλλαξα μπαρμπριζ στο αυτοκινητο εχουμε και λεμε: πηγα στην carglass οπου μετα απο πολυ συζητηση καταληξαμε οτι θα μου βαλουν γνησιο αντιπροσωπειας με ταδε κωδικο (πριν ειχε προηγηθει οπως ειπα συζητηση του στιλ και που ξερεις εσυ πιο ειναι το τζαμι και που ξερεις τον κωδικο κλπ κλπ)φευγω απο κει και μετα απο ψαξιμο και μια αλλη συζητηση μαθαινω το εξης!!!! κανενα μπαρμπριζαδικο δεν παιρναει σωστα τα τζαμια της bmw!!!!! τα τζαμια τοποθετουντε με συγκεκριμενο τροπο και συγκεκριμενη σειρα εργασιων και γι αυτο και χρειαζεται 2 μερες το αμαξι να μεινει μεσα!!!! αφαιρειτε το παλιο καθαριζει μπαινουν καποιοι οδηγοι οι οποιοι υπαρχουν σε ενα σετ της bmw που ειναι για αντικατασταση μπαρμπριζ μετα μπαινει η κολλα στεγνωνει μετα μπαινει το τζαμι μενει ολο το βραδυ και την αλλη μερα βγαινουν οι οδηγοι και μπαινει καινουριο κορδονι γυρω γυρω και λαστιχο!!!!!!! αν δεν γινει με αυτη τη σειρα και απο τεχνιτες που εχουν εκπαιδευτει γι αυτο θα εχει 100% προβλημα το τζαμι!!!!ειτε θα σφυριζει σε υψηλες ταχυτητες ειτε μετα παο καποια χλμ θα τρεμει το τζαμι!!!μου το ειπε ανθρωπος που δουλευει 16 χρονια στην bmw και μαλιστα μου συνεστησε σε πια αντιπροσωπεια να το παω μιας και ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΟΛΕΣ να βαζουν σωστα το τζαμι!!(αυτο οφειλεται στην εμπειρια που εχουν οι τεχνικοι δλδ σε καποιες ειναι νεοι και δεν εχουν βαλει πολλα τζαμια)συνολικο κοστος 778ε κομπλε ολα με τζαμι κομφορτ και αισθητηρα βροχης!!!!! το νου σας και οσοι εχετε porsche τα τελευταια τζαμια ειναι θερμοκολλητικα και αν δεν μπει σωστα μπαζει απο παντου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    δε μπορω να καταλαβω το παρμπριζ πως το΄σπασες

  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850 CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε μπορω να καταλαβω το παρμπριζ πως το΄σπασες
    Δεν θέλει και καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια,ένα πετραδάκι στα 70-80 χλμ είναι αρκετό.

  3. #13
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    628
    Thanked
    462
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Μπορει να πεταξανε κανενα κακοποιο απο κανενα μπαλκονι

  4. #14
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν θέλει και καμιά ιδιαίτερη προσπάθεια,ένα πετραδάκι στα 70-80 χλμ είναι αρκετό.
    με ,,,,,κοτρωνα μπορει να σπασει αλλα πετραδακι ...............

  5. #15
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850 CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    με ,,,,,κοτρωνα μπορει να σπασει αλλα πετραδακι ...............
    Κοτρώνες στα νταμάρια, στους δρόμους έχει πετραδάκια

  6. #16
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοτρώνες στα νταμάρια, στους δρόμους έχει πετραδάκια
    Ε για'φτο σου λεω για να σπασης με πετραδακι οπιουδηποτε δρομου-ασφαλτου παρμπριζ ! και να το θελης ακομα ειναι αδυνατο ειναι σα να κερδιζεις λοτο τζακ-ποτ 15.000.000ευρ.

  7. #17
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Θεσ/νίκη
    Ηλικία
    47
    Μηνύματα
    3.294
    Thanked
    7813
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850 CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε για'φτο σου λεω για να σπασης με πετραδακι οπιουδηποτε δρομου-ασφαλτου παρμπριζ ! και να το θελης ακομα ειναι αδυνατο ειναι σα να κερδιζεις λοτο τζακ-ποτ 15.000.000ευρ.
    Ε τότε ρε φιλε εγω που έχω αλλαξει σε δυο αμάξια εχω πιασει 2 τζακ-ποτ ???
    Και τα λεφτά που είναι ??
    Και τόσα παρμπριζάδικα στην Σαλόνικα τι πουλανε ? Ματζούνια ??
    Γιωργη ή δεν κυκλοφορείς πολύ ή το 850 έχει παρμπρίζ απο αεροπλάνο
    (αυτό που αντεχει και τις αγριόπαπιες..!!)

  8. #18
    850 CSI Guest

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε τότε ρε φιλε εγω που έχω αλλαξει σε δυο αμάξια εχω πιασει 2 τζακ-ποτ ???
    Και τα λεφτά που είναι ??
    Και τόσα παρμπριζάδικα στην Σαλόνικα τι πουλανε ? Ματζούνια ??
    Γιωργη ή δεν κυκλοφορείς πολύ ή το 850 έχει παρμπρίζ απο αεροπλάνο
    (αυτό που αντεχει και τις αγριόπαπιες..!!)

  9. #19
    Εγγραφή
    24-12-09
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    2.756
    Thanked
    1695
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 850 CSI Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε για'φτο σου λεω για να σπασης με πετραδακι οπιουδηποτε δρομου-ασφαλτου παρμπριζ ! και να το θελης ακομα ειναι αδυνατο ειναι σα να κερδιζεις λοτο τζακ-ποτ 15.000.000ευρ.
    χαχαχ γι αυτο ειμαι τοσο απλα εγω!!!!!! στο primera που ειχα ειχα αλλαξει σε 6 μηνες 4 μπαρμπριζ οποτε τα κονομησα χοντρα!!!!!!!

  10. #20
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Προσωπικά δεν θα πήγαινα ποτέ ξανά σε παρμπριζάδικο. Κάποτε σε βενζινάδικο προσφέρθηκαν να μου αλλάξουν υαλοκαθαριστήρες στο 36άρι και μαζί καταφέρανε να μου ραγίσουν το παρμπρίζ (!!!!), μέχρι να γυρίσω σπίτι το ράγισμα επεκτάθηκε σε όλο το παρμπρίζ. Επισκέφθηκα λοιπόν μαγαζί με συστάσεις για φοβερή δουλειά κλπ, μου βάλανε παρμπριζ splintex (όπως είναι και το μαμά) αλλά όχι το γνήσιο αξεσουάρ της Bmw με σφραγίδες κλπ., τεσπα αυτό μου το είχαν ξεκαθαρίσει και το δέχτηκα μιας και μιλάμε για το ίδιο πράγμα σε χαμηλότερη τιμή. Άυτό που δεν είχαμε συνενοηθεί είναι πως το παρμπριζ θα έχει πράσινη ανιηλιακή φάσα (που δεν ταιριάζει κατ εμέ με το cordoba rot χρώμα του αυτοκινήτου), αλλά και αυτό δεν με πείραξε τραγικά!

    Αυτό που με εξόργισε είναι τα 6 με 7 λακουβάκια που βρήκα στο καπό του αυτοκινήτου μετά την αλλαγή που ακόμη απορώ πως καταφέρανε να τα κάνουνε, όπως και για το ότι η υφασμάτινη οροφή στα σημεία που φτάνουν το παρμπρίζ μετά από λίγους μήνες άρχισε να ξεκολάει. Φυσικά με μαστοράντζες που κάνουν "απίστευτη" δουλειά ποτέ δεν βγάζεις άκρη.....
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP