Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 21 έως 26 από 26

Θέμα: E30 M3 powered by S85!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #21
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα καινουρια μοτερ (N54, S54, S62, S85,etc) εχουν παλαβα θεματα οσον αφορα τα engine swaps με τους εγκεφαλους γιατι με το παραμικρο μπαινουν σε safe mode. Επισης εχουν ενα εκατομμυριο sensores οι οποιοι δυσκολευουν την ολη κατασταση υπερβολικα πολυ. Στην Ελλαδα δεν εχω γνωρισει ακομα καποιον που εχει ασχοληθει με το σπασιμο σε τετοιους ecu's. H λυση για εμενα προσωπικα δεν ειναι ο αγραφος γιατι ο καθε παπατζης παιζει κορωνα γραμματα με το μοτερ σου και κατ' επεκταση με την τσεπη σου. (Παραδειγματα απειρα και ειμαι σιγουρος οτι εσυ τα ξερεις καλυτερα απο εμενα)

    Εγω λοιπον οταν ακουω για τετοιες δουλειες το πρωτο που κοιταω ειναι να δω πως τα εχουν βαλει πανω στην καροτσα. Το 90% απο αυτα συνηθως δεν ειναι σωστα για να μην μπλεξουν με αλλα οπως :βασεις σασμαν, κεντρικους, κλπ, γιατι το κοστος τετραπλασιαζεται. Μετα με ενδιαφερει να υπαρχει ο stock εγκεφαλος για τους λογους που προανεφερα παραπανω.Και εγω στο δικο μου ηθελα απο την αρχη εναν S54 αλλα τοτε δεν υπηρχε η τεχνογνωσια ουτε εδω αλλα ουτε και στο εξωτερικο οποτε και αποφασισαμε να βαλουμε τον S50. Τωρα που υπαρχει το project τελειωσε. Οσον αφορα του φιλου παραπανω το αυτοκινητο αυτο οντως δεν το ξερω αλλα για να βαλει γεφυρα απο Ε34 Μ5 σε Ε30 θελει τρελο κοψιμο και πατεντα. Δεν λεω οτι δεν γινεται σωστο αλλα το νυστερι προσωπικα εμενα δεν μου αρεσει. Η λυση της γεφυρας απο Ε34 Μ5 ειναι διαδεδομενη στα driftadika γιατι ειναι φτυνη λυση. Η σωση ομως λυση ειναι γεφυρα απο Ε30 Μ3 η οποια κανει ενα κουβα λεφτα και αντε να την βρεις πλεον.

    Φιλικα Δημητρης
    σε Ε34 σασι έχει μπει. ειναι ενα λευκο και ειναι απο τα σαγαΐκα αχαΐας αυτος που το έχει. ο σκανια ισως τον ξερει γιατι και ο μαρσελης ειναι οδηγος σε τρακτορες.όλα ειιναι μαμα εκτος απο διαφορικα

  2. #22
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε Ε34 σασι έχει μπει. ειναι ενα λευκο και ειναι απο τα σαγαΐκα αχαΐας αυτος που το έχει. ο σκανια ισως τον ξερει γιατι και ο μαρσελης ειναι οδηγος σε τρακτορες.όλα ειιναι μαμα εκτος απο διαφορικα
    Sorry φιλε μου αλλα νομιζα οτι ηταν πανω σε Ε30. Ε34 εβγαινε "μαμα" με V8. O M60B40 ηταν πασπαρτου. Τον εβαλε η ΒΜW σε Ε31, Ε32, Ε34 και στην Ε38.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  3. #23
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Sorry φιλε μου αλλα νομιζα οτι ηταν πανω σε Ε30. Ε34 εβγαινε "μαμα" με V8. O M60B40 ηταν πασπαρτου. Τον εβαλε η ΒΜW σε Ε31, Ε32, Ε34 και στην Ε38.
    ναι απλα στο εφερα σαν παραδειγμα επειδη αναφερθηκε οτι δεν εχει γινει μετατροπη σε V που να εχει δουλεψει τελεια... τωρα για το αμαξι που λεω δυστυχως δεν μπορω να μιλησω παραπανω για τον V10... αν θέλει ο ίδιος μπορει να πει κάποια στιγμη απο μονος του και να σας το περιγραψει αφου γραφτει εδω πρωτα.

  4. #24
    Εγγραφή
    18-08-10
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    575
    Thanked
    181
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παιδια για του λαφογιαννη ηξερα οτι ειναι v12 και το ειχε κατεβασει στο drift wars το ειχε κανει παρουσιασει σε περιοδικο νομιζω.

  5. #25
    Εγγραφή
    27-12-09
    Περιοχή
    Χίος
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    3.815
    Thanked
    7295
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Οσα χρονια κι αν περασουν, οσες Μ3 και να βγουν, αυτη η αισθηση μολις αντικρυζεις μια Ε30 Μ3, εστω και στην οθονη του pc (να σου σηκωνονται ΟΛΑ, τριχες κτλ.. ) δεν αλλαζει..
    Το χρωμα ειναι τελειο και ο συνδιασμος με τις BBS πολυ ομορφος..
    Μιλαμε για project με ΤΡΕΛΟ budget..
    Thanks for posting TSAF..
    ΧΙΟΣ-CHIOS


  6. The Following 2 Users Say Thank You to zaharias For This Useful Post:

    georggge46 (07-10-10), Monsta (07-10-10)

  7. #26
    Εγγραφή
    17-05-10
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    1.094
    Thanked
    804
    Rides
    2

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zaharias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οσα χρονια κι αν περασουν, οσες Μ3 και να βγουν, αυτη η αισθηση μολις αντικρυζεις μια Ε30 Μ3, εστω και στην οθονη του pc (να σου σηκωνονται ΟΛΑ, τριχες κτλ.. ) δεν αλλαζει..
    Το χρωμα ειναι τελειο και ο συνδιασμος με τις BBS πολυ ομορφος..
    Μιλαμε για project με ΤΡΕΛΟ budget..
    Thanks for posting TSAF..
    Τα είπες όλα...

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP