Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9

Θέμα: [E46] θορυβος σε κουκουλα καμπριο

  1. #1
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή [E46] θορυβος σε κουκουλα καμπριο

    τον τελευταιο καιρο ακουγεται ενας θορυβος απο την κουκουλα(ε46) και μαλλον προερχεται απο το σημειο που εφαπτεται με το καπακι που ανοιγοκλεινει.απο οτι ειχα ακουσει υπαρχει αλοιφη που λυνει το προβλημα.ξερει καποιος???

  2. #2
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    κανεις ?????

  3. #3
    Εγγραφή
    23-12-09
    Μηνύματα
    9.392
    Thanked
    16591
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    μαλλον δεν εχει τυχει σε καποιον αλλο το προβλημα σου...

    οποτε μια επισκεψη στο συνεργειο σου ειναι αυτο που μπορεις να κανεις...

  4. #4
    Εγγραφή
    28-12-09
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    3.201
    Thanked
    4060
    Rides
    5

    Προεπιλογή

    Ο θόρυβος ακούγεται με την οροφή κατεβασμένη φαντάζομαι. Το καπάκι εφαρμόζει σωστά με την οροφή κάτω; Για αρχή, βάλε κάποιον να σου κατεβάσει την κουκούλα και παρακολούθησέ τη να δεις εαν κρεμεται κάτι ή διπλώνει παράτερα.

  5. #5
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    το προβλημα συμβαινει οταν η οροφη δεν ειναι αποθηκευμενη καιπερναει το αυτοκινητο απο λακουβες ,σαμαρακια

  6. #6
    Εγγραφή
    14-06-10
    Περιοχή
    peiraias
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    74
    Thanked
    37
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    η αληθεια ειναι πως και εγω αντιμετοπιζω το ιδιο προβλημα καθως εχω e46 cabrio.

    η γνωμη μου ειναι να βαλης γρασακι. στα κινιτα μεταλικα τμηματα και στα πλαστικα που ανιγοκλινουν στα πλάγια (καπακια) και να περασεις με molikot (sprey) τα λαστιχενια τμηματα. ετσι εγω τουλαχιστον εχω λυση το προβλημα τριξιματος.(και στα παραθυρα) αλλα το κανω τουλαχιστον μια φορα τον χρονο καθως ανηγοκλινω συνεχεια την κουκουλα.. οπως και να εχει cabrio ειναι τριξιματα εχει καργα. πρεπει να εισαι συνεχεια στο sprey και στα σφυξιματα.

    ελπιζω να βοηθησα.
    Υπάρχουν δυο είδη σιωπής: η σιωπή που προηγείται της ομιλίας και η σιωπή που έπεται.

  7. The Following User Says Thank You to Arcos For This Useful Post:

    dark knight (10-10-10)

  8. #7
    Εγγραφή
    11-01-10
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    2.515
    Thanked
    2707
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ευχαριστω.στα παραθυρα εχω παρει μια αλοιφη της bmw.απλως ειχα ακουσει για ενα σπρευ-αλοιφη της wurth που μπαινει στο πισω μερος της κουκουλας (οταν το αμαξι ειναι κλειστο )που εφαπτεται περιμετρικα με το καπακι.το προβλημα ειναι πως δεν θυμαμαι τον κωδικο καθως η εταιρεια δεν το πουλαει σαν σπρευ για κουκουλα.

  9. #8
    Εγγραφή
    14-05-10
    Περιοχή
    Καλαμαριά
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    350
    Thanked
    476
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Πριν λίγο καιρό αντιμετώπιζα το ίδιο πρόβλημα, σε σημείο που πήγα σε συνεργείο να δουν αν θέλει καμιά ρύθμιση η κουκούλα, τελικά το πρόβλημα λύθηκε όταν έβαλα στο πίσω λάστιχο που εφάπτεται στο καπάκι κρέμα ενυδατική για τα χέρια μαλάκωσε το λάστιχο και σταμάτησε ο θόρυβος (ήταν πολύ σπαστικός σαν να έσπαζαν καρύδια) από τότε δεν έχω ξανα ακούσει κάτι από το συγκεκριμένο σημείο.
    ΜΗΝ ΛΕΣ ΟΣΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ... ΑΛΛΑ ΓΝΩΡΙΖΕ ΟΣΑ ΛΕΣ!!

  10. #9
    Εγγραφή
    14-06-10
    Περιοχή
    peiraias
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    74
    Thanked
    37
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    ΑΑ ναι αυτο ηθελα να πω . και εγω πισω στο λαστιχο της κουκουλας ειχα βαλει Βαζελινη (χωρις πλακα) και ολλα οκ μετα. τελικα η βαζελινη ειναι για 1000+1 χρυσεις . (τωρα γελαμε)
    Υπάρχουν δυο είδη σιωπής: η σιωπή που προηγείται της ομιλίας και η σιωπή που έπεται.

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP