Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 27 από 27

Θέμα: Απορίες για τοποθέτηση zf

  1. #21
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Ρε συ γιάννη και γώ για συνεργασία το ξεκίνησα και όσα μου ζήτησε του τα έσκασα αλλά όταν με το καλημέρα ο άλλος σου κάνει τέτοιες μα*****ές τι να πω.Σου λέω μου ήρθε να ξεκινίσω να πάω να το συζητήσω μαζί του αλλά δεν θα στο κρύψω επειδή είμαι άνθρωπος που όταν ξέρω ότι έχω δίκιο και ο άλλος πάει να με βγάλει τρελό αρπάζομαι πολύ εύκολα και δεν ήμουν για τέτοια έσκασα στον κατάλληλο άνθρωπο άλλα 150ευρώ δηλαδή άλλαξα τη μία σειρά απο τα διπλά γιατί ήταν τελείως διαβρωμένη και έκανα τη δουλειά μου.Και σε ρωτάω εντελώς αμερόληπτα απο τη στιγμη΄που λύνεις τα διπλά να τα καθαρίσεις με μια απλή κίνηση βλεπεις αν κατεβάζουν βενζίνη ή όχι αυτός λοιπόν πως μου τά έδωσε να τα βάλω χωρίς να δει αν κατεβάζουν ή όχι.Και σε ρωτάω ρε γιαννη ειμαι κάπου παράλογος απο αυτά που σου λέω?Ο άνθρωπος μπορεί να είναι θεός εμένα πάντως μου έκανε μπινιά και χοντρή μάλιστα και μάλιστα τα θέλει όλα στο μαγαζί του και σε ρωτάω πως θα μετακινιοταν με ένα διπλο βουλομένο απο το μενίδι στη θηβών.Ουτε έξω απο τογκαράζ δεν έβγαινε.

  2. #22
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.119
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Ε κάτι δεν πήγε καλά, αυτό είναι σίγουρο.

    Δεν τον ξέρω το μηχανικό που λέτε, αλλά μήπως να του έκανες μια κουβέντα ρε παιδί μου, τουλάχιστον να ξέρει ότι δεν είσαι ικανοποιημένος;

    Μερικές φορές αυτό λύνει πολλές παρεξηγήσεις.

  3. The Following User Says Thank You to Stamatis For This Useful Post:

    BILL007 (22-10-10)

  4. #23
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή ρυθμιση καρμπυρατέρ

    Ελα Σταμάτη αυτό που λές είναι σωστό φτάνει να το πιστεύεις κιολας.τι ενοώ όταν έχεις πληρώσει 600 ερώ πρόσεχε χωρίς παζάρια για μια ανακατασκευή καρμπυρατέρ και σου ανακεινώνει ότι θα στα κάνει καινουργια απο γιαλυσμα εξωτερικό καθάρισμα εσωτερικο μεμβρανες ζιγκλέρ κλπ όταν του τα σκας περιμένεις κατι ανάλογο.Εγώ υποχρεωτικά τα τοποθέτησα στον μηχανικό μου γιατί ο ανωτέρο κύριος περίμενε να του τα πάω για ρύθμιση.Πια ρύθμιση το ενα διπλο γυρνώντα το δεν κατέβαζε καθόλου βενζίνη.Ο τύπος έλενξε μονο το ένα τα βούτηξε στο φάρμακο και είπε ντάξει μωρέ το μα.....λακα είναι ετοιμα.Την πάτησε όμως γιατί αποδεδιγμένα δεν τα είχε λύσει καθόλου.Γιατί απο τη μάκα το ένα δεν λυνόταν καθόλου.Με τι ψυχολογία και ηρεμία να πήγαινα στο μαγαζί του.Με την παραμικρή γκριμάτσα του θα του πέταγα το διπλο στο κεφάλι.Και ειδικά κατοι τετοιο που το παιζουν και φίρμες δε παραδέχονται τίποτα.Ισως τώρα που έχουν περάσει 3 χρόνια να βρώ τη ψυχραιμία να πάω απο κει να τον ξεχ.....σω λιγάκι και να φύγω.Δεν ξέρω θα δω.

  5. #24
    Εγγραφή
    24-12-09
    Μηνύματα
    13.119
    Thanked
    23217
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Βαγγέλη, σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ έχω πικραθεί αρκετές φορές.
    Πάντα όμως έκανα μια κουβέντα κατόπιν, έτσι για το γαμώτο.
    Μερικές φορές (όχι πάντα) τα βρίσκαμε.

    Με το σαζμαν τι έγινε, θα το βολέψεις επάνω να δούμε τι ψάρια πιάνει?

