Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 11 έως 20 από 26

Θέμα: E30 M3 powered by S85!!!!!!!!!!!!!!!!!

  1. #11
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    11.179
    Thanked
    14070
    Rides
    1

    Προεπιλογή




  2. #12
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    Salonica City
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.004
    Thanked
    335
    Rides
    1

    Προεπιλογή


  3. #13
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Talking

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα V8 τα εδω τα ξερουμε και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο εδω. Το V10 δεν το ξερω
    φίλε τσαφ νομίζεις οτι τα ξερεις..... μην μπερδεύεσαι.. καλά αμάξια δεν είναι μόνο αυτά που τα παρουσιάζουν στα περιοδικά και τους βάζουν και κανα 300 αρι άλογα παραπάνω απο οσο είναι.. ξέρω αμάξια και μηχανές τα οποία δεν δούλεψαν ποτέ σωστά και έχουν κάνει παρουσιάσεις σε περιοδικά με απίστευτους αριθμούς αλόγων κάτω απο το καπό. η αλήθεια ήταν όμως ότι αν στηνόντουσαν με πουντο 16βαλβιδο θα ηταν πίσω γιατί δεν δούλευαν σωστά....
    υπάρχει και το undergound team στο οποίο βέβαια ειμαι απο τους πρωτοιδρύσαντες...

  4. #14
    Εγγραφή
    25-12-09
    Περιοχή
    Elefsina
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    2.652
    Thanked
    1629
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Νομίζω οτι υπάρχει και V8 και V10 E30 και ανήκουν στον ίδιο βελτιωτή. Μάλιστα το V10 πρωταγωνιστούσε στο προτάθλημα drift pου γινόταν πρόπερσυ

  5. #15
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    South
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    2.121
    Thanked
    3802
    Rides
    3

    Προεπιλογή

    V8 απο ε39 φορουσε το ε30 Μ3 του Σαραφη στους αγωνες ντριφτ.

  6. #16
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Δεν αναφερομαι σε αυτα των περιοδικων. Οταν λεω σωστα δεν αναφερομαι μονο στο μοτερ αλλα σε ολα (τοποθετηση μοτερ, σασμαν, κεντρικος, οργανα, και αλλα.) Δηλαδη να μπορω να παω με το αμαξι αυτο και για βολτα αλλα και για πιστα. Για να λες εσυ οτι υπαρχουν εγω σεβομαι την αποψη σου. Εγω προσωπικα δεν γνωριζω κανα V στην Ελλαδα που δουλευει αψεγαδιαστα με stock ecu.
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  7. #17
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι υπάρχει και V8 και V10 E30 και ανήκουν στον ίδιο βελτιωτή. Μάλιστα το V10 πρωταγωνιστούσε στο προτάθλημα drift pου γινόταν πρόπερσυ
    Το V8 δουλευε με αγραφο (δεν δουλευε τα Vanos) και δεν ηταν σωστα τοποθετημενο πανω στο αυτοκινητο. Του Βουδουρη ηταν σωστα τοποθετημενο αλλα δεν ειχε αλλαξει καρτερ και αναγκαστηκα ειχε φουσκωσει καπο. Του Μακη ειχε τρελλα προβληματα με τον αγραφο και κανενας εδωπερα δεν καταφερε να το φτιαξει ωσπου ο ανθρωπος απηυδησε και το πουλησε κομματι κομματι.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη TSAF : 05-10-10 στις 15:58
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

  8. The Following User Says Thank You to TSAF For This Useful Post:

    stratos (05-10-10)

  9. #18
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stratos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω οτι υπάρχει και V8 και V10 E30 και ανήκουν στον ίδιο βελτιωτή. Μάλιστα το V10 πρωταγωνιστούσε στο προτάθλημα drift pου γινόταν πρόπερσυ
    του λαφογιάννη λες?

  10. #19
    Εγγραφή
    31-12-09
    Μηνύματα
    634
    Thanked
    268
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TSAF Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν αναφερομαι σε αυτα των περιοδικων. Οταν λεω σωστα δεν αναφερομαι μονο στο μοτερ αλλα σε ολα (τοποθετηση μοτερ, σασμαν, κεντρικος, οργανα, και αλλα.) Δηλαδη να μπορω να παω με το αμαξι αυτο και για βολτα αλλα και για πιστα. Για να λες εσυ οτι υπαρχουν εγω σεβομαι την αποψη σου. Εγω προσωπικα δεν γνωριζω κανα V στην Ελλαδα που δουλευει αψεγαδιαστα με stock ecu.
    κοιτα για V γενικα μπορω να σου μιλήσω για του μαρσέλη του γιώργου που είναι V8 απο 7.40 και η μετατροπή έχει γίνει στον μαστορά μου. φοράει το 8κυλινδρο με διαφορικο και άκρα απο Μ5 και ψάχνουμε και για κιβώτιο απο Μ5 τώρα.... το αμάξι δουλεύει τέλεια και αν και αυτόματο γαζώνει.... σε όλα τα άλλα ειναι εντελώς μαμα όσον αφορα ηλεκτρικα και κινητηρα

  11. #20
    Εγγραφή
    24-12-09
    Περιοχή
    Melissia / N. Penteli
    Μηνύματα
    1.849
    Thanked
    2461
    Rides
    1

    Exclamation

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο patriNOS Εμφάνιση μηνυμάτων
    κοιτα για V γενικα μπορω να σου μιλήσω για του μαρσέλη του γιώργου που είναι V8 απο 7.40 και η μετατροπή έχει γίνει στον μαστορά μου. φοράει το 8κυλινδρο με διαφορικο και άκρα απο Μ5 και ψάχνουμε και για κιβώτιο απο Μ5 τώρα.... το αμάξι δουλεύει τέλεια και αν και αυτόματο γαζώνει.... σε όλα τα άλλα ειναι εντελώς μαμα όσον αφορα ηλεκτρικα και κινητηρα
    τα καινουρια μοτερ (N54, S54, S62, S85,etc) εχουν παλαβα θεματα οσον αφορα τα engine swaps με τους εγκεφαλους γιατι με το παραμικρο μπαινουν σε safe mode. Επισης εχουν ενα εκατομμυριο sensores οι οποιοι δυσκολευουν την ολη κατασταση υπερβολικα πολυ. Στην Ελλαδα δεν εχω γνωρισει ακομα καποιον που εχει ασχοληθει με το σπασιμο σε τετοιους ecu's. H λυση για εμενα προσωπικα δεν ειναι ο αγραφος γιατι ο καθε παπατζης παιζει κορωνα γραμματα με το μοτερ σου και κατ' επεκταση με την τσεπη σου. (Παραδειγματα απειρα και ειμαι σιγουρος οτι εσυ τα ξερεις καλυτερα απο εμενα)

    Εγω λοιπον οταν ακουω για τετοιες δουλειες το πρωτο που κοιταω ειναι να δω πως τα εχουν βαλει πανω στην καροτσα. Το 90% απο αυτα συνηθως δεν ειναι σωστα για να μην μπλεξουν με αλλα οπως :βασεις σασμαν, κεντρικους, κλπ, γιατι το κοστος τετραπλασιαζεται. Μετα με ενδιαφερει να υπαρχει ο stock εγκεφαλος για τους λογους που προανεφερα παραπανω.Και εγω στο δικο μου ηθελα απο την αρχη εναν S54 αλλα τοτε δεν υπηρχε η τεχνογνωσια ουτε εδω αλλα ουτε και στο εξωτερικο οποτε και αποφασισαμε να βαλουμε τον S50. Τωρα που υπαρχει το project τελειωσε. Οσον αφορα του φιλου παραπανω το αυτοκινητο αυτο οντως δεν το ξερω αλλα για να βαλει γεφυρα απο Ε34 Μ5 σε Ε30 θελει τρελο κοψιμο και πατεντα. Δεν λεω οτι δεν γινεται σωστο αλλα το νυστερι προσωπικα εμενα δεν μου αρεσει. Η λυση της γεφυρας απο Ε34 Μ5 ειναι διαδεδομενη στα driftadika γιατι ειναι φτυνη λυση. Η σωση ομως λυση ειναι γεφυρα απο Ε30 Μ3 η οποια κανει ενα κουβα λεφτα και αντε να την βρεις πλεον.

    Φιλικα Δημητρης
    WRC is for boys
    GROUP B was for men

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP