Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 41 έως 46 από 46

Θέμα: Θα έδινες το Μ3 σου γι αυτό???

  1. #41
    Εγγραφή
    07-01-10
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    82
    Thanked
    21
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ενα κομμάτι Ιστορίας... Και αξίζει οποία θυσία και πόνο για να το χεις στο γκαράζ σου...

    Φιλικά
    Ας πούμε ότι συμφωνώ με όσα λες, που δεν, αλλά δεν έχει σημασία, απόψεις έχουμε όλοι. Το μόνο θέμα που θέτω είναι ακριβώς αυτό που λες και εσύ: Ότι απαιτεί θυσία και πόνο για να το έχεις. Το αν αξίζει τελικά για τα υπόλοιπα που προσφέρει, είναι επιλογή του καθενός. Για άλλους ναι, για άλλους όχι. Δεν βλέπω που διαφωνούμε λοιπόν

  2. #42
    Εγγραφή
    23-12-09
    Περιοχή
    salonica
    Μηνύματα
    13.324
    Thanked
    18605
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το 3200 που είχε ένας φίλος που μάλον θα έρθει σέρρες, το είχε περίπου 500 άλογα.
    για την χρήση που του έκανε και τα άλογα που έβγαλε, το αμάξι μια χαρά στεκόταν
    χωρίς πολά προβλήματα. για το 4200 τώρα τι παίζει δεν ξέρω. το 3200 πάντως με τα
    ωραία πισινά φώτα που είχε αυτός ήταν μια χαρούλα όσο καιρό το είχε. καμιά φορά
    απο ότι λέει του λείπει πολύ...
    πάλι όμως δεν θα το άλαζα με το Μ3. ακόμα και αυτός παθαίνει κάθε φορά που του
    δίνω να οδηγήσει το δικό μου.
    sympether with chiefτης

    _________________________________________________

    /
    //Μ3 BORN ON THE RACETRACK TO LIVE IN THE STREETS

  3. #43
    Εγγραφή
    28-12-09
    Περιοχή
    θρακομακεδονες
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    1.970
    Thanked
    1891
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    το shamal οπως αναφερει και η αγγελια επωληθει! καλοριζικο λοιπον στον νεο του ιδιοκτητη...

  4. #44
    Εγγραφή
    02-01-10
    Περιοχή
    Στη διαδήλωση του φραπέ
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    11.740
    Thanked
    14747
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Konstantinos E60 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ισως το μοναδικό Maserati για το οποίο θα πουλούσα ενα Μ3 !!!!https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/390525/

    Μην κοιτάξετε την τιμή
    Αυτό μάλιστα !!! Καμία σχέση με τη παλιά αμαρτωλή εποχή του Gruppo.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ghost-rider Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ετυχε να έχετε ιταλικά και σας χάλασαν νωρίς? ... Και αξίζει οποία θυσία και πόνο για να το χεις στο γκαράζ σου...

    Φιλικά
    Σιγά μη μας βγάλεις και αξιόπιστα τα ιταλικά της εποχής εκείνης.

    Έχουν περάσει από τα χέρια μου (2) 33, μία 75 2.5 V6, Punto GT και πρόσφατα Bravo 1.4T 150HP. Προβλήματα στα πρώτα τέσσερα αμέτρητα και βέβαια όχι μόνο ηλεκτρολογικά. Πατώματα μπορεί να μην έκοψαν, αφενός επειδή δεν είμαι κανίβαλος και αφετέρου επειδή τα συγκεκριμένα δεν είχαν και τη φοβερή δύναμη.

    Όσο για το Bravo έκανα το σταυρό μου και τους εμπιστεύτηκα για άλλη μια φορά. Προς το παρών δεν έχω κάτι, αλλά ακόμα είναι καινούριο.

    Τώρα για θυσίες και πόνο δε ξέρω για σένα, αλλά προσωπικά θα προτιμούσα να ανακατασκευάσω μια κούκλα Ε30 325is που είναι και αποδεδειγμένα αθάνατο αυτοκίνητο, παρά μια 75 V6. Θυσίες και χρήμα θα χρειαστεί και για τα δύο, αλλά για το πρώτο θα πονέσω πολύ λιγότερο ενώ πιστεύω ότι θα έχω και πολύ πιο ευχάριστη συμβίωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Monsta : 28-09-10 στις 19:29

  5. The Following User Says Thank You to Monsta For This Useful Post:

    Konstantinos (28-09-10)

  6. #45
    Εγγραφή
    16-06-10
    Περιοχή
    Όλα μας τα λεφτά στους Quandt...!
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.967
    Thanked
    5352
    Rides
    1

    Προεπιλογή

    To 4200gt είναι ένα αμάξι της νέας εποχής της Maserati που θέλει τη φίρμα να αποποιείται το κοντινό παρελθόν των biturbo και να επιστρέφει στις ρίζες της ως κατασκευαστής πολυτελών gt, όπως τότε στα 60s που η Ghibli ανταγωνιζόταν τη miura και τη daytona. Εντάξι το 4200 και το σημερινό grantourismo δεν ανταγωνίζονται τα αντίστοιχα 599 και murcielago αλλά σίγουρα είναι πιο upper class από τη σειρά 3 της bmw στην οποία βασικά στόχευε η σειρά biturbo.

    Πιστεύω πως τα 35,000 που ζητάνε γι αυτό το αμάξι είναι άκρως πλασματικά μιας και η συντήρησή του είναι αυτή που αναλογεί όταν κάτω από το καπό έχεις ένα v8 της ferrari. Αυτά τα 35,000 είναι "διαφορετικά" από αυτά που θα δώσεις για ένα καινούργιο 316.

    Δεν το έχω οδηγήσει και καλώ όποιον τυχερό το έχει κάνει να μας πει την αίσθηση που αποκόμισε. Πάντως αυτό το maserati είναι ανώτερη ράτσα από m3, είναι ένα upper class ιταλικό μοντέλο και μην το συγκρίνετε με χάρβαλα alfa και παρόμοια.

    Στη συνείδησή μου μπαίνει ως η soft εκδοχή της modena, αλλά ΔΕΝ μπρεί να συγκριθεί με modena. Ίσως γι αυτό στη φάση που είμαι τώρα να προτιμώ το m3 γιατί έχει έναν αλήτικο αέρα και τσαμπουκά που το βάζει στην ίδια κατηγορία με τη modena, στα αντικοινωνικά αυτοκίνητα χούλιγκανς που γουστάρουμε!
    "There was s'thing of a sweet spot around the turn of the millennium, during which BMW produced two seminal masterpieces that have never quite bettered by their successors - the E46 ///M3 and the E39 ///M5" [BMW Car, 01/14]


  7. #46
    Εγγραφή
    31-08-10
    Περιοχή
    pallini
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    234
    Thanked
    30
    Rides
    0

    Προεπιλογή

    εαν ειχα σειρα 3 αλλα οχι Μ τοτε ναι αλλα το Μ3 μου με τιποταα!!!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να απαντάτε σε θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργάζεστε τις δημοσιεύσεις σας
  •  
BACK TO TOP