  6. #25
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή σασμαν

    Δυστυχώς με τρενάρει πολύ ο μάστορας γιατί έχει πολύ δουλεια βλέπεις είναι ο μόνος που έχω πάει και ξέρει τι τον περιμένει για να το τοποθετήσει.Με λίγα λόγια δεν με κοιταξε σαν εξωγηινο μόλις το είδε μου είπε ακριβώς τι χρειάζεται να το βάλει πανω και έτσι υποχρεωτικά περιμένωσε αναμένα κάρβουνα.Δυστυχώς λίγοι έχουν σήμερα το μεράκι και τη γνώση τετοιων μετατροπών και εμείς γινόμαστε ομηροί τους

  7. #26
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Λουτράκι
    Μηνύματα
    58
    Thanked
    81
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βαγγελης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ υποχρεωτικά τα τοποθέτησα στον μηχανικό μου γιατί ο ανωτέρο κύριος περίμενε να του τα πάω για ρύθμιση.Πια ρύθμιση το ενα διπλο γυρνώντα το δεν κατέβαζε καθόλου βενζίνη.Ο τύπος έλενξε μονο το ένα τα βούτηξε στο φάρμακο και είπε ντάξει μωρέ το μα.....λακα είναι ετοιμα.Την πάτησε όμως γιατί αποδεδιγμένα δεν τα είχε λύσει καθόλου.Γιατί απο τη μάκα το ένα δεν λυνόταν καθόλου.Με τι ψυχολογία και ηρεμία να πήγαινα στο μαγαζί του.Με την παραμικρή γκριμάτσα του θα του πέταγα το διπλο στο κεφάλι.Και ειδικά κατοι τετοιο που το παιζουν και φίρμες δε παραδέχονται τίποτα.Ισως τώρα που έχουν περάσει 3 χρόνια να βρώ τη ψυχραιμία να πάω απο κει να τον ξεχ.....σω λιγάκι και να φύγω.Δεν ξέρω θα δω.
    Επειδή τέτοιες ιστορίες έχω ακούσει πολλές ύπάρχουν οι εξής λύσεις
    -όταν στειλεις κάτι κάπου για φτιάξιμο το σημαδεύεις για να σιγουρευτείς πως αυτό που θα πάρεις πίσω είναι το δικό σου, και ότι δεν το έχει αλλάξει ο Α ή ο Β
    -όταν πας κατι για φτιάξιμο είσαι πάνω από το κεφαλι του Χ μαστορα,όταν το φτιάχνει
    -οταν πας για κάτι τέτοιο αφήνεις επισκευή τοποθέτηση ρύθμιση στο ίδιο άτομο, ώστε να δεις αν θα δουλέψει, και αν δουλέψει και το αποτέλεσμα είναι ικανοποιητικό, τότε πληρώνεις και φεύγεις.

    Από την στιγμή που δεν πήγες να του πείς "φιλε το και το" μην περιμένεις να βρείς το δίκιο σου, μπορεί να πήγαινες και να στο εφτιαχνε. Προσωπικά είχα πάει με ενα γνωστό λίγο ψεύτη, να του φτιάξει τα βεμπερ και του τα εφτιαξε 3 φορές γιατι ο τύπος είχε τσακωθεί με την αλήθεια και του ελεγε στην αρχή πως ειναι διλιτρο με 300αρι μετα 1800, μετα στο τελος θυμήθηκε πως ειναι 1600 μαμα. Το εφτιαξε τρεις φορές, δεν είπε κουβέντα και πληρώθηκε για μια και εφαγε και 3 μερες πάνω στο αυτοκίνητο.

    Γενικότερα επειδή έχω περάσει το σταδιο που εκανα το ******, πλήρωνα και εφευγα, αν το αποτέλεσμα δεν ειναι το επιθυμητο ζητάω το λόγο, και απαιτώ να γίνει όπως πλήρωσα να γίνει.

    Btw αν πας Θηβων δεν θα τον βρεις εκει, εδω και αρκετό καιρό έχει μετακομίσει.

  8. The Following 2 Users Say Thank You to yiannis2002 For This Useful Post:

    BILL007 (25-10-10), Stathis (25-10-10)

  9. #27
    Εγγραφή
    01-08-10
    Περιοχή
    αθηνα μενίδι
    Ηλικία
    52
    Μηνύματα
    116
    Thanked
    80
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Το μόνο σίγουρο στην όλη ιστορία είναι ότι πιαστηκα αλλά στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα τι να κάνουμε.Που έχει μετακομοίσει το παλικάρι μας ίσως τώρα που δουλεύει το αυτοκίνητο να του κάνω μια επίσκεψη γιατί μου είχε δώσει και ένα ρυθμιστή βενζίνης που δεν μου χρησίμεψε ποτέ πουθανά και μου χρωστάει και ένα ρύθμισμαΛοιπόν ποτέ δεν είναι αργά έχει κάποιος τη διεύθυνση του?

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